Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε καινουργιο renault megane το mio με την δικη του κεραια δεν μπορουσε να δει ουτε ενα δορυφορο (τοποθετημενο παντα σε σωστη θεση στο παρμπριζ) .

ξερει κανεις αν η επιστρωση που εχουν τα παρμπριζ της renault (αντιθαμπωτικα κλπ) επηρεαζουν τοσο την ληψη ?????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος behos (12 Ιαν. 2005 , 14:25)

 

σε καινουργιο renault megane το mio με την δικη του κεραια δεν μπορουσε να δει ουτε ενα δορυφορο (τοποθετημενο παντα σε σωστη θεση στο παρμπριζ) .

ξερει κανεις αν η επιστρωση που εχουν τα παρμπριζ της renault (αντιθαμπωτικα κλπ) επηρεαζουν τοσο την ληψη ?????

 

 

ναι, εμποδιζουν το σημα :( . παρε εξωτερικη κεραια να βρεις την υγεια σου! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Μόλις σήμερα μου ήρθαν από Αμερική μέσω φίλου ενα iPAQ hx2110 και ενα Leadtek 9537 GPS. Σκέφτομαι να αγοράσω το Destinator 3, αλλά πριν θα ήθελα να το δοκιμάσω στο μηχανάκι μου. Ξερει κανένας αν μπορώ να το κατεβάσω "trial" από κάπου μαζί και τους ελληνικούς χάρτες, να το τρέξω καμμία εβδομάδα δοκιμαστικά και μετά να το αγοράσω? Θα ήθελα να το δω βασικά πως τρέχει στο μηχανάκι μου. Μην φανταστεί κανείς οτι πάω να το βρω παράνομα, trial θέλω μόνο. Θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή αυτό που κάνουν τα παιδιά στην NGI είναι ισως ότι καλύτερο στην αγορά του ελληνικού software και ότι το προιόν αξίζει οπωσδήποτε τα λεφτά του. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει και να με καθοδηγήσει στην εγκατάσταση του (προγραμμα και χάρτες)?

Φιλικά Κώστας

:cry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ktsak (13 Ιαν. 2005 , 01:36)

 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Μόλις σήμερα μου ήρθαν από Αμερική μέσω φίλου ενα iPAQ hx2110 και ενα Leadtek 9537 GPS. Σκέφτομαι να αγοράσω το Destinator 3, αλλά πριν θα ήθελα να το δοκιμάσω στο μηχανάκι μου. Ξερει κανένας αν μπορώ να το κατεβάσω "trial" από κάπου μαζί και τους ελληνικούς χάρτες, να το τρέξω καμμία εβδομάδα δοκιμαστικά και μετά να το αγοράσω? Θα ήθελα να το δω βασικά πως τρέχει στο μηχανάκι μου. Μην φανταστεί κανείς οτι πάω να το βρω παράνομα, trial θέλω μόνο. Θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή αυτό που κάνουν τα παιδιά στην NGI είναι ισως ότι καλύτερο στην αγορά του ελληνικού software και ότι το προιόν αξίζει οπωσδήποτε τα λεφτά του. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει και να με καθοδηγήσει στην εγκατάσταση του (προγραμμα και χάρτες)?

Φιλικά Κώστας

:cry:

 

Καλορίζικα. Εεδήεχω ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό hardware, σου λέω μετά βεβαιότητας πως δουλεύουν τέλεια. Πρόσεξε όμως μην βάλεις τους χάρτες στην sd. Ή στη βασική μνήμη ή στην CF!!! Ό,τι άλλο θέλεις...ρώτα.

Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geomed (13 Ιαν. 2005 , 15:32)

 

Καλορίζικα. Εεδήεχω ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό hardware, σου λέω μετά βεβαιότητας πως δουλεύουν τέλεια. Πρόσεξε όμως μην βάλεις τους χάρτες στην sd. Ή στη βασική μνήμη ή στην CF!!! Ό,τι άλλο θέλεις...ρώτα.

 

γιατι οχι στην sd ???????????

:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostis100 (13 Ιαν. 2005 , 22:30)

γιατι οχι στην sd ???????????

 

Γιατί η το συγκεκριμένο μοντέλο έχει πρόβλημα με τις SD κάρτες και η μεταφορά δεδομένων από και πρός αυτές είναι ΠΟΛΥ αργή. Εγώ έχω το 2210 με μια CF Kingston και παίζει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, συμφωνώ με την απάντηση που δόθηκε, αλλά το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν χρειάζεται διαρκής και ταχεία επικοινωνία. Όλα τα άλλα προγράμματα τα παίζει μια χαρά στην SD.
Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ευχαριστω για τις απαντήσεις, αλλα δεν εχω το 2210. Εχω τη σειρα 21χχ, το 2110. Παρ΄ολα αυτα μπορει καποιος να με βοηθησει με τη trial έκδοση του Destinator, εάν υπαρχει?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (14 Ιαν. 2005 , 16:16)

 

Guys δείτε αυτούς τους χάρτες.

Είναι για όλα τα PPC ή τρέχουν μόνο στο mio.

Μην τους κατεβάσω τσάμπα, είναι και μεγάλοι! :p

 

 

Είναι οι χάρτες του Destinator (το Mio Map είναι το Destinator) για την Ευρώπη. Μπορείς να τους βλέπεις στην κονσόλα εγκατάστασης του Destinator στην λειτουργία «Αποκοπή χαρτών». Για να χρησιμοποιηθούν στο PPC πρέπει να επισκεφθείς το http://www.olympicnavigation.com και να αγοράσεις την άδεια χρήσης για την Ευρώπη με 120$

Link to comment
Share on other sites

re paidia eleos....

ta exo dei ola.....

Exo ena p900 (perimenontas mipos kai aksiothi kanenas na bgalei gps s/w gia UIQ kai ericsson alla tipota...)

 

skeftomai loipon .... na pouliso to p900 kai na paro to qtek 2020 p.x.

pou einai kai tilefono kai mporo na to kano kai gps....

(an mporeite na mou peite kai peripou poso tha paei olo to paketo

se euroulinia)

i na kratiso to p900 kai na paro epipleon to mio p.x. mono gia GPS + palmtop ?????

Ara to erotima einai mobile pc i ppc??

 

Episis an exo katalavei kala to pio plires paketo gia ellinikous xartes einai to destinator 3 i iparxi kai allo programma stin agora?? milao panta gia oso to dinaton pliresteri kalipsi elladas kai oxi mono gia athina....

 

to destinator doulevei kai se palaiotera pocket pc's p.x. to ipaq 3630 ??

 

kai mia teleftea erotisi...

ta HP iPAQ 1945 Pocket PC i E-TEN P300B theorite mia kali agora fisika mazi me gps rec kai Destinator 3??

To e-ten exei 200ara cpu kai den ksero an tha "etrexe" kala to destinator

please help me

 

sorry an eimai off topic alla den mporo na vro pou na kano post tin erotisi mou..... :o

(outos i allos afto to thread fainetai pio "psagmeno" :cool: )

 

efxaristo!!

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lakis21 (12 Ιαν. 2005 , 00:12)

 

Εξαρτάται και από τι επεξεργαστή έχεις, λογίκα ARM, μία σταθερή έκδοση που χρησιμoποιώ αρκετά είναι η πρώτη έκδοση που ήρθε απο τον Καναδά μαζί με την πρώτη έκδοση ! Τα έκανα Upload όλα για να δοκιμάσεις και να βρείς πια δουλεύει καλύτερα για σένα ! ;)

 

 

28/06/2004 * Πολύ καλή και γρήγορη

 

28/11/2004

 

07/12/2004 * Η τελευταία με το γνωστό πρόβλημα

 

 

Aν κάνουμε show hidden files το αρχείο Destdll σε ποιό folder του προγράμματος βρίσκεται;

 

Είναι μήπως στην κονσόλα του Desktop και αυτό σημαίνει ότι μετά την αλλαγή του Dll πρέπει να ξαναεγκατασταθεί το πρόγραμμα στο PPC;

 

Eπιπρόσθετα όταν επιχείρησα να μεταφέρω το πρόγραμμα στην SD και συγκεκριμένα πήγα να αλλάξω στην registry τα InstallDir και InstlDir και να προσθέσω το όνομα της SD, απλά δεν μπορούσα γιατι δεν χώραγε να γράψω όλο το όνομα της SD το οποίο είναι Storage Card!!!

Έτσι τουλάχιστον την βλέπω εγώ την SD μέσα από το PPC.

 

Τι μπορώ να κάνω παιδιά;;;; :(

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stakyr_7 (15 Ιαν. 2005 , 03:29)

 

Aν κάνουμε show hidden files το αρχείο Destdll σε ποιό folder του προγράμματος βρίσκεται;

 

Είναι μήπως στην κονσόλα του Desktop και αυτό σημαίνει ότι μετά την αλλαγή του Dll πρέπει να ξαναεγκατασταθεί το πρόγραμμα στο PPC;

 

Eπιπρόσθετα όταν επιχείρησα να μεταφέρω το πρόγραμμα στην SD και συγκεκριμένα πήγα να αλλάξω στην registry τα InstallDir και InstlDir και να προσθέσω το όνομα της SD, απλά δεν μπορούσα γιατι δεν χώραγε να γράψω όλο το όνομα της SD το οποίο είναι Storage Card!!!

Έτσι τουλάχιστον την βλέπω εγώ την SD μέσα από το PPC.

 

Τι μπορώ να κάνω παιδιά;;;; :(

Ευχαριστώ

 

 

Το destdll.dll ειναι στο φακελο /Windows

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (15 Ιαν. 2005 , 11:06)

 

Το destdll.dll ειναι στο φακελο /Windows

 

 

Άψογος!! :)

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Βέβαια παραμένει τώρα το πρόβλημα με την αλλαγή στην registry..

Εσάς με τι όνομα εμφανίζονται οι SD στα PPC σας;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stakyr_7 (15 Ιαν. 2005 , 11:33)

 

Άψογος!! :)

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Βέβαια παραμένει τώρα το πρόβλημα με την αλλαγή στην registry..

Εσάς με τι όνομα εμφανίζονται οι SD στα PPC σας;

 

 

/storage card/ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Egw shmera xanagirisa thn egatastash meta apo ena hard reset sthn main memory malista petaxa entelws tous neous xartes kai piga sthn lysh tou CD egatastashs tou Ioyliou . H kathysterhsh pou eixa eixe ginei anypoforh mou elege stripse aristera sta 50 metra kai thn strofh molis thn eixa perasei :( !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (15 Ιαν. 2005 , 12:00)

 

/storage card/ :cool:

 

 

Και εμένα με αυτό το όνομα εμφανίζεται όμως στην registry δεν χωράει να βάλω όλο αυτό το όνομα της SD!!!

Παίρνει συγκεκριμένο αροθμό χαρακτήρων το key και έτσι δεν μπορώ να προσθέσω μπροστά από το DestinatorApps\Destinator την ονομασία της Storage Card....

 

Tι κάνω λάθος;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stakyr_7 (15 Ιαν. 2005 , 12:25)

 

Και εμένα με αυτό το όνομα εμφανίζεται όμως στην registry δεν χωράει να βάλω όλο αυτό το όνομα της SD!!!

Παίρνει συγκεκριμένο αροθμό χαρακτήρων το key και έτσι δεν μπορώ να προσθέσω μπροστά από το DestinatorApps\Destinator την ονομασία της Storage Card....

 

Tι κάνω λάθος;;;

 

 

Poion Registry manager xrhsimopoieis? Steise resco file explorer 2003 kai dokimase pali aftos sigoura den exei tetoio problhma..

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο....

Κάποια στιγμή είχα διαβάσει εδώ ότι υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζεται αυτή η εκνευριστική οθόνη στην εκκίνηση του Destinator που πρέπει να πατήσεις Ναι αποδέχομαι....

Γνωρίζει κάποιος πως γλυτώνουμε από αυτό τον μπελά;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stakyr_7 (15 Ιαν. 2005 , 16:08)

 

Και κάτι τελευταίο....

Κάποια στιγμή είχα διαβάσει εδώ ότι υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζεται αυτή η εκνευριστική οθόνη στην εκκίνηση του Destinator που πρέπει να πατήσεις Ναι αποδέχομαι....

Γνωρίζει κάποιος πως γλυτώνουμε από αυτό τον μπελά;

 

 

Με αυτο ! ;)

destiauto.rar

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stakyr_7 (15 Ιαν. 2005 , 16:08)

 

Και κάτι τελευταίο....

Κάποια στιγμή είχα διαβάσει εδώ ότι υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζεται αυτή η εκνευριστική οθόνη στην εκκίνηση του Destinator που πρέπει να πατήσεις Ναι αποδέχομαι....

Γνωρίζει κάποιος πως γλυτώνουμε από αυτό τον μπελά;

 

 

To eixa anevasei prin kana 2 mhnes ... mm by the way blepw oti xanaanebhke... :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Merxris stigmhs to Destinator me tous xartes MONO sthn STORAGE doulevei mia xara taxythta apokrishs poli kalh (as opsontai oi palaioi xartes kai to palio destdll). Evgala tous kainourious xartes kai hshxasa. Zeppelin giati etsi phgame pisw anti na pame mprosta :(
Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που νόμιζα ότι όλα πάνε καλά, διαπίστωσα ότι το κείμενο στην βοήθεια εμφανίζει κινέζικους χαρακτήρες παρόλο που έχω στα regional settings επιλέξει τα ελληνικά....

 

Μετά και την μεταφορά του Destinator στην SD μου εμφανίζει επιπρόσ8ετα το μήνυμα ότι "The text file cannot be found"

 

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...