Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω το λαθος ειναι οτι πρωτα πρεπει να φλασαρεις το kernel και μετα το supersu.

 

Δοκιμάζω να φλασάρω πάλι τώρα όπως λες! :)

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το λαθος ειναι οτι πρωτα πρεπει να φλασαρεις το kernel και μετα το supersu.

 

Δοκίμασα και όπως είπες.. Τίποτα πάλι! Δε γίνομαι root! Πραγματικά έχει αρχίσει να μου τη δίνει που δεν ξέρω τι φταίει!!! :mad:

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Βαλε πρώτα kernel και μετά τον supersu δεν θα έχεις πρόβλημα

 

Αυτό κάνω! 2 φορές το δοκίμασα! Μόλις τσεκάρω μετά με root checker μου βγάζει ότι δεν είμαι root!!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω! 2 φορές το δοκίμασα! Μόλις τσεκάρω μετά με root checker μου βγάζει ότι δεν είμαι root!!

Η decent ron έχει κάποια θέματα με το root δοκίμασε να φλασαρεις kernel και μετά supersu χωρίς να κάνεις κανένα wipe

Link to comment
Share on other sites

Η decent ron έχει κάποια θέματα με το root δοκίμασε να φλασαρεις kernel και μετά supersu χωρίς να κάνεις κανένα wipe

 

Μπααα.. Πάλι το ίδιο! Δε γίνομαι root! Οπότε εφόσον έχει θέματα όπως λες,δε μου μένει παρά να δοκιμάσω άλλη ρομ. Το περίεργο είναι ότι όταν περνάω spaceX μέσω odin γίνομαι κατευθείαν root!!! :(

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Μολις τώρα φλασαρα τη ρομ που είναι port απο s7 edge,ρολαρει πολυ ωραια,στη συνεχεια φλασαρα skyhigh v2.3 και supersu 2.68 και δούλεψε το root αμεσως!
Link to comment
Share on other sites

Μπααα.. Πάλι το ίδιο! Δε γίνομαι root! Οπότε εφόσον έχει θέματα όπως λες,δε μου μένει παρά να δοκιμάσω άλλη ρομ. Το περίεργο είναι ότι όταν περνάω spaceX μέσω odin γίνομαι κατευθείαν root!!! :(

Έχει κάποιες οδηγίες στο δεύτερο post της rom αν θυμάμαι καλά για να λύσεις το πρόβλημα του root

Link to comment
Share on other sites

Στα 485$ απο το γνωστό "υπερκαταστημα" ...

https://www.fastcardtech.com/Samsung-Galaxy-Note-5-N920F.html?u=163443

 

Βεβαια ειναι το F μοντελο με 3 gb ram......!!!!!

Μουφα ή οχι κόλλησα άσχημα να αλλαξω το plus.

Έχω παραγγειλει απο κει αρκετες φορές με PayPal και ποτε δεν ειχα προβλημα αλλά ξερω οτι άλλοι ειχαν θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Βαση bands δεν θα εχει καποιο προβλημα και λογικα ειναι σαν το n920c οποτε ειναι καλη λυση. Βεβαια η τιμη του ειναι τοσο χαμηλη σε σημειο οτι με κανει να προβληματιζομαι σε σχεση με το αν ειναι replica η οχι. Οποτε δεν ξερω αν θα το συστηναμε η οχι σε καποιον το συγκεκριμενο site

 

http://www.phonemore.com/compare/phones/samsung-galaxy-note-5-sm-n920f-32gb-vs-samsung-galaxy-note-5-sm-n920c-32gb/3076275

Edited by airmiller72000
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει αρκετες φορές και μαλιστα τωρα περιμενω ενα s5 g900f για φίλο αλλά ειχε και 200$ οποτε το ρισκαραμε...

Οταν το πάρω θα το δω κι ειναι καλό μάλλον πως θα το παραγγείλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με προβληματιζει το 3gb ram....εβγαινε ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει αρκετες φορές και μαλιστα τωρα περιμενω ενα s5 g900f για φίλο αλλά ειχε και 200$ οποτε το ρισκαραμε...

Οταν το πάρω θα το δω κι ειναι καλό μάλλον πως θα το παραγγείλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με προβληματιζει το 3gb ram....εβγαινε ετσι???

 

Οχι δεν εβγαινε με 3gb ram το επισημο. Γενικα για αυτο το λεω βρωμαει η δουλεια. Για αυτο το λεω οτι το μονο αξιοπιστο μεχρι στιγμης ειναι το παρακατω. Αν πεσει κατω απο 550 ισως το σκεφτομαστε.

 

http://www.eglobalcentral.eu/product/n920c?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=n920c

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, το πηρα και γω το 920C, εβαλα και το nilkin glass απο πανω, ωραιο ειναι απλα ειναι γραμμένο το knox 0x0500 λεει.

Anyway, περνάω απο odin διαφορες και μεχρι τωρα εχω καταληξει απο sammobile μια που λεει Caucasian Countries και Arab Emirates, αλλα εμεινα στη πρώτη. Σε όλες που εχω κατεβάσει ειχαν μόνο το αρχείο για AP. Εχει ελληνικά κανονικά και στο s-pen.

Κατέβασα και του Iraq την 6.0.1 αλλα θα τη βαλω μαλλον οταν παω σπιτι.

Το ερώτημά μου: Με την iraq θα έχω το deep sleep bug οπως ειμαι; Θα πρεπει να περάσω το fix με twrp για ξεπεράσω το πρόβλημα.

Να πω μονάχα οτι το τηλεφωνο δε το εχω δουλεψει συνολικά ούτε μια μέρα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ !!!!# Έκανα βλακεία και έβαλα την σιμ σκέτη μέσα χωρις το πορτάκι Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά .Έχω τρελαθεί !!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

θεος! τραβα τη με κανα μυτοτσιμπιδο ή τσιμπιδακι για τα φρυδια :p προσπαθησε να βαλεις και τη βελονιτσα στη τρυπουλα ταυτοχρονα μπας και τη σπρωχνει
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα παρεις ενα πολυ μικρο κατσαβιδακι ισιο (σαν αυτα που βιδωνουν στα ρολογια) και θα προσπαθησεις να τη βγαλεις εξω. τη σιμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε κανείς στην Ελλάδα που αναλαμβάνει να την βγάλει ?Εγώ σε καμμία περίπτωση δεν το σκαλιζω θα κάνω ζημιά
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οποιοσδήποτε τεχνικός μπορει να σε βοηθησει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδια, το πηρα και γω το 920C, εβαλα και το nilkin glass απο πανω, ωραιο ειναι απλα ειναι γραμμένο το knox 0x0500 λεει.

Anyway, περνάω απο odin διαφορες και μεχρι τωρα εχω καταληξει απο sammobile μια που λεει Caucasian Countries και Arab Emirates, αλλα εμεινα στη πρώτη. Σε όλες που εχω κατεβάσει ειχαν μόνο το αρχείο για AP. Εχει ελληνικά κανονικά και στο s-pen.

Κατέβασα και του Iraq την 6.0.1 αλλα θα τη βαλω μαλλον οταν παω σπιτι.

Το ερώτημά μου: Με την iraq θα έχω το deep sleep bug οπως ειμαι; Θα πρεπει να περάσω το fix με twrp για ξεπεράσω το πρόβλημα.

Να πω μονάχα οτι το τηλεφωνο δε το εχω δουλεψει συνολικά ούτε μια μέρα ακόμα.

Ναι θα το εχεις το προβλημα του deep sleep αφου έχει γραψει ο knox,θα περασεις twrp και θα φλασαρεις οποιο kernel σου αρεσει,ολοι εχουν ενσωματομενο το fix.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιο τηλ.να μου δωσεις ? το προβλημα ειναι οτι εχω και την sim μεσα και πρεπει να το φτιαξει ο τεχνικος επι τοπου .Το παραδοξο ειναι οτι το κινητο δουλευει κανονικα !!!

Να προσθεσω οτι εβαλα του note 4 την καρτα .Τωρα ειδα οτι παιρνει την πιο μικρη !!!!!

Edited by PAJ_
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ειμαι σε μεγαλο διλλημα. Ειμαι μεταξυ note 4 n910f και note 5 n920c σε τιμες 400 ευρω και 550 ευρω αντιστοιχα. Αξιζει το κοπο να δωσει καποιος 150 ευρω παραπανω για να παει στο note 5? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οποιοσδήποτε τεχνικός μπορει να σε βοηθησει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι θα το εχεις το προβλημα του deep sleep αφου έχει γραψει ο knox,θα περασεις twrp και θα φλασαρεις οποιο kernel σου αρεσει,ολοι εχουν ενσωματομενο το fix.

 

Οπότε, ετσι όπως ειμαι,

1.φλασάρω Iraq 6.0.1 με το AP αρχείο που μου δεινει.

2. περναω twrp μεσω odin.

3. περναω το zip που φιξαρει το θεματακι*

4. ειμαι ΟΚ ?

 

*μιλαω γιαυτο εδω

forum.xda-developers.com/note5/general/test-marshmallow-deep-sleep-fix-tripped-t3319164

 

Μπορεις να με καθοδηγησεις για τον Kernel? Ποιος ειναι ο καλύτερος για MM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...