Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρούταρα με spacex κέρνελ και φλάσαρα decent rom με twrp. Όλα κομπλέ! Σε κάποια φάση χρειάστηκε να κάνω μια επανεκκίνηση και το κινητό πάπαλα!! Δεν ανοίγει,ούτε μπαίνει σε recovery!!! Γράφει επάνω δεξιά "Custom Binary blocked by FRP Lock"!!! Τι είναι τούτο ρε παιδιά? Δε μπορώ να κάνω τίποτα! Μπαίνει μεν σε download mode αλλά το smart switch δεν το βλέπει και μέσω odin που δοκίμασα ό,τι και να κάνω μου βγάζει αποτέλεσμα "failed"! Δε μπόρεσα να βγάλω άκρη πριν που έψαξα! Πάει το κινητάκι? Αυτό ήταν? Γνωρίζει κάποιος τι να κάνω?? :(
Rogers
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρούταρα με spacex κέρνελ και φλάσαρα decent rom με twrp. Όλα κομπλέ! Σε κάποια φάση χρειάστηκε να κάνω μια επανεκκίνηση και το κινητό πάπαλα!! Δεν ανοίγει,ούτε μπαίνει σε recovery!!! Γράφει επάνω δεξιά "Custom Binary blocked by FRP Lock"!!! Τι είναι τούτο ρε παιδιά? Δε μπορώ να κάνω τίποτα! Μπαίνει μεν σε download mode αλλά το smart switch δεν το βλέπει και μέσω odin που δοκίμασα ό,τι και να κάνω μου βγάζει αποτέλεσμα "failed"! Δε μπόρεσα να βγάλω άκρη πριν που έψαξα! Πάει το κινητάκι? Αυτό ήταν? Γνωρίζει κάποιος τι να κάνω?? :(

Γκουκγλαρες το error?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ρούταρα με spacex κέρνελ και φλάσαρα decent rom με twrp. Όλα κομπλέ! Σε κάποια φάση χρειάστηκε να κάνω μια επανεκκίνηση και το κινητό πάπαλα!! Δεν ανοίγει,ούτε μπαίνει σε recovery!!! Γράφει επάνω δεξιά "Custom Binary blocked by FRP Lock"!!! Τι είναι τούτο ρε παιδιά? Δε μπορώ να κάνω τίποτα! Μπαίνει μεν σε download mode αλλά το smart switch δεν το βλέπει και μέσω odin που δοκίμασα ό,τι και να κάνω μου βγάζει αποτέλεσμα "failed"! Δε μπόρεσα να βγάλω άκρη πριν που έψαξα! Πάει το κινητάκι? Αυτό ήταν? Γνωρίζει κάποιος τι να κάνω?? :(

Ενεργοποιησες το ΟΕΜ unlock απο τις επιλογές προγραμματιστη; custom recovery εχεις;

Nandroid back up ? Ριξε ξανα τη ρομ και το κερνελ απο πανω..

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες το ΟΕΜ unlock απο τις επιλογές προγραμματιστη; custom recovery εχεις;

Nandroid back up ? Ριξε ξανα τη ρομ και το κερνελ απο πανω..

 

Ναι,το είχα ενεργοποιημένο! Δε μ΄αφήνει να μπω σε custom recovery! Κατεβάζω πάλι την επίσημη ρομ με τα 4 αρχεία που είχαν ανεβάσει εδώ και θα δοκιμάσω να δω τι θα γίνει! :(

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παιξει ετσι ψαξε λιγο και για ενα pit αρχειο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις επισης να δοκιμασεις να ξαναπερασεις recovery μεσω odin.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παιξει ετσι ψαξε λιγο και για ενα pit αρχειο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις επισης να δοκιμασεις να ξαναπερασεις recovery μεσω odin.

 

Όλα κομπλέ τελικά!!! Ευτυχώς! Ξαναπέρασα την ρομ με τα 4 αρχεία,έκανα ρουτ με spaceX κέρνελ και φλάσαρα decent rom! Δε μου έχει κάνει κόλπα μέχρι τώρα.. Να ρωτήσω.. Τώρα που έχει τελειώσει η διαδικασία, το OEM το αφήνω ενεργό ή το κλείνω?

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση σας παρακαλώ έχω το note 5 είναι από το Ιράκ όταν μου έρθει ΟΤΑ η 6 να την περάσω; θα έχω ελληνικά; έχω απενεργοποιηση την αυτόματη ενημέρωση λογισμικού γιατί φοβάμαι μήπως την περάσει και χάσω τα ελληνικά. Έχει αρχίσει ακόμα να έρχεται ΟΤΑ στα τηλέφωνα; ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση σας παρακαλώ έχω το note 5 είναι από το Ιράκ όταν μου έρθει ΟΤΑ η 6 να την περάσω; θα έχω ελληνικά; έχω απενεργοποιηση την αυτόματη ενημέρωση λογισμικού γιατί φοβάμαι μήπως την περάσει και χάσω τα ελληνικά. Έχει αρχίσει ακόμα να έρχεται ΟΤΑ στα τηλέφωνα; ευχαριστώ πολύ...

 

Ναι θα έχεις ελληνικά. Άποψη μου όταν έρθει OTA και την περάσεις κάνε ένα factory reset.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα έχεις ελληνικά. Άποψη μου όταν έρθει OTA και την περάσεις κάνε ένα factory reset.

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δεν ξέρω τι είναι το factory reset και πως γίνεται αυτό; συγνώμη αλλά δεν ξέρω πολλά πράγματα από τεχνολογία και κάτι ακόμη έχει πιάσει να έρχεται στα τηλέφωνα η καινούργια αναβάθμιση; ευχαριστώ και πάλι για της απαντησης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δεν ξέρω τι είναι το factory reset και πως γίνεται αυτό; συγνώμη αλλά δεν ξέρω πολλά πράγματα από τεχνολογία και κάτι ακόμη έχει πιάσει να έρχεται στα τηλέφωνα η καινούργια αναβάθμιση; ευχαριστώ και πάλι για της απαντησης

 

Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων εννοεί Ο Αργύρης :)

Δεν έχω διαβάσει κάπου αν δόθηκε ΟΤΑ, αλλά υπομονή ή χειροκίνητα μέσω Odin είναι η λύσεις σου.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξανά γύρισα σε SkyHigh γιατί είχα κάτι παγώματα με τον GoogyMax..

 

Καλημερα ενας φιλος μου φερνει το note 5 απο Μοσχα . Μηπως ξερετε ποιο μοντελο κυκλοφορει εκει ?

 

Όταν έψαχνα εγώ από Μόσχα που έχω γνωστούς θυμάμαι ότι το N920C έχουν εκεί...

Edited by XmotoX
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξανά γύρισα σε SkyHigh γιατί είχα κάτι παγώματα με τον GoogyMax..

 

 

 

Ποιά Skyhigh? Την 2.2? Θέλω να την περάσω κι εγώ. Έχω Spacex. Απλά φλασάρω απο πάνω ή κάνω wipe κτλ?

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξανά γύρισα σε SkyHigh γιατί είχα κάτι παγώματα με τον GoogyMax..

 

 

 

Ποιά Skyhigh? Την 2.2? Θέλω να την περάσω κι εγώ. Έχω Spacex. Απλά φλασάρω απο πάνω ή κάνω wipe κτλ?

Την 2.2 έχω, φλασάρεις και μετά κάνεις wipe cache και dalvik...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξανά γύρισα σε SkyHigh γιατί είχα κάτι παγώματα με τον GoogyMax..

 

 

 

Ποιά Skyhigh? Την 2.2? Θέλω να την περάσω κι εγώ. Έχω Spacex. Απλά φλασάρω απο πάνω ή κάνω wipe κτλ?

 

Ήθελα να σου γράψω, αν και το έχεις δει ότι ο τύπος που έβγαζε τη SpaceX το έκλεισε το thread.Σημερα ο UITA εβγαλε τη Skyhigh 2.3. Εγώ είμαι με GoogyMax και είναι εξαιρετικός Kernel στο τηλέφωνο μου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Θα τις δοκιμάσω και τις 2! Σας ευχαριστώ! Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από τον spaceX σε θέμα μπαταρίας! Για κάποια καλή rom? Υπάρχει κάποια πρόταση? Φοράω την decend αλλά νομίζω θα ήθελα μια πιο "καθαρή και ελαφριά" αν υπάρχει.
Rogers
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Θα τις δοκιμάσω και τις 2! Σας ευχαριστώ! Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από τον spaceX σε θέμα μπαταρίας! Για κάποια καλή rom? Υπάρχει κάποια πρόταση? Φοράω την decend αλλά νομίζω θα ήθελα μια πιο "καθαρή και ελαφριά" αν υπάρχει.

Απο τη στιγμη που εχεις ρουταρει,βαλε stock ROM, με titanium σβησε τη σαβουρα και βαλε ενα kernel που να ειναι καλος για το τηλεφωνο σου.Εγω αυτο εχω κανει.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που εχεις ρουταρει,βαλε stock ROM, με titanium σβησε τη σαβουρα και βαλε ενα kernel που να ειναι καλος για το τηλεφωνο σου.Εγω αυτο εχω κανει.

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός με το τι μπορούμε να απεγκαταστήσουμε? Κάπου είχε πάρει το μάτι μου σε προηγούμενες σελίδες αλλά δε μπόρεσα να τον βρω!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Την 2.2 έχω, φλασάρεις και μετά κάνεις wipe cache και dalvik...

 

Φλασάρω πάνω απο τον spaceX τον Skyhigh αλλά κάθε φορά χάνεται το ρουτ που είχα κάνει με τον SpaceX! Και αναγκάζομαι να φλασάρω ξανά τον spaceX! Τι παίζει?

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Φλασάρω πάνω απο τον spaceX τον Skyhigh αλλά κάθε φορά χάνεται το ρουτ που είχα κάνει με τον SpaceX! Και αναγκάζομαι να φλασάρω ξανά τον spaceX! Τι παίζει?

If you have previously attempted ANY other root method, then please flash FRESH firmware (wipe system, data, cache, dalvik-cache)

Device Settings: Enable Developer Options > OEM UNLOCK is ENABLED

Boot into Download Mode (volume DOWN + home + power)

Flash custom recovery twrp-3.0.0-0-nobleltezt

Boot into custom recovery (volume UP + home + power)

ROOT: Flash [bETA][2016.02.28] SuperSU v2.68 in TWRP.

DO NOT REBOOT >> flashSkyHigh_kernel.zip. You may get one boot-loop directly after flash. This is normal.

After boot:

a) wait at least 120 secs to stabilize

b) Recommend: Install Synapse app from Google Play and rate it ☆☆☆☆☆ !!

c) Open Synapse

d) Tap "Understood"

e) DO this step so some defaults are set !!

1. tap the square menu button top right hand corner

2. tap the three dots button

3. "select all globally"

4. tap the back button next to it

5. apply

Recommend: Disable or remove KNOX with Synapse.

 

 

Πήγαινε στο πρώτο post του Skyhigh και κατέβασε το supersu 2.68 zip και φλασαρε το μέσω twrp.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65489747&postcount=2

 

 

 

Για το θέμα του debloating δες στο γενικό θέμα του xda για το note 5

 

http://forum.xda-developers.com/note5/general/guide-bloating-touchwizzing-note-5-t3184563

 

Με το μαλακό όμως. Μην τα ξηλωσεις ολα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

If you have previously attempted ANY other root method, then please flash FRESH firmware (wipe system, data, cache, dalvik-cache)

Device Settings: Enable Developer Options > OEM UNLOCK is ENABLED

Boot into Download Mode (volume DOWN + home + power)

Flash custom recovery twrp-3.0.0-0-nobleltezt

Boot into custom recovery (volume UP + home + power)

ROOT: Flash [bETA][2016.02.28] SuperSU v2.68 in TWRP.

DO NOT REBOOT >> flashSkyHigh_kernel.zip. You may get one boot-loop directly after flash. This is normal.

After boot:

a) wait at least 120 secs to stabilize

b) Recommend: Install Synapse app from Google Play and rate it ☆☆☆☆☆ !!

c) Open Synapse

d) Tap "Understood"

e) DO this step so some defaults are set !!

1. tap the square menu button top right hand corner

2. tap the three dots button

3. "select all globally"

4. tap the back button next to it

5. apply

Recommend: Disable or remove KNOX with Synapse.

 

 

Πήγαινε στο πρώτο post του Skyhigh και κατέβασε το supersu 2.68 zip και φλασαρε το μέσω twrp.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65489747&postcount=2

 

 

 

Για το θέμα του debloating δες στο γενικό θέμα του xda για το note 5

 

http://forum.xda-developers.com/note5/general/guide-bloating-touchwizzing-note-5-t3184563

 

Με το μαλακό όμως. Μην τα ξηλωσεις ολα

 

χαχαχ! Θα προσέξω! Έγινε! Σ'ευχαριστώ!!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

χαχαχ! Θα προσέξω! Έγινε! Σ'ευχαριστώ!!

Αυτά βγάζω εγω πάντα..Γυρω στις 50 εφαρμογές!

https://www.dropbox.com/s/n9icnmn9ttyl8fx/Screenshot_2016-02-26-22-23-07.jpg?dl=0

 

Επίσης αν θες αδεια ρομ,μπορεις να περασεις αυτη που εχω τωρα..extreme debloated rom λεγεται,δεν εχει τιποτα μεσα,nova launcher μονο και οτι χρειαζεται το spen.

Ειναι με το μαμα kernel και δουλευει αψογα εδω καμια βδομαδα που τη χρησιμοποιω.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Φλασάρω πάνω απο τον spaceX τον Skyhigh αλλά κάθε φορά χάνεται το ρουτ που είχα κάνει με τον SpaceX! Και αναγκάζομαι να φλασάρω ξανά τον spaceX! Τι παίζει?

Φλάσαρε τον SkyHigh και μετά το SU 2.68...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάποιος που κάνω λάθος! Μπαίνω σε custom recovery,κάνω τα γνωστά wipe system, data, cache, dalvik-cache,φλασάρω την Decent rom, κάνω wipe cache και dalvik. Φλασάρω supersu 2.68 και μετά SkyHigh όπως λέει και στις οδηγίες. Τσεκάρω και δεν είμαι root! Ξανακάνω τη διαδικασία απο την αρχή με τη διαφορά ότι φλασάρω τον GoogyMax. Τσεκάρω και πάλι δεν είμαι root!! Τι παίζει? Τα νεύρα μου!!!
Rogers
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...