Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος λέει ότι δεν έχει θέμα με την μπαταρία η έκδοση 6 με την έκδοση 5;

 

Διαφορα σε αυτονομία άνω του 20% υπέρ της έκδοσης 5.

 

Δεν έχω δει τέτοια διαφορά υπέρ της 5.Ειδικα μετά το fix του deep sleep στη ΜΜ

τα νούμερα ίσως είναι και καλύτερα από ότι η lp.

 

 

 

 

Η official εχει πρόβλημα ομως.. Φαντάζόμαι τα παιδια στο xda εχουν roms MM που δε πιστευω να εχουν θεματα ε;

Και για την Official πιστευω οτι θα υπάρχει κάποιο update fix.

Η ίδια η samsung το έχει παραδεχτεί σε κανά forum?

 

Ποιο είναι το προβλημα ακριβώς;

Επίσης δεν υπάρχουν ακόμα custom MM roms.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω δει τέτοια διαφορά υπέρ της 5.Ειδικα μετά το fix του deep sleep στη ΜΜ

τα νούμερα ίσως είναι και καλύτερα από ότι η lp.

+1.....

Επιπλέον τα θετικά είναι περισσότερα (καλύτερη διαχείριση μνήμης, ωραία features όπως οι αναλύσεις στη κατανάλωση μπαταρία, πιο ομαλό, πιο άμεσο, πιο ωραίο περιβάλλον κτλ) που σε ΓΕΝΙΚΈΣ γραμμές θεωρώ ότι είναι μια επιτυχημένη πρώτη αναβάθμιση στο Android 6.

Άλλες χρονιές τα έχει κάνει πολύ περισσότερο "μαντάρα" η Samsung με τις αναβαθμίσεις.

Σίγουρα χρειάζεται βελτίωση αλλά Όχι ότι δεν αξίζει και πρέπει να γυρίσουμε σε 5.1.1.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και το deep sleep bug??

 

Το είπαμε φίλε μου. Αυτό συμβαίνει όταν έχουμε knox γραμμένο 0X1 και το ίδιο συμβαίνει (deep sleep bug) αν έχεις γραμμένο knox σε 5.1.1.

Και στις δύο περιπτώσεις χρειάζεται ένα fix που έχει βγει στο xda.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω nameless rom με arter97 πάρα πολύ καλός συνδυασμός,έχω ένα θέμα στο συρτάρι εφαρμογών δεν με αφήνει να κάνω φάκελο και ούτε να τις μετακινισω ,επίσης έχω θέμα με την ασφάλεια στο παρακάτω screenshot το δείχνω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160223/94bbff34d2a4f6313216b8fe0df45a19.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aν το έχεις root αυτή είναι η "απειλή" σου.;)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Aν το έχεις root αυτή είναι η "απειλή" σου.;)

Φυσικά και το έχω ρουτ,με άλλες ρομ δεν μου το έβγαζε αυτό γιαυτό ρωτάω όποιος έχει βάλει nameless να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά γιατί πάντα ξυλωνα τελείως την εφαρμογή, αν πατήσεις εκεί πανω σου λέει ποια εφαρμογή έχει πρόβλημα και την κάνεις ignore,delete,οτι θες..
Link to comment
Share on other sites

Έχω nameless rom με arter97 πάρα πολύ καλός συνδυασμός,έχω ένα θέμα στο συρτάρι εφαρμογών δεν με αφήνει να κάνω φάκελο και ούτε να τις μετακινισω ,επίσης έχω θέμα με την ασφάλεια στο παρακάτω screenshot το δείχνω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160223/94bbff34d2a4f6313216b8fe0df45a19.jpg

Μην ανησυχείς για την "απειλή". Δεν είναι το θέμα σου το root αλλά ο modified kernel (arter97).Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

 

Ξέχνα τη σάρωση κτλ κτλ.Οπως σου έγραψα αγνοησε αυτό που σου βγάζει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά γιατί πάντα ξυλωνα τελείως την εφαρμογή, αν πατήσεις εκεί πανω σου λέει ποια εφαρμογή έχει πρόβλημα και την κάνεις ignore,delete,οτι θες..

Φίλε το θέμα είναι ότι κάνω σάρωση και γράφει ότι δεν υπάρχουν απειλές δεν βρίσκει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την 6 και δεν είχε ελληνικά μέσα αυτό σημαίνει ότι απ όλες τις χώρες όταν με το καλό βγει η 6 δεν θα υπάρχουν τα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς για την "απειλή". Δεν είναι το θέμα σου το root αλλά ο modified kernel (arter97).Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

 

Ξέχνα τη σάρωση κτλ κτλ.Οπως σου έγραψα αγνοησε αυτό που σου βγάζει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

Οκ φίλε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την 6 και δεν είχε ελληνικά μέσα αυτό σημαίνει ότι απ όλες τις χώρες όταν με το καλό βγει η 6 δεν θα υπάρχουν τα ελληνικά?

Η συγκεκριμένη δεν έχει ελληνικά.Φυσικα διορθώνεται φλασαροντας 5.1.1 με ελληνικά και έπειτα flash την 6 χωρίς το csc.Οταν βγουν και για αλλα regions λογικα θα εχουν.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη δεν έχει ελληνικά.Φυσικα διορθώνεται φλασαροντας 5.1.1 με ελληνικά και έπειτα flash την 6 χωρίς το csc.Οταν βγουν και για αλλα regions λογικα θα εχουν.

 

Να πω ότι σε εμένα διορθώθηκε περνώντας ξανά τα 3 άπο τα 4 αρχεία εκτός του csc. Για ένα περίεργο λόγο μου άνοιξε με Ελληνικά. .

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τη Marshmallow μπορούμε να τη φλασάρουμε και σε N920i ?? Γιατί βλέπω ότι έχει βγει για το N920c...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το skyhight kernel,σε σχέση με τον arter97;Τον κάνουμε εγκατάσταση από πάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το skyhight kernel,σε σχέση με τον arter97;Τον κάνουμε εγκατάσταση από πάνω;

Arter97.Αν επιμένεις όμως τότε τον περνάς από πάνω.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Arter97.Αν επιμένεις όμως τότε τον περνάς από πάνω.

Δεν θα τον βάλω ακόμα απλώς ρωτάω για να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

τελεια την περασα κομπλε παει σφαιρα και σε μενα κανονικα εβγαλε 16 στην αρχη gb εστρωσε κομπλε αλλα ρε παιδια στην καμποτζη δηλαδη ελεοςςς και αυτοι ρε φιλεεε δεν καταλαβα τι αφαιρεσε ......? που λετε ??
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τον βάλω ακόμα απλώς ρωτάω για να είμαι σίγουρος.

Για την ώρα το XDA είναι κάτω οπότε ξανασκεψου το ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και μολις εκανα αναβαθμιση σε 6.0 ΜΜ στο Note 5 (SM-N920CD) (ναι στο δικαρτο).

Πρωτες εντυπωσεις....

Προσοχη δεν εχει Ελληνικα η εκδοση που εχει βγει για Καμποτζη..... οποιος θελει Ελληνικα θα πρεπει να περιμενει.

Η διαδικασια εγινε με Odin κλασικα και δεν υπηρξε κανενα μα κανενα θεμα.

Διεγραφησαν τα παντα απο το τηλ εκανε δηλ καθαρη εγκατασταση της 6.0 οποτε αν θελετε να κρατησετε φωοτογραφιες και ολα οσα εχετε στη μνημη καντε πρωτα backup.

Μετα την εγκατασταση εγινε επαναφορα και ολα ηταν παλι στην θεση τους.

Αρχικα εχουμε σιγουρα λιγοτερες απαιτησεις σε RAM με την ιδια χρηση εκει που ειχα ελευθερη 1.2 τωρα φτανει στα 2.2 free......

Ειναι σαφως πιο γρηγορο το τηλ πεταει......

Ενεργειακα δεν μπορω να δωσω απαντησεις προς το παρον αλλα θα επανελθω....

Σχετικά για την μπαταρία,άκουσα δεν είναι τόσο καλή!

Περιμένω σε custom rom που θα είναι πιο "ελαφρύ "

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να ανταλλάξω το 6s plus που έχω με ένα note 5 μιας και δεν μπορώ το iOS,έχει βγάλει κανείς άκρη έστω και με πληρωμή αν μπορούμε να διορθώσουμε κάτι σε κάποιο service εδώ στην Ελλάδα,αν παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα η συσκευή.

Εμένα είχε σπάσει,το πίσω μέρος,πήρα Samsung και δεν είχαν λέει!!

Πήρα από Κίνα,και είναι όπως το παλιό!!!(λυθεί βέβαια το IMEI που ήταν γραμμένο κάτω,καλύτερα όμως έτσι)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πότε λες να πάρουμε custom rom marshmallow;

Όταν η Samsung δώσει το source code ,για να ξεκινήσουν μανιωδώς να κάνουν kernel η dev

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...