Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω καποιες ερωτησεις:

 

1) Βλεπω οτι δεν ειναι σημαντικες οι διαφορες μεταξυ Note 5 και Note 4 ωστε να παρει καποιος με διαφορα 200 ευρω.

2) Αξιζει η εκδοση με 2 καρτες? Ποια ειναι τα θετικα και ποια τα αρνητικα?

3) Οι διαφορετικες εκδοσεις που υπαρχουν για το Note 5 εχουν σχεση με την καλυψη ανα χωρα. Ποια εκδοση ειναι η πιο πληρης?

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω καποιες ερωτησεις:

 

1) Βλεπω οτι δεν ειναι σημαντικες οι διαφορες μεταξυ Note 5 και Note 4 ωστε να παρει καποιος με διαφορα 200 ευρω.

2) Αξιζει η εκδοση με 2 καρτες? Ποια ειναι τα θετικα και ποια τα αρνητικα?

3) Οι διαφορετικες εκδοσεις που υπαρχουν για το Note 5 εχουν σχεση με την καλυψη ανα χωρα. Ποια εκδοση ειναι η πιο πληρης?

 

Ευχαριστω πολυ

 

1) για μένα Ναι. Overall αρκετά καλύτερη συσκευή. Ποιότητα, οθόνη, κάμερα κ.τ.λ.

2) αν έχεις 2 κάρτες αξίζει :/

3) θα κοιτάξεις για 920C, 920CD (δικαρτο)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πιο καλο VFM το Note 4 σε σχεση με το 5. Τα θετικα που αναφερατε ειναι οντως ποιοτητα, οθονη, καμερα, μνημη και ταχυτητα ομως εχει οπως διαβαζω αρνητικα σε αυτονομια, ελλειψη SD (πολυ σημαντικο) και τιμη. Εν ολιγοις θεωρω τα +200 ευρω μεγαλη διαφορα για τα plus που εχει να προσφερει η συγκεκριμενη συσκευη.

 

Επιπλεον η ερωτηση μου ειναι οτι το δικαρτο τι αρνητικα δινει σε σχεση με το μονοκαρτο? Σιγουρα το δικαρτο θα μειωνει την αυτονομια της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πιο καλο VFM το Note 4 σε σχεση με το 5. Τα θετικα που αναφερατε ειναι οντως ποιοτητα, οθονη, καμερα, μνημη και ταχυτητα ομως εχει οπως διαβαζω αρνητικα σε αυτονομια, ελλειψη SD (πολυ σημαντικο) και τιμη. Εν ολιγοις θεωρω τα +200 ευρω μεγαλη διαφορα για τα plus που εχει να προσφερει η συγκεκριμενη συσκευη.

 

Επιπλεον η ερωτηση μου ειναι οτι το δικαρτο τι αρνητικα δινει σε σχεση με το μονοκαρτο? Σιγουρα το δικαρτο θα μειωνει την αυτονομια της συσκευης.

 

Αυτονομία έχει (λίγο)καλύτερη το Ν5.

Η έλλειψη sd είναι σχετικό και υποκειμενικό.

Για αλλους σημαντικό, για αλλους Όχι.

Σε όλα τα κομμάτια, software/hardware είναι καλύτερο το Ν5.

 

Να μου πεις για την έλλειψη εγγύησης, Ναι, θα συμφωνήσω.

 

Το Ν5 είναι η καλύτερη συσκευή του 2015 αν τα βάζαμε όλα σε ένα καζάνι.

 

Για το 2καρτο Ναι, θυσιάζει λίγο μπαταρία. Τπτ αλλο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να διαφωνουμε καπου. Εγω απλα το συγκρινω σε σχεση με την τιμη του και συμφωνα με αυτα που προσφερει ηδη ο προκατοχος.

 

1) Στην περιπτωση του δικαρτου εχει την ιδια αυτονομια με του κανονικου σε περιπτωση που ο χρηστης δεν το χρησιμοποιει?

 

2) Επισης στο κομματι της εγγυησης δεν με αφορα τοσο (μονο στην περιπτωση που ειναι ελλατωματικη η παρτιδα)

 

3) Στο κομματι της αγορας, λογω του οτι δεν εχει ερθει ακομα στην Ελλαδα ειναι αξιοπιστο το site που αναφερετε? http://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-5-n920c-4g-lte-32gb-sim-free-unlocked-gold.html

 

4) Για rooting και custom roms, ποια συσκευη υποστηριζεται καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καποιες ερωτησεις:

 

1) Βλεπω οτι δεν ειναι σημαντικες οι διαφορες μεταξυ Note 5 και Note 4 ωστε να παρει καποιος με διαφορα 200 ευρω.

2) Αξιζει η εκδοση με 2 καρτες? Ποια ειναι τα θετικα και ποια τα αρνητικα?

3) Οι διαφορετικες εκδοσεις που υπαρχουν για το Note 5 εχουν σχεση με την καλυψη ανα χωρα. Ποια εκδοση ειναι η πιο πληρης?

 

Ευχαριστω πολυ

 

Έκανα ταυτόχρονη χρήση iPhone 6 Plus και Note 4 πριν μερικούς μηνες, μη μπορωντας να συνηθίσω την κακή μπαταρία του Note 4 και την φτωχή για μένα ποιότητα κατασκευής του (λόγω πλαστικού πίσω καπακιου).

Αποφάσισα κάπου εκεί να δώσω και τα δύο και να περάσω στο Note 5, το οποίο εξαρχής με κέρδισε με την διαφορετική ποιότητα κατασκευής του, η οποία δεν έχει καμία σχέση με αυτή του Note 4. Μπαταρία σίγουρα έχει καλύτερη από το Note 4, πιο όμορφο ui, καλύτερες κάμερες συνολικά.

 

Επομένως κατά την γνώμη μου αξίζει η αγορά του και η διαφορά της τιμής σε σχέση με το Note 4.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ταυτόχρονη χρήση iPhone 6 Plus και Note 4 πριν μερικούς μηνες, μη μπορωντας να συνηθίσω την κακή μπαταρία του Note 4 και την φτωχή για μένα ποιότητα κατασκευής του (λόγω πλαστικού πίσω καπακιου).

Αποφάσισα κάπου εκεί να δώσω και τα δύο και να περάσω στο Note 5, το οποίο εξαρχής με κέρδισε με την διαφορετική ποιότητα κατασκευής του, η οποία δεν έχει καμία σχέση με αυτή του Note 4. Μπαταρία σίγουρα έχει καλύτερη από το Note 4, πιο όμορφο ui, καλύτερες κάμερες συνολικά.

 

Επομένως κατά την γνώμη μου αξίζει η αγορά του και η διαφορά της τιμής σε σχέση με το Note 4.

Συμφωνώ με χίλια μαζί σου το note 4 είχε σίγουρα χειρότερη μπαταρία και πολυ χειρότερο grip,είχα πριν το 6s plus που μόνο στη μπαταρία ήταν ανώτερο

Link to comment
Share on other sites

Για αγορα απο εμπιστο site και πολυ καλη τιμη μονο αυτο εχουμε? http://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-5-n920c-4g-lte-32gb-sim-free-unlocked-gold.html
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με χίλια μαζί σου το note 4 είχε σίγουρα χειρότερη μπαταρία και πολυ χειρότερο grip,είχα πριν το 6s plus που μόνο στη μπαταρία ήταν ανώτερο

 

Ναι, ποιοτικα το Note 4 ειναι πολυ κατωτερο απο το Note 5, αυτη η "πλαστικιλα" δεν παλευεται :p Πλεον δεν νομιζω να ξαναγυρισω σε iPhone, το Note 5 με καλυπτει σε ολα μεχρι στιγμης!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: σε λιγους μηνες που βγαινει το Note 6 τι αναμενεται να παιξει με τα μεταχειρισμενα Note 5 που δε θαχουν ουτε εγγυηση? Πιστευετε θα πεσουν στα ταρταρα οι τιμες και θα πανε ολοι για Note 6 Ευρωπαικο?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: σε λιγους μηνες που βγαινει το Note 6 τι αναμενεται να παιξει με τα μεταχειρισμενα Note 5 που δε θαχουν ουτε εγγυηση? Πιστευετε θα πεσουν στα ταρταρα οι τιμες και θα πανε ολοι για Note 6 Ευρωπαικο?

Αν είναι ευρωπαϊκό το note6;λίγους μήνες δεν τους λες μέχρι τον Οκτώβριο

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστεύω οτι αν δεν γινει επίσημη εισαγωγή Ελλάδα, η τιμη του θα παραμείνει ψηλά, καθως θα το έχουν λίγοι και η ζήτηση θα παραμείνει υψηλή.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι λογικα οι Χωρες απο τις οποιες προερχεται το κινητο δινουν 1 χρονο....παντως γενικα νομιζω οτι μολις η τιμη του νοτε 6 ερθει σε φυσιολογικα επιπεδα (γυρω τα Χριστουγεννα) και ληγει η εγγυηση οσων κλεινουν χρονο(νοτε 5)...θα υπαρχει θεματακι...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ είμαι root με 6.0.1 μια ερώτηση έχω μόνο ενώ κάνω απεγκατασταση το Facebook με το titanium το βλέπει πάλι σαν system app και δεν το κάνει optimisation
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ είμαι root με 6.0.1 μια ερώτηση έχω μόνο ενώ κάνω απεγκατασταση το Facebook με το titanium το βλέπει πάλι σαν system app και δεν το κάνει optimisation

Επανεκκίνηση έκανες μετά την απεγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση έκανες μετά την απεγκατάσταση;

Είχε 3 αρχεία μέσα τα 2 τα κράτησα backup και μετά έκανα απεγκατασταση και τα 3,έκανα και επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Είχε 3 αρχεία μέσα τα 2 τα κράτησα backup και μετά έκανα απεγκατασταση και τα 3,έκανα και επανεκκίνηση

Τι εννοείς τρία αρχεία; Ένα αρχείο Facebook είναι και το σβήνεις...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τρία αρχεία; Ένα αρχείο Facebook είναι και το σβήνεις...

Το Facebook και αυτά τα 2

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160225/d47d283949babf9a69831ebe0e7fe912.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook και αυτά τα 2

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160225/d47d283949babf9a69831ebe0e7fe912.jpg

Έχω σβήσει με titanium και τα 3.Δεν έχω θέμα. Εντύπωση μου κάνει. Το titanium στο βγάζει σαν εφαρμογή;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχω σβήσει με titanium και τα 3.Δεν έχω θέμα. Εντύπωση μου κάνει. Το titanium στο βγάζει σαν εφαρμογή;

Κοίτα και εμένα μου τα έσβησε,το ξανακατεβασες από το store και σας αφήνει να το κάνεις optimisation;

 

 

Τελικά παιδιά όλα οκ

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εμένα μου τα έσβησε,το ξανακατεβασες από το store και σας αφήνει να το κάνεις optimisation;

 

 

Τελικά παιδιά όλα οκ

Αποφεύγω τη συγκεκριμένη εφαρμογή σαν τον διαολο με το λιβανι.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...