Jump to content

Τι θεωρείτε εσείς «Βάρβαρο ξύπνημα»;


Nantia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα τελευταια που ανοιγουν τον δρομο κατω απο το σπιτι μου καθ εμερα στις 7:30 αρχιζουν να βαρανε και νταπα ντουπα ολη το πρωι μεχρι που να χτυπησουν κανενα καλωδιο του οτε η της δεη και να σταματησουν.....
Link to comment
Share on other sites

Το Πάσχα είχαμε ένα οικογενειακό γάμο στο χωριό.Παντρευόταν ο ξάδερφός μου.Και στο σπίτι της θείας μου έμεναν λίγοι από τους θείους μου και τις θείες μου,τα ξαδέρφια μου κοιμόντουσαν στο άλλο σπίτι.Μια μέρα καθώς κοιμόμουνα και άκουγα παράλληλα την μαμά μου να φωνάζει γιατί κάτι έφτιαχναν στην κουζίνα...ακούω μια κουδούνα και κάθομαι με τα γόνατα στο κρεβάτι και λέω πρέπει να μπήκε μια κατσίκα μέσα στο σπίτι και επίσης είχα χ..... από τον φόβο μου.Τελικά βλέπω τον θείο μου με μια κουδούνα και να λέει καλημέρα(ήθελε οπωσδήποτε να με ξυπνήσει στις 10 ).Μόλις με άκουσε να βρίζω και να διολοστέλνω τους πάντες φοβήθηκε και έφυγε...Στην ζωή μου μέχρι τώρα αυτό ήταν το πιο βάρβαρο ξύπνημα....

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

to xeirotero xsimpnima einai otan egrafa exsetaseis me sikone to kinito me enan ixo kokora stis 4 ora to proi afou eixa koimithei 12 gia na diabaso

 

Ακριβώς... Μόνο που το διαβάζω ανατριχιάζω :worry: :X :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο κατά την γνώμη μου είναι να σου χτυπάνε το μάγουλο για να ξυπνήσεις! :mad: ΟΧΙΟΧΙΟΧΙΟΧΙΟΧΙ :mad:
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

kai to neo barbaro xsipnima pou antimetopisa simera to mesimeri

 

pao na koimitho kai mesa sto domatio mou eixe mpei mia miga kai den tin eixa bgalei e me trelane olo to mesimeri einai tixeri pou den eixa mia migoskotostra konta allios tha ekana fono :mad: :mad: :shoot: :rocket: :kill: :knife: :hunter:

Link to comment
Share on other sites

οντως το να σε ενοχλει μυγα ενω προσπαθεις να κοιμηθεις και εισαι πτωμα ειναι το χειροτερο πραμα!

 

επισης βαρβαρο ξυπνημα ειναι αυτο που κανει η μητερα και αδερφη μου μερικες φορες. με πετανε ποτηρι νερο στα μουτρα!! οχι ολο βεβαια, λιγο λιγο ή για μεγαλυτερη απολαυση με καλαμακι!

 

 

:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

α τέλεια, θυμηθήκατε το θέμα αυτό, ακριβώς τη βδομάδα με τα 2 πιο βάρβαρα ξυπνήματα μου :mad:

 

1) γυρνάω 4, πέφτω για ύπνο γιατί ήμουν πτώμα. Στις 5 με ξυπνάει ο αδερφός μου (πρώτο κομμάτι βάρβαρου ξυπνήματος) να μου πει οτι τέλειωσε η μπαταρία στο αυτοκίνητο (αυτό το ανέμενα). Το αυτοκίνητο έπρεπε να είναι έτοιμο τις 8 να το πάρει ο πατέρας μου. Οπότε έπρεπε να βάλω ξυπνητήρι τις 7 (δεύτερο βάρβαρο ξύπνημα) για να το πάω να αγοράσω μπαταρία στις 7.30 και να γυρίσω να τη βάλω μέχρι τις 8 που ξαναέπεσα για ύπνο...

 

2) Γυρνάω 6, χαλάω λίγο χρόνο στο φόρουμ και πάει 7, έλεγα και εγώ ότι δεν είχα τίποτε την άλλη μέρα οπότε θα ξύπναγα μεσημέρι. Έλα που από τις 10 με πρήξανε όλοι με φωνές και τηλέφωνα στο σταθερό. Έπρεπε να σηκωθώ, να βρίσω απαιτώντας την ησυχία μου και να ξαναξαπλώσω. Πάει 1 η ώρα και με σηκώνει ο αδερφός μου να μου πει να πάμε λίγο παρακάτω που τράκαρε ένας φίλος του...

 

:ti_exo_ftaixei:

 

Με άλλα λόγια, για μένα βάρβαρο ξύπνημα είναι η απρογραμμάτιστη ανάγκη.... :rocket:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Βαρβαρο ξυπνημα???

 

το ξυπνημα στο στρατο....στις 6 παρα τεταρτο καθε μερα....

 

εγερσις, επαναλαμβανω εγερσις.... μπλιαχχχχχχ

γιατι ρε μια χαρα ειναι οταν μπει για τα καλα στο πετσι :p εγω το εχωστο αιμα μου ποια και δεν βριζω οταν το ακουω :p :p

Link to comment
Share on other sites

βάρβαρο ξύπνημα??? αυτό που μου κάνανε σήμερα μετά από ξενύχτι!!! κάνει ζέστη του κερατά και τα ζουμιά τρέχουν ποτάμι και στο σπίτι έχουν μαζευτεί 3 θειάδες μου μαζί με την μάνα μου και να φωνάζουν και να γελάνε όλες μαζί με όληηηηηηηηηη τους τι δύναμη!!! ΕΛΕΟΣ ρε κορίτσια (που λέει ο λόγος) λίγο σεβασμό στα ταλαιπωρημένα νιάτα gamoto!!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βαρβαρο ξυπνημα που μου κανει η μανα μου καθε Κυριακη και μεικες φορες το Σαββατο ειναι να μπαινει μεσα στο δωματιο μου με την ηλεκτρικη σκουπα και να καθαριζει...γαμοτο τα νευρα μου(καμια μερα θα δει τι σκουπα να κανει παρεα στα σκουπιδια)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Βάρβαρο ξυπνημα είναι αυτό που γίνεται από τα γ.......να τα χαράματα για να πας για μάθημα και να ακούσεις για 5 -6 ώρες τον κάθε μ.....κα να σου λεει ότι του ρθει. Έλεος...
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Να τσακώνοντε στο σπίτι σου και να φωνάζουν ή να σου φωνάζουν δυνατά το όνομα λες και σε χρειάζοντε επειγόντως για κάτι ενώ στην ουσία θέλουν μόνο να σου πουν "Ε ξύπνα ρε παιδάκι μου, πήγε 12 η ώρα" :X
Link to comment
Share on other sites

na dineis pempth proi ma8hma..na exeis ksupnhsei apo tis 5,thn pempth bradu na mhn exeis kleisei to mati sou oute gia 10 lepta kai paraskeuh otan peseis to vradu na koimh8eis o apo pano na kanei samata....sa zompi eimai
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Να εχεις κοιμηθει στις 10 το βραδυ και να ξυπνας στις 2-3 να κανεις βαρδια στον στρατο ενω ολοι οι αλλοι κοιμουντε.
Link to comment
Share on other sites

Βαρβαρο ξύπνημα... χμμμ... :confused:

Να κοιμάμαι και να έρθει να με ξυπνήσει ένας... βάρβαρος!!! :shoot: :rocket: :hunter:

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Να μην έχεις κοιμηθεί όλη νύχτα και στις 10 το πρωί που έχεις καταφέρει να κοιμηθείς λίγο να πέφτει ο αδερφός σου πάνω σου με δύναμη ουρλιάζοντας ΞΥΠΝΑ!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
το κορυφαιο να εχω γυρισει σπιτι 5 ή ωρα και να εχω πεσει για υπνο και να ερχετε η μανα μου 8:15 και μου λεει <<<ΑΝΤΕ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΚΟΙΜΑΣΕ????>>>:confused:
Link to comment
Share on other sites

Βαρβαρο ξυπνημα??

Λοιπον να εχεις κοιμηθει πολυ λιγο και να ερχετε η μανα σου και να σου λεει να σηκωθεις...

Τιποτα χειροτερο!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

αυτο το διαστημα εχω μαστορους στην ταρατσα ...

καθε πρωι και σκ ομως αρχιζουν να τριβουν με ενα ελεηνο μηχανημα που τριζει σαν τροχος ....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΒΑΡΟ ΞΥΠΝΗΜΑ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιό απαίσιο, είναι να ξυπνάς στις 3 το πρωί, επειδή σε ζορίζει η φούσκα σου, θές να ξαλαφρώσεις βρε αδερφέ. Επειδή όμως βαριέσαι να σηκωθείς, λές: θα με ξαναπάρει ο ύπνος, λίγο υπομονή. Και γυρίζεις πλευρό... Η φούσκα, πιέζει σαδιστικά. Και ξαναγυρίζεις πλευρό... Κι αυτή επιμένει. Μετά από καμιά ώρα δίλημμα, τελικά πάς στην τουαλέτα. Αποτέλεσμα: Μια ώρα χαμένη ύπνου, και τα νεύρα τσατάλια... Κοιτάς το ρολόι: 4 η ώρα... Λές: Γ%^%$ 2 ώρες ακόμη... Δε βαριέσαι, ας το απολαύσω τουλάχιστο... Αποκοιμιέσαι....Αμ, δε!!! Ο γείτονας απέναντι, βάζει μπρός τη μηχανή του... Και τη ζεσταίνει... Κάθε μέρα ο π$%$%... Σε κανά πεντάλεπτο, ησυχάζουν τα πάντα... Δεν έχεις κουράγιο να κοιτάξεις το ρολόι... Να ναι 4:30; Ή 5:30; Δε θές να ξέρεις... Θές να αφεθείς στην άγνοιά σου... Κλείνεις τα μάτια ξανά... Δευτερόλεπτα μετά, αρχίζει το κινητό να λαλάει στο αφτί σου. Πήγε έξι... Σηκώνεσαι με αργές κινήσεις. Κοιτάς έξω: Βρέχει και φαίνεται να χει αρκετό κρύο. Άντε να βγείς τώρα...

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο το διαστημα εχω μαστορους στην ταρατσα ...

καθε πρωι και σκ ομως αρχιζουν να τριβουν με ενα ελεηνο μηχανημα που τριζει σαν τροχος ....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΒΑΡΟ ΞΥΠΝΗΜΑ!

+1 ειναι το πιο χειροτερο ξυπνημα!

και οταν ερχετε η μανα μου καθε πρωι και μου λεει <<Ξυπνα παιδι μου να πας σχολειο!!!>>.

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...