Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τυχαία την βρήκα και την χρησιμοποιώ κυρίως για το εφέ εστίασης :p επίσης μου αρέσει και το γρήγορο φοκους που έχει.

Η έκδοση 1.7 είναι φοβερή και εγώ αυτήν φοράω (denoise-off, max quality jpg)

Δοκίμασες να καλιμπραρεις το σενσορ; Μάλλον όταν το άνοιξες κάτι δεν έκατσε καλά.Αφου τα χέρια σου πιάνουν άνοιξε το.

 

με κανα 2 utilities που δοκιμασα δεν βλεπουν καν τον σενσορα αλλα απο οτι θυμαμαι τα ιδια εκανε κ πριν το σφαξω

να χαλανε; δεν ξερω

τεσπα μια χαρα ειναι κ ετσι

προς το παρον αντιστεκομαι στο να παρω κανα mi a1 αλλα δεν ξερω τι θα κανω αν τρακαρω καμια καλη προσφορα

επισης εχοντας σεταρει το leeco le pro 3 elite ,πολυ καλο χρυσο τηλεφωνο αλλα απο roms καμια σχεση με το mi4c ουτε σε ποσοτητα ουτε σε ποιοτητα ,γενικοτερα καμια απροβληματιστη κ σωστη ,πλην των μαμα που ειναι bloated

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με κανα 2 utilities που δοκιμασα δεν βλεπουν καν τον σενσορα αλλα απο οτι θυμαμαι τα ιδια εκανε κ πριν το σφαξω

να χαλανε; δεν ξερω

τεσπα μια χαρα ειναι κ ετσι

προς το παρον αντιστεκομαι στο να παρω κανα mi a1 αλλα δεν ξερω τι θα κανω αν τρακαρω καμια καλη προσφορα

επισης εχοντας σεταρει το leeco le pro 3 elite ,πολυ καλο χρυσο τηλεφωνο αλλα απο roms καμια σχεση με το mi4c ουτε σε ποσοτητα ουτε σε ποιοτητα ,γενικοτερα καμια απροβληματιστη κ σωστη ,πλην των μαμα που ειναι bloated

 

Δοκίμασες aicp 13.1 στο leeco;η αλήθεια είναι ότι συνήθως τα Xiaomi + snapdragon = love custom roms!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες aicp 13.1 στο leeco;η αλήθεια είναι ότι συνήθως τα Xiaomi + snapdragon = love custom roms!

 

δεν θυμαμαι αν υπηρχε η aicp πριν κανα 3 μηνο οταν το σεταρα ,ειχα δοκιμασει οτι υπηρχε απο custom κ ολες οι μη eui ειχαν σημαντικα θεματα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος μου(κατοχος redmi) διαβασε σε καποιο αρθρο οτι τα xiaomi γενικως ειναι απο τα κινητα τα οποια εχουν την υψηλοτερη ακτινοβολια(8.8 με ανωτατη τιμη 10) και αρχισα να ανησυχω μιας και ειμαι κατοχος του 4c εδω και δυομιση χρονια.Αληθευει αυτο ή ειναι καποια μουφα ανταγωνιστων επειδη τα xiaomi πουλανε τρελά?
Link to comment
Share on other sites

Για το MiA1 αναφέρεται το οποίο βέβαια είναι μέσα στα νόμιμα όρια... Βέβαια δεν ασχολείται κανείς με τα iPhone τα οποία και αυτά έχουν υψηλό Sar...

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως μπορω να δω το περιεχομενο του eurosport player απο το 4c σε μια τηλεοραση LG Oled b7v?Το youtube δινει την δυνατοτητα απευθειας μεσω wi-fi.Mε τον eurosport player υπαρχει δυνατοτητα να γινει?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κοίτα για την aosp extented unofficial... Υπάρχει στο thread με την official 7... Παρεμπιπτόντως, σταμάτησε η ανάπτυξη της epic για το τηλέφωνο...

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για την aosp extented unofficial... Υπάρχει στο thread με την official 7... Παρεμπιπτόντως, σταμάτησε η ανάπτυξη της epic για το τηλέφωνο...

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την εχεις δοκιμασει την aosp extended oreo k παιζει καλα;

 

η epic αρχικα ηταν πολυ καλη rom μετα που αρχισαν κατι πειραματισμους με εξτρα debloating ειχε καταντησει βαρια κ χειροτερη απο τις αρχικες

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Την έχω δοκιμάσει για να στην προτείνω... Πάντως στο τέλος το τελείωσε αυτό με το τρελό debloating που έκανε με αποτέλεσμα να είναι προβληματική η ρομ... Τώρα με τον σταματημό του project μου δίνει ένα έξτρα κίνητρο να πάω για το mi7 αφού χωρίς epic η αυτονομία είναι για τα μπάζα...

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cr droid προτείνω πλέον είναι η μόνη που κάνει update/fixes ,για το λινκ γράψτε libra στο androidfilehost. Αρκετοί πάντως devs μας "εγκατελειψαν".
Link to comment
Share on other sites

Cr droid προτείνω πλέον είναι η μόνη που κάνει update/fixes ,για το λινκ γράψτε libra στο androidfilehost. Αρκετοί πάντως devs μας "εγκατελειψαν".
Καλά τι περίμενες για μια συσκευή 3 σχεδόν με χωρίς sources από την mi; και πολύ άντεξαν οι άνθρωποι...

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι περίμενες για μια συσκευή 3 σχεδόν με χωρίς sources από την mi; και πολύ άντεξαν οι άνθρωποι...

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλοι πήγαν σε νεότερες/καλύτερες συσκευές οπότε ήταν αναμενόμενο....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιζει κανεις με την crDroidAndroid-8.1 που προτεινε ο Σαββας; βλεπω οτι εχει αναπτυξη κανονικα αλλα βαριεμαι τα πειραματα;

εχει bugs;

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=259929&sort_by=date&sort_dir=DESC

επισης υπαρχει καπου thread για αυτη;

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

παιζει κανεις με την crDroidAndroid-8.1 που προτεινε ο Σαββας; βλεπω οτι εχει αναπτυξη κανονικα αλλα βαριεμαι τα πειραματα;

εχει bugs;

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=259929&sort_by=date&sort_dir=DESC

επισης υπαρχει καπου thread για αυτη;

 

Η μόνες 8.1 που έχουν αναβαθμίσεις είναι αυτή και η aicp. Για αλλαγές δες εδώ http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=697094&st=15400#entry71748621

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

δεν θα πεθανουμε ποτε κουφαλα νεκροθαφτη

https://techmaniacs.gr/xiaomi-aytes-einai-28-syskeyes-poy-i-etaireia-tha-anavathmisei-episima-se-miui-10/

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

δεν θα πεθανουμε ποτε κουφαλα νεκροθαφτη

https://techmaniacs.gr/xiaomi-aytes-einai-28-syskeyes-poy-i-etaireia-tha-anavathmisei-episima-se-miui-10/

 

Ξεκίνησε αρκετά δυναμικά η miui10, για να δούμε.... Πάντως δεν έχουμε ούτε το νέο ui ούτε ai effects στον τομέα της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου, η μπαταρία μάλλον φταίει, με χαιρέτησε... ανοίγει, κολλάει στο λογκο και σβήνει...

ούτε twrp μπαίνει. Ψόφησε άδοξα...

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου, η μπαταρία μάλλον φταίει, με χαιρέτησε... ανοίγει, κολλάει στο λογκο και σβήνει...

ούτε twrp μπαίνει. Ψόφησε άδοξα...

 

Αν είναι μπαταρία αξίζει να την αλλάξεις φτηνή είναι 15€ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει 8.7.2->8.7.5 παρατήρησα ότι γίνεται αρκετά καλή δουλειά και είμαστε ακόμα στην αρχή. Βελτιωμένη διαχείριση μνήμης και μπαταρίας στα ίδια επίπεδα κάμερα και ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

Τη βρήκα φτηνότερη Σάββα κάπου 9 € μαζί με τα κατσαβίδια - παρελκόμενα... :p

είδα βιντεο με how to και θα το κουτουρίσω να το ζωντανέψω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...