Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Moλις παρελαβα και εγω απο το Βικμαλλ.

Ηρθε με συσκευασια που ανετα θα ζηλευε το geekbyuing στις αρχες του ( γιατι τωρα η συσκευασιες που στελνει ειναι για κλωτσιες )

Οσο το επεξεργαστηκα μου φανηκε πολυ καλο για 55 ευρω

Μπραβο στην Ντοογκι !!:w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή εχθές παρέλαβα και εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής. Οσον αφορά τις διαστάσεις και ειδικά το βάρος σας φαίνεται εντάξει;

Είναι δηλαδή όσο λένε στα site τους οι κινέζοι; Γιατί εμένα δεν μου φαίνεται για κινητό 130 γραμμαριών.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχθές παρέλαβα και εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής. Οσον αφορά τις διαστάσεις και ειδικά το βάρος σας φαίνεται εντάξει;

Είναι δηλαδή όσο λένε στα site τους οι κινέζοι; Γιατί εμένα δεν μου φαίνεται για κινητό 130 γραμμαριών.

 

Όταν παραλάβω τις επόμενες μέρες, θα το ζυγίσω και θα σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

Σκετό το κινητό ειναι 126gr και μαζί με τη μπαταρία 167gr.Οπότε η doogee ...ξέχασε να το ζυγίσει με την μπαταρία μέσα :p και αν η μπαταρία ήταν όντως 2400mah τότε θα έπρεπε να είναι 170-171gr
Link to comment
Share on other sites

Σκετό το κινητό ειναι 126gr και μαζί με τη μπαταρία 167gr.Οπότε η doogee ...ξέχασε να το ζυγίσει με την μπαταρία μέσα :p και αν η μπαταρία ήταν όντως 2400mah τότε θα έπρεπε να είναι 170-171gr

Εμένα πάντως στο χέρι μου φάνηκε κάπως χοντροκομμένο και βαρύ σε σχέση με κινέζικο που έχει η κοπέλα μου (WMC X5) που το πήρε πριν περίπου 1,5 χρόνο στα ίδια χρήματα, το οποίο είναι ίσως λίγο πιο ελαφρύ, αλλά κυρίως επειδή δεν είναι τετραγωνισμένο κάθεται καλύτερα στο χέρι.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μενου-->ρυθμίσεις-->Γενικές -->ορισμός αρχικής σελίδας

 

Δεν το έγραψα καλά. Εννοώ, όταν είμαστε στον browser, να μην φαίνεται η διεύθυνση.

 

Edit: Πάντως, η συσκευή δε "νιώθει". Έχω ανοιχτά στο background facebook, messenger, Skype και γράφω εδώ με TouchPal και δεν έχω lag! :D Και με τη v.13, όχι με τη v.15.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται για 17ωρες ακομα ... 46 ευρω και αποστολη απο EU ..

 

http://www.tomtop.com/doogee-x5-3g-mtk6580-quad-core-smartphone-50-hd-ips-android-51-1g8g-5mp-8mp-dual-cameras-smart-gesture-p1280w-eu.html

 

http://s23.postimg.org/5zo4owyre/Untitled.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία πλήρους οθόνης που να κρύβει την διεύθυνση δεν έχει.Ρυθμίσεις-->εργαστήρια-->πλήρης οθόνη αλλά κρύβει μόνο την μπάρα ειδοποίησης και αφηνει την διεύθυνση
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία πλήρους οθόνης που να κρύβει την διεύθυνση δεν έχει.Ρυθμίσεις-->εργαστήρια-->πλήρης οθόνη αλλά κρύβει μόνο την μπάρα ειδοποίησης και αφηνει την διεύθυνση

 

Καλά δεν είναι και πρόβλημα. Πάντως, δεν περίμενα να μείνω τόσο ευχαριστημένος με τη συσκευή. :)

 

Επίσης, tempered glass μπορούμε να βρούμε Ελλάδα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του Χ5!

Πριν προλάβω καλά καλά να γίνω κι εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου, έκατσα και διάβασα όλες τις σελίδες, post-post και μετά από το ανάλογο σκάλισμα, έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου.

Δεν θα αναλωθώ στα ίδια που έχουν πει και οι υπόλοιποι, είναι πλέον δεδομένο πως το κινητό προσφέρει τα μέγιστα για την τιμή του ~50-60€.

 

Αυτό που θέλω να προσθέσω αφορά το θέμα της μπαταρίας, της χωρητικότητας της και της αυτονομίας του τηλεφώνου.

Σαν χωρητικότητα γίνεται αμέσως σαφές πως δεν πρόκειται για 2400mAh, αλλά ελαφρώς μικρότερη, δηλαδή ~2000.

Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, αφού η διαχείριση ενέργειας είναι πολύ καλή και το κινητό με μια καλή χρήση, βγάζει τουλάχιστον μία μέρα που είναι και το ζητούμενο σε συσκευή Android.

 

Δεν έχω αποφασίσει τελικά το κατά πόσο αληθεύει αυτό με τις μετρήσεις, πάντως σε φορτιστή με έξοδο 1A, η φόρτιση ήταν διάρκειας 2 ωρών και σε έναν άλλο με έξοδο 2.1Α η φόρτιση κράτησε περίπου 1 ώρα.

 

Όπως και να 'χει, ο κατασκευαστής που απ' ότι διάβασα δεν είναι η ίδια η Doogee, ζωγράφισε στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αυτό που γράφεις..Υποστηρίζει το απλο x5 γρήγορη φόρτιση; Γιατι το pro ακομη και με φορτιστή 2Α πάλι θέλει γύρω στις 3 ώρες να φορτίσει πληρως απο τελείως άδειο.Πάντως με voltage meter που την μέτρησα,βγήκε 2057mah.
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται για 17ωρες ακομα ... 46 ευρω και αποστολη απο EU ..

 

http://www.tomtop.com/doogee-x5-3g-mtk6580-quad-core-smartphone-50-hd-ips-android-51-1g8g-5mp-8mp-dual-cameras-smart-gesture-p1280w-eu.html

 

http://s23.postimg.org/5zo4owyre/Untitled.jpg

 

Μα εντελως Κινεζια...............US$ 49.90 ---->(50% OFF)

Δηλαδη ποσο το πουλανε κανονικα.............:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται για 17ωρες ακομα ... 46 ευρω και αποστολη απο EU ..

http://www.tomtop.com/doogee-x5-3g-mtk6580-quad-core-smartphone-50-hd-ips-android-51-1g8g-5mp-8mp-dual-cameras-smart-gesture-p1280w-eu.html

Την αποστολή απο EU δεν βλέπω. Μόνο πρίζα EU :)

 

Ωπ, sorry, τώρα είδα τα κόκκινα :sorry:

Μα εντελως Κινεζια...............US$ 49.90 ---->(50% OFF)

Δηλαδη ποσο το πουλανε κανονικα.............:lol:

Εντάξει, $50 δε νομίζω να το δίνουν κανονικά, άντε να κάνουν $8-$9 δολάρια έκπτωση, απο $59 π.χ.

 

Τέτοιες "φουσκωμένες¨εκπτώσεις πάντως έχω δει και στο...σεβάσμιο Amazon.

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβω τις επόμενες μέρες, θα το ζυγίσω και θα σου πω :)

 

Μόλις μύρισε ελληνικό αέρα και το δικό μου :lol:

(5 μέρες από Ολλανδία:mad: )

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μύρισε ελληνικό αέρα και το δικό μου :lol:

(5 μέρες από Ολλανδία:mad: )

 

Πιο νωρίς (και πιο φθηνά) απο μένα θα το πάρεις, έτσι για να μου σπάσεις τα νεύρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα, είχες πει ότι το δικό σου έφθασε πριν από μέρες, αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Μα, είχες πει ότι το δικό σου έφθασε πριν από μέρες, αν θυμάμαι καλά.

Έφτασε στο Ελ.Βεν., δεν σημαίνει οτι το πήρα στα χέρια μου. Ακόμα εκεί είναι και λιάζεται :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μα και το δικό μου μόλις έφτασε, δεν έγραψα ότι το παρέλαβα.

Το δικό σου προηγείται σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και από Ελλάδα είναι στα 78 ευρώ (+2 χρόνια εγγύηση). Δεν είναι άσχημη τιμή για κάποιον που το θέλει άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αυτό που γράφεις..Υποστηρίζει το απλο x5 γρήγορη φόρτιση; Γιατι το pro ακομη και με φορτιστή 2Α πάλι θέλει γύρω στις 3 ώρες να φορτίσει πληρως απο τελείως άδειο.Πάντως με voltage meter που την μέτρησα,βγήκε 2057mah.

 

Κοίτα, πρόσφατα αγόρασα αυτό το φορτιστή-> http://www.themrgadget.gr/axesoyar-tilefonon/fortistes/priza-fortistis-usb-diplo-21a-p10-mayro-p-3077.html

και μ' αυτόν μου γέμισε τη μπαταρία σε 1 ώρα.

Ήμουν σίγουρος ότι η μπαταρία θα κυμαίνεται περίπου στα 2000mAh, οπότε και η μέτρησή σου απλώς το επιβεβαιώνει.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται για 17ωρες ακομα ... 46 ευρω και αποστολη απο EU ..

 

http://www.tomtop.com/doogee-x5-3g-mtk6580-quad-core-smartphone-50-hd-ips-android-51-1g8g-5mp-8mp-dual-cameras-smart-gesture-p1280w-eu.html

 

http://s23.postimg.org/5zo4owyre/Untitled.jpg

 

Μπορούμε να παραγγείλουμε απευθείας απο tomtop όπως στο vickmall που δεν "κολλάει" με capital control?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να παραγγείλουμε απευθείας απο tomtop όπως στο vickmall που δεν "κολλάει" με capital control?

 

το εψαξα αυτο το μαγαζι γι αυτο το κινητο.. δεν εχει δωρεαν μεταφορικα, επισης λεει οτι θα ερθει μονο απο ευρωπη αλλα στο shipping λεει για china post και -το χειροτερο- το μαγαζι εχει κακες κριτικες. Αν το εδινε το vickmall σε αυτη την τιμη θα το ειχα παρει χθες.

Link to comment
Share on other sites

το εψαξα αυτο το μαγαζι γι αυτο το κινητο.. δεν εχει δωρεαν μεταφορικα, επισης λεει οτι θα ερθει μονο απο ευρωπη αλλα στο shipping λεει για china post και -το χειροτερο- το μαγαζι εχει κακες κριτικες. Αν το εδινε το vickmall σε αυτη την τιμη θα το ειχα παρει χθες.
Φιλε μου θα πρέπει να σταθμίζεις τα πάντα όταν είναι να πάρεις μια αποφαση .... Στο vickmall το έχει 59,99$, δηλ 55,76ε, αρα έχεις να επιλέξεις μεταξύ παραπάνω κόστους (10ε) και των μαγαζιων αμφιβολου αξιοπιστίας. Η διαφορα που υπήρχει, δηλ τα 10ε παραπάνω στο vickmall, σε σχέση με την αξιοπιστία και το καλο after sales τους αξίζει τον κόπο :rolleyes:

Τέλος παντων, είναι προσωπική επιλογή του καθενός ...

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...