Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρωην κατοχος και εγω του NOTE 5 N920CD 32GB, το οποιο το κρατησα 1 μηνα και για προσωπικους λογους το πουλησα.

 

Θελω να ρωτησω τους χρηστες που εχουν παρει την 6.0.1 εαν βλεπουν καποια αισθητη βελτιωση τοσο στην διαχειρηση της μνημης RAM αλλα και γενικοτερα στα ψιλοκοληματακια που ειχε το κινητο με την 5.1.1 ειδικα οταν ηθελες να παρεις τηλεφωνο και στο Photo Gallery.

 

Η αναβαθμιση εδωσε αλλη πνοη στο NOTE 5, η μια απο ιδια ξανα ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την 6 πάει καλύτερα και μπαταρία και διαχείριση μνήμης όλη μέρα WiFi και βγάζω μια μισή μέρα. 4 μισή 5 ώρες οθόνη.... κολλήματα με την 6 δεν έχω δει στις κλείσεις και στης εικόνες και μπαίνω συνέχεια λόγο γκρουπ που έχω και βάζω συνέχεια φωτός.. πιστεύω θα την παντρεύτω τ συσκευή αυτή έχω τ 2καρτο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω και όποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει.. Έχω το SM-N920C είναι Iraq μπορώ μέσω ΟΤΑ να περάσω άνετα την 6; θα έχω κανονικά ελληνικά και στο πενάκι; έχει πιάσει να έρχεται ΟΤΑ στα τηλέφωνα σας; συγνώμη για της ερωτήσεις αλλά είμαι ανηδεος. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά...
Link to comment
Share on other sites

Συσκευή Samsung Galaxy Note 5 /

SM-N9208ZDVBRI

1.Υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης αναγνώρισης Ελληνικής γραφής με το πενάκι;

2. Ενεργοποίηση βιντεοκλησεων ( στο πληκτρολόγιο έχει κουμπί sms αντι της βιντεοκλήσης);

3. Αλλαγή κωδικού περιοχής ώστε να εγκατασταθεί η τελευταία έκδοση 6;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω πάρει το note 5 duos (N9208) 64gb απο ebay.

Το πρόβλημά μου είναι οτι ενώ υποστηρίζονται τα ελληνικά μενού πληκτρολόγιο κλπ

με το πενάκι έχει αναγνώριση γραφής μόνο αγγλικά και νομίζω ταιβάν. Ξέρετε τί παίζει και αν διορθώνετε?

:worry:

Μάλλον θα πρέπει να βρώ rom διαφορετικής χώρας για το ίδιο μοντέλο n9208.

Εχει κάποιος υπόψιν κάποια ποιο γεμάτη απο γλώσσες ?

 

Έχω και εγώ το ίδιο μοντέλο και απουσιάζει επιπλέον η δυνατότητα βιντεοκλήσεων.

Δε βλέπω να κυκλοφορεί η νέα έκδοση 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν έχοντας κάνει διατριβή αυτές τις μέρες στο sm-n9208 (note 5 dual sim 64gb Taiwan)

μπορώ να βοηθήσω οποίον βρεθεί με ένα τέτοιο στα χέρια του να τακτοποιήσει τα ελληνικά του..

το εργαλείο πλέον είναι άψογο και απο ψυχολογικής άποψης :lol:

 

Θα χρειαστώ τη βοήθεια σου αν διατίθεσαι.

1. Ελληνικά χειρόγραφα

2. Αν έχεις βιντεοκλήσεις.

3. Αν έχεις αναβαθμίσει σε 6.

Edited by gtsmtrpls
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω και όποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει.. Έχω το SM-N920C είναι Iraq μπορώ μέσω ΟΤΑ να περάσω άνετα την 6; θα έχω κανονικά ελληνικά και στο πενάκι; έχει πιάσει να έρχεται ΟΤΑ στα τηλέφωνα σας; συγνώμη για της ερωτήσεις αλλά είμαι ανηδεος. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά...

Αν σου έρθει OTA να το κάνεις, θα έχεις κανονικά ελληνικά όπως είχες και στην 5.1.1..

Συσκευή Samsung Galaxy Note 5 /

SM-N9208ZDVBRI

1.Υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης αναγνώρισης Ελληνικής γραφής με το πενάκι;

2. Ενεργοποίηση βιντεοκλησεων ( στο πληκτρολόγιο έχει κουμπί sms αντι της βιντεοκλήσης);

3. Αλλαγή κωδικού περιοχής ώστε να εγκατασταθεί η τελευταία έκδοση 6;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω και εγώ το ίδιο μοντέλο και απουσιάζει επιπλέον η δυνατότητα βιντεοκλήσεων.

Δε βλέπω να κυκλοφορεί η νέα έκδοση 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα χρειαστώ τη βοήθεια σου αν διατίθεσαι.

1. Ελληνικά χειρόγραφα

2. Αν έχεις βιντεοκλήσεις.

3. Αν έχεις αναβαθμίσει σε 6.

Βίντεο κλήση δεν γίνεται να έχει η συσκευή σου γιατί κυκλοφόρησε για χώρα που απαγορεύεται η βίντεο κλήση... Τώρα αν βάλεις μόνος σου κάποια άλλη ρομ άλλης χώρας ίσως να έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις μου ηρθε μεσω ΟΤΑ μια αναβαθμιση 1450MB. Μαλλον θα ειναι το android 6

 

Να ρωτησω κατι, ειναι προτιμοτερο να κανω ενα hard reset πρωτα η να το περασω απευθειας και οτι γινει;, Επισης ως τωρα ειχα κανονικα ελληνικα και στο πληκτρολογιο και στο πενακι, να υποθεσω οτι και στη 6 δεν θα εχω θεμα ετσι δεν ειναι;

Ευχαριστω πολυ παιδια

Edited by panraf
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την αναβάθμιση και εάν θέλεις κανεις hard reset μετά, αλλά θα έλεγα πρώτα να δεις πως συμπεριφέρεται πριν μπεις στη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την αναβάθμιση και εάν θέλεις κανεις hard reset μετά, αλλά θα έλεγα πρώτα να δεις πως συμπεριφέρεται πριν μπεις στη διαδικασία.

 

Eγινε σευχαριστω πολυ, οταν την βαλω θα ενημερωσω για εντυπωσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα την 6.0.1 ΜΜ μέσω ΟΤΑ !

Πιό smooth και γρήγορο το κινητό, πιό όμορφη κατάσταση σίγουρα,

από μπαταρία θα το δουλέψω και θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις πέρασα την 6. 0. 1 μέσω ΟΤΑ Ελληνικά παντού το τηλέφωνο είναι iraq πολύ πιο γρήγορο προπαντων το αποτύπωμα έγινε σφαίρα τώρα όσο για μπαταρία αύριο θα το τσεκάρω πάντως με φουλ φωτεινότητα και όλα ανοιχτά γύρω στις 3,30 ώρες οθόνη πηγενα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα την 6.0.1 ΜΜ μέσω ΟΤΑ !

Πιό smooth και γρήγορο το κινητό, πιό όμορφη κατάσταση σίγουρα,

από μπαταρία θα το δουλέψω και θα επανέλθω!

 

Απο μπαταρία είναι λίγο καλύτερα από πριν. Μου βγάζει μισή ώρα παραπάνω SOT, δηλαδή 6ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος αποψη για καποια απο τις 2 θηκες η καποια αλλη προταση παντα απο Ελλαδα .Δεν θελω να προσθετει πολλη ογκο στην συσκευη .

 

http://www.e-experts.gr/spigen-galaxy-note-5-neo-hybrid-carbon-metal-slate-sgp11690-p-5800.html

 

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3829&virtuemart_category_id=405&Itemid=71

Edited by PAJ_
Link to comment
Share on other sites

Το phone Info μου δείχνει ότι υπάρχει αναβάθμιση για 6.0.1 αλλά μέσο ota μου λέει ότι έχω την τελευταία ενημέρωση. Είμαι σε 5.1.1 το την λέει ότι είναι από iran THR.920C. Edited by grigoris10
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την 6.0.1 όλα καλά όμως ένα προβληματάκι παρατήρησα στο Messenger έχουν μικρυνει κατά πολύ τα γράμματα το έχει κάνει και σε εσάς; για μόνο σε εμένα; υπάρχει τρόπος ρε παιδιά να μεγαλώσω τα γράμματα του Messenger; βλέπετε λόγω πρεσβυωπιας .... δουλεύω την εφαρμογή του Facebook και του Messenger της συσκευής. Στην συσκευή τα έχω μεγαλώσει ευχαριστώ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος αποψη για καποια απο τις 2 θηκες η καποια αλλη προταση παντα απο Ελλαδα .Δεν θελω να προσθετει πολλη ογκο στην συσκευη .

 

http://www.e-experts.gr/spigen-galaxy-note-5-neo-hybrid-carbon-metal-slate-sgp11690-p-5800.html

 

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3829&virtuemart_category_id=405&Itemid=71

 

Καλησπέρα για την πρώτη που δείχνεις την έχω και εγώ Είμαι πάρα πολλή ευχαριστημένος. Άλλα δίνει στο τηλέφωνο πάρα πάνω όγκο Για μένα αξίζει η αγορά μιας τέτοιας θήκης γιατί προσφέρει καλή προστασία από πτώσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς αναβάθμιση της 6.0.1 μέσο ota σε n920cd?

Γιατί είχε κανένας από εμάς την υπομονή να περιμένει OTA αναβάθμιση?

Εγώ προσωπικά χτες του πέρασα την τελευταία 6.0.1 από αραβικά Εμιράτα και πάει σφαίρα........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για την πρώτη που δείχνεις την έχω και εγώ Είμαι πάρα πολλή ευχαριστημένος. Άλλα δίνει στο τηλέφωνο πάρα πάνω όγκο Για μένα αξίζει η αγορά μιας τέτοιας θήκης γιατί προσφέρει καλή προστασία από πτώσης.

 

Ευχαριστω για την ενημερωση .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είχε κανένας από εμάς την υπομονή να περιμένει OTA αναβάθμιση?

Εγώ προσωπικά χτες του πέρασα την τελευταία 6.0.1 από αραβικά Εμιράτα και πάει σφαίρα........

 

Έχει διάφορες από την Iraq?

Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορες από την Iraq?

Βελτιώνει κάποια θέματα και συμπεριλαμβάνει και την ενημέρωση ασφαλείας του Μάριου που δίνει η Google

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι το κινητό είναι πολυ πιο smooth, ενώ και η αυτονομία φαίνεται πολύ καλύτερη. Με 16 ώρες χρήσης, 4G-WiFi , συγχρονισμους κτλ έχω 1 ώρα και 23 λεπτά οθόνη με την μπαταρία στο 79%. Φοράω την 6.0.1 Ιράκ και έχω το 920cd
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγες ώρες απέκτησα ένα 920CD από Ιράν με 5.1.1

Από την ώρα που το πήρα το σκαλίζω συνέχεια και ζεσταίνεται αρκετά θα έλεγα. Όλα είναι μαμά πάνω. Ζεστένονται όλα παιδιά η έπεσα σε περίπτωση. Μπαταρία γύρω στους 35 και επεξεργαστής στους 45

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...