Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερετε που μπορώ να βρω μπαταρία για το κινητό μου MI4C?

Πήρα μια απο ebay αλλα μου βγήκε μουφα και το φορτίζω 3 φορές την ημέρα.

:wacko:

Επειδή έψαχνα και εγώ οθόνη, το μόνο που έχει ορίτζιναλ είναι το dragon-tt. Δες μια εκεί μήπως έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υψηλο χαμηλο η ανενεργο να βαλω?στο miui φορουμ λενε χαμηλο??για εξηγησε αν θες να το μαθουμε.....:)

το διόρθωσα, χαμηλό συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,θελω να παραγγειλω το κινητακι...

Οταν θα μου ρθει,σε τι γλωσσα θα ειναι? Ελληνικα θα χει ή θα πρεπει να κανω "χακερικα" να του βαλω αλλες ρομ κλπ...!??

Γτ δε σκαμπαζω απο τετοια θεματα,μη κανω καμια μλκια

Link to comment
Share on other sites

14/7 εκανα την παραγγελια απο το yeso και σημερα 27/7 το εχω στα χερια μου.

Προτεινεται το καταστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως περναω την ελληνικη gtv?

απλα βαζω το .zip και απο boot?

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα,θελω να παραγγειλω το κινητακι...

Οταν θα μου ρθει,σε τι γλωσσα θα ειναι? Ελληνικα θα χει ή θα πρεπει να κανω "χακερικα" να του βαλω αλλες ρομ κλπ...!??

Γτ δε σκαμπαζω απο τετοια θεματα,μη κανω καμια μλκια

 

Πρεπει να βαλεις την ελληνικη gtv rom για την βελτιστη λειτουργια και για να σβηστουν οι κινεζιες..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το reboot to EDL mode.

Άνοιξε το κινητό σε fastboot mode και τρέξε το .bat που κατέβασες αφού το ξεζιπάρεις, και αφού το κινητό μπει σε EDL mode φλάσαρε όποια fastboot ROM θέλεις με miflash

 

το εβαλα σε fastbootmode κατεβασα την dev ανοιξα το miflash και μου λεει cant flash device is locked

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θελω την γνωμη μας όσο αφορά το mi4c.Ε χω το mi4c και έχω καταλήξει στην smiui.Γενικά είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία με βγάζει ολόκληρη μέρα με sot 2,5 με 3 ώρες οθόνη πάντα σε σχέση με άλλα κινητα, αλλά ακούω εδω στο φόρουμ οτι βγαζετε πολύ παραπανω αυτονομια.Ηθελα να ρωτησω με cm13 αν εχω καλύτερη αυτονομια αξίζει να την περάσω? γιατί ξέρω αν περάσω aosp χάνω την εφαρμογή της καμερας miui που βγάζει σε σχέση με aosp καλύτερες φωτό και για αυτό ρωταω αν αξίζει να φύγω από τη miui

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ερωτημα στην κοινότητα: σκέφτομαι να αγοράσω την έκδοση 2/16GB, που βρίσκω στα 103€. Πώς σας φαίνεται σαν αγορά; Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά με το 3/32, που στοιχίζει περίπου 180€; Η αυτονομία του είναι χειρότερη από του Redmi Note 2; Υποστηρίζει USB-OTG; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα προσωπικά δεν αξίζει το 16/2... Απλά σκέψου ότι το 1gb ram κάνει τρελή διαφορά σε μια σχετικά φορτωμένη rom όπως η miui...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα προσωπικά δεν αξίζει το 16/2... Απλά σκέψου ότι το 1gb ram κάνει τρελή διαφορά σε μια σχετικά φορτωμένη rom όπως η miui...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Συμφωνώ, ιδίως εάν συνυπολογίσει κανεις και τα 16 GB αποθηκευτικού χώρου. Από την άλλη, νομίζω ότι η έκδοση 3/32 είναι αδικαιολόγητα ακριβότερη στα ~180€. Μάλλον πρέπει να ψάξω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχει το e-shop και λεει οτι εχει Αγγλικη γλωσσα μενου.Θα ειναι η κινεζο-αγγλικη εκδοση? Υποστηριζει καδρο 16:9 στις φωτο και στα ποσα MP?

Ευχαριστω.

Edited by forumkid
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ξεκλειδωσα τον bootloader μεσω adb αλλα δεν μπορω να περασω την twrp με την εντολη "fastboot flash recovery" για να αλλαξω rom.

Δοκιμασα και με MiFlash να φλασαρω fastboot rom και δεν εμφανιζει τη συσκευη μετα απο refresh.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχει το e-shop και λεει οτι εχει Αγγλικη γλωσσα μενου.Θα ειναι η κινεζο-αγγλικη εκδοση? Υποστηριζει καδρο 16:9 στις φωτο και στα ποσα MP?

Ευχαριστω.

Στα 10mpx σε κάδρο 16:9...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παράξενο είναι μάλλον το να είχε...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα χωρίς κάποια εφαρμογή τύπου messenger.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου περασει την ελληνικη rom σε 2 τηλ που εχω? (δεν τα εχω καταφερει μεχρι στιγμης)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την ελληνική Ρομ.Βίντεο κλήση πως κάνω?

Εννοώ χωρίς app (viber skype κλπ), με κλήση δεν βρίσκω επιλογή.

Η 3G βιντεοκλήση έχει εγκαταλειφθεί σχεδόν πλήρως απ όλους τους κατασκευαστές

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση παιδιά!

Τωρα χρειαζομαι την βοηθεια σας σχετικα με το gps το οποιο ειναι νεκρο.

https://i.imgsafe.org/1f1c9cd2a9.jpg

Εχω το xiaomi Mi4c και εκανα εγκατασταση την παρακατω ROM.

https://i.imgsafe.org/1f1971afb2.jpg

Το gps ειναι κυριολεκτικά νεκρό!!καμια ιδεα ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερα να παρω το κινητο με την επισημη Αγγλο-Κινεζικη ρομ απο οποιαδηποτε αλλη που μπορει να ειναι οτι να ναι?Πρακτικα με την επισημη τι προβληματα -πλην της γλωσσας-μπορει να υπαρξουν?Το Plac@Mall ειναι αξιοπιστο?Πηρα και ρωτησα τι ρομ εχει τι κινητο και δεν ηξεραν ακριβως να μου πουν.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου περασει την ελληνικη rom σε 2 τηλ που εχω? (δεν τα εχω καταφερει μεχρι στιγμης)

 

Ρε παιδια δεν μου αναγνωριζει τη συσκευη το MiFlash οταν ειναι σε fastboot mode...τι χειροκινητα εγκατεστησα drivers τι κι αν εβαλα το MiPcSuit που τους βαζει αυτοματα, δεν βρισκω ακρη. Ποιος μπορει απο Αθηνα κοντα Χαιδαρι να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...