Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα ,εβαλα την cm13,1 αλλα το φλας της καμερας ειναι απενεργοποιημενο ,και δεν δινει επιλογη για ενεργοποιηση ,ετσι ειναι σε οσους την εχουν βαλει ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα ,εβαλα την cm13,1 αλλα το φλας της καμερας ειναι απενεργοποιημενο ,και δεν δινει επιλογη για ενεργοποιηση ,ετσι ειναι σε οσους την εχουν βαλει ?

Μήπως εχεις ενεργοποιημένο το hdr;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα διπλα διπλα τα 2 mi4c και ενω εχουν ιδια rom, μεγιστη φωτεινοτητα και ιδιο χρωμα οθονης το ενα ειναι λευκοτερο απο το αλλο στην απεικονιση :P

Δεν λεω οτι το αλλο ειναι μαπα απλα πιστευω δεν θα επρεπε να υπαρχει διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα διπλα διπλα τα 2 mi4c και ενω εχουν ιδια rom, μεγιστη φωτεινοτητα και ιδιο χρωμα οθονης το ενα ειναι λευκοτερο απο το αλλο στην απεικονιση :P

Δεν λεω οτι το αλλο ειναι μαπα απλα πιστευω δεν θα επρεπε να υπαρχει διαφορα...

 

Ποιο είναι πιο πρόσφατης παραγωγής? ξέρεις? ή τα πήρες ταυτόχρονα?

Link to comment
Share on other sites

όχι δε χάνεις τίποτα . Σου χω στείλει και πμ αν θες βοήθεια. Κι η ρομ που χεις ειν σαβούρα από resselers.:p

 

Το ειδα .Θελω να το δουλεψω λιγο με αυτη τη χαλια ρομ να το "μαθω" και οταν περασω στην ελληνικη ρομ θα μπορω να δω καλυτερα που και πΟσο βελτιωθηκε.Τελος του μηνα θα αποφασισω τι θα κανω.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

περασα την 13,1 ,μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος ,παρολο που δεν μου αρεσει το interface των mui με τρωει να δοκιμασω την gtv

,καποιος που εχει δοκιμασει και τις δυο ?

στην 13,1 εχω περασει τον απεξ ,και μερικες φορες βλεπω λαγκ οταν παω να μπω στις εφαρμογες ,ενω μπαινει δεν μου τις δειχνει η μετα απο λιγο μου τις δειχνει απο την μιση σελιδα και κατω ,δεν ξερω αν φταιει η ρομ ,ο απεξ η καποια αλλη ρυθμιση ,

καλητερη καμερα αλλα και αυτονομια ποια εχει η cm η η mui ?

Link to comment
Share on other sites

περασα την 13,1 ,μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος ,παρολο που δεν μου αρεσει το interface των mui με τρωει να δοκιμασω την gtv

,καποιος που εχει δοκιμασει και τις δυο ?

στην 13,1 εχω περασει τον απεξ ,και μερικες φορες βλεπω λαγκ οταν παω να μπω στις εφαρμογες ,ενω μπαινει δεν μου τις δειχνει η μετα απο λιγο μου τις δειχνει απο την μιση σελιδα και κατω ,δεν ξερω αν φταιει η ρομ ,ο απεξ η καποια αλλη ρυθμιση ,

καλητερη καμερα αλλα και αυτονομια ποια εχει η cm η η mui ?

Δοκίμασε nova launcher!για κάμερα και μπαταρία πιστεύω ότι δοκιμαζεις και κρινεις γιατί ο καθένας έχει διαφορετική γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε nova launcher!για κάμερα και μπαταρία πιστεύω ότι δοκιμαζεις και κρινεις γιατί ο καθένας έχει διαφορετική γνώμη.

 

 

παντως ειμαι απο τους τυχερους με την δυαρα την ραμ και τον σονυ το αισθητηρα !!

 

κατεβαζω την ελληνικη ,ετσι και αλλιως σπιτι σημερα να περασει και η ωρα χαχα

Link to comment
Share on other sites

παντως ειμαι απο τους τυχερους με την δυαρα την ραμ και τον σονυ το αισθητηρα !!

 

κατεβαζω την ελληνικη ,ετσι και αλλιως σπιτι σημερα να περασει και η ωρα χαχα

Αφού έχεις χρονο τσεκαρε και την miui 8 του gkalen!

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις χρονο τσεκαρε και την miui 8 του gkalen!

 

link?????????

 

την βρηκα ,τι το ιδιαιτερο εχει ?

Edited by nasoduko
Link to comment
Share on other sites

link?????????

 

την βρηκα ,τι το ιδιαιτερο εχει ?

Διαχείριση Ραμ(τέλεια σε 2gb)άψογη μπαταρία ,γρήγορη χωρίς να χάνει σε "ομορφιά" μιας και είναι miui!

Link to comment
Share on other sites

Διαχείριση Ραμ(τέλεια σε 2gb)άψογη μπαταρία ,γρήγορη χωρίς να χάνει σε "ομορφιά" μιας και είναι miui!

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6100-ROM-Custom-Rom-for-Mi4c-Libra-MiUi7-6-2-18/#comments

 

αυτην ειναι ετσι ?πρπει να περασω και το clean για τα 2gb ram ?

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6100-ROM-Custom-Rom-for-Mi4c-Libra-MiUi7-6-2-18/#comments

 

αυτην ειναι ετσι ?πρπει να περασω και το clean για τα 2gb ram ?

Ναι!η κάθε εκδοση έχει και το ανάλογο clean zip!η διαδικασία είναι η ίδια.

Edit:https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11974-ROM-gkalen-ΜiUi8-6-8-18-ΟΔΗΓΟΣ-ΓΙΑ-ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ-ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ-ΚΑΙ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ-ΓΙΑ-C/

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μεγαλωνει τον εσωτερικο χωρο στην ουσια?

Ποιο εννοεις; το clean zip;αν ναι,καθαρίζει μερικές εφαρμογές που δεν χρειάζεται να έχουμε στην Ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

thanks φιλος ,την περασα ,παω για σεταρισμα

:lol:

Περιμένω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο εννοεις; το clean zip;αν ναι,καθαρίζει μερικές εφαρμογές που δεν χρειάζεται να έχουμε στην Ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμένω εντυπώσεις!

 

 

μια χαρα φαινεται ,θα δειξει σε κανα 2 μερες ,το μονο που δεν βρηκα ειναι πως επιλεγουμε ποιες επαφες να φαινονται

 

update μετα μιας μερας ,δυστηχως σε καποιες εφαρμογες ο τροπος που τις κοβει η διαχειρηση της ραμ δεν δουλευει καταλληλα για εμενα ,μιας και εκοψε την εφαρμογη απο το ξυπνητηρι και δεν το αφησε να χτυπησει ,οποτε γυρναω παλι στην cm!!

Edited by nasoduko
update
Link to comment
Share on other sites

παντως ειμαι απο τους τυχερους με την δυαρα την ραμ και τον σονυ το αισθητηρα !!

 

Δεν υπάρχει άλλος αισθητήρας, μόνο Sony έχουν τα Mi4C. Επίσης με βάση αυτά που βλέπω στο δικό μου, δεν έχω πειστεί ότι ο Sony είναι καλύτερος απ τον Samsung που φοράει το Redmi Note 2. Μετριότητες.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα φαινεται ,θα δειξει σε κανα 2 μερες ,το μονο που δεν βρηκα ειναι πως επιλεγουμε ποιες επαφες να φαινονται

 

update μετα μιας μερας ,δυστηχως σε καποιες εφαρμογες ο τροπος που τις κοβει η διαχειρηση της ραμ δεν δουλευει καταλληλα για εμενα ,μιας και εκοψε την εφαρμογη απο το ξυπνητηρι και δεν το αφησε να χτυπησει ,οποτε γυρναω παλι στην cm!!

Απο κάμερα πως είναι σε σχέση με cm;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει άλλος αισθητήρας, μόνο Sony έχουν τα Mi4C. Επίσης με βάση αυτά που βλέπω στο δικό μου, δεν έχω πειστεί ότι ο Sony είναι καλύτερος απ τον Samsung που φοράει το Redmi Note 2. Μετριότητες.

Κοιτά,απο δείγματα που είδα το redmi note 2 βγάζει πολύ καλες φωτο.Το note 3 pro με 16mp samsung σε χαμηλό φωτισμό ηταν απαράδεκτες για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Απο κάμερα πως είναι σε σχέση με cm;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτά,απο δείγματα που είδα το redmi note 2 βγάζει πολύ καλες φωτο.Το note 3 pro με 16mp samsung σε χαμηλό φωτισμό ηταν απαράδεκτες για εμένα.

 

 

εγω προσωπικα δεν ειδα διαφορες ,ισως γιατι οταν βγαζω φωτος εχω μια canon dslr χαχαχα

παντως η καμερα που εχει η στοκ η κινεζικη νομιζω οτι ειναι ανωτερη ,,,,

με βλεπω να κραταω την κινεζοαγγλικη...

 

στην προσπαθεια να περασω σημερα αλλη ρομ εκανα και wipe στο συστεμ ,αφου την περασα και πηγε να ξεκινησει ,κολησε στο αρχικο λογκο ,απο εκεινη την ωρα τιποτα ,οτι προσπαθεια εκανα για bootloader rom απλα απετυχαν και συνεχιζε το κινητο ουτε να το βλεπει το πισι αλλα ουτε και να ξεκινησει ,βρηκα καποιο νημα και εκανα restore με εντολες στο adb και τελικα ανοιξε στην αρχικη official rom ,ξαναπερα το twpr που δινουν τα παιδια εδω ,εκανα κανονικα wipe αλλα οχι στο συστεμ ,περασα με την μια την 13,1 και τα gaps αλλα και παλι ξανακολησε στο λογκο ,δεν προχωραει παραπερα ,

ξερει καποιος τι συμβαινει η να βαλω την στοκ και να το αφησω οπως ειναι ...

 

 

εντιτ΄μου το εκανε μονο στη μοκι ,στην 13,1 την περασε κανονικα ..

Edited by nasoduko
que
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα δεν ειδα διαφορες ,ισως γιατι οταν βγαζω φωτος εχω μια canon dslr χαχαχα

παντως η καμερα που εχει η στοκ η κινεζικη νομιζω οτι ειναι ανωτερη ,,,,

με βλεπω να κραταω την κινεζοαγγλικη...

 

στην προσπαθεια να περασω σημερα αλλη ρομ εκανα και wipe στο συστεμ ,αφου την περασα και πηγε να ξεκινησει ,κολησε στο αρχικο λογκο ,απο εκεινη την ωρα τιποτα ,οτι προσπαθεια εκανα για bootloader rom απλα απετυχαν και συνεχιζε το κινητο ουτε να το βλεπει το πισι αλλα ουτε και να ξεκινησει ,βρηκα καποιο νημα και εκανα restore με εντολες στο adb και τελικα ανοιξε στην αρχικη official rom ,ξαναπερα το twpr που δινουν τα παιδια εδω ,εκανα κανονικα wipe αλλα οχι στο συστεμ ,περασα με την μια την 13,1 και τα gaps αλλα και παλι ξανακολησε στο λογκο ,δεν προχωραει παραπερα ,

ξερει καποιος τι συμβαινει η να βαλω την στοκ και να το αφησω οπως ειναι ...

 

 

εντιτ΄μου το εκανε μονο στη μοκι ,στην 13,1 την περασε κανονικα ..

Ίσα ίσα σε αλλαγές Ρομ πρεπει να κάνουμε και wipe system!αφού άνοιξε είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

για αυτους που εχουνε βαλει cm13,1 ειναι και εσας απενεργοποιημενοι οι μεγαλοι πυρηνες ?

 

edit :το φτιαξαμε και αυτο ...

Edited by nasoduko
ω
Link to comment
Share on other sites

για αυτους που εχουνε βαλει cm13,1 ειναι και εσας απενεργοποιημενοι οι μεγαλοι πυρηνες ?

 

edit :το φτιαξαμε και αυτο ...

Μέχρι τώρα ποιες Ρομ εχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...