Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το δοκίμασα και πάλι τίποτα

Για το dowlaod mode παταω κανονικα home button -volume up και volume down και το power button άλλα αυτό που κάνει είναι άπλα να μου ανοίξει το τηλέφωνο και πλέον βγάζει μονό το λογότυπο note 5 κλείνει και ανοίγει πάλι

Τα κρατας πατημενα και τα τρια συνεχως....μεχρι τελους?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο Κινητό σε κινητό ξέρω να μεταφέρω τα αρχεία όλα με το smart switch με το USB otg πως γίνεται?

 

Βάλε πάνω το USB otg και επέλεξε πάνω δεξιά more και μετά transfer via external storage. Θα σου βγάλει κάτω δύο επιλογές backup και restore

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/df4f9089124425f71229740f546bd1fe.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/81a73d2aab8f87ceee09e21fac385338.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/c285c99ceabf132ee908b93d615ad113.jpg

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χίλια ευχαριστώ σε όλους για την βοήθεια μπήκα σε download mode έβαλα την 6,0,1 και όλα οκ. να είστε όλοι κάλα και χρόνια πολλά για την σημερινή μέρα:)
Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησα όλη την συζήτηση και την βοήθεια που δώσατε στο παιδί που δεν του άνοιγε το τηλέφωνο οφείλω να σας δώσω συγχαρητήρια και να σας πω ένα μεγάλο μπράβο είμαι μέλος του myphone.gr πολλά χρόνια και χαίρομαι πραγματικά όταν βλέπω το σαιτ να βοηθάει παιδιά που τα έχουν μπερδέψει, με έχουν βοηθήσει και μένα πολλές φορές παιδιά σε ερωτήσεις που έχω κάνει μόνο αν μπορείτε βρε παιδιά να τα λέτε ελληνικά και βήμα βήμα γιατί υπάρχουν και ανιδεοι όπως είμαι εγώ που δεν καταλαβαίνω αυτές της λέξεις όπως είναι το dowlaod mode η το factory reset η το Odin η το downgrade η το stock recovery συγνώμη αν σας κούρασα και εύγε στα παιδιά που βοηθάνε και στο myphone
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν νομίζω οτι υπάρχουν ελληνικές λέξεις ώστε να μπορεις να μεταφράσεις το recovery ή download mode π.χ ωστόσο με λίγο ψάξιμο στο google μπορει κάποιος να δει τι είναι και τι κάνει το καθένα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έκανε αναβάθμιση σε 6.0.1.n920cd πολύ ποιο γρήγορο και πολυ καλύτερη μπαταρία. Έγινε αναβάθμιση με ota χωρίς factory reset τίποτα από πάνω.το πρόβλημα είναι ότι στο Phone info στο CSC original είναι κενό. Γράφει ότι ειναι από Ιράν (THR)πήρα στην Samsung και μου είπαν ότι η συσκευή είναι UAE.δεν ξέρω τι έχει γίνει εγώ το πήρα σφραγισμένο από heddy.gr.τορα αν περάσω μέσο odin ρομ UAE (XSG)θα πάει να κάνω factory reset?
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω δυστυχως συνεχιζω να βγαζω περιπου 3.30 ωρες screen on και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που φταιει...

Ουτε χρηση facebook κανω, παρολο που θα ηθελα πολυ να ειχα την εφαρμογη και να μην μπαινω συνεχεια απο τον browser, βλεπω ομως πως πολλες εφαρμογες οπως το whatsapp και το instagram παρολο που μπορει να μην τα εχω ανοιξει καθολου μεσα στην ημερα, φαινεται πως τρεχουν οταν κοιταζω την χρηση της μπαταριας στις ρυθμισεις.

Πολυ καλο το κινητο και πραγματικα εχω παθει την πλακα μου προερχομενος απο iPhone 6 plus, αλλα δυστυχως καμια σχεση με την μπαταρια, στο iPhone ειχα 7 ωρες screen on σιγουρα...

Καμια ιδεα για το τι να κανω; Γιατι βλεπω και ακουω αλλους που βγαζουν 4.30-5 ωρες χαλαρα...

Link to comment
Share on other sites

Έκανε αναβάθμιση σε 6.0.1.n920cd πολύ ποιο γρήγορο και πολυ καλύτερη μπαταρία. Έγινε αναβάθμιση με ota χωρίς factory reset τίποτα από πάνω.το πρόβλημα είναι ότι στο Phone info στο CSC original είναι κενό. Γράφει ότι ειναι από Ιράν (THR)πήρα στην Samsung και μου είπαν ότι η συσκευή είναι UAE.δεν ξέρω τι έχει γίνει εγώ το πήρα σφραγισμένο από heddy.gr.τορα αν περάσω μέσο odin ρομ UAE (XSG)θα πάει να κάνω factory reset?

 

Οχι δεν χρειάζεται factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγω δυστυχως συνεχιζω να βγαζω περιπου 3.30 ωρες screen on και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που φταιει...

Ουτε χρηση facebook κανω, παρολο που θα ηθελα πολυ να ειχα την εφαρμογη και να μην μπαινω συνεχεια απο τον browser, βλεπω ομως πως πολλες εφαρμογες οπως το whatsapp και το instagram παρολο που μπορει να μην τα εχω ανοιξει καθολου μεσα στην ημερα, φαινεται πως τρεχουν οταν κοιταζω την χρηση της μπαταριας στις ρυθμισεις.

Πολυ καλο το κινητο και πραγματικα εχω παθει την πλακα μου προερχομενος απο iPhone 6 plus, αλλα δυστυχως καμια σχεση με την μπαταρια, στο iPhone ειχα 7 ωρες screen on σιγουρα...

Καμια ιδεα για το τι να κανω; Γιατι βλεπω και ακουω αλλους που βγαζουν 4.30-5 ωρες χαλαρα...

 

 

 

Ξανά είχες Android στο παρελθόν η μόνο iPhone?

 

Είναι πολύ γενική η περιγραφή που κάνεις, χωρίς να θεωρείς ότι υπάρχει κάπου συγκεκριμένα πρόβλημα. Έχει αρκετές ρυθμίσεις που αφορούν τη μπαταρία και αναρωτιέμαι αν είσαι εξοικειωμένος με αυτές. Ίσως πάλι με τη χρήση που κάνεις να είναι φυσιολογική η διάρκεια. Ο browser που αναφέρεις πχ έχει μεγαλύτερη κατανάλωση από κάποιο App ίσως,και σε εμένα είναι αρκετά ψηλά. Δεν ξέρω για το Facebook συγκεκριμένα που λες γιατί δεν χρησιμοποιώ, δεν είναι παράλογο όμως να είναι ψηλά στην κατανάλωση ο browser, ιδίως αν είναι διαρκής η χρήση του.

 

Κατέβασε από το xda την εφαρμογή better battery stats και δες αν υπάρχει πρόβλημα με hog κάποιου App.

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

Εγω δυστυχως συνεχιζω να βγαζω περιπου 3.30 ωρες screen on και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που φταιει...

Ουτε χρηση facebook κανω, παρολο που θα ηθελα πολυ να ειχα την εφαρμογη και να μην μπαινω συνεχεια απο τον browser, βλεπω ομως πως πολλες εφαρμογες οπως το whatsapp και το instagram παρολο που μπορει να μην τα εχω ανοιξει καθολου μεσα στην ημερα, φαινεται πως τρεχουν οταν κοιταζω την χρηση της μπαταριας στις ρυθμισεις.

Πολυ καλο το κινητο και πραγματικα εχω παθει την πλακα μου προερχομενος απο iPhone 6 plus, αλλα δυστυχως καμια σχεση με την μπαταρια, στο iPhone ειχα 7 ωρες screen on σιγουρα...

Καμια ιδεα για το τι να κανω; Γιατι βλεπω και ακουω αλλους που βγαζουν 4.30-5 ωρες χαλαρα...

 

Το πιο συνηθισμενο προβλημα ειναι η οθονη. Αν την εχεις πανω απο 60% φωτεινοτητα λογικο μου φαινεται να στην καιει την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Ξανά είχες Android στο παρελθόν η μόνο iPhone?

 

Είναι πολύ γενική η περιγραφή που κάνεις, χωρίς να θεωρείς ότι υπάρχει κάπου συγκεκριμένα πρόβλημα. Έχει αρκετές ρυθμίσεις που αφορούν τη μπαταρία και αναρωτιέμαι αν είσαι εξοικειωμένος με αυτές. Ίσως πάλι με τη χρήση που κάνεις να είναι φυσιολογική η διάρκεια.

 

Κατέβασε από το xda την εφαρμογή better battery stats και δες αν υπάρχει πρόβλημα με hog κάποιου App.

 

Ειχα το HTC Desire HD παλια, αλλα δεν με βολεψε καθολου.

Γυρισα σε iPhone και στην συνεχεια πηρα το Galaxy S3, απηυδησα ομως γιατι κολλαγε απο τους πρωτους 3 μηνες που το ειχα και ξαναγυρισα σε iPhone.

Τωρα εδω και 1.5-2 μηνες εχω το Note 5 και ειμαι υπερευχαριστημενος σε ολα, το μονο προβλημα μου ειναι η διαρκεια της μπαταριας... Με το ζορι βγαζω 4 ωρες οθονης και προσεχω παντα τι ειναι αυτο που θα χρησιμοποιησω.

 

Την οθονη την εχω παντα στο 10-20% και ποτε στον αυτοματο φωτισμο!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς 7 ώρες οθόνη σε iphone,στο μαμα menu λεει 7 ώρες, αλλα δεν αντιστοιχούν σε ώρες οθόνης.Το είχες δει το 7ωρο με ξεχωριστό app ή μεντη μαμά ένδειξη;
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς 7 ώρες οθόνη σε iphone,στο μαμα menu λεει 7 ώρες, αλλα δεν αντιστοιχούν σε ώρες οθόνης.Το είχες δει το 7ωρο με ξεχωριστό app ή μεντη μαμά ένδειξη;

 

Στις ρυθμισεις, μπαταρια, χρηση, μου εγραφε 7 ακομα και 8-8.30 ωρες... Φανταζομαι πως εννοει οθονης για να λεει χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάνω το USB otg και επέλεξε πάνω δεξιά more και μετά transfer via external storage. Θα σου βγάλει κάτω δύο επιλογές backup και restore

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/df4f9089124425f71229740f546bd1fe.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/81a73d2aab8f87ceee09e21fac385338.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/c285c99ceabf132ee908b93d615ad113.jpg

 

Τόσο απλό αλλά αν είσαι άσχετος όπως εγώ !!!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ! !!

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις, μπαταρια, χρηση, μου εγραφε 7 ακομα και 8-8.30 ωρες... Φανταζομαι πως εννοει οθονης για να λεει χρηση.

Δεν εννοεί οθόνης αγορίνα, το iphone μετράει αλλιώς (μετραει και το awake του επεξεργαστη οταν ειναι σβηστο σαν χρηση)..Πολλοί τη πατάνε έτσι, εχει αναφερθεί πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή είμαι με αυτά που βλέπετε στην φωτογραφία.

Το εβγαλα απο την φορτιση στις 10.30 το πρωί και ειχα ανοιχτο το 3g για καμια ωρα χωρίς να κάνω σημαντική χρηση, επειτα ειναι με ενεργοποιημενη την εξοικονόμηση ενέργειας από τις 2 το μεσημέρι έως τώρα μονίμως και με ανοικτό το WiFi.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/26478b2b96333dfbe96dfeb15be9aab7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/ab764bda3be59f3a9590e949315d6d04.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι από εσάς έχετε περάσει ΜΜ με xposed και greenify, έχετε ενεργοποιήσει τα experimental του greenify (Shallow hibernation & aggressive doze)? Βλέπετε κάποια διαφορά?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι από εσάς έχετε περάσει ΜΜ με xposed και greenify, έχετε ενεργοποιήσει τα experimental του greenify (Shallow hibernation & aggressive doze)? Βλέπετε κάποια διαφορά?

 

Να σου πω την αλήθεια δεν είδα κάτι διαφορετικό από πριν,.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και 3-4 μέρες έχω το έξης παράξενο πρόβλημα. δεν μπορώ να κάνω ενημέρωση η να κατεβάσω εφαρμογές από το play store. Μου βγάζει σφάλμα 495. Το παράξενο είναι ότι δεν μπορώ να κατεβάσω μονό από WiFi του σπιτιού μου, στην δουλειά η σε WiFi από καφετέρια κατεβάζω κανονικά. (Επίσης άλλα κινητά που έχω συνδέσει στο wiFi του σπιτιού μου κατεβάζουν κανονικά μονό στο note βγάζει σφάλμα.)

Έχω κάνει clear το play store, Έσβησα και ξανά έβαλα τον λογαριασμό της google. Έχω κάνει restart το router άλλα δεν αλλάζει κάτι Έχει κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και 3-4 μέρες έχω το έξης παράξενο πρόβλημα. δεν μπορώ να κάνω ενημέρωση η να κατεβάσω εφαρμογές από το play store. Μου βγάζει σφάλμα 495. Το παράξενο είναι ότι δεν μπορώ να κατεβάσω μονό από WiFi του σπιτιού μου, στην δουλειά η σε WiFi από καφετέρια κατεβάζω κανονικά. (Επίσης άλλα κινητά που έχω συνδέσει στο wiFi του σπιτιού μου κατεβάζουν κανονικά μονό στο note βγάζει σφάλμα.)

Έχω κάνει clear το play store, Έσβησα και ξανά έβαλα τον λογαριασμό της google. Έχω κάνει restart το router άλλα δεν αλλάζει κάτι Έχει κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Για ρίξε μια ματιά παρακάτω:

http://appslova.com/android-fix-error-495-in-google-play-store/#

http://www.knowreviewtip.com/fix-errors/solve-fix-error-code-495-android-google-play-store/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάπου ένα αμερικάνικο NOTE 5. Λέτε να το αγοράσω ή όχι? Μερικοί λένε όχι γιατί δεν έχει όλες τις μπάντες...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκεις καλυτερα απο Dubai C που εχει και υποστηριξη τρελή απο Xda,εχει παρει M και παιζουν και τα παντα..Σε τι χρηματα το εχεις βρει; ειναι τρελη ευκαιρια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που γνωρίζετε παραπάνω μπορείτε να παραθέσετε κάποιο λινκ για 64gb note5 silver titanium...?

 

Εννοείται έκδοση sm-n920c για να παίζει 100% σε όλα Ελλάδα...το δικαρτο δεν με ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...