Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκοψαν κι αυτοί? Ήξερα για την γυφτιά της Voda, καθώς δοκίμασα με ανάλογο τρόπο να στείλω MMS σε μένα, αλλά τζίφος.

Πάντως στο site της stet υπάρχει φόρμα για αποστολή MMS από το internet, αλλά (αν κατάλαβα καλά) στέλνει το λογαριασμό στο κινητό σου (αν έχεις 693xxxxxxxx και γίνεις μέλος)

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VaradeRo

 

Το έκοψαν κι αυτοί? Ήξερα για την γυφτιά της Voda, καθώς δοκίμασα με ανάλογο τρόπο να στείλω MMS σε μένα, αλλά τζίφος.

Πάντως στο site της stet υπάρχει φόρμα για αποστολή MMS από το internet, αλλά (αν κατάλαβα καλά) στέλνει το λογαριασμό στο κινητό σου (αν έχεις 693xxxxxxxx και γίνεις μέλος)

 

 

Από εκεί μπορείς να στείλεις μόνο τα συγκεκριμένα MMS που έχουν στο site.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ξέρει κανείς αν η χρέωση παραμένει η ίδια ; Το γράφει πουθενά στο site της Telestet ; Ρωτάω γιατί πριν από μια εβδομάδα που ενεργοποίησε η κοπέλα μου τα MMS της είπαν ότι η χρέωση είναι 0,039 ευρώ + ΦΠΑ. Έχει ενεργοποιημένο και το GPRS.

 

Υπάρχει διαφορά χρέωσης ανάμεσα στα πακέτα της ή/και αν έχεις ενεργοποιήσει το GPRS ; Ξέρει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Tony_Ts

 

Ξέρει κανείς αν η χρέωση παραμένει η ίδια ; Το γράφει πουθενά στο site της Telestet ; Ρωτάω γιατί πριν από μια εβδομάδα που ενεργοποίησε η κοπέλα μου τα MMS της είπαν ότι η χρέωση είναι 0,039 ευρώ + ΦΠΑ. Έχει ενεργοποιημένο και το GPRS.

 

Υπάρχει διαφορά χρέωσης ανάμεσα στα πακέτα της ή/και αν έχεις ενεργοποιήσει το GPRS ; Ξέρει κανείς ;

 

 

Προφανώς έκαναν λάθος. Η χρέωση είναι 0,39 ευρώ και όχι 0,039 όπως της είπαν.

Δεν έχει αλλάξει κάτι και εξάλλου δεν θα μπορούσαν τα MMS να είναι πιο φθηνά από τα SMS (0,085)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Το παράξενο είναι ότι αυτό ακριβώς τους ρώτησε για επιβεβαίωση: "Δηλαδή το MMS είναι πιο φθηνό από το SMS" και της απάντησαν θετικά!

 

Anyway, σε μερικές μέρες θα έρθει ο λογαριασμός και θα μάθουμε στα σίγουρα. Θα ξαναστείλω μήνυμα να σας πω στα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

βρε τους σπάγγους το έκοψαν από το e-mail ε; Καλά... Ε δεν είναι και πολύ τσιφούτιδες; Παλιό γύφτοι...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον punfs

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ CC ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΤΟ http://HTTP://.... ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ. ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον punfs

 

greetings, na rotisw kati simantiko giati kapou diavasa orismena perierga kai mperdeutika.. MMS settings gia to nokia 6600 einai idia gia tin telestet h prepei na ta allaksw?

 

Oι ρυθμίσεις που θέλεις.Στο παρακάτω αρχείο.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα για MMS οι παραπάνω ρυθμίσεις?

To GPRS access point πρέπει να είναι mnet.b-online.gr

Ενώ αν είναι GPRS, το ΑΡΝ είναι gint.b-online.gr

 

Νομίζω! :)

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε τώρα τις πραγματικές ρυθμίσεις MMS για το ΝΟΚΙΑ 6600!!!!![/ B]

 

 

Access Point Settings for MMS

Note that user must send SMS with text mms#n to 345 in order for the mms service to be activated in 1 working day. The configuration message received can be saved and the MMS profile should be modified with the settings below:

Parameter name Telestet MMS

Connection name MMS

 

Bearer GPRS

 

 

GPRS access point name mnet.b-online.gr

 

User name mms

 

Prompt password No

 

Password mms

 

Authentication type Normal

 

Starting page http://192.168.200.95/servlets/mms

 

Connection Security Off

WAP Connection type Temporary

 

Advanced Settings

Phone IP address Automatic

Primary Name Server 0.0.0.0

Secondary Name Server 0.0.0.0

WAP Gateway IP address / Proxy server address 192.168.200.11

 

Proxy Port number 9401

 

 

Δοκιμασμένες!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον matrix

 

Είναι σίγουρα για MMS οι παραπάνω ρυθμίσεις?

To GPRS access point πρέπει να είναι mnet.b-online.gr

Ενώ αν είναι GPRS, το ΑΡΝ είναι gint.b-online.gr

 

Νομίζω! :)

 

Έχεις δίκιο.Ανέβασα λάθος αρχείο.Αρχείο που αφορά ρυθμίσεις για wap over CSD & wap over GPRS :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου έχουν σπάσει τα νεύρα με την Telestet και τα mms. Έχω το Nokia 6600 και περασμένες τις σωστές ρυθμίσεις με την βοήθεια του 1231. Σε πολλά σημεία μου βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο το gprs (εμφανίζεται το G με μια γραμμή) ή όταν υπάρχει διαθέσιμο δεν τα στέλνει... Έχω στείλει μερικά τα οποία πήγαν αμέσως στον παραλήπτη. Και μάλιστα αυτός έχει Vodafone. Τους έχω πάρει τηλέφωνο και λένε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στο δίκτυό τους... Αν συνεχιστεί αυτό το πράγμα τους έσκισα :mad:
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sfs

 

Paidia einai eukolo na mou pei kaneis tis ry8miseis mms gia samsung E700? Giati pae sto site ths telestet kai den exei tipota gia samsung gia na steilw mhnyma sto 123.

 

 

λογικα πρεπει να τις εχει ηδη μεσα το τηλεφωνο , εαν οχι παρε τηλεφωνο στο 1231 να σου τις στειλουν με φαχ η email

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ήξερα που ακριβώς να ρωτήσω... (έχω stet)

 

Το όριο για ΜΜS είναι 100 KB;

αν ναι , τότε μπορώ να στείλω 10 φωτογραφίες των 10 ΚB μαζί;;;

αν ναι θα τις πάρουν ποιά τηλ. (κυρίως NOKIA 6600; 6100;, SIEMENS S55; ), από εταιρείες (voda, stet, cote ;; );;; THX

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να εγκαταστήσω και να ενεργοποιήσω τις ρυθμίσεις MMS σε ένα Samsung S300M ? Στο site της Telestet δεν αναφέρει κάποιο κωδικό για λήψη μέσω SMS σε Samsung.
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

MMS#S , στο 345 , ρυθμισεις ειναι μεσα στο κινητο ηδη , απλα στελνεις το μυνημα για να σου ενεργοποιησουν την υπηρεσια
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω. Το τηλέγωνο δεν είναι δικό μου και ετσι δεν μπορώ να το κάνω τώρα.

Πάντως το ΜΜS#S είναι για siemens σύμφωνα με το site ths telestet και φοβάμαι μήπως κατέβουν άλλες ρυθμίσεισ.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτσι και έκανα.

 

Ομως εδώ και 2 μέρες δεν δείχνει στην οθόνη να έχει ενεργοποιηθεί το GPRS.

Τι άλλο πρέπει να κάνω ???

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια ξερει κανεις τις ρυθμισεις για ΜΜΣ για το NOKIA 6600 με συμβολαιο? Εχω στειλει το μυνυμα ΜΜS#N στο 123 ηρθαν οι ρυθμισεις τις

αποθηκευσα κανονικα (εχω διαβασει και ολα τα σχετικα σε ολα τα threads με οτι εχει σχεσει με το 6600 και τελεστετ) αλλα ΜΜΣ δεν λεει να φυγει!!! Παω να στειλω ΜΜΣ και ειναι συνεχεια σε αναμονη και μετα το αναβαλει για αργοτερα ενω το σηματακι G υπαρχει. Αν υπαρχει παρακαλω κανεις που να ξερει τι ακριβως πρεπει να γινει ασ μου απαντησει. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...