Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες της microsoft autoroute 2002 που ηταν η πιο πληρης για την ελλαδα...δουλευει σε πισι αλλα μπορεις να βγαλεις χαρτες κ για πιπισι...επισης το copilot live 5 το οποιο εχω την εντυπωση πως εβγαλε χαρτη με την Ελλαδα...

 

Το MS Autoroute 2002 είχε Navigation και δεν έχει το 2004 ? :confused:

για το copilot θα το ψάξω . tnx anyway

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nomizw oti h efarmogh ths teletype exei ena eidos tracking gia pc's

 

Minotavros το έχω το πρόγραμμα της Teletype και μάλιστα σε λίγο καιρό θα βγάλει λεπτομερέστατους χάρτες για όλο το Εθνικό Δίκτυο σε επίπεδο χωματόδρομου !!!!!!!!!! :wacko: :blink: (έτσι λέει...να δούμε)

Το πρόβλημα με την καταχώρηση των Ελληνικών ονομάτων δρόμων και Διευθύνσεων γενικά είναι που μου τη σπάει (π.χ. ο ΘΩΜΑΣ είναι UVMAS :lol: )

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Minotavros το έχω το πρόγραμμα της Teletype και μάλιστα σε λίγο καιρό θα βγάλει λεπτομερέστατους χάρτες για όλο το Εθνικό Δίκτυο σε επίπεδο χωματόδρομου !!!!!!!!!! :wacko: :blink: (έτσι λέει...να δούμε)

Το πρόβλημα με την καταχώρηση των Ελληνικών ονομάτων δρόμων και Διευθύνσεων γενικά είναι που μου τη σπάει (π.χ. ο ΘΩΜΑΣ είναι UVMAS :lol: )

 

Ti na kanoume ta Greeklish einai pantou..

Den ntrepontai ligo oi dolofonoi ths ellhnikhs glwssas ( Den pairnoun paradeigma apo emena) :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Το MS Autoroute 2002 είχε Navigation και δεν έχει το 2004 ? :confused:

για το copilot θα το ψάξω . tnx anyway

 

Το MS Autoroute 2004 εχει Navigation (2 CD) αλλα από οδικό δικτυο καλύπτει για την Ελλάδα μόνο την Εθνική Οδό! Αντίθετα καλυπτει πλήρως Γερμανία- Γαλλία απο οτι θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το MS Autoroute 2004 εχει Navigation (2 CD) αλλα από οδικό δικτυο καλύπτει για την Ελλάδα μόνο την Εθνική Οδό! Αντίθετα καλυπτει πλήρως Γερμανία- Γαλλία απο οτι θυμαμαι.

ακριβως αυτο..η καλυτερη καλυψη για την ελλαδα υπηρχε στο 2002...μετα κλαφτα...του 2004 εχει πολυ καλη καλυψη ευρωπης,το εχω χρησιμοποιησει αλλα χωρις gps,αλλα για ελλαδα μονο πολυ κεντρικοι οδοι..

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,

 

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι το οποίο με έχει προβληματίσει. Είμαι πρώην κάτοχος του iPAQ 1940 και την προηγούμενη εβδομάδα το άλλαξα με το Qtek S100.

Είμαι επίσης κάτοχος του Destinator και ενός Bluetooth GPS Fortuna. Το πρόβλημα έχει ως εξής: Ενώ όλα δουλεύουν άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα, το PDA μετά από 3 λεπτά μπαίνει σε Stand By mode για 1 sec και μετά επανέρχεται με αποτέλεσμα να χάνει την επαφή με το Bluetooth και με το «κόσμο». Ο χρόνος των τριών λεπτών, όπως θα γνωρίζουν οι περισσότεροι, είναι ορισμένος για να μπαίνει σε κατάσταση αναμονής το PDA όταν δουλεύει με μπαταρία και δεν χρησιμοποιείται.

Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν το αντιμετώπιζα με το iPAQ, όση ώρα και αν το είχα αναμμένο μόνο με μπαταρία.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό το πρόβλημα, η μόνο εγώ το έχω;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,

 

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι το οποίο με έχει προβληματίσει. Είμαι πρώην κάτοχος του iPAQ 1940 και την προηγούμενη εβδομάδα το άλλαξα με το Qtek S100.

Είμαι επίσης κάτοχος του Destinator και ενός Bluetooth GPS Fortuna. Το πρόβλημα έχει ως εξής: Ενώ όλα δουλεύουν άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα, το PDA μετά από 3 λεπτά μπαίνει σε Stand By mode για 1 sec και μετά επανέρχεται με αποτέλεσμα να χάνει την επαφή με το Bluetooth και με το «κόσμο». Ο χρόνος των τριών λεπτών, όπως θα γνωρίζουν οι περισσότεροι, είναι ορισμένος για να μπαίνει σε κατάσταση αναμονής το PDA όταν δουλεύει με μπαταρία και δεν χρησιμοποιείται.

Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν το αντιμετώπιζα με το iPAQ, όση ώρα και αν το είχα αναμμένο μόνο με μπαταρία.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό το πρόβλημα, η μόνο εγώ το έχω;

 

 

Mpes edw http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41111&page=18&pp=20

 

kai des to mhnyma tou PAMAN.

Eixa ki egw to idio problhma kai me tis dikes tou odhgies einai ola entaksei!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει χρησιμοποιησει κανεις το Destinator σε PocketPC με vga οθονη?Παιζει καλα?Εχει προβλημα?
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει χρησιμοποιησει κανεις το Destinator σε PocketPC με vga οθονη?Παιζει καλα?Εχει προβλημα?

 

...παίζει άψογα ! ..(σε μένα τουλάχιστον ..σε hx4700) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει χρησιμοποιησει κανεις το Destinator σε PocketPC με vga οθονη?Παιζει καλα?Εχει προβλημα?

Eιδικά με το resolution hack παίζει τέλεια, καλύτερα και από qvga.

Με destinator δεν θα έχεις prob.;)

Link to comment
Share on other sites

Eιδικά με το resolution hack παίζει τέλεια, καλύτερα και από qvga.

Με destinator δεν θα έχεις prob.;)

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΤΟ Resolution Hack?????? :confused:

 

μήπως θέλεις να μου στείλης κάτι στο mail μου??? ;)

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΤΟ Resolution Hack?????? :confused:

 

μήπως θέλεις να μου στείλης κάτι στο mail μου??? ;)

 

Θα χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα Tweaks2K2.NET.v3.0.

Θα βρείς την επιλογή που λέει για VGA. Θα βρείς το exe του destinator, θα το κάνεις brute force και αυτό ήταν.:)

Link to comment
Share on other sites

Let's try it....

(pros to paron kano update to radio stack se 1.05)

 

gia na doume ti tha doume...

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Θα χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα Tweaks2K2.NET.v3.0.

Θα βρείς την επιλογή που λέει για VGA. Θα βρείς το exe του destinator, θα το κάνεις brute force και αυτό ήταν.:)

kai xarika pros to paron... oti tha doulepsi kai sto jam.... :(

 

anyway... kalo einai kai etsi :)

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Το πρόβλημα είναι το εξής...

Έχω το ipaQ 4700 με το destinator και 4 χάρτες της ευρώπης (Γερμανίας, Ιταλίας, Ελλάδας και major roads of europe).

Ξεκίνησα να κατέβω με το 4700 απο Μόναχο όλα καλά μέχρι που κάποια στιγμή άρχισε και μου έβγαζε το destinator προβλήματα στη μνήμη του. Δε θυμάμαι ακριβώς τι έλεγε αλλα νομίζω ότι μου έλεγε να κλείσω κάποια tasks για να ελευθερωθεί μνήμη για να δουλέψει το destinator, έλα που εγώ δεν είχα τίποτα στη μνήμη να κλείσω... Με άλλα λόγια μέχρι να φτάσω Ελλάδα μου έβγαλε το λάδι. κάθε 100χιλ. περίπου μου κόλλαγε. Και αναγκαστικά το έκανα πάνω απο 30 φορές reset. Και να πω ότι έχω κάνει install στη main memory, δεν έχω κάνει... το μόνο που έκανα ήταν κάτι resco keyboard, calligrapher και όλα τα υπόλοιπα τα έχω κάνει στην SD όπως και όλους τους χάρτες...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί θα ξαναφύγω αλλά για Ιταλία και με βλέπω να πετάω το 4700 απο κανένα παράθυρο... :)

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

Eιδικά με το resolution hack παίζει τέλεια, καλύτερα και από qvga.

Με destinator δεν θα έχεις prob.;)

 

Ποια PPC έχουν VGA οθόνη? και τι ειναι to resulotion hack???

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Το πρόβλημα είναι το εξής...

Έχω το ipaQ 4700 με το destinator και 4 χάρτες της ευρώπης (Γερμανίας, Ιταλίας, Ελλάδας και major roads of europe).

Ξεκίνησα να κατέβω με το 4700 απο Μόναχο όλα καλά μέχρι που κάποια στιγμή άρχισε και μου έβγαζε το destinator προβλήματα στη μνήμη του. Δε θυμάμαι ακριβώς τι έλεγε αλλα νομίζω ότι μου έλεγε να κλείσω κάποια tasks για να ελευθερωθεί μνήμη για να δουλέψει το destinator, έλα που εγώ δεν είχα τίποτα στη μνήμη να κλείσω... Με άλλα λόγια μέχρι να φτάσω Ελλάδα μου έβγαλε το λάδι. κάθε 100χιλ. περίπου μου κόλλαγε. Και αναγκαστικά το έκανα πάνω απο 30 φορές reset. Και να πω ότι έχω κάνει install στη main memory, δεν έχω κάνει... το μόνο που έκανα ήταν κάτι resco keyboard, calligrapher και όλα τα υπόλοιπα τα έχω κάνει στην SD όπως και όλους τους χάρτες...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί θα ξαναφύγω αλλά για Ιταλία και με βλέπω να πετάω το 4700 απο κανένα παράθυρο... :)

 

Μπωρεις να μου πεις τη διαδικασια με τους χαρτες πως τους περασες και αν χρειαζεται να κανεις εναλαγη χαρτων απο χώρα σε χωρα ή το κανει μονο του απο γερμανια σε αυστρια ιταλια ελλαδα.γιατι και εγω φεύγω την τεταρτη για μόναχο και θα κατεβω οδικος. να ξεκινήσω απο μοναχο και να δόσω προορισμο αμεσως για ανκονα ιταλια?

εγω εχω το ΜΙΟ 168

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκουσα ότι το Destinator αλλάζει αρκετά στην επόμενη έκδοσή του!!

Ισχύει κάτι τέτοιο;

Αν ναι εμείς που το αγοράσαμε πρόσφατα θα μπορούμε να κάνουμε κάποιο update;

Aπό NGI υπάρχει κάποια ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Μπωρεις να μου πεις τη διαδικασια με τους χαρτες πως τους περασες και αν χρειαζεται να κανεις εναλαγη χαρτων απο χώρα σε χωρα ή το κανει μονο του απο γερμανια σε αυστρια ιταλια ελλαδα.γιατι και εγω φεύγω την τεταρτη για μόναχο και θα κατεβω οδικος. να ξεκινήσω απο μοναχο και να δόσω προορισμο αμεσως για ανκονα ιταλια?

εγω εχω το ΜΙΟ 168

 

 

Όταν προμηθευτείς τους χάρτες απλά τους κάνεις ένα copy στην SD CARD Που έχεις. στο Directory που είναι οι Ελληνικοί χάρτες π.χ \SD Card\DestinatorApps. Και όταν τρέξεις μετα το destinator θα μπορείς να κάνεις εναλαγή των χαρτών πηγαίνοντας στο ΟΨΗ και μετά ΕΝΑΛΑΓΗ ΧΑΡΤΩΝ. Είναι πολύ απλό, βέβαια όταν αλλάξεις χώρα εννοείται πως θα αλλάξεις χειροκίνητα τον αντοίστιχο χάρτη που θέλεις. Εγώ συγκεκριμένα που ήρθα απο Μόναχο και κατέβηκα προς ιταλία χρειάστικα 3 χάρτες (italy, Deutschland, major roads of Europe).

Λοιπόν άκου για να μην κάνεις το ίδιο λάθος που έκανα και εγώ.

Πριν ξεκινήσεις απο Μόναχο θα του βάλεις κατέυθυνση προς (INNSBRUCK), μόλις φτάσεις εκεί θα βάλεις τον χάρτη (major roads of Europe) και θα του βάλεις κατεύθυνση (ANCONA). Και μην ξεχάσεις πρίν μπείς Αυστρία να ζητήσεις απο ένα βενζινάδικο που θα μπείς ένα πράσινο ticket Που έχουν εκεί, είναι κάτι σαν διόδια και έχει 7 ευρώ(το κολλάς στο μπαμπρίζ). Άν δεν το πάρεις και σου κάνουν έλεγχο θα πληρώσεις πρόστημο 500ευρώ.

Φίλε μου καλό ταξίδι...

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ βοηθείστε. Έψαξα το φορουμ αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Στο destinator όταν φορτώνω το χάρτη της Ελλάδας με τις ελληνικές ονομασίες δρόμων (GreeceG) μου τα βγάζει κινέζικα. Με τον αγγλικό δεν έχει πρόβλημα. Εχω το Qtek S100. Any suggestions?
Link to comment
Share on other sites

Όταν προμηθευτείς τους χάρτες απλά τους κάνεις ένα copy στην SD CARD Που έχεις. στο Directory που είναι οι Ελληνικοί χάρτες π.χ \SD Card\DestinatorApps. Και όταν τρέξεις μετα το destinator θα μπορείς να κάνεις εναλαγή των χαρτών πηγαίνοντας στο ΟΨΗ και μετά ΕΝΑΛΑΓΗ ΧΑΡΤΩΝ. Είναι πολύ απλό, βέβαια όταν αλλάξεις χώρα εννοείται πως θα αλλάξεις χειροκίνητα τον αντοίστιχο χάρτη που θέλεις. Εγώ συγκεκριμένα που ήρθα απο Μόναχο και κατέβηκα προς ιταλία χρειάστικα 3 χάρτες (italy, Deutschland, major roads of Europe).

Λοιπόν άκου για να μην κάνεις το ίδιο λάθος που έκανα και εγώ.

Πριν ξεκινήσεις απο Μόναχο θα του βάλεις κατέυθυνση προς (INNSBRUCK), μόλις φτάσεις εκεί θα βάλεις τον χάρτη (major roads of Europe) και θα του βάλεις κατεύθυνση (ANCONA). Και μην ξεχάσεις πρίν μπείς Αυστρία να ζητήσεις απο ένα βενζινάδικο που θα μπείς ένα πράσινο ticket Που έχουν εκεί, είναι κάτι σαν διόδια και έχει 7 ευρώ(το κολλάς στο μπαμπρίζ). Άν δεν το πάρεις και σου κάνουν έλεγχο θα πληρώσεις πρόστημο 500ευρώ.

Φίλε μου καλό ταξίδι...

 

Φίλε μου ευχαριστώ πολλύ για τις Χρήσιμες πληροφορίες.

 

Εγώ θα κατέβω μέσο VILLACH και οχι απο INNSBRUCK OK το ιδιο είναι αλλα αν βάλω στο Μόναχο το major roads of Europe και του δόσω ANCONA δεν θα δουλέψη κανονικά?Για να μη κάνω ενναλαγή χαρτών καθόλου.

 

Οι φωνητικές εντολές είναι του χάρτη είναι στα Ελληνικά?

 

Ο χάρτης Αυστρίας δε σου χρειάστηκε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ πολλύ για τις Χρήσιμες πληροφορίες.

 

Εγώ θα κατέβω μέσο VILLACH και οχι απο INNSBRUCK OK το ιδιο είναι αλλα αν βάλω στο Μόναχο το major roads of Europe και του δόσω ANCONA δεν θα δουλέψη κανονικά?Για να μη κάνω ενναλαγή χαρτών καθόλου.

 

Οι φωνητικές εντολές είναι του χάρτη είναι στα Ελληνικά?

 

Ο χάρτης Αυστρίας δε σου χρειάστηκε?

 

Ναι θα δουλεψει κανονικά απλά δε θα σου έχει λεπτομέριες...

Δε θα χρειαστείς χάρτη Αυστρίας αν έχεις το major roads of europe.

Οι φωνητικές εντολές δεν έχουν σχέση με το χάρτη αλλά με την γλώσσα εγκατάστασης που έχεις κάνει στο destinator. αν του έχεις βάλει Ελληνικά θα στα λέει στα Ελληνικά.

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...