Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το έκανε κάνει άλλος root? Κανένας οδηγός αναλυτικός?

Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο ποιο αναλυτικό οδηγό θέλετε

Αφού κατεβάσετε α αρχεία που δίνω ποιο πάνω

φλασάρετε το recovery με SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1532.00.000

Μετά με κλειστό το κινητό μπαίνετε σε recovery mode πατώντας το volume up και το power button μαζί ακολουθείτε τις οδηγίες επί τη οθόνης και γίνετε το ρουτ αυτόματα μέσα από το TWRP

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.παιδια εσας μπαινει σε recovery?εμενα οποτε κανω να μπω σε recovery μου βγαζει το ανθρωπακι ξαπλα και λεει καμμια εντολη.καμμια βοηθεια απο κανεναν???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.παιδια εσας μπαινει σε recovery?εμενα οποτε κανω να μπω σε recovery μου βγαζει το ανθρωπακι ξαπλα και λεει καμμια εντολη.καμμια βοηθεια απο κανεναν???

Για να μπει σε recovery πρέπει να έχει και ένα(από τη μάνα του δεν έχει) . Φλασαρε αυτο που δίνω σε προηγούμενο ποστ και θα είσαι ενταξει

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

το εκανα μολις τωρα αδερφε οπως ειπες και ολοκληρωθηκε κανονικα η διαδικασια στο sp flash tool.μπαινω παλι σε recovery kai παλι το ιδιο βγαζει.εχεις καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εγινε με επιτυχια root το τηλ.η διαδικασια ειναι να κατεβασουμε τα αρχεια που δινει ο φιλος πιο πανω και τα βαζουμε σε ενα φακελο.φλασαρουμε με sp flash tool και μολις τελειωσει δεν ανοιγουμε το τηλ. σε κανονικη λειτουργεια.παταμε volume up+power kai μπαινουμε σε recovery mode.θα μας βγαλει στην αρχικη του tprw.μας ενημερωνει για καποια πραγματα και αφου κανουμε swipe right μας παει στο recovery.εχουμε κατεβασει το supersu 2.46 zip και το φλασαρουμε μεσα απο recovery.αυτο ειναι.κανουμε επανεκκινηση και ειμαστε κομπλε.καλη επιτυχια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εγινε με επιτυχια root το τηλ.η διαδικασια ειναι να κατεβασουμε τα αρχεια που δινει ο φιλος πιο πανω και τα βαζουμε σε ενα φακελο.φλασαρουμε με sp flash tool και μολις τελειωσει δεν ανοιγουμε το τηλ. σε κανονικη λειτουργεια.παταμε volume up+power kai μπαινουμε σε recovery mode.θα μας βγαλει στην αρχικη του tprw.μας ενημερωνει για καποια πραγματα και αφου κανουμε swipe right μας παει στο recovery.εχουμε κατεβασει το supersu 2.46 zip και το φλασαρουμε μεσα απο recovery.αυτο ειναι.κανουμε επανεκκινηση και ειμαστε κομπλε.καλη επιτυχια.

Εγώ πάντως δεν φλασαρα το superuser αλλά αμέσως μετά το δεξί swipe είχε ερώτηση αν θέλω να κάνω root τη συσκευή κατεβάζοντας από το play store το superuser ή install zip από recovery. Επέλεξα το πρώτο το κατέβασα εκανα Update binary και αυτό ήταν ολο

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα για τη σύζυγο την ΤΕ 8/10 από το Everbuyimg γιατί αφενός είχε τη χαμηλότερη τιμή $56.99 αφετέρου είχα μαζέψει πόντους (712) που αντιστοιχούσαν σε έκπτωση $14.24 και η τελική διαμορφώθηκε σε $42.75.

 

Ταλαιπωρήθηκα λίγο στην παραγγελία, αφού οι προσπάθειες με αγορά από το λογαριασμό paypal δεν πέτυχαν, με όσες κάρτες προσπάθησα, αλλά κατέληξα στη λύση της μεταφοράς $50 στο balance και, αφού μου έστειλαν τιμολόγιο του paypal, πλήρωσα και η πράξη είναι καταχωρημένη κανονικά στο λογαριασμό μου.

 

Το πρόβλημα είναι ότι, μετά την πληρωμή, μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμο, επειδή βρίσκεται σε προπώληση (!!!), παράγγειλαν ποσότητα στον κατασκευαστή, την περιμένουν σε 5 μέρες και θα το στείλουν μετά.

 

 

Edit

Στο σημερινό ενημερωτικό του Lightinthebox, η τιμή του έπεσε στα $49,99 (€47,49) για τα μέλη του ενημερωτικού δελτίου.

Edited by makap
Νέα τιμή
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα 2 την περασμενη Παρασκευη για μενα και τη γυναικα μου. Αν ειναι τα πραγματα ετσι οπως τα περιγραφετε (που δεν εχω λογο να πιστευω το αντιθετο) προκειται για διαμαντακι. Ψιλο off topic αλλα μηπως οι χρονοι ρεκορ στις παραλαβες εχουν να κανουν με το γεγονος οτι πλεον λογω capital controls τα ΕΛΤΑ εχουν πολυ μικροτερο ογκο δεματων απο το εξωτερικο να διαχειριστουν; Ενιγουει, αναμενω πακετο απο Vickmall και θα κανω κι εγω ενα συντομο review.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου παραπονιούνται ότι δεν ακούγομαι αρκετά δυνατά όταν καλώ από X5, έχει άλλος αυτό το (μίνι) πρόβλημα; Δεν είναι πολύ έντονο το φαινόμενο, ούτε κάτι τραγικό, αλλά έχεις άλλος στην παρέα τέτοια παράπονα; Αν όχι, υπάρχει ρύθμιση κάπου για το μικρόφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα 2 την περασμενη Παρασκευη για μενα και τη γυναικα μου. Αν ειναι τα πραγματα ετσι οπως τα περιγραφετε (που δεν εχω λογο να πιστευω το αντιθετο) προκειται για διαμαντακι. Ψιλο off topic αλλα μηπως οι χρονοι ρεκορ στις παραλαβες εχουν να κανουν με το γεγονος οτι πλεον λογω capital controls τα ΕΛΤΑ εχουν πολυ μικροτερο ογκο δεματων απο το εξωτερικο να διαχειριστουν; Ενιγουει, αναμενω πακετο απο Vickmall και θα κανω κι εγω ενα συντομο review.

 

Είναι γεγονός ότι λόγω CC έχουν πέσει δραματικά οι εισαγωγές από όλο τον κόσμο και φυσικά και από Κίνα.

Αυτό σημαίνει ότι τα δέματα έρχονται ταχύτερα και στην Ελλάδα προωθούνται πολύ πιο γρήγορα στους παραλήπτες.

Link to comment
Share on other sites

Το sp flash tool για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί. Βλέπω ότι έχει εγκατασταθεί ο preloader αλλά τίποτε. Πατάω download, συνδεώ το τηλ και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα

 

http://pasteboard.co/1lXNQt7z.jpg

 

http://pasteboard.co/1lXNQt7z.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..σκευτομαι να το παρω εχι βγαλει γενικα κανενα προβλημα? απλα με νοιαζει να ειναι λειτουργηκο..τηλ. ιντερνετ φοτο..ευχαριστω ππλυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..σκευτομαι να το παρω εχι βγαλει γενικα κανενα προβλημα? απλα με νοιαζει να ειναι λειτουργηκο..τηλ. ιντερνετ φοτο..ευχαριστω ππλυ

Φιλε μου για τα λεφτα που θα δωσεις ειναι αριστο σε ολα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα νωρίτερα για γνωστό από vickmall φυσικά. Διάλεξα το pro σε άσπρο με μαύρη original flip case και original tempered glass. Σύνολο 90,97$.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ωραια..απλα με νοιαζει να ειναι λειτουργικοτατο..

Ειναι.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα νωρίτερα για γνωστό από vickmall φυσικά. Διάλεξα το pro σε άσπρο με μαύρη original flip case και original tempered glass. Σύνολο 90,97$.

 

1. Η θήκη που δίνει στα 2.99$ είναι με αυτοκόλλητο ή έχει θήκη που μπαίνει το τηλέφωνο;

2. Το tempered glass τι είναι;

3. Το μήνυμα με τα κλασσικά (Install Google Play Store and Google apps κτλ) σε ποιο σημείο της παραγγελίας το γράφουμε;

4. Κάτι που πρέπει να προσέξω κατά την παραγγελία. π.χ. Την μετατροπή από $ σε € που επιλέγω να μου την κάνει η τράπεζα και όχι το paypall. Θα υπάρξει καμιά έξτρα χρέωση;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μετά από μια βδομάδα χρήσης ,που λειτουργούσε άψογα , μας άφησε χρόνους ! Έκλεισε μόνο του και είναι πλέον νεκρό. Ούτε ανοίγει , ούτε φορτίζει . Ευτυχώς επικοινώνησα με vickmall και μου απάντησαν να το στείλω Κίνα και θα μου στείλουν καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μετά από μια βδομάδα χρήσης ,που λειτουργούσε άψογα , μας άφησε χρόνους ! Έκλεισε μόνο του και είναι πλέον νεκρό. Ούτε ανοίγει , ούτε φορτίζει . Ευτυχώς επικοινώνησα με vickmall και μου απάντησαν να το στείλω Κίνα και θα μου στείλουν καινούργιο.

Ο πρωτος νεκρος

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...