Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν,όσοι έχετε τα παραπάνω προβλήματα προς στιγμήν πάρτε το 1231 και ζητήστε reset στη γραμμή σας.Το έκανα και τουλάχιστον στη μία γραμμή διορθώθηκε.Στην άλλη δεν έχω δοκιμάσει ακόμη:)

Βασικά πως έγινε η διόρθωση.Έστειλα ένα mail με έντονα καυστικό ύφος και με πήραν τηλέφωνο από την ΤΙΜ.ένας ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ευγενικός κύριος με πήρε τηλέφωνο και μου ζήτησε πληροφορίες για το αναγνωρισμένο πλέον πρόβλημα:cool: έμεινα έκπληκτος αλλά και δικαιωμένος παράλληλα που έγινε κάτι τέτοιο καθώς στο παρελθόν μου έλεγαν για SIM,USIM κτλ να αλλάξω.Μου έκανε λοιπόν επαναφορά στη γραμμή του καρτοκινητού,το έκλεισα,το άνοιξα στο LG και μετά...έστειλα στον κύριο ένα MMS 89KB με video οπότε το έλαβε και μου το ξανάστειλε κανονικά ΚΑΙ ΝΑΙ,το έλαβα...

Δε μπορούν να κάνουν από τα κέντρα τους reset σε όλες τις γραμμές βρε παιδιά να λύσουν όλα τα προβλήματα; Είναι δύσκολο; Δε ξέρω...

Απλά αν είναι κάτι τόσο απλό όσο ακούγεται νομίζω ότι είναι πολύ ωραία να μην έχει κανείς προβλήματα στην υπηρεσία...:) Αυτό κανονικά,γνώμη μου είναι θα έπρεπε να γίνεται περιοδικά σε όλες τις γραμμές και όταν μια γραμμή έχει πρόβλημα με αναφορά στο 1231 αμέσως reset:) Αφού δεν έχει support από την Ericsson η ΤΙΜ ας το κάνει η εξυπηρέτηση πελατών για να λύσει τα προβλήματα του κέντρου

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,όσοι έχετε τα παραπάνω προβλήματα προς στιγμήν πάρτε το 1231 και ζητήστε reset στη γραμμή σας.Το έκανα και τουλάχιστον στη μία γραμμή διορθώθηκε.Στην άλλη δεν έχω δοκιμάσει ακόμη:)

Βασικά πως έγινε η διόρθωση.Έστειλα ένα mail με έντονα καυστικό ύφος και με πήραν τηλέφωνο από την ΤΙΜ.ένας ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ευγενικός κύριος με πήρε τηλέφωνο και μου ζήτησε πληροφορίες για το αναγνωρισμένο πλέον πρόβλημα:cool: έμεινα έκπληκτος αλλά και δικαιωμένος παράλληλα που έγινε κάτι τέτοιο καθώς στο παρελθόν μου έλεγαν για SIM,USIM κτλ να αλλάξω.Μου έκανε λοιπόν επαναφορά στη γραμμή του καρτοκινητού,το έκλεισα,το άνοιξα στο LG και μετά...έστειλα στον κύριο ένα MMS 89KB με video οπότε το έλαβε και μου το ξανάστειλε κανονικά ΚΑΙ ΝΑΙ,το έλαβα...

Δε μπορούν να κάνουν από τα κέντρα τους reset σε όλες τις γραμμές βρε παιδιά να λύσουν όλα τα προβλήματα; Είναι δύσκολο; Δε ξέρω...

Απλά αν είναι κάτι τόσο απλό όσο ακούγεται νομίζω ότι είναι πολύ ωραία να μην έχει κανείς προβλήματα στην υπηρεσία...:) Αυτό κανονικά,γνώμη μου είναι θα έπρεπε να γίνεται περιοδικά σε όλες τις γραμμές και όταν μια γραμμή έχει πρόβλημα με αναφορά στο 1231 αμέσως reset:) Αφού δεν έχει support από την Ericsson η ΤΙΜ ας το κάνει η εξυπηρέτηση πελατών για να λύσει τα προβλήματα του κέντρου

Όταν κάνεις reset στην γραμμή σου τι γίνεται; Επηρεάζεται κάτι σε σχέση με τις υπηρεσίες; Πχ σταματά να ισχύει το mytone κλπ;

Α με το reset που έκαναν στην γραμμή σου λύθηκε και το πρόβλημα με το download στο WAP;

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις reset στην γραμμή σου τι γίνεται; Επηρεάζεται κάτι σε σχέση με τις υπηρεσίες; Πχ σταματά να ισχύει το mytone κλπ;

Α με το reset που έκαναν στην γραμμή σου λύθηκε και το πρόβλημα με το download στο WAP;

για το πρώτο από ότι ξέρω απλά γίνεται reset στις ρυθμίσεις των κέντρων που έχουν σχέση με το IMSI(MMSc,SMSc κτλ) με αποτέλεσμα το δίκτυο να ξανά-αναγνωρίζει το κινητό σου από την αρχή.Δε ξέρω αν μου έκαναν κάποιο configuration στη γραμμή(δηλαδή να πέρασαν χειροκίνητα ότι το κινητό μου υποστηρίζει 3gp κτλ) αλλά από ότι μου είπε ο υπάλληλος διορθώθηκε το πρόβλημα με reset:cool:

Για το δεύτερο θα απαντήσω σύντομα...δε δοκίμασα!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

άντε πάλι προβλήματα...για MMS >100KB πάλι unsupported type!!! ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΤΑ MMSc ΠΟΤΕ? ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΛΕΟΣ!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω στο 1231 και ζήτησα reset της γραμμής μου, όπως και ο vhris_2005. Κάναμε δοκιμή με μεγάλες φωτογραφίες αλλά το αποτέλεσμα ήταν και πάλι άθλιο! Του έστειλα φωτογραφία 243 ΚΒ και έφτασε σε αυτόν... 8 ΚΒ :wacko:
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω στο 1231 και ζήτησα reset της γραμμής μου, όπως και ο vhris_2005. Κάναμε δοκιμή με μεγάλες φωτογραφίες αλλά το αποτέλεσμα ήταν και πάλι άθλιο! Του έστειλα φωτογραφία 243 ΚΒ και έφτασε σε αυτόν... 8 ΚΒ :wacko:

περίμενα συμπίεση αλλά όχι και τόσο μεγάλη.Δηλαδή έστειλες 1,3ΜΡ και έφθασε 0,1ΜΡ:lol: ο κέντρο τους κάνει ολίσθηση >> στα ΜΡ.Για video δοκιμάσατε Πέτρο; εγώ πλέον με μικρότερα των 100ΚΒ(πχ 86ΚΒ) μέχρι εχθές δεν είχα πρόβλημα.έστειλα στον εργαζόμενο της ΤΙΜ και έλαβα κανονικά.Τώρα αν άλλαξε κάτι πάλι δε ξέρω...

στο άλλο νούμερο που σου έστειλα τη φωτογραφία(άλλης εταιρίας)την έλαβες συμπιεσμένη τη φωτογραφία; Πρέπει να έκοψε κάτι αλλά όχι όπως η ΤΙΜ! Αν κάνεις τον κόπο να μου στείλεις μία μεγάλη φωτογραφία για ανταπόδωση του τοπίου της Τσαγκαράδας:p θα τους κράξω πραγματικά.Στείλε μία φωτογραφία 85ΚΒ και τα 180ΚΒ σε video να δούμε...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έγινε... Όπως είπε και ο Πέτρος έστειλα μια φωτογραφία 220ΚΒ και έφτασε 8ΚΒ!

εμένα παλιότερα μου ερχόταν 3.Πάμε καλά..:) Σιγά σιγά θα φθάσουμε στα 200ΚΒ:p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμένα παλιότερα μου ερχόταν 3.Πάμε καλά..:) Σιγά σιγά θα φθάσουμε στα 200ΚΒ:p

Τώρα σου έρχονται ολόκληρα; Χωρίς καθόλου συμπίεση;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η κοπελιά μου έχει το samsung E630 και ενώ έχουμε κάνει σωστά τις χειροκίνητες ρυθμίσεις όταν πάω να στείλω το μήνυμα στο 345 μου λέει λανθασμένη εντολή.Έχω δοκιμάσει τα πάντα,mms,mms#on,mms#s όμως τίποτα.Μήπως ξέρει κανείς ποια εντολή πρέπει να στείλω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η κοπελιά μου έχει το samsung E630 και ενώ έχουμε κάνει σωστά τις χειροκίνητες ρυθμίσεις όταν πάω να στείλω το μήνυμα στο 345 μου λέει λανθασμένη εντολή.Έχω δοκιμάσει τα πάντα,mms,mms#on,mms#s όμως τίποτα.Μήπως ξέρει κανείς ποια εντολή πρέπει να στείλω;

MMS στο 123

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα και αυτό και μου λέει πάλι λανθασμένη εντολή.

Πάρε τότε τηλέφωνο στο 1260 και ζήτησε να σου τα ενεργοποιήσουν και να σου αποστείλουν και τις ρυθμίσεις... ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σου έρχονται ολόκληρα; Χωρίς καθόλου συμπίεση;

όχι τα προβλήματα συνεχίζονται.όπως και να έχει μέχρι 15 Αυγούστου τουλάχιστον δε βλέπω φως...Μετά θα αρχίζουμε να τους πρήζουμε.δε μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΛΑΣΕΙ τις ρυθμίσεις στο MMSc τους.Δηλαδή τους χάλαγε που λειτουργούσε μια χαρά παλιότερα;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όχι τα προβλήματα συνεχίζονται.όπως και να έχει μέχρι 15 Αυγούστου τουλάχιστον δε βλέπω φως...Μετά θα αρχίζουμε να τους πρήζουμε.δε μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΛΑΣΕΙ τις ρυθμίσεις στο MMSc τους.Δηλαδή τους χάλαγε που λειτουργούσε μια χαρά παλιότερα;

Άκου: προχθες τα MMS έρχονταν 8ΚΒ, ενώ χθες ήρθε μέχρι και 12ΚΒ! δεν μπορείς να πεις μια πρόοδος υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

re paides giati eimai kainourgios ths Tim pos ta energopiw??????????

Ποια συσκευή έχεις; Sony Ericsson T230;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

exw to T310

Στείλε το μήνυμα #E στο 345. Θα σου έρθουν ρυθμίσεις και θα πρέπει να τις αποθηκεύσεις. Μετά κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό και λογικά θα είσαι ΟΚ :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

xrewsh???????????

Δεν χρεώνεται το μήνυμα στο 345. Από κει και πέρα, το κάθε MMS κοστίζει 0,4641 ευρώ (με ΦΠΑ).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Re paidia exei kaneis tis rithmiseis mms gia to Qtec s200 h' imate Jamin?

http://www.tim.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=203&tablePageID=175&rec=252

Δοκίμασε του S100. μπορεί να κάνουν. Αλλιώς μπες στο site της Qtek και αν δεν βγάλεις άκρη πάρε 1231.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...