Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη βρήκα φτηνότερη Σάββα κάπου 9 € μαζί με τα κατσαβίδια - παρελκόμενα... :p

είδα βιντεο με how to και θα το κουτουρίσω να το ζωντανέψω και πάλι.

 

Από που τη βρήκες τόσο φτηνά;Κίνα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι από Κίνα...

ρίχνω μεγάλο βάρος στις 2 καστομ ρομ που φοραγε η συσκευή, πιστεύω οτι αυτές φταίνε γι' αυτό που έγινε στην μπαταρια. Εφτανε στο 100% δεν σταματούσαν τη φόρτιση & έκανε "γκελ" η ένδειξη, πήγαινε στο 98 ενώ ήταν συνδεμένος ο φορτιστής. Ενω όσο είχα miui όταν εφτανε στο 100% η μπαταρία σταματούσε η φορτιση... αμα το φτιάξω θα βάλω τη miui 10 και θα μείνω έτσι

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρει κανείς πως γίνεται να αλλάξει κάποιος το mi id στην συσκευή για κάποιον άλλο νέο κάτοχο; Θέλω να το δώσω στον ανιψιό μου και απλά θα ζητάει για ότι θέλει πάντα κωδικό άλλοι εμένα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρει κανείς πως γίνεται να αλλάξει κάποιος το mi id στην συσκευή για κάποιον άλλο νέο κάτοχο; Θέλω να το δώσω στον ανιψιό μου και απλά θα ζητάει για ότι θέλει πάντα κωδικό άλλοι εμένα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να μπεις από pc στον λογαριασμό σου mi account από εκεί είτε θα διαγραψεις τον λογαριασμό είτε την συσκευή πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβαζω σταματησε το development της crDroid;

επισης ολες οι 8 rom εχουν lag λιγο πολυ;

 

Βασικά ξεκίνησε την rr γι αυτό άφησε πίσω την crdroid (αρκετά καλή η rr χωρίς ιδιαίτερα λαγκαρισματα που και λαγκ να έχεις περνάς hatekernel και είσαι μπομπα)

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγαλη διαφορα η καμερα του Α1 απο το mi 4c? Αξιζει να το παρω για την καμερα?Πηγα να περασω την miui camera 1.7 και μου βγαζει:Conflicting app signatures.Εχω MIUI 9.6.2.0 Stable
Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγαλη διαφορα η καμερα του Α1 απο το mi 4c? Αξιζει να το παρω για την καμερα?Πηγα να περασω την miui camera 1.7 και μου βγαζει:Conflicting app signatures.Εχω MIUI 9.6.2.0 Stable

 

Η κάμερα που προσπαθείς να περάσεις είναι για custom rom.Μεγάλη διαφορά του α1 με την google camera(στο δικό μας τηλέφωνο δεν δουλεύει σωστά ακόμα) σε σχέση με την μαμά εφαρμογή, γίνεται αλλο τηλέφωνο πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να περαστει αυτη η rom?Που θα ωφελησει και πως θα βελτιωθει με αυτην η αποδοση του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

προτεινετε μου μπαταρια γιατι χαλασε της αδερφης μου..

 

πας ebay και πληκτρολογείς mi4c battery... υπάρχει και Έλληνας που την πουλάει εκεί στα 13 € σκέτη. Την παίρνεις άμεσα θεωρώ... πήρα από Κίνα με τα εργαλεία για να ανοίξει η συσκευή, σκάρτα 9 € σύνολο

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να περαστει αυτη η rom?Που θα ωφελησει και πως θα βελτιωθει με αυτην η αποδοση του τηλεφωνου?

 

ειναι η πρωτη δεκαρα miui BETA, φυσικα με τον καιρο θα βελτιωνεται

 

την δοκιμασα κ εφυγε με συνοπτικες ,δεν παιζει το adaway οποτε γεια

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ειναι η πρωτη δεκαρα miui BETA, φυσικα με τον καιρο θα βελτιωνεται

 

την δοκιμασα κ εφυγε με συνοπτικες ,δεν παιζει το adaway οποτε γεια

 

Βάζεις νεότερη έκδοση adaway (4.0.4)

Link to comment
Share on other sites

Την εχουν στα 15ε τα ελληνικα καταστηματα τη μπαταρια.

Θα την παρω απο εδω μιας και απο εξω θελει 1 μηνα και αν βγει προβληματικη θα ειμαι κοντα για αντικατασταση :)

Link to comment
Share on other sites

Την εχουν στα 15ε τα ελληνικα καταστηματα τη μπαταρια.

Θα την παρω απο εδω μιας και απο εξω θελει 1 μηνα και αν βγει προβληματικη θα ειμαι κοντα για αντικατασταση :)

Και από εδώ που την είχα πάρει, ήταν λίγο πιο παχιά από την γνήσια και δεν είχε διάφορες από την ήδη χαλασμένη σε επιδόσεις... Δεν αξίζει από το μοναδικό κατάστημα που πουλάει στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανένας με epic rom;θα ήθελα το init.qcom.post_boot.sh και το thermal-engine-8992 για να τα δοκιμάσω σε μια debloated έκδοση miui 10.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Αν παρω NOTE 5 η Α2 θα δω διαφορα στην καμερα που να αξιζει σε σχεση με το MI4C;Ελεγα για το 5 PLUS επειδη το gsmarena λεει για πολυ καλη καμερα,αλλα οταν εβγαλα καποιες φωτο και τις συγκρινα με του 4C μαυρο χαλι το PLUS.Με διαφορα χειροτερο σε λεπτομερεια και dynamic range.
Link to comment
Share on other sites

Αν παρω NOTE 5 η Α2 θα δω διαφορα στην καμερα που να αξιζει σε σχεση με το MI4C;Ελεγα για το 5 PLUS επειδη το gsmarena λεει για πολυ καλη καμερα,αλλα οταν εβγαλα καποιες φωτο και τις συγκρινα με του 4C μαυρο χαλι το PLUS.Με διαφορα χειροτερο σε λεπτομερεια και dynamic range.

Mόνο αν πας σε mi6 και αντίστοιχο θα δεις διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρω NOTE 5 η Α2 θα δω διαφορα στην καμερα που να αξιζει σε σχεση με το MI4C;Ελεγα για το 5 PLUS επειδη το gsmarena λεει για πολυ καλη καμερα,αλλα οταν εβγαλα καποιες φωτο και τις συγκρινα με του 4C μαυρο χαλι το PLUS.Με διαφορα χειροτερο σε λεπτομερεια και dynamic range.

 

Το πλεονέκτημα του 5plusείναι η λειτουργική Google camera εκεί πιστεύω υπερτερεί σε σχέση με το 4c.

Note 5 και Α2 σίγουρα καλύτερα και με μαμά αλλά και με Google camera

Link to comment
Share on other sites

αγορασα προσφατα το meizu pro 6 +

μπορω να σου πω οτι η καμερα του ειναι σε επιπεδα samsung s7 κ σιγουρα πολυυυυυυυ καλυτερη απο το mi4c

περα απο την καμερα το mi4c ειναι ακομα κ σημερα απολυτως χρηστικο αν το σεταρεις σωστα με μια καλη ρομ ωστε κυριως να αποφυγεις το προβλημα της περιορισμενης μνημης κ του αργου αποθηκευτικου χωρου

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Το πλεονέκτημα του 5plusείναι η λειτουργική Google camera εκεί πιστεύω υπερτερεί σε σχέση με το 4c.

Note 5 και Α2 σίγουρα καλύτερα και με μαμά αλλά και με Google camera

Ο αισθητήρας και γενικότερα η κάμερα του 4c είναι ανώτερη από note 5, a2 κλπ. Μόνο mi note 2/3, mi5/6 και ακριβότερα είναι ισάξια (λογικά και τα νέα mi mix2 2s)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...