Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!Παραγγέλvω κ εγώ την Τρίτη απο Vickmall και θέλω να μου πείτε πόσο θα μου κρατήσει το pay pal σαν εξτρα χρέωση περα απο τα 247 ευρο του τηλεφωνου και αν αξιζει το Tempered Glass που δίνουν σαν δώρο η να πάρω το NILLKIN που κοστίζει 11 ευρο!Σας ευχαριστω!

 

Καλημέρα φίλε,

 

Κατ'αρχάς αν πας στις ρυθμίσεις του paypal μπορείς να διαλέξεις να κάνει την μετατροπή (από $ σε €) η τράπεζά σου (της κάρτας σου) και να μην σου κλέψει το paypal τίποτα. Αυτό βέβαια μπορείς να το βρεις στο αντίστοιχο νήμα του φόρουμ ή με ένα απλό google search.

 

Για το tempered που δίνει το vickmall κατ'εμέ είναι οριακά αποδεκτό. Καμία σχέση με το nilkin και εννοείται πως αξίζει η αγορά του. Τελική εικόνα μπορεί να έχει κάποιος μόνο αν δοκιμάσει και τα δύο (το έχω κάνει σε 3 διαφορετικά κινητά μεταξύ των οποίων και το mi4c).

 

Αν αλλάξεις την ρύθμιση στο paypal ουσιαστικά θα εξοικονομήσεις τα χρήματα του tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα,

ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά και ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κανείς αγοράσει από honorbuy.com και τι εμπειρία είχε, γιατί από ότι φαίνεται είναι το μόνο που διαθέτει το Mi4c στο EU warehouse και λογικά θα έρθει και νωρίτερα... Επίσης, με Paypal και Capital controls δε θα υπάρξει θέμα έτσι; Ξέρω ότι ίσως έχει απαντηθεί αλλά θέλω μια διευκρίνηση για να είμαι σίγουρος πριν ξεκινήσω την διαδικασία! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από gps τι λέει το κινητό; Κλειδώνει γρήγορα; Αν το έχει μετρήσει κάποιος μπορεί να μου πει λεπτομέρειες (πόσους δορυφόρους σε πόσα δευτερόλεπτα, indoors/outdoors κλπ.);; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα,

ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά και ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κανείς αγοράσει από honorbuy.com και τι εμπειρία είχε, γιατί από ότι φαίνεται είναι το μόνο που διαθέτει το Mi4c στο EU warehouse και λογικά θα έρθει και νωρίτερα... Επίσης, με Paypal και Capital controls δε θα υπάρξει θέμα έτσι; Ξέρω ότι ίσως έχει απαντηθεί αλλά θέλω μια διευκρίνηση για να είμαι σίγουρος πριν ξεκινήσω την διαδικασία! Ευχαριστώ!

 

Φίλε μου παρείγγειλα Σ'αββατο 5-12 και σήμερα 8-12 τρίτη ήταν στα χέρια μου με DHL απίστευτοι οι τύποι.

Συνολικά 262 €

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

infrared remote που βρίσκεται αυτό ρε παιδιά σήμερα παρέλαβα και έβαλα ελληνικά κάνω κάτι λάθος ? το ψάχνω 3 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από gps τι λέει το κινητό; Κλειδώνει γρήγορα; Αν το έχει μετρήσει κάποιος μπορεί να μου πει λεπτομέρειες (πόσους δορυφόρους σε πόσα δευτερόλεπτα, indoors/outdoors κλπ.);; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

indoors πως να κλειδώσει?

πάντως εγώ που το δουλεύω με here maps κλειδώνει αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα. το κινητό το αφήνω χύμα στην ποτηροθήκη του αυτοκινήτου να φανταστείς και δεν έχω κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παρείγγειλα Σ'αββατο 5-12 και σήμερα 8-12 τρίτη ήταν στα χέρια μου με DHL απίστευτοι οι τύποι.

Συνολικά 262 €

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

infrared remote που βρίσκεται αυτό ρε παιδιά σήμερα παρέλαβα και έβαλα ελληνικά κάνω κάτι λάθος ? το ψάχνω 3 ώρες.

 

Πως σου βγήκε 262??? εχει το τηλεφωνο 279.99$ στο eu warehouse και αλλα 39 μεταφορικα με DHL.Αρα συνολο 318.99 USD που σημαίνει με την ισοτιμία περιπου 292 ευρώ. κοντα καπου χανουμε ενα 30αρι ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως σου βγήκε 262??? εχει το τηλεφωνο 279.99$ στο eu warehouse και αλλα 39 μεταφορικα με DHL.Αρα συνολο 318.99 USD που σημαίνει με την ισοτιμία περιπου 292 ευρώ. κοντα καπου χανουμε ενα 30αρι ευρώ.

 

 

 

Billing & Delivery Address.

george as

19002 PAIANIA / ATTIKA

Greece

 

Order Number:

127371

Order Date:

2015-12-05

Payment Method:

PayPal $273.99

Product / Reference Unit

Price (Tax

Excl.)

Discount Qty Total (Tax Excl.)

Xiaomi Mi 4c 2GB RAM 16GB ROM Smartphone White

- Color : White, ROM : 16GB, Shipping insurance : No

$239.99 -$10.00 1 $239.99

Professional Clear Screen Protector Guard for Xiaomi

Mi 4i and Mi 4c

$0.00 -- 1 $0.00

5 Euro discount for myphone.gr users - 5.00

Product Total $239.99

Total Vouchers -$5.00 (myphone)

Shipping Cost $39.00

Total $273.99

 

Σύνολο με τη μετατροπή από Τράπεζα 262€

 

για το 16αρι όμως 5-12 το απόγευμα έδωσα παραγγελία Τρίτη πρωί 8-12 παρέλαβα.

Να σημειώσω ότι το είχα παραγγείλει από gearbest 4-11-15 ευρωπαική αποθήκη και ακόμα το περιμένω . Εννοειτε ότι από 30-11 έχω κάνει dispach στο paypal.

Edited by gasi
Link to comment
Share on other sites

Billing & Delivery Address.

george as

19002 PAIANIA / ATTIKA

Greece

 

Order Number:

127371

Order Date:

2015-12-05

Payment Method:

PayPal $273.99

Product / Reference Unit

Price (Tax

Excl.)

Discount Qty Total (Tax Excl.)

Xiaomi Mi 4c 2GB RAM 16GB ROM Smartphone White

- Color : White, ROM : 16GB, Shipping insurance : No

$239.99 -$10.00 1 $239.99

Professional Clear Screen Protector Guard for Xiaomi

Mi 4i and Mi 4c

$0.00 -- 1 $0.00

5 Euro discount for myphone.gr users - 5.00

Product Total $239.99

Total Vouchers -$5.00 (myphone)

Shipping Cost $39.00

Total $273.99

 

Σύνολο με τη μετατροπή από Τράπεζα 262€

 

για το 16αρι όμως 5-12 το απόγευμα έδωσα παραγγελία Τρίτη πρωί 8-12 παρέλαβα.

Να σημειώσω ότι το είχα παραγγείλει από gearbest 4-11-15 ευρωπαική αποθήκη και ακόμα το περιμένω . Εννοειτε ότι από 30-11 έχω κάνει dispach στο paypal.

 

Α οκ πηρες το 16αρι....οκ γιαυο βγηκε τοσο εγω νομιζα οτι πηρες το μεγαλο το 3gb ram και 32 ρομ

Link to comment
Share on other sites

μεχρι σημερα επαιρνα ενα κινητο,εβαζα την sim και το δουλευα για καιρο

Με το mi 4c βλεπω εναν χαμο με φλασαρισματα κλπ

Αναρωτιεμαι εαν παρω αυτο το κινητο για να κανω τηλεφωνηματα,να μπαινω ιντερνετ,

skype κλπ δεν ειναι αρκετο να καθαρισω οτι δεν με ενδιαφερει και ναχω ενα πολυ καλο κινητο

για τν κλασσικη χρηση?

Γιατι πρεπει να το φλασαρω καθε εβδομαδα?

Εαν ειναι επειδη μου αρεσει η διαδικασια,η αλλαγη οκ

Προσφερει κατι σπουδαιο αυτη η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι σημερα επαιρνα ενα κινητο,εβαζα την sim και το δουλευα για καιρο

Με το mi 4c βλεπω εναν χαμο με φλασαρισματα κλπ

Αναρωτιεμαι εαν παρω αυτο το κινητο για να κανω τηλεφωνηματα,να μπαινω ιντερνετ,

skype κλπ δεν ειναι αρκετο να καθαρισω οτι δεν με ενδιαφερει και ναχω ενα πολυ καλο κινητο

για τν κλασσικη χρηση?

Γιατι πρεπει να το φλασαρω καθε εβδομαδα?

Εαν ειναι επειδη μου αρεσει η διαδικασια,η αλλαγη οκ

Προσφερει κατι σπουδαιο αυτη η διαδικασια?

 

Όλος αυτός ο χαμός που αναφέρεις φίλε είναι γιατί το "φλασάρισμα" μας κάνει να νιώθουμε πιο advanced. Πέραν του ψυχολογικού, της αίσθησης βρε αδερφέ ότι το λογισμικό μου "βελτιώνεται" κλπ, δεν υπάρχει σημαντική διαφορά για την μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών.

 

Οπότε αν ανήκεις στους κατασταλαγμένους χρήστες που ξέρουν ακριβώς τι θέλουν από το κινητό τους δεν θα κάνεις εβδομαδιαία updates κλπ. Βάζεις μια stable και θα ασχοληθείς μόνο εάν εντοπίσεις συγκεκριμένα θέματα τα οποία θα διαβάσεις ότι με κάποιο update λύνονται.

 

Εγώ στο mi3 της γυναίκας μου έχω αφήσει stable v6 και το κινητό είναι βράχος. Δεν έχω λόγο να το αναβαθμίσω ακόμα και αν γίνει λίγο πιο γρήγορο κλπ, καθώς το προφίλ χρήσης δεν έχει τέτοιες ανάγκες. Στο δικό μου το mi4 επίσης έβαλα την stable v7 όταν βγήκε και θα ξανασχοληθώ μόνο αν δω ότι βγαίνει rom με marshmallow.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ,συμφωνω απολυτα

εχω κανει μεχρι τωρα παρα πολλα φλασαρισματα σε πολλες συσκευες

Εχω κανει και πολλα Brickarismata.Σε καθενα η καρδια μου γινοταν κουβαρι μεχρι να το ξεμπρικαρω.Μερικα δεν διορθωθηκαν ποτε

Με τον καιρο αλλαξα.Το τελευταιο το εκανα σε ενα onda 975.Αφου το εφτιαξα με χιλια βασανα ειπα να σταματησω πια

Απλα ελεγα μηπως με το mi4c υπαρχει καποιο "μυστικο"

Οπως και ναχει το πραγμα σε ευχαριστω.Ηρεμησα

Link to comment
Share on other sites

Θαθελα να ρωτησω τι παιζει με το Paypal διοτι σε μενα για αγορες μονο μικροποσα 4-5 ευρω δεχεται [πιστωτικη ΑΛΦΑ]

Τι λυση υπαρχει γιατι απο οσο διαβαζω πολλοι χρησιμοποιουν paypal.Πως γινεται αφου υπαρχει το capital control

Link to comment
Share on other sites

Με χρέωση American Express της Alpha αγόρασα Mi4c (και όχι μόνο) με PayPal χωρίς πρόβλημα το Νοέμβριο. Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τέλη Νοέμβρη με χρεωστική Mastercard της Εθνικής Τράπεζας έκανα κανονικά αγορά του Mi4c με paypal!
Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic για να μην δημιουργουνται ψευδεις εντυπωσεις σχετικα με το paypal εαν θελεις εγκυροτερη ενημερωση μπορεις να ανατρεξεις εδω http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/page-1 .Τα capital controls οδηγησαν σε αδυναμια λειτουργιας της υπηρεσιας στην χωρα μας.Μετα απο χαλαρωση πριν λιγους μηνες των περιορισμων σε σπανιες περιπτωσεις και με αρκετη τυχη μπορει να τα καταφερεις.Στους δυο προηγουμενους συμφουρμιτες αντιστοιχουν δεκαδες αλλοι σαν και εσενα που δεν τα καταφεραν.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και απο μένα. Mολις παρέλαβα το κινητό και εγώ απο minideals.

Εβαλα την τελευται Ελληνική ρομ 5.12.6 αλλα δεν δουλευε το keyboard και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Εβαλα μετα τη 5.12.3 και όλα ειναι μια χαρά.

Ειδα ότι δεν έχει ραδιοφωνο fm. Ας πρόσεχα. Ξέρει κανεις τι κατανάλωση έχει το internetiko ραδιόφωνο σε KB γιατι το χρησιμοποιώ πολύ στο ποδήλατο?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic αλλά το θέμα καίει. Παραγγελία από 18/11 με sing post από vickmall. Έφυγε 22/11 έφτασε αεροδρόμιο στην 01/12 και από τότε εκεί. Μάλιστα δεν φαίνεται καν στο elta tracking.

Φιλαράκι μου με παραγγελία μία εβδομάδα μετά με nl post (κάτι ψιλά όχι mi4c) παρέλαβε χθες.

Εσείς οι υπόλοιποι με sg post σε τι φάση είστε;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic αλλά το θέμα καίει. Παραγγελία από 18/11 με sing post από vickmall. Έφυγε 22/11 έφτασε αεροδρόμιο στην 01/12 και από τότε εκεί. Μάλιστα δεν φαίνεται καν στο elta tracking.

Φιλαράκι μου με παραγγελία μία εβδομάδα μετά με nl post (κάτι ψιλά όχι mi4c) παρέλαβε χθες.

Εσείς οι υπόλοιποι με sg post σε τι φάση είστε;

Τι καίει ρε φιλε... Εδώ άλλοι είναι από 16/11 αεροδρόμιο και δεν έχουν παραλάβει...κάνε μια βολτα στα ανάλογα τοπικ και θα δεις ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από 18/11 με sing post από vickmall. Έφυγε 22/11 έφτασε αεροδρόμιο στην 01/12 και από τότε εκεί. Μάλιστα δεν φαίνεται καν στο elta tracking.

 

Ακριβώς ίδιες ημερομηνίες - ακριβώς ίδια status για δικό μου ΜΙ 4c από Banggood μέσω SG.

Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και απο μένα. Mολις παρέλαβα το κινητό και εγώ απο minideals.

Εβαλα την τελευται Ελληνική ρομ 5.12.6 αλλα δεν δουλευε το keyboard και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Εβαλα μετα τη 5.12.3 και όλα ειναι μια χαρά.

Ειδα ότι δεν έχει ραδιοφωνο fm. Ας πρόσεχα. Ξέρει κανεις τι κατανάλωση έχει το internetiko ραδιόφωνο σε KB γιατι το χρησιμοποιώ πολύ στο ποδήλατο?

 

Δεν γνωρίζω klb

 

Καλύτερα παρε handsfree με Fm radio καλυτερη λύση

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά το είχα παραγγείλει ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ4Ι 16GB (220 €) από gearbest στις 4 Νοεμβρίου , έως στις 3 - 12 οχι μόνο δεν είχε έρθει αλλά το gearbest μου έλεγε ότι μάλλον χάθηκε στο δρόμο και να περιμένω . Τελικά παρήγγειλα το ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ4C 16GB από HONORBUY στις 6-12-15 (230€ + 39€ dhl απο EU.

Τελικά έγινε το απίστευτο χθές 10-12-15 τα παρέλαβε η συζυγός 13,00 το ένα και 13,10 το άλλο .

Το βράδυ βρήκα λοιπόν 2 πακέτα και προβληματίστηκα (θεμα ραδιοφωνου περισσότερο που δε το είχα προσέξει)

η ερωτησή μου είναι η εξής .

Ποιό κατά τη γνώμη σας να κρατήσω και πιό να επιστρέψω το Μι4ι η το ΜΙ4C ?

Ευχαριστώ

 

Ευχαριστώ Georgeka για τη διόρθωση.

Edited by gasi
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ4C 16GB από HONORBUY στις 6-12-15 (130€ + 39€ dhl απο EU.

 

Mήπως έκανες κάποιο λάθος με την τιμή ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...