Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν εχω καποιο εξωτερικο προγραμμα για κλειδωμα θα σβησω οτι εχω κατεβασει απο play store

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μηπως θελει καμοια αναβαθμιση το firmware;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν εχω καποιο εξωτερικο προγραμμα για κλειδωμα θα σβησω οτι εχω κατεβασει απο play store

 

Ναι, δοκίμασε να σβήσεις τις τελευταίες εφαρμογούλες και αν δεις οτι δεν, (αφού έχεις πάρει το σχετικό backup), μήπως να δοκίμαζες ένα factory reset;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, το έστειλα και γω επιτελους στο gearbest για επισκευή, ωστοσο μου έδωσε ο κολλητός μου το δικό του (ειχαμε πάρει 2 μαζί) μιας και θα ψάξει για κάτι μικρότερο σε μεγεθος και έτσι δεν θα μεινω χωρις doogee :D:D:D για 2 μηνες μέχρι να γυρίσει το δικό μου.

 

Δυο πραγματα που παρατήρησα με τις τελευταιες αναβαθμίσεις που δεν τις ειχα κανει στο δικο μου, αλλα δεν τα αναφερε κανεις. Οντως η εστίαση φαινεται να γινεται πιο γρήγορα ωστόσο το αποτελεσμα των φωτογραφιών ειναι πολύ χειρότερο και εμφανες ακομα και αν κοιτας τις φώτο απο το κινητο και όχι σε υπολογιστή. Προσωπικά απογοητεύτηκα, θα περιμένω κανα μήνα ακομα μπας και βγάλει κανα update ακόμα η doogee που το φτιάχνει και αν οχι θα βάλω την 19/11 έκδοση. Βέβαια μέχρι την 19/11 αναγνωρίζει μέχρι 3 δακτυλα η οθονη αφής ενώ με τα update γινονται 5 που ναι αρκετα σημαντικό. Η αλλή επιλογή ειναι με titanium backup να παρω την έκδοση της φωτογραφικής μηχανής απο την 19/11 και να την βάλω στην καινουρια αλλα ισως να μην κανει τπτ και να χει πειραξει τπτ αλλο η doogee σε επιπεδο firmware

 

2ον το fingerprint scanner ενώ μετα τα update θα πρεπε να μπορει να δουλευει με απλο swipe στην οθονη κλειδωματος και με fingerprint καποιες εφαρμογες (πχ εγώ εβαλα , sms, φωτο ,κλπ), μονο την πρώτη φορά δουλεψε ετσι. Τις υπολοιπες με υποχρεώνει να χω fingerprint και στην οθόνη ξεκλειδώματος που εγώ δεν το θέλω

Link to comment
Share on other sites

καμια αλλη ιδεα για να αποφυγω το factory reset?

 

Να δοκίμαζες ίσως να πας μια Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/τέρμα δεξιά που επάνω λέει Όλα, και να βρεις τον Launcher3.

Άνοιξέ τον και πάτα εκκαθάριση δεδομένων και εκκαθάριση προσωρινής μνήμης, μήπως και αλλάξει κάτι.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας ξανα

Επανερχομαι μετα απο 2 μηνες καταχος του κινητου.

Να μην το ματιασω δεν εχω μεχρι στιγμης κανενα προβλημα λειτουργικοτητας.

Η καμερα αργει να εστιασει και να καθαρισει οταν τραβαω και δεν εχουν δυναμη τα ηχεια.

Παντως δεν το μετανιωνω που το εχω και ΔΕΝ ξαναδινω ενα σορο χρηματα για ακριβα και επωνυμα μοντελα

Εχω βαλει ενα σορο εφαρμογες και τις τρεχει ανετα.

Και στα + βαζω το οτι δεν εχει τις χαζομαρες τις google που φορτονε με ασκοπη μνημη το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...

 

Για root παιζει κανενας οδηγος ???

Το εχει κανει κανενας???

 

για ποιο λογο να το κανεις root ? αφου το τηλεφωνο ειναι καθαρο....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλα πλεονεκτηματα οταν ειναι root το κινητο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχουν πολλα πλεονεκτηματα οταν ειναι root το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλα πλεονεκτηματα οταν ειναι root το κινητο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχουν πολλα πλεονεκτηματα οταν ειναι root το κινητο...

 

Μπορεις να αναφερεις μερικα για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...

 

Για root παιζει κανενας οδηγος ???

Το εχει κανει κανενας???

Υπάρχει οδηγός:

http://forum.xda-developers.com/android/general/root-doogee-f5-one-click-root-t3252907

Μπορεις να αναφερεις μερικα για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κινητο

Οι διαφημίσεις των εφαρμογών για μένα είναι πολύ σημαντικό. Eπίσης υπάρχουν πολλές εφαρμογές για customization που απαιτούν root access.

Παρόλα αυτά η συσκευή δεν έχει πολλές εφαρμογές συστήματος για να επιβάλλει root.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαστε σε δίκτυο 4G, σας γράφει 4G στο status bar; Δεν έχω δει ποτέ 4G στο δικό μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαστε σε δίκτυο 4G, σας γράφει 4G στο status bar; Δεν έχω δει ποτέ 4G στο δικό μου.

Ναι ετσι ακριβως ειναι

Βγαζει 4G απλα πρεπει να μιλησεις με την εταιρια κινητης που εισαι για να σου το ενεργοποιησει

Και να ειναι και επιλεγμενο απο τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...

 

Για root παιζει κανενας οδηγος ???

Το εχει κανει κανενας???

 

Το χω κανει εγώ σε δυο κινητα με τον 2ον τροπο που περιγραφεται στο xda developers. Ειναι πολύ απλο κάντο. Και αν βγάλει η doogee κανα αλλο update flashαρεις μονο το system της εκδοσης που τρέχεις για να το κάνεις update και μετα ξανα root χωρις να χάσεις δεδομένα. Απλώς αυτή τη στιγμή η doogee δεν εχει ακομα ανεβάσει τις τελευταιες εκδοσεις και έχει μεινει στην 19/11 που θα πρεπει να την φλασαρεις ολοκληρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Ξερει κανεις πως μπορουμε να γραψουμε μηνυμα με 160 χαρακτηρες,

 

Με λατινικούς χαρακτήρες διαφορετικά επειδή είχα κάνει κι εγώ αυτό το ερώτημα κάνε αυτό που μου απάντησαν κι εμένα

 

Δοκιμασε απο play store την εφαρμογηhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.sql.greekkeyboard ή άλλη εφαρμογή για μηνύματα.Αν είσαι root και η συσκευή σου δέχεται το xposed framework και gravitybox γίνεται και από εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μεταφέρει κάποιες εφαρμογές στην sd και όταν κάνω reboot το τηλέφωνο, οι συντομεύσεις χάνονται. Όχι όλες κι όχι πάντα οι ίδιες. Αν το επαναλάβω χάνονται κι άλλες. Δοκίμασα κι άλλη sd μήπως είχε πρόβλημα η πρώτη, αλλα τα ίδια... Το έχει πάθει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα αρχείο .txt στην αφαιρούμενη κάρτα sd με λογαριασμούς. Ονόματα χρήστη και κωδικούς πρόσβασης.

Προσπαθώ να προσθέσω ένα καινούριο λογαριασμό και δεν το αποθηκεύει. Όταν το στείλω στο τηλέφωνο, εκεί δέχεται τις αλλαγές. Γιατί;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι κανει αυτο??? κ βασικα πως γινεται να εμφανιζεται η φωτογραφια δεν μπορεσα να το κανω...

Για το πρώτο που ρωτάς δεν έχω ιδέα

Για το δεύτερο, αντιγράφω το μπλε σύνδεσμο και το επικολλώ εδώ

http://s2.postimg.org/8o2vjyks5/post.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο που ρωτάς δεν έχω ιδέα

Για το δεύτερο, αντιγράφω το μπλε σύνδεσμο και το επικολλώ εδώ

http://s2.postimg.org/8o2vjyks5/post.jpg

 

 

ευχαριστω φιλε μου

 

http://s24.postimg.org/d1m1gitb5/12746487_10207686491233185_543348169_n.jpg

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Ξερει κανεις πως μπορουμε να γραψουμε μηνυμα με 160 χαρακτηρες,

 

Υπάρχει και αυτή η λύση για 160 χαρακτήρες. Κι εγώ σήμερα το έμαθα από μια άλλη ενότητα. Απλά για 160 θα πρέπει να πας ρυθμίσεις /τη SIM που θέλεις, και στις συνθέτες ρυθμίσεις να το αλλάξεις σε ''μόνο απλοί χαρακτήρες''.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...