Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλες οι εταιρείες αγορασαν στη μπάντα των 800 φάσμα. Τωρα ποια θα χρησιμοποιήσει που είναι ένα θέμα. Και εγω πάντως με wind στην Αθήνα έχω παντού σχεδόν 4g με 9/5 mbps περίπου
:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα το πρωι περασε ο Αγιος Βασιλης- Ταχυδρομος και μου αφησε το νεο μου Mi4c . Κατευθειαν η τελευταια Developer ελληνικη και 68115 στο Antutu!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι περασε ο Αγιος Βασιλης- Ταχυδρομος και μου αφησε το νεο μου Mi4c . Κατευθειαν η τελευταια Developer ελληνικη και 68115 στο Antutu!!!

 

Θα ηθελα να μου πεις και τις εντυπωσεις σου για την αυτονομια της συσκευης σου με την τελευταια developer η και γενικοτερα.

Το λεω γιατι η αυτονομια των mi4c συγκριτικα παντα με το mi4 που ειχα πριν μερικες εβδομαδες μου φαινεται τραγικη!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πεις και τις εντυπωσεις σου για την αυτονομια της συσκευης σου με την τελευταια developer η και γενικοτερα.

Το λεω γιατι η αυτονομια των mi4c συγκριτικα παντα με το mi4 που ειχα πριν μερικες εβδομαδες μου φαινεται τραγικη!

 

Να του κανω 3-4 πληρεις αποφορτισεις - φορτισεις και θαπω εντυπωσεις... σημερα το εχω λιωσει παντως χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το λεω γιατι η αυτονομια των mi4c συγκριτικα παντα με το mi4 που ειχα πριν μερικες εβδομαδες μου φαινεται τραγικη!

Δεν έχω την συσκευή, αλλά από ότι έχω συμπεράνει από αυτά που λέγονται κανένα 4άρι ώρες και κάτι SOT έχει το κινητό. Τραγικό δεν το λες, αλλά περιμέναμε κάτι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος το εξής πρόβλημα με τα chat heads του facebook messenger...κάποιες φορές μου έρχεται ένα μήνυμα στο inbox, εμφανίζεται το chat head, το ανοίγω για να το διαβάσω και όταν το πατάω να το κλείσω αλλά να παραμείνει το chat head στην οθόνη και όχι να το σβήσω τελείως κάτω χαμηλά στο Χ τότε αυτό εξαφανίζεται από την οθόνη αλλά βλέπω στα notifications πως αυτό είναι ακόμα ανοιχτό και αν το πατήσω από εκεί ξαναεμφανίζεται το chat head.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος το εξής πρόβλημα με τα chat heads του facebook messenger...κάποιες φορές μου έρχεται ένα μήνυμα στο inbox, εμφανίζεται το chat head, το ανοίγω για να το διαβάσω και όταν το πατάω να το κλείσω αλλά να παραμείνει το chat head στην οθόνη και όχι να το σβήσω τελείως κάτω χαμηλά στο Χ τότε αυτό εξαφανίζεται από την οθόνη αλλά βλέπω στα notifications πως αυτό είναι ακόμα ανοιχτό και αν το πατήσω από εκεί ξαναεμφανίζεται το chat head.

 

Δεν ειναι προβλημα του κινητου αυτο αλλα της εφαρμογης. Μου το κανει και στο Ζ3 μου...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την συσκευή, αλλά από ότι έχω συμπεράνει από αυτά που λέγονται κανένα 4άρι ώρες και κάτι SOT έχει το κινητό. Τραγικό δεν το λες, αλλά περιμέναμε κάτι παραπάνω...

Με το mi4 έφτανα θυμάμαι τις 4 ώρες και 40 λεπτά οθόνη και είχα ένα υπόλοιπο 35-40% μπαταρία. Με το mi4c δεν έχω συμπληρώσει καν 2ωρες οθόνη και αυτή τη στιγμή είμαι με 50% μπαταρία. Ούτε κάποια εφαρμογή τρωει πόρους στα στατιστικά της μπαταρίας ούτε έχω ανοιχτά data όλη μέρα. Του έκανα πρόσφατα και wipe all data και περιμένω να δω τις επόμενες μέρες μήπως βελτιωθεί.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το MI4C 3/32 στο λίγο που το κράτησα με την Rom πού μου ήρθε με αρκετά τηλέφωνα που έκανα και λίγο σκάλισμα μου έβγαλε τρις ημέρες
Link to comment
Share on other sites

Με το mi4 έφτανα θυμάμαι τις 4 ώρες και 40 λεπτά οθόνη και είχα ένα υπόλοιπο 35-40% μπαταρία. Με το mi4c δεν έχω συμπληρώσει καν 2ωρες οθόνη και αυτή τη στιγμή είμαι με 50% μπαταρία. Ούτε κάποια εφαρμογή τρωει πόρους στα στατιστικά της μπαταρίας ούτε έχω ανοιχτά data όλη μέρα. Του έκανα πρόσφατα και wipe all data και περιμένω να δω τις επόμενες μέρες μήπως βελτιωθεί.

 

Κ το δικο μου mi4c εχει υψηλη καταναλωση μπαταριας.

Καταναλωνει αρκετα σε idle χωρις λογο.

Edited by haHa
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

θελω να παραγγειλω το mi4c απο vickmall,

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi4c-smartphone-4g-fdd-lte-1-8ghz-5-0inch-miui-v7-3gb-32gb-64-bit-snapdragon-808-hexa-core-13-0mp-5-0mp-usb-type-c.html

 

υπαρχει καποιο ευρωπαικο site αξιοπιστο ωστε να το παραγγειλω ωστε να μπορω να κοψω τιμολογιο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

θελω να παραγγειλω το mi4c απο vickmall,

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi4c-smartphone-4g-fdd-lte-1-8ghz-5-0inch-miui-v7-3gb-32gb-64-bit-snapdragon-808-hexa-core-13-0mp-5-0mp-usb-type-c.html

 

υπαρχει καποιο ευρωπαικο site αξιοπιστο ωστε να το παραγγειλω ωστε να μπορω να κοψω τιμολογιο?

 

 

Το κινεζομαγαζο δύσκολα θα σου κόψει τιμολόγιο... Κοίτα το expansys

 

http://m.expansys.com/mp.aspx?i=284089

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!Κατοχος κ εγω του κινητου εδω και 6 μερες!ακομα εχω την μαμα ρομ 7.0.4.Σημερα παρατηρησα να τρεμοπαιζει η οθονη για λιγα δευτερολεπτα κ μετα ηταν ξανα οκ.Να ανησυχησω?Και κατι ακομα..Υπαρχει οδηγος βημα βημα πως να περασω την τελευταια Ελληνικη ρομ γιατι ειμαι ασχετος!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!Κατοχος κ εγω του κινητου εδω και 6 μερες!ακομα εχω την μαμα ρομ 7.0.4.Σημερα παρατηρησα να τρεμοπαιζει η οθονη για λιγα δευτερολεπτα κ μετα ηταν ξανα οκ.Να ανησυχησω?Και κατι ακομα..Υπαρχει οδηγος βημα βημα πως να περασω την τελευταια Ελληνικη ρομ γιατι ειμαι ασχετος!

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10032-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-4C/

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10609-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-EXPRESS-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Mi4c-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%81%CE%BF%CE%BC/?postID=82133#post82133

Link to comment
Share on other sites

5-5.30 ωρες SOT. 3/32 απο Vickmall. Με την τελευταια ελληνικη developer. Wi-Fi ή 3G always on, λιγες κλησεις, ελαχιστα παιχνιδια, αρκετο messaging και browsing.
Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο και συνεχη ανεβασματα προυπολογισμου κατεληξα (σχεδον γιατι με τρωει το one plus x) στο mi4c 3gb/32gb. Εχετε καποια προταση απο ποιο μαγαζι να το παραγγειλω;το πιο φτηνο ειναι στο everbuying , αν κ παω προς vickmall που δινει κ δωρακια.
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια ελληνικη ROM 5.12.31 κι εγω ειδα μεγαλη βελτιωση στη χρηση της μπαταριας! γιατι με την προηγουμενη ειχα ψιλοαπογοητευτει...

Εχουμε ακουσει τιποτα για marshmallow ?

Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια ελληνικη ROM 5.12.31 κι εγω ειδα μεγαλη βελτιωση στη χρηση της μπαταριας! γιατι με την προηγουμενη ειχα ψιλοαπογοητευτει...

Εχουμε ακουσει τιποτα για marshmallow ?

 

'Οταν λες, με την προηγούμενη, εννοείς την 5.12.24;

Για marshmallow έχουμε ακόμα δρόμο.

:D
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια ελληνικη ROM 5.12.31 κι εγω ειδα μεγαλη βελτιωση στη χρηση της μπαταριας! γιατι με την προηγουμενη ειχα ψιλοαπογοητευτει...

Εχουμε ακουσει τιποτα για marshmallow ?

Μαλλον προς Μαρτη παει.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

'Οταν λες, με την προηγούμενη, εννοείς την 5.12.24;

Για marshmallow έχουμε ακόμα δρόμο.

 

ναιγια την 5.12.24, βεβαια ηταν φρεσκο το κινητο και ισως στρωνει και η μπαταρια σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ή μπαταρία με έχει απογοητευσει αρκετά. Βέβαια στην μια περίπτωση είδα ότι δούλευε το viber στο 20% χωρίς καν να το έχω χρησιμοποιήσει. Αφού το εστειλα στον αγυρισστο είδα εχθες ότι δούλευαν τα google services στο 20% στην χρήση μπαταρίας. Πάντως γενικά ή μπαταρία σε ένα 11ωρο περίπου έχανε ένα 15-16% από full φορτισμένο. Κατά τ άλλα ή συσκευή πετάει!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!Χθες για δευτερη φορά παρατήρησα να τρεμοπαίζει η οθόνη για λίγα δευτερόλεπτα μετα απο κλήση που εκανα.Εχει δει καποιος αλλος κατι παρομοιο?Εχω ακομα την μαμα rom
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!Χθες για δευτερη φορά παρατήρησα να τρεμοπαίζει η οθόνη για λίγα δευτερόλεπτα μετα απο κλήση που εκανα.Εχει δει καποιος αλλος κατι παρομοιο?Εχω ακομα την μαμα rom

 

Σε μένα δεν κάνει κάτι η οθόνη. Αν και δεν είχα ποτέ stable για να σου πω ότι μπορεί να φταίει αυτό.

:D
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!Χθες για δευτερη φορά παρατήρησα να τρεμοπαίζει η οθόνη για λίγα δευτερόλεπτα μετα απο κλήση που εκανα.Εχει δει καποιος αλλος κατι παρομοιο?Εχω ακομα την μαμα rom

 

Το είχα και εγώ αυτό το θέμα με το screen flickering. Το έχω αναφέρει και πιο πριν. Αν περάσεις από το ελληνικό forum μια πρόσφατη dev rom (εγώ έχω την 5.12.24) το πρόβλημα θα διορθωθεί. Ήταν θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Επειδή έχω κουραστεί να ψάχνω μήπως μπορείτε να μου πείτε αν το τηλέφωνο έχει πυξίδα-ραδιόφωνο-υπέρυθρες και γενικά πως πάει και ειδικά σε κάμερα που με καίει(μέρα-νύχτα).

Εχω mi3 αλλά θέλω να πάω σε δίκαρτο και είμαι μεταξύ αυτού και του redmi note 2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...