Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορεί κάποιος που έχει το destinator3 να μου πει όταν πηγαίνει

Επιλογές---->Περί

τι production number του γράφει???

Θέλω παρακαλώ τον πλήρες κωδικό π.χ 3.075 LXXII

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkp ( 7 Ιαν. 2005 , 22:51)

 

Παιδιά μπορεί κάποιος που έχει το destinator3 να μου πει όταν πηγαίνει

Επιλογές---->Περί

τι production number του γράφει???

Θέλω παρακαλώ τον πλήρες κωδικό π.χ 3.075 LXXII

 

 

εμενα λεει 3.0.75_96 ! :cool:

Γιατι ρωτας ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsthanos ( 7 Ιαν. 2005 , 22:44)

 

kai ta dio!

 

 

To Destinator θα πρεπει να το αγορασεις. Αφου το κανεις αυτο, τοτε πας στο http://www.ngi.gr και κατεβαζεις τους χαρτες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass ( 7 Ιαν. 2005 , 23:04)

 

To Destinator θα πρεπει να το αγορασεις. Αφου το κανεις αυτο, τοτε πας στο http://www.ngi.gr και κατεβαζεις τους χαρτες! ;)

 

 

to destinator einai BT GPS na ipothesw?

 

BT GPS thelw na agorasw. den kserw poio!! :(

tous xartes protimw na tous katevasw omws! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkp ( 7 Ιαν. 2005 , 22:51)

 

Παιδιά μπορεί κάποιος που έχει το destinator3 να μου πει όταν πηγαίνει

Επιλογές---->Περί

τι production number του γράφει???

Θέλω παρακαλώ τον πλήρες κωδικό π.χ 3.075 LXXII

 

Σε μένα γράφει 3.0.75 ΧΧΧΧIV.

Έχει κάποιοα σημασία ?

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

file to destinator einai software programma pou deihnei tous hartes...to gps einai to hardware kommati...agorazeis gps (pigaine sto gps hardware gia pio analutika) k to hrisimopoieis me kapoio programma(destinator i tomtom i route 66)oste na eheis ploigisi...

na rotiso kati..emena mou eferan to destinator apo ameriki..mporo na katevaso tous ellinikous hartes?episis uparhoun kapou k alloi hartes europaikoi pou na mporo na katevaso?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα και εγώ να πάρω GPS και θέλω λίγη βοήθεια.

Έχω ένα Dell Axim X50 Pocket PC με υποστήριξη για bluetooth.

 

Τι επιλογές έχω απο εδώ και πέρα;

 

Είδα ένα πακέτο της MLS (νομίζω) με BT GPS(ποιο μοντέλό είναι;) και "software" (το "software" που λένε όλα τα καταστήματα είναι το navigator για το οποίο όλοι μιλάτε?) το οποίο κοστίζει 413 ευρώ.

 

Άκουσα επίσης ότι πωλείται το navigator ξεχωριστά σαν software. Μήπως να τσιμπίσω ένα BT GPS και το software αντι για το πακέτο της MLS? Δεν ξέρω αν θα βγει πιο φτηνά, αλλά τουλάχιστον θα έχω την επιλογή του GPS receiver.

 

Cheers,

Μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος απο ποιον υποστήριζεται το software και οι χάρτες του πακέτου της MLS που ανέφερα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος doctor-gio ( 8 Ιαν. 2005 , 12:44)

 

file to destinator einai software programma pou deihnei tous hartes...to gps einai to hardware kommati...agorazeis gps (pigaine sto gps hardware gia pio analutika) k to hrisimopoieis me kapoio programma(destinator i tomtom i route 66)oste na eheis ploigisi...

na rotiso kati..emena mou eferan to destinator apo ameriki..mporo na katevaso tous ellinikous hartes?episis uparhoun kapou k alloi hartes europaikoi pou na mporo na katevaso?

 

 

Αμα στο εφεραν απο την Αμερικη τοτε θα πρεπει να ειχε και χαρτες μαζι. Δες με ποιους χαρτες ηρθε μαζι το μακετο και μετα βλεπουμε. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια

θελω να κατεβασω απο καπου καιεγω το destinator με τους χαρτες

Θα ηταν μεγλαη ευτυχια διοτι πηρα το mio 168 αλλα ειναι γυμνο

Ευχαριστω για καθε βοηθεια

stel

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.

Μια ερώτηση.

Τους ελληνικούς χάρτες της NGI δικαιούνται να τους κατεβάσουν και αυτοί που αγόρασαν το Destinator από το εξωτερικό? ΟΧΙ την ελλήνικη έκδοση όμως! Την Αγγλική έκδοση που περιέχει τους χάρτες για Ευρώπη ή Αμερική

 

?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος l3ft3r1s ( 9 Ιαν. 2005 , 02:50)

 

Γεια χαρα.

Μια ερώτηση.

Τους ελληνικούς χάρτες της NGI δικαιούνται να τους κατεβάσουν και αυτοί που αγόρασαν το Destinator από το εξωτερικό? ΟΧΙ την ελλήνικη έκδοση όμως! Την Αγγλική έκδοση που περιέχει τους χάρτες για Ευρώπη ή Αμερική

 

?

 

 

Η πολιτική της HSTC (Destinator) είναι να χρεώνει ξεχωριστό κωδικό για κάθε set χαρτών. Αν έχει αγοράσει δηλαδή κανείς το Destinator3 στην Ελλάδα, με Ελληνικούς χάρτες και θέλει χάρτες Ευρώπης θα πληρώσει τους χάρτες αυτούς χωριστά και θα αποκτήσει νέο κωδικό ενεργοποίησης. Μέχρι στιγμής όμως, επειδή δεν υπήρχαν συχνά περιπτώσεις κατόχων του λογισμικού από το εξωτερικό, στην Ελλάδα ήταν διαθέσιμοι οι χάρτες με Ελληνική και Αγγλική ονοματολογία μαζί με το λογισμικό πλοήγησης στην τιμή των 165 ευρώ (περιλαμβάνεται και ο ΦΠΑ). Τώρα εξετάζεται το ενδεχόμενο να πωλούνται και οι χάρτες ανεξάρτητα (πάντοτε όμως με νέο κωδικό ενεργοποίησης) σε χαμηλότερη τιμή. Εκτιμώ όμως ότι δεν θα είναι φθηνότεροι από τα 95 ευρώ. Θα υπάρξει σύντομα ανακοίνωση γι’ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αναβαθμιση την ROM και επανεγκατεστησα το Destinator όμως πλεον δεν βλέπω τους Ελληνικούς Χαρακτηρες αλλά κινέζικα. Καμια ιδέα?
Ο Σοφότερος άνθρωπος στον κόσμο είναι αυτός που σοφά χρησιμοποιεί την σοφία των άλλων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το Destinator. Ενώ μου λειτουργούσε κανονικά με το gps mouse που είχα, με το καινούργιο μου bluetooth gps (Holux 231) αρκετές φορές, όταν πάω να κάνω μια δρομολόγηση εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα λάθους: "Path not found: INCORRECT BEGINNING LINE DIRECTION" και δεν κάνει την δρομολόγηση. Αν μετακινηθώ μερικά μέτρα πιο κάτω και επιλέξω ξανά να κάνει την δρομολόγηση τότε την κάνει κανονικά :wacko:

 

Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ablaz3r (10 Ιαν. 2005 , 02:48)

 

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το Destinator. Ενώ μου λειτουργούσε κανονικά με το gps mouse που είχα, με το καινούργιο μου bluetooth gps (Holux 231) αρκετές φορές, όταν πάω να κάνω μια δρομολόγηση εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα λάθους: "Path not found: INCORRECT BEGINNING LINE DIRECTION" και δεν κάνει την δρομολόγηση. Αν μετακινηθώ μερικά μέτρα πιο κάτω και επιλέξω ξανά να κάνει την δρομολόγηση τότε την κάνει κανονικά :wacko:

 

Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ

 

 

δεν φταιει το GPS σου. Αυτο ειναι γνωστο bug του νεου destdll.dll του Destinator3 ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (10 Ιαν. 2005 , 07:28)

 

δεν φταιει το GPS σου. Αυτο ειναι γνωστο bug του νεου destdll.dll του Destinator3 ! ;)

 

 

:blink: Υπάρχει bug και ξέρουμε και που οφείλεται? Και δεν έχει διορθωθεί ακόμα? Υπάρχει πρόθεση από την εταιρία για να διορθωθεί?

Btw, βγαίνουν updates για το destinator? Απο που?

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι κάπως σπαστικό, εγώ έχω βάλει παλιότερο Dll από το 3.0.75 96 που ούτως η άλλος είναι και αργό στην επαναδρομολόγηση. Υπομονή γιατί τα update του destinator δεν τα βγάζει η ngi!

 

:(

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Exw exw pesei sthn lyh tou arxikou destdll se syndiasmo me tous neous xartes.

Mporei na einai ena klik argo sthn dromologhsh alla outos h allos tha to eixa afto eite me to palio eite me to kainourio dll . Afto pou kerdizw einai staherothta kai an mh ti allo den mou skaei sto telos ths diadromhs opos palaiotera.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lakis21 (10 Ιαν. 2005 , 16:37)

 

Όντως είναι κάπως σπαστικό, εγώ έχω βάλει παλιότερο Dll από το 3.0.75 96 που ούτως η άλλος είναι και αργό στην επαναδρομολόγηση. Υπομονή γιατί τα update του destinator δεν τα βγάζει η ngi!

 

:(

 

 

 

ΕΙναι μεγάλο το παλιό dll? Μπορεί κάποιος να το κάνει upload κάπου?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ablaz3r (11 Ιαν. 2005 , 19:13)

 

ΕΙναι μεγάλο το παλιό dll? Μπορεί κάποιος να το κάνει upload κάπου?

 

Ευχαριστώ!

 

 

Εξαρτάται και από τι επεξεργαστή έχεις, λογίκα ARM, μία σταθερή έκδοση που χρησιμoποιώ αρκετά είναι η πρώτη έκδοση που ήρθε απο τον Καναδά μαζί με την πρώτη έκδοση ! Τα έκανα Upload όλα για να δοκιμάσεις και να βρείς πια δουλεύει καλύτερα για σένα ! ;)

 

 

28/06/2004 * Πολύ καλή και γρήγορη

 

28/11/2004

 

07/12/2004 * Η τελευταία με το γνωστό πρόβλημα

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...