Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυρίως το πρόβλημα είναι ότι ζεσταίνεται πολύ με τη χρήση και παράλληλα με τη φόρτιση δεν είναι ότι καλύτερο.

 

Σου ζεσταίνεται το X5 ή το γράφεις γενικότερα; Γιατί, πρέπει να είναι το πιο δροσερό smartphone, που έχω πιάσει. Μόνο χλυαρό και αν. Φορτίζοντάς το έχει τύχει να παίζω και παιχνίδι και δεν ανέβασε καθόλου θερμοκρασία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου το Χ5. Αλλά όλα τα κινητά, αν τα δουλεύεις ενώ φορτίζουν ζεσταίνονται. Αν είναι τόσο δροσερό το συγκεκριμένο, μακάρι, καλοδεχούμενο. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα μερικες φορες κολλαει ο αισθητηρας που υπαρχει για να κλεινει και να ανοιγει ο φωτισμος οταν κανεις η σε κανουν κληση...δεν το κανει παντα αλλα το κανει,

εχει κανενας παρομοιο θεμα???

 

Και εμένα μου το έκανε μία φορά, όπως και το ότι όταν δεν είναι ακριβώς στο κέντρο του αυτιού δεν σβήνει η οθονη. Υπάρχει τρόπος για calibration του αισθητήρα αλλά δεν νομίζω να κανει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το έκανε μία φορά, όπως και το ότι όταν δεν είναι ακριβώς στο κέντρο του αυτιού δεν σβήνει η οθονη. Υπάρχει τρόπος για calibration του αισθητήρα αλλά δεν νομίζω να κανει κάτι.

Εγώ έχω αναφέρει το πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό.. Η λύση είναι hands free η Bluetooth..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αναφέρει το πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό.. Η λύση είναι hands free η Bluetooth..

 

Είχε αναφερθεί το ένα σκέλος του προβλήματος αν θυμάμαι καλά. Όσο για την λύση... Δεν είναι τόσο βολική για όλους, ειδικά για αυτούς που δεν έχουν συνηθίσει να χρησιμοποιούν τα παραπάνω αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί το ένα σκέλος του προβλήματος αν θυμάμαι καλά. Όσο για την λύση... Δεν είναι τόσο βολική για όλους, ειδικά για αυτούς που δεν έχουν συνηθίσει να χρησιμοποιούν τα παραπάνω αξεσουάρ.

 

Ή ανοιχτή ακρόαση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα η ενημερωση ηταν 27 ΜΒ .....????

Παντως το προβλημα που ειχε το touch δεν μου το ξαναεκανε μετα την αναβαθμιση σε v15.

Παντως το κινητο αξιζει με χιλια,για τα 55 ευρω που εχει ειναι η καλυτερη vfm αγορα ,ισως μαζι με το leagoo alpha 5 (το οποιο δεν εχει κυκλοφορησει ακομα).

Αγορασα και θηκη + tempered glass (original) απο banggood.

Ξερει κανενας πως περναμε σωστα το tempered glass???Πρεπει να βγαλουμε την εργοστασιακη ζελατινα???Και αν ναι πως???

 

Στην περιγραφή λέει ότι έρχεται από ΗΚ και όχι από την Πολωνία.

Και, εν πάση περιπτώσει, η τιμή 39€ δεν υπάρχει πουθενά.

Ίσως πρόκειται για το c

 

Ή ανοιχτή ακρόαση.

 

Τίποτα από αυτά δεν είναι ουσιαστική λύση. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να περιμενουμε καποια αναβαθμιση λογισμικου που να το διορθωσει και να ελπιζουμε να μην ειναι θεμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αναφέρει το πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό.. Η λύση είναι hands free η Bluetooth..

Έχω το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου κινητό (όχι Χ5...ακόμα ;))

Η λύση που βρήκα είναι να μιλάω με το πορτάκι της θήκης κλειστό ώστε να ενεργοποιείται πάντα ο αισθητήρας και να κλείνει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από αυτά δεν είναι ουσιαστική λύση. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να περιμενουμε καποια αναβαθμιση λογισμικου που να το διορθωσει και να ελπιζουμε να μην ειναι θεμα hardware.

 

Προσωπικά, δεν έχω τέτοιο θέμα. Θέμα έχω με την ευαισθησία της οθόνης. Ακόμα και στην τσέπη, με την οθόνη προς τα μέσα, πάντα θα ανάψει. Ειδικά αν δεν έχω βάλει κάποιου είδους κλείδωμα, όλο και κάτι θα κάνει αυτόματα.

 

Edit: Έχει καταφέρει κάποιος να κατεβάσει το Word; Είτε κατεβάζω την εφαρμογή από Play Store, είτε από 1Mobile, δεν κάνει ποτέ το συμπληρωματικό κατέβασμα, που ζητάει η εφαρμογή, βγάζοντας μήνυμα να ελέγξω τη σύνδεσή μου.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν έχω τέτοιο θέμα. Θέμα έχω με την ευαισθησία της οθόνης. Ακόμα και στην τσέπη, με την οθόνη προς τα μέσα, πάντα θα ανάψει. Ειδικά αν δεν έχω βάλει κάποιου είδους κλείδωμα, όλο και κάτι θα κάνει αυτόματα.

 

Έχεις ενεργοποιημενα τα gestures?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημενα τα gestures?

 

Ναι έχω μερικά.... Αυτό για το ξεκλείδωμα, την κάμερα και το double tap.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου κινητό (όχι Χ5...ακόμα ;))

Η λύση που βρήκα είναι να μιλάω με το πορτάκι της θήκης κλειστό ώστε να ενεργοποιείται πάντα ο αισθητήρας και να κλείνει η οθόνη.

 

Αυτό παντως ειναι μια καλη λυση, ειδικα αν βγει μια θηκη με πορτακι που να του ταιριαζει ακριβως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι έχω μερικά.... Αυτό για το ξεκλείδωμα, την κάμερα και το double tap.

 

Αν δεν απενεργοποιησεις το double tap αυτο θα γινεται. Και ενα tcl s720 που ειχα αυτο μου εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απενεργοποιησεις το double tap αυτο θα γινεται. Και ενα tcl s720 που ειχα αυτο μου εκανε.

 

Θα το απενεργοποιήσω και θα δω πως με βολεύει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα το απενεργοποιήσω και θα δω πως με βολεύει.

Μετά όμως το κουμπί on off θα ταλαιπωρείται πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Μετά όμως το κουμπί on off θα ταλαιπωρείται πολύ..

 

ολα τα κινητα απο το on off ανοιγοκλεινουν, δε βρισκω το λογο να χαλασει πριν την ωρα του εκτος αν ειναι ελατωματικο ή ειναι πραγματικα κακη ηποιοτητα του και δεν εχει αντοχη στο χρονο. Γενικα απ οτι διαβαζω η doogee εχει σχετικα καλη αξιοπιστια σε βαθος χρονου, οχι τιποτα αλλο, το πηρα και γαι δωρο στην κοπελα μου, μη βγει καμια μουφα!

Link to comment
Share on other sites

Θα το απενεργοποιήσω και θα δω πως με βολεύει.

 

Πάντως, στη χρήση που κάνει η σύζυγος (μέσα ή έξω από την τσάντα κλπ), χωρίς θήκη ή κάλυμμα, το κινητό είναι συνεχώς ανοικτό ή και προχωρημένο σε άλλο επίπεδο ανάλογα με το άγγιγμα που γίνεται στην οθόνη.

 

Προς το παρόν και μέχρι να βρω κατάλληλη θήκη, απενεργοποίησα το gesture του double click.

Με την ευκαιρία, μου έκανε εντύπωση ότι το κινητό είχε ενεργοποιημένες όλες τις gesture συντομεύσεις, που τις διαφημίζει μάλιστα και στο (φτωχό) φυλλάδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά όμως το κουμπί on off θα ταλαιπωρείται πολύ..

 

Όχι απαραίτητα. Αφήνεις ενεργό το swipe up gesture και το ξεκλειδώνεις έτσι.

 

Πάντως, στη χρήση που κάνει η σύζυγος (μέσα ή έξω από την τσάντα κλπ), χωρίς θήκη ή κάλυμμα, το κινητό είναι συνεχώς ανοικτό ή και προχωρημένο σε άλλο επίπεδο ανάλογα με το άγγιγμα που γίνεται στην οθόνη.

 

Προς το παρόν και μέχρι να βρω κατάλληλη θήκη, απενεργοποίησα το gesture του double click.

Με την ευκαιρία, μου έκανε εντύπωση ότι το κινητό είχε ενεργοποιημένες όλες τις gesture συντομεύσεις, που τις διαφημίζει μάλιστα και στο (φτωχό) φυλλάδιο.

 

Μπορεί να αφήσει μόνο το swipe up gesture, για να ξεκλειδώνει τη συσκευή και να βάλει ένα απλό μοτίβο για τα τυχαία πατήματα. Μέχρι στιγμής, με τον παραπάνω τρόπο, δεν έχω άκυρα πατήματα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα.

 

Μπορεί να αφήσει μόνο το swipe up gesture, για να ξεκλειδώνει τη συσκευή και να βάλει ένα απλό μοτίβο για τα τυχαία πατήματα. Μέχρι στιγμής, με τον παραπάνω τρόπο, δεν έχω άκυρα πατήματα.

 

Όπως έγραψα παραπάνω απενεργοποίησα μόνο το double click, που φαίνεται ότι προκαλεί το πρόβλημα, και όχι τα υπόλοιπα gestures, που φαίνονται χρήσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεκλειδώσω αφενός το ξυπνάω μετά κάνω slide up και μετά μοτίβο. Υπάρχει τρόπος να γλιτώσω το slide up?
Link to comment
Share on other sites

Eγώ το ανοίγω σπρώχνοντας προσεκτικά προς τα έξω απο την τρυπούλα της microusb θύρας
Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεκλειδώσω αφενός το ξυπνάω μετά κάνω slide up και μετά μοτίβο. Υπάρχει τρόπος να γλιτώσω το slide up?

Το εξηγείς καλύτερα η πιο αναλυτικά?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την εφαρμογή του Outlook; Έχει ******* στα fc σήμερα!

 

Edit: Και μια καλή εφαρμογή, για εμφάνιση του ποσοστού της μπαταρίας, είναι η Battery, από Micropinch. Από 1Mobile την έχω κατεβάσει και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το εξηγείς καλύτερα η πιο αναλυτικά?

1. Πατάω το κουμπί ή gesture

2. Κάνω swipe up στα μηνύματα.

3. Βάζω το μοτίβο.

 

Θα ήθελα να γλιτώσω το δεύτερο βήμα. Γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...