Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα πριν την αναβάθμιση είχε πανω στης συντόμευσης για επιλογή κάρτας για κλήσεις.... πλεον δεν το έχει έχουμε κανένα τρόπο η κάτι αντίστοιχο...? Έχει αυτό που πατάς πάνω και σε πετάει στο μενού μέσα της διαχείρισης καρτών Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτες εντυπώσεις από mm εντυπωσιακό multitasking,smooth ,δαχτυλικο αποτύπωμα 2 φορές πιο γρήγορο από το 6s plus που είχα και μπαταρία αν και νωρίς δείχνει εξαιρετική
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από mm εντυπωσιακό multitasking,smooth ,δαχτυλικο αποτύπωμα 2 φορές πιο γρήγορο από το 6s plus που είχα και μπαταρία αν και νωρίς δείχνει εξαιρετική

Πες μου ότι τώρα το multitasking κρατάει τις εφαρμογές και δεν κλείνουν

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι τώρα το multitasking κρατάει τις εφαρμογές και δεν κλείνουν

Δεν κλείνουν,ούτε reload έχω δει.Η μνήμη με την 5 έφτανε στα 400mb ελεύθερη και τώρα είναι άνετα 1.7-1.8gb

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι τώρα το multitasking κρατάει τις εφαρμογές και δεν κλείνουν

Κραταει πολλές και αν δεν τις κάνεις βελτιστοποίηση τις κρατάει για ώρα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή περνάμε άφοβα σε n920c την 6? Κάποιος οδηγός για αρχάριους υπάρχει για να έχουμε και ελληνικά? :P
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή περνάμε άφοβα σε n920c την 6? Κάποιος οδηγός για αρχάριους υπάρχει για να έχουμε και ελληνικά? :P

Φλασαρεις με odin την Rom,έχει 4 αρχεία Φλασαρεις τα 3 εκτός του csc και μετά wipe cache-factory reset στη stock recovery

Δες το post #1287 έχει Λίνκ για γρήγορο κατέβασμα

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή περνάμε άφοβα σε n920c την 6? Κάποιος οδηγός για αρχάριους υπάρχει για να έχουμε και ελληνικά? :P

Κατεβάζουμε το επίσημο Firmware 6.0.1 για τα μοντέλα 920C/920CD απο εδω στον υπολογιστή μας.

Θα βρούμε μέσα στο .zip 4 αρχεία που θα κάνουμε εξαγωγή.

Κατεβάζουμε τη τελευταία έκδοση Odin απο εδω και κάνουμε εξαγωγή τον φάκελο στην επιφάνεια εργασίας.

Αν δεν έχουμε εγκαταστήσει τους Drivers στον υπολογιστή μας τους κατεβάζουμε απο εδω και ''τρέχουμε'' το .exe αρχείο.

Ανοίγουμε το Odin και βάζουμε τα αρχεία όπως στη παρακάτω εικόνα:

http://i.imgur.com/mnenLIH.png

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αν θέλουμε να κρατήσουμε την Ελληνική γλώσσα στη συσκευή μας, περνάμε τα 3 αρχεία στο Odin εκτός του CSC.

 

Απενεργοποιούμε τη συσκευή μας και στη συνέχεια μπαίνουμε σε Download Mode πατώντας ταυτόχρονα Volume Down+ Home + Power.

 

Συνδέουμε τη συσκευή μας στον υπολογιστή και πατάμε στο Odin να αρχίσει η διαδικασία.

 

Υ.Γ.:Η διαδικασία θα διαγράψει τα πάντα από τη συσκευή μας (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) άρα κρατήστε back up ότι χρειάζεστε.

 

That's it!!!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα βγηκε και νεα ROM για το 920C που ειναι για το Ιρακ.

Ενδεχομενως να περιλαμβανει και Ελληνικα μιας και ειναι διαφορετικη απο την προηγουμενη.

Αν την δοκιμασει καποιος ας μας πει.

Link εδω: http://www.sammobile.com/firmwares/download/65954/N920CXXU2BPB9_N920COJV2BPB7_MID/

 

 

Ενημερωση...

Εχει Ελληνικα και διορθωνει και το θεμα με το Shealth που δεν ειχε τον μετρητη αγχους......

 

Τα υπολοιπα μετα το φλασαρισμα....

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι για την συγκεκριμενη επιλογη. Απο οτι ειδα καλυπτει και τελωνεια, απλα το προβλημα ειναι οτι κανει αρκετο καιρο για να ερθει. http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-5-SM-N920C-32GB-5-7-Black-Factory-Unlocked-N920C-/171906352055?hash=item28066ac3b7:g:PEIAAOSw9r1V8u9T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι για την συγκεκριμενη επιλογη. Απο οτι ειδα καλυπτει και τελωνεια, απλα το προβλημα ειναι οτι κανει αρκετο καιρο για να ερθει. http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-5-SM-N920C-32GB-5-7-Black-Factory-Unlocked-N920C-/171906352055?hash=item28066ac3b7:g:PEIAAOSw9r1V8u9T

 

Είσαι Ελλάδα? Θα αργήσει και θα πάει ο κούκος αηδόνι με μεταφορικά και import charges που δεν τα γλυτώνεις εφόσον τα δηλώσει ο πωλητής.

 

Πάρτο από εδώ: http://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-5-n920c-4g-lte-32gb-sim-free-unlocked-black.html

 

Στέλνουν και Ελλάδα πλέον, όταν το πήρα εγώ έπρεπε να κάνω και διαδικασία με ενδιάμεση υπηρεσία (σου δίνει προσωρινή διεύθυνση στην Γερμανία) για να φτάσει Ελλάδα.

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν κάποιος έχει περάσει την official 6.0.1 που δεν έχει ελληνικά και θέλει να την ξαναπεράσει πάλι για να κάνει factory reset λόγω προβλημάτων,το csc για να έχει τα ελληνικά πρέπει να είναι από την 5.1.1 έτσι? Δηλαδή όταν θα ξανάφλασαρω την 6.0.1 και δεν βάλω το csc πάλι δεν θα έχω ελληνικά .downgrade σε 5.1.1 έχει κάνει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν κάποιος έχει περάσει την official 6.0.1 που δεν έχει ελληνικά και θέλει να την ξαναπεράσει πάλι για να κάνει factory reset λόγω προβλημάτων,το csc για να έχει τα ελληνικά πρέπει να είναι από την 5.1.1 έτσι? Δηλαδή όταν θα ξανάφλασαρω την 6.0.1 και δεν βάλω το csc πάλι δεν θα έχω ελληνικά .downgrade σε 5.1.1 έχει κάνει κάποιος?

 

Εγώ την έχω περάσει πάνω από 6.0.1 που δεν είχα Ελληνικά, με τα 3 αρχεία ,και η συσκευή άνοιξε έχοντας ως επιλογή την ελληνική γλώσσα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν κάποιος έχει περάσει την official 6.0.1 που δεν έχει ελληνικά και θέλει να την ξαναπεράσει πάλι για να κάνει factory reset λόγω προβλημάτων,το csc για να έχει τα ελληνικά πρέπει να είναι από την 5.1.1 έτσι? Δηλαδή όταν θα ξανάφλασαρω την 6.0.1 και δεν βάλω το csc πάλι δεν θα έχω ελληνικά .downgrade σε 5.1.1 έχει κάνει κάποιος?

Κατέβασε την 6.0.1 για Ιράκ. Έχει ελληνικά.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την 6.0.1 για Ιράκ. Έχει ελληνικά.

Αν την περάσουμε πάνω από την άλλη ρομ με τα 3 αρχεία που λέμε δεν αλλάζει το active csc στην ρομ από Ιράκ. Ξέρει κανείς πως θα το φτιάξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αν την περάσουμε πάνω από την άλλη ρομ με τα 3 αρχεία που λέμε δεν αλλάζει το active csc στην ρομ από Ιράκ. Ξέρει κανείς πως θα το φτιάξουμε?

Τι CSC θες να έχεις;

 

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/help/guide-to-change-csc-root-rom-multi-csc-t3017207

 

Θέλει root

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν την περάσουμε πάνω από την άλλη ρομ με τα 3 αρχεία που λέμε δεν αλλάζει το active csc στην ρομ από Ιράκ. Ξέρει κανείς πως θα το φτιάξουμε?

 

Περνάς τα τέσσερα αρχεία με την ρομ που έχεις. Θα τα βρεις λίγες σελίδες παραπάνω.

Μετά περνάς ότι ρομ θέλεις με τον κλασικό τρόπο και κάνεις επαναφορά και είσαι έτοιμος.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάντα αγγλικό μενού οπότε δεν με απασχολεί τόσο όσο για λόγους μεταπωλησης.

Στην 5.1.1 είχα ελληνικά.

Την έκδοση για irak την έχει τσεκάρει κανείς? Γιατί τις καμποζης θεωρώ ότι έχει θέματα στην μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάντα αγγλικό μενού οπότε δεν με απασχολεί τόσο όσο για λόγους μεταπωλησης.

Στην 5.1.1 είχα ελληνικά.

Την έκδοση για irak την έχει τσεκάρει κανείς? Γιατί τις καμποζης θεωρώ ότι έχει θέματα στην μπαταρία

Η τελευταία 6αρα του Ιράκ είναι άψογη.

Έχει και ελληνικά και έχουν διορθωθεί 2-3 θεματάκια που είχε η προηγούμενη.

Και μάλλον έχει ακόμα καλύτερη διαχείριση μνήμης μιας και τώρα βλέπω διαθέσιμα 1.8 με 1.9 ενώ με της Καμπότζης έφτανε στο 1.4 με 1.2......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία 6αρα του Ιράκ είναι άψογη.

Έχει και ελληνικά και έχουν διορθωθεί 2-3 θεματάκια που είχε η προηγούμενη.

Και μάλλον έχει ακόμα καλύτερη διαχείριση μνήμης μιας και τώρα βλέπω διαθέσιμα 1.8 με 1.9 ενώ με της Καμπότζης έφτανε στο 1.4 με 1.2......

 

Το link to action επέστρεψε;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν κλείνουν,ούτε reload έχω δει.Η μνήμη με την 5 έφτανε στα 400mb ελεύθερη και τώρα είναι άνετα 1.7-1.8gb

 

Πρώτες εντυπώσεις από mm εντυπωσιακό multitasking,smooth ,δαχτυλικο αποτύπωμα 2 φορές πιο γρήγορο από το 6s plus που είχα και μπαταρία αν και νωρίς δείχνει εξαιρετική

Οσα παιδια ειχαν και το νοτε4 (οπως εχω ακομα εχω) ας απαντησουν. Με το multiwindow εχω 5 ανοικτα παραθυρα ταυτοχρονα. Πηγαινοερχομαι απο το ενα στο αλλο και δεν εχω δει καθολου redraws ουτε καθυστερησεις και σκαλωματα στο scrolling. Με αυτο τον τροπο λοιπον ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το multitasking στην στοκ 5.1.1. Βεβαια την ιδια ομαλοτητα με 5 παραθυρα εχω και στο νοτε2 μου, αλλα εκει εχω custom rom και 720p αναλυση οθονης, οπότε δεν μπορει να γινει αμεση συγκριση.

Αν την εναλλαγη μεταξυ τω 5 ανοικτων εφαρμογων την κανω απο το αριστερο capacitive πληκτρο (προσφατες εφαρμογες) τοτε εκτος απο το χρονο που χανω πατωντας το πληκτρο και επιλεγοντας την εκαστοτε εφαρμογη, βλεπω και αρκετα redraws και ανωμαλιες στην κυλιση.

Στην 6.0 και στο νοτε5 βλεπετε βελτιωση σε σχεση με την κατασταση στο νοτε4 με 5.1.1? Αναφερομαι τοσο στη multiwindow οσο και στη recent apps περιπτωση.

Και κατι τελευταιο. Δεν εχω δει καποιο νοτε5 με τα ματια μου για να συγκρινω, και σε θεματα ποιοτητας οθονης δεν μπορω να εμπιστευτω καποιο βιντεο στο youtube, οπότε ρωτω παλι εσας. Στα specs του νοτε5 η σαμσουνγκ αναφερει super amoled οθονη με qHD αναλυση, ιδια specs ακριβως με του νοτε4. Επειδη διαβασα αρκετα σχολια για καλυτερη οθονη του νοτε5, αλλα μεχρι εκει, χωρις να διευκρινιζει κανεις σε τι ειναι καλυτερη (καθαροτητα? ευκρινεια? πιστοτητα χρωματων?) αν εχει την καλοσυνη καποιο παιδι που προερχεται απο νοτε4 ας δωσει λιγο περισσοτερες λεπτομερειες.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Οσα παιδια ειχαν και το νοτε4 (οπως εχω ακομα εχω) ας απαντησουν. Με το multiwindow εχω 5 ανοικτα παραθυρα ταυτοχρονα. Πηγαινοερχομαι απο το ενα στο αλλο και δεν εχω δει καθολου redraws ουτε καθυστερησεις και σκαλωματα στο scrolling. Με αυτο τον τροπο λοιπον ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το multitasking στην στοκ 5.1.1. Βεβαια την ιδια ομαλοτητα με 5 παραθυρα εχω και στο νοτε2 μου, αλλα εκει εχω custom rom και 720p αναλυση οθονης, οπότε δεν μπορει να γινει αμεση συγκριση.

Αν την εναλλαγη μεταξυ τω 5 ανοικτων εφαρμογων την κανω απο το αριστερο capacitive πληκτρο (προσφατες εφαρμογες) τοτε εκτος απο το χρονο που χανω πατωντας το πληκτρο και επιλεγοντας την εκαστοτε εφαρμογη, βλεπω και αρκετα redraws και ανωμαλιες στην κυλιση.

Στην 6.0 και στο νοτε5 βλεπετε βελτιωση σε σχεση με την κατασταση στο νοτε4 με 5.1.1? Αναφερομαι τοσο στη multiwindow οσο και στη recent apps περιπτωση.

Και κατι τελευταιο. Δεν εχω δει καποιο νοτε5 με τα ματια μου για να συγκρινω, και σε θεματα ποιοτητας οθονης δεν μπορω να εμπιστευτω καποιο βιντεο στο youtube, οπότε ρωτω παλι εσας. Στα specs του νοτε5 η σαμσουνγκ αναφερει super amoled οθονη με qHD αναλυση, ιδια specs ακριβως με του νοτε4. Επειδη διαβασα αρκετα σχολια για καλυτερη οθονη του νοτε5, αλλα μεχρι εκει, χωρις να διευκρινιζει κανεις σε τι ειναι καλυτερη (καθαροτητα? ευκρινεια? πιστοτητα χρωματων?) αν εχει την καλοσυνη καποιο παιδι που προερχεται απο νοτε4 ας δωσει λιγο περισσοτερες λεπτομερειες.

Φίλε από το recent apps που το δοκίμασα δεν ξανά φορτώνει σίγουρα 8 παράθυρα,η οθόνη έχει καλύτερο λευκό και είναι σίγουρα πιο φωτεινή είχα 2 φορές το F και μια φορά το C

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...