Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ φίλε μου... μιας και θεωρείς ότι τα έχουμε πει όλα... το τηλ δουλεύει σε όλους μας τζετ λι... να κλείσουμε το πόστ.. δεν χρειάζεται να ξαναμιλήσουμε για το ¨θεμα"¨...

Αν αυτο καταλαβες τοτε οκ...μπορουμε να το κλεισουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν αυτο καταλαβες τοτε οκ...μπορουμε να το κλεισουμε...

 

Κατάλαβα ακριβώς ότι εννοούσες.. ενιγουέι..εγω εξακολουθώ να έχω θέμα εστιάσης οπότε θα παραμείνω στην ενότητα...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ακριβώς ότι εννοούσες.. ενιγουέι..εγω εξακολουθώ να έχω θέμα εστιάσης οπότε θα παραμείνω στην ενότητα...

Μπορεις να το στειλεις πισω για αντικατασταση αν τελικα θεωρεις οτι ειναι προβλημα ...

Μπορι να φταιει ο φακος του κινητου σου...

Link to comment
Share on other sites

το εχω γραψει κι εγω πιο πανω Λευτερη ....

Αλλα δεν διαβαζει κανενας μαλλον και ψαχνουν αφορμη για γκρινιες...

 

Αδερφέ δεν ψάχνει κανένας για γκρίνιες. Επειδή το έχεις γράψει πιο πάνω, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και η λύση. Φυσικά και το είδαμε, και το δοκιμάσαμε αλλά δεν είναι θέμα καθαριότητας εν τέλει. Τώρα, όσο για το ''δεν διαβάζει κανένας και ψάχνουν αφορμή για γκρίνιες'', πιάνει και το lefterimega που πρότεινε το ίδιο με σένα που προφανώς αν είχε διαβάσει δεν θα έκανε επανάληψη σ΄αυτό που είπες. Κατά συνέπεια έπρεπε να γράψεις στο Λευτέρη ''Δεν διαβάζετε κανείς εδώ μέσα και ψάχνετε για γκρίνιες, όχι ψάχνουν.

 

Όσο για θέμα που έθεσε ο Dinos35, πριν το update δεν μου το είχε κάνει. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο..

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ δεν ψάχνει κανένας για γκρίνιες. Επειδή το έχεις γράψει πιο πάνω, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και η λύση. Φυσικά και το είδαμε, και το δοκιμάσαμε αλλά δεν είναι θέμα καθαριότητας εν τέλει. Τώρα, όσο για το ''δεν διαβάζει κανένας και ψάχνουν αφορμή για γκρίνιες'', πιάνει και το lefterimega που πρότεινε το ίδιο με σένα που προφανώς αν είχε διαβάσει δεν θα έκανε επανάληψη σ΄αυτό που είπες. Κατά συνέπεια έπρεπε να γράψεις στο Λευτέρη ''Δεν διαβάζετε κανείς εδώ μέσα και ψάχνετε για γκρίνιες, όχι ψάχνουν.

 

Όσο για θέμα που έθεσε ο Dinos35, πριν το update δεν μου το είχε κάνει. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο..

Ευχαριστω για τις διευκρινησεις...αδερφε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις διευκρινησεις...αδερφε!!!

 

Δεν κάνει τίποτα manolisvol.. απλά να είσαι αντικειμενικός.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν φτανει να ειμαι μονο εγω ομως...

 

Λοιπόν, το παρόν θέμα είναι για να ανταλλάσσουμε απόψεις, να επιλύουμε τα όποια προβλήματα ή απορίες μας, και όχι για προσωπικές κόντρες. Ξέρεις ότι με τον τρόπο που έγραψες παραπάνω, δεν ήσουν καθόλου μα καθόλου ευγενικός και μίλησες απαξιωτικά για όλους. Το σταματάω εδώ γιατί είναι λάθος και από τους δυό μας αυτό που γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα ...

 

Έχει μια τρελή προσφορούλα ΕΔΩ το everbuying για το F5 μέχρι τις 4/2/16 λόγο νέας δικής τους χρονιάς ... (λέει :lol:)

Θέλω να το παραγγείλω ... ... Τι έγινε παιδιά έστρωσαν τα δικά σας ? δεν βλέπω να αναφέρονται άλλα προβλήματα και είναι πολύ καλό αυτό !

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα ...

 

Έχει μια τρελή προσφορούλα ΕΔΩ το everbuying για το F5 μέχρι τις 4/2/16 λόγο νέας δικής τους χρονιάς ... (λέει :lol:)

Θέλω να το παραγγείλω ... ... Τι έγινε παιδιά έστρωσαν τα δικά σας ? δεν βλέπω να αναφέρονται άλλα προβλήματα και είναι πολύ καλό αυτό !

Ε καλα και εσυ δεν ειναι και το πρωτο κελεπουρι αυτην η τιμη.Και για το καταστημα δεν λενε και τα καλυτερα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις μου έκανε αναβάθμιση!Ημερομηνία έκδοσης 25/1/16.Δεν έχω κοιτάξει ακόμα τι αλλάζει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις μου έκανε αναβάθμιση!Ημερομηνία έκδοσης 25/1/16.Δεν έχω κοιτάξει ακόμα τι αλλάζει...

Καλησπερα

Την εκανα και εγω

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι εχει εξαφανιστει το εικονιδιο της καμερας με τους τρεις κυκλους μεσα στην εφαρμογη της καμερας..

Και επισης εχω την εντυπωση πως βελτιωθηκε η εστιαση...

 

Ας το επιβεβαιωσουν και οι υπολοιποι για να ειμαστε σιγουροι...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα ...

 

Έχει μια τρελή προσφορούλα ΕΔΩ το everbuying για το F5 μέχρι τις 4/2/16 λόγο νέας δικής τους χρονιάς ... (λέει :lol:)

Θέλω να το παραγγείλω ... ... Τι έγινε παιδιά έστρωσαν τα δικά σας ? δεν βλέπω να αναφέρονται άλλα προβλήματα και είναι πολύ καλό αυτό !

 

χαχαχα σιγα ρε λεφτερηηη την προσφορουλα:lol::lol: ετσι οπως το ειπες λεω κανα 100αρικο θα το εχει...εγω πριν ενα 1.5 μηνα κ το πηρα με 130 κ τωρα εδω το εχει 125:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Την εκανα και εγω

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι εχει εξαφανιστει το εικονιδιο της καμερας με τους τρεις κυκλους μεσα στην εφαρμογη της καμερας..

Και επισης εχω την εντυπωση πως βελτιωθηκε η εστιαση...

 

Ας το επιβεβαιωσουν και οι υπολοιποι για να ειμαστε σιγουροι...

 

ναι δικιο εχεις κατι για την καμερα ειναι η ενημερωση...γτ μολις πηγα να βγαλω μια φωτογραφια μετα την φωτογραφια βγηκε ενα πινακακι κ ελεγε επιτυχης εγκαταστση..κ πατησα ενταξει.. ναι ναι δικιο εχεις βελτιωθηκε η εστιασηηη....παλι καλα εγινε λιγο καλυτερη η καμερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυστυχως εμενα έγινε *******, επέλεξα expedited και μου στοιχησε 200 ευρω με τελωνεια και ******** απο το Gearbest γιατι το έστειλαν με DHL.

 

Τελος πάντον, δεν θα αφησω να μου χαλασει την χαρα το extra κοστος.

 

Σε ότι αφορα το τηλέφωνο, εχει βρει κανεις θηκη για το τηλεφωνο σε ελληνικο μαγαζι?

 

Δυστυχως δεν μπορω να περιμενω και για την θηκη αν την αγοράσω απο το internet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυστυχως εμενα έγινε *******, επέλεξα expedited και μου στοιχησε 200 ευρω με τελωνεια και ******** απο το Gearbest γιατι το έστειλαν με DHL.

Τελος πάντον, δεν θα αφησω να μου χαλασει την χαρα το extra κοστος.

Σε ότι αφορα το τηλέφωνο, εχει βρει κανεις θηκη για το τηλεφωνο σε ελληνικο μαγαζι?

Δυστυχως δεν μπορω να περιμενω και για την θηκη αν την αγοράσω απο το internet.

 

αχχ αχχχχχ μα και συ ρε φίλε ... δεν σου είπε κανείς ότι ΜΟΝΟ με απλό ταχυδρομείο ???

Όταν έψαχνα για Θήκη μανιωδώς στα ποιο πολυσύχναστα κινεζομάγαζα της Αθήνας δεν βρήκα πουθενά ... αν δεν μπορείς να περιμένεις ,,, παραγγέλνεις απο γερμανία ή αγγλία με ταχυμεταφορά και σου έρχεται σε μια εβδομάδα (με ταχυμεταφορές απο αυτές τις χώρες ΔΕΝ έχεις "τελωνείο")

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαχαχα σιγα ρε λεφτερηηη την προσφορουλα:lol::lol: ετσι οπως το ειπες λεω κανα 100αρικο θα το εχει...εγω πριν ενα 1.5 μηνα κ το πηρα με 130 κ τωρα εδω το εχει 125:p

 

ναι έχεις δίκιο ... το ανέφερα κυρίως ότι δεν υπάρχει πουθενά στα "καλά" μαγαζιά ,,,

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω 100 αγορές μόνο στο eBay. Απλά δεν φαντάστηκα ότι είναι τόσο ηλιθιοι να το στείλουν με DHL. Όταν το είδα τους είπα να το ακυρωσουν και να γίνει στειλουν με κανονικό ταχυδρομείο αλλά ήταν αργά. Τέλος πάντων. Την Δευτερα το παίρνω στα χέρια μου. Θα ξανά κοιτάξω και εγώ κέντρο Αθήνας για θηκη και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα ...

 

Έχει μια τρελή προσφορούλα ΕΔΩ το everbuying για το F5 μέχρι τις 4/2/16 λόγο νέας δικής τους χρονιάς ... (λέει :lol:)

Θέλω να το παραγγείλω ... ... Τι έγινε παιδιά έστρωσαν τα δικά σας ? δεν βλέπω να αναφέρονται άλλα προβλήματα και είναι πολύ καλό αυτό !

 

Tρελή προσφορά δεν είναι, αλλα ειναι η χαμηλότερη που υπαρχει. Τοσο το χα προπαραγγειλει και γω το Σεπτεμβριο. Ωστόσο, δεν ξέρω αν αξίζει το μαγαζί. Εγω παντως απο gearbest δεν ξαναγοράζω και ας τα χει και 10 ευρώ φθηνότερα απο τους υπολοιπους και κυρίως απο vickmall και banggood που και εσυ ειχες αριστη εξυπηρέτηση.

 

Οσο αφορα την δικια μου κατασταση δεν ενημερωσα γιατι χρειαστηκε να φυγω επαρχια για 10 μέρες και ειπα να ασχοληθώ μολις γυρίσω. Ε, εδω και μια βδομαδα που γυρισα και επικοινωνω με gearbest η εξυπηρετηση ειναι αστα να πανε και κανουν πως δεν καταλαβαινουν.

 

Για οσους δεν θυμουνται το κινητο που εκλεισε μετα απο αδειασμα της μπαταριας και δεν ξανανοιξε ποτε, και βγαζοντας το καπακι ειδα οτι το καλωδιακι που συνδεει την μπαταρια σαν να ειναι μισοκομενο και να μην κανει καλή επαφη (αλλα βέβαια ωστοσο αυτο δεν τους το αναφερα οτι ανοιξα το κινητο)

 

Ενω λοιπον εξαρχής τους ζηταω μια διευθυνση για να στειλω πισω το κινητο για επισκευή, λεγοντας τα τους αναλυτικά το προβλημα, αυτοι την πρωτη φορα που απαντουνε με γενικοτητες για την επιστροφή προιοντων, τη 2η που ειπαν να δοκιμασω το recovery πατώντας τα volume buttons τη στιγμή που τους εχω ήδη πει οτι το κινητο δεν φορτιζει/ανοιγει. Την 3η φορα που ζητάνε στο ξεκάρφωτο να επιβεβαιώσω την διευθυνσή μου για να μου στειλουν νέα μπαταρια, τη στιγμή που τους έχω εξηγησει ότι η μπαταρία ειναι non removable και ότι ισως να μην φταιει αυτή αλλα να ειναι καπου αλλου το προβλημα.

 

Την 4η φορα που λένε ότι μπορώ να το επιστρεψω για δωρεαν επισκευή αλλα θα παρει 2 μήνες να το φτιάξουν και οτι θα ναι ακριβά για να το στείλω, ενώ μου προτεινουν σαν εναλλακτική να κρατήσω το χαλασμένο κινητο και να μου δώσουν 15$ για να τα ξοδευψω στο καταστημά τους :chair::chair::chair::kill::rocket: Ενώ την διευθυνσή τους ακόμα και σε αυτήν την περιπτωση δεν μου την στειλανε παρολο που τους το ζητουσα καθε φορα

 

Επιπλεον απαντάνε μια φορά την ημέρα και μάλλον τα Σαββατοκυριακα δεν ασχολουνται. Αν μες την βδομαδα δεν καταφερω να τους το στειλω, θα μπλεξω το paypal αν και παλι ταλαιπωρια ειναι.

 

Λευτέρη και μενα τωρα το θεμα ειναι τι κινητο να παρω, απο τη μια μου άρεσε το doogee αν και ειχε καποια θεματακια και ψιλοbug που θέλω να πιστεύω ότι τα έφτιαξαν με τα τελευταια 2 update αν και καποιοι γκρινιαζουν οτι τους δημιουργησε άλλα στο xda, απο την άλλη δεν το χουν vickmall/banggood και δεν ξερω απο που να παραγγείλω , μιας και αρκετοι δεν το χουν και δεν νομιζω να το ξαναφέρουν.

 

Σκεφτηκα να περιμένω για το lenovo lemon 3 που βγαινει τελος φεβρουαριου και μου ψιλοαρέσει και ειναι και λιγο πιο μικρο, αλλα με χαλαει που χει 2gb ram, η lenovo βάζει αρκετες κινεζιες στην official rom και η καμερα φοβαμαι οτι θα ναι χειροτερη απο του f5 που βγαζε πολυ καλες ακομα και τη νυχτα οταν βεβαια ειχε το σωστο focus. Xiaomi redmi 3 δεν θελω, και βαριεμαι να περιμενω τπτ αλλο να κυκλοφορησει. Εχει κανεις καμια προταση στα 150 ευρώ ?

Edited by eddieobscurant
Link to comment
Share on other sites

Φίλε άν δεν εχεις δοκιμασει την 2η που σου ειπαν να δοκιμασεις, -"δηλαδή το recovery πατώντας τα volume buttons τη στιγμή που τους εχω ήδη πει οτι το κινητο δεν φορτιζει/ανοιγει" - να το δοκιμασεις.

Δεν εχει σημασία αν φορτιζει.

 

Με αυτη την διαδικασία επανέφερα τηλεφωνο που το κολλησα το οποίο σε εκεινο το σημειο ούτε φορτιζε ουτε τίποτα.

 

Συνδεσε το με usb στον υπολογιστη και πατα volume μαζι με κουμπι ενεργοποίησης.

Αν ακουσεις ήχο απο το usb σημαινει πως το τηλεφωνο ισως έχει κολλησει στο software και επειδη δεν υπάρχει δυνατοτητα αμεσης αφαιρεσης της μπαταριας να μην επανερχεται.

 

Σε ότι αφορα το Gearbest γραφω και την δικη μου εμπειρια πιο πανω.

Ερασιτεχνες.

Τους εριξα και κατι βρισιδια στην αρχη, αλλα αυτα βοηθανε να εκτονωθεις και όχι την ουσια του προβληματος :)

Edited by georgebou
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια προταση στα 150 ευρώ ?

 

Αυτό πήρε ένας φίλος και έχει μείνει ευχαριστημένος

 

Σήμερα το πρωί που πήγα να το βγάλω από το φορτιστή, περίπου 9:00 πμ (το κούμπωσα κατά τις 2 το βράδυ στο 27%) είχε κολλήσει στο 99%. Το χει κάνει σε κάποιον άλλο; Μετά από επανεκκίνηση, άνοιξε στο 99% και σε λίγα λεπτά πήγε 100%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@georgebou

 

Προυποθετει όμως ότι εχεις μπαταρία. Σε μένα συμπεριφερεται σαν να μην εχει μπαταρια καθολου. Δλδ ισα ισα το λειτουργικο βρισκει τον mtk preloader και αποσυνδεεται αφου δεν εχει μπαταρια (ειναι άδεια και δεν φορτίζει), και προφανως ουτε οθονη του κινητου ουτε τπτ αναβει

 

@al_exis

thanks , δεν εχει καποιο παραπονο δλδ ο φιλος σου? Δικος μου πήρε το s2 οταν πρωτοβγήκε και ειχε αρκετα προβλήματα/bugs σε φάση να καταρεουνε με αναγκαστικο κλεισιμο εφαρμογες του λειτουγικου γι'αυτο και μου χει αφήσει ασχημη εντυπωση η elephone

Edited by eddieobscurant
Link to comment
Share on other sites

@georgebou

 

Προυποθετει όμως ότι εχεις μπαταρία. Σε μένα συμπεριφερεται σαν να μην εχει μπαταρια καθολου. Δλδ ισα ισα το λειτουργικο βρισκει τον mtk preloader και αποσυνδεεται αφου δεν εχει μπαταρια (ειναι άδεια και δεν φορτίζει), και προφανως ουτε οθονη του κινητου ουτε τπτ αναβει

 

@al_exis

thanks , δεν εχει καποιο παραπονο δλδ ο φιλος σου? Δικος μου πήρε το s2 οταν πρωτοβγήκε και ειχε αρκετα προβλήματα/bugs σε φάση να καταρεουνε με αναγκαστικο κλεισιμο εφαρμογες του λειτουγικου γι'αυτο και μου χει αφήσει ασχημη εντυπωση η elephone

Αν σκεφτεις να το επισκευασεις ελλαδα στειλε μου pm να σου πω ..

Link to comment
Share on other sites

thanks , δεν εχει καποιο παραπονο δλδ ο φιλος σου? Δικος μου πήρε το s2 οταν πρωτοβγήκε και ειχε αρκετα προβλήματα/bugs σε φάση να καταρεουνε με αναγκαστικο κλεισιμο εφαρμογες του λειτουγικου γι'αυτο και μου χει αφήσει ασχημη εντυπωση η elephone

 

Δυστυχώς δεν το έχω δει/δοκιμάσει έτσι ώστε να έχω μια εμπεριστατωμένη άποψη γιατί είμαστε μακριά.

Δεν μου έχει αναφέρει όμως κάτι το μεμπτό. Βασικά είναι σχεδόν τα ίδια με το f5 απ' ότι φαίνεται στις λεπτομέρειες των πωλητών, με τη διαφορά ότι το p8000 έχει καλύτερη μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήρε ένας φίλος και έχει μείνει ευχαριστημένος

 

Σήμερα το πρωί που πήγα να το βγάλω από το φορτιστή, περίπου 9:00 πμ (το κούμπωσα κατά τις 2 το βράδυ στο 27%) είχε κολλήσει στο 99%. Το χει κάνει σε κάποιον άλλο; Μετά από επανεκκίνηση, άνοιξε στο 99% και σε λίγα λεπτά πήγε 100%

 

το εχει κανει μια φορα στον κολλητο μου που εχει κ αυτος το F5 και δεν το ξανα εκανε... ε ενταξει δεν νομιζω να στο ξανακανει..αλλα κ παλι δν ειναι προβλημα

Link to comment
Share on other sites

το εχει κανει μια φορα στον κολλητο μου που εχει κ αυτος το F5 και δεν το ξανα εκανε... ε ενταξει δεν νομιζω να στο ξανακανει..αλλα κ παλι δν ειναι προβλημα

 

Πρόβλημα μπορεί να μην είναι αλλά γιατί να το κάνει, και γιατί να το ξανακάνει σήμερα;;) Τελικά σκέφτομαι πως, γίνεται συχνά. Απλά, επειδή τα πρωινά κάνω αποσύνδεση από το φορτιστή και μέχρι να ετοιμαστώ για δουλειά δεν το κοιτάζω, ίσως να μην το έχω προσέξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...