Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανεις το gps μέσα σε πόλη καθώς περπατά?????

Εγώ το έκανα σήμερα και εντέλει πήρα το κινητό της κοπέλας μου για να κάνω τη δουλειά μου (Samsung s4) πικραααα μεγάλη.... οκ βρίσκει που είσαι και μπορεί να σε οδηγήσει εκει που πας αρκει να μην ξεκινησεις να περπατας γιατι τότε πάει και το σήμα βόλτα στα γύρω τετράγωνα.

 

Θεωρείς ότι φταίει η συσκευή για το πρόβλημα αυτό ?

Ποιο GPS έχεις ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θεωρείς ότι φταίει η συσκευή για το πρόβλημα αυτό ?

Ποιο GPS έχεις ?

 

χαρτες google και στα δυο ανοιχτα

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες τις google ειναι Online

καλυτερα να χρησιμοποιεις app με Offline χαρτες

Οι χάρτες τις google απαιτούν μόνο κατά την έναρξη της πλοήγησης σύνδεση στο διαδίκτυο. Αυτό σημαίνει ότι: Έχεις ανοιχτό το gps αλλά και σύνδεση στο διαδίκτυο, (είτε μέσω wifi είτε μέσω data κινητής). Όταν ξεκινήσει η διαδικασία πλοήγησης, μπορείς να απενεργοποιήσεις wifi ή data, (ανάλογα με τι είχες συνδεθεί στο διαδίκτυο), και συνεχίζεις μόνο με το gps. Εγώ αυτό κάνω και δουλεύει κανονικά.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια πολλά!!

Είμαι και εγώ κάτοχος εδώ και 10 ημέρες του f5 και ομολογώ ότι είμαι ενθουσιασμένος! Βέβαια οι γνώσεις μου στην χρήση των κινητών είναι περιορισμένες και για αυτό η κρίση μου ίσως όχι και και η πλέον αξιόπιστη. Επιτρέψτε μου μια ερώτηση γιατί μόνο ρωτώντας μαθαίνει κανείς!! Πως λειτουργεί το fingerprint και το κυριότερο με ποια διαδικασία θα αναγνωρίσει η συσκευή το αποτύπωμά μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός KINGZONE K1, που μου παρουσίασε μετά από 18 μήνες χρήση, σημαντικά και περίεργα προβλήματα με την μπαταρία. Σκεφτόμουν ότι το πρόβλημα ήταν μεγαλύτερο και εκτός από την μπαταρία του, που την παρήγγειλα από Κίνα (coolicool), παρήγγειλα και το DOOGEE F5. Η μπαταρία έλυσε το πρόβλημα και έτσι το DOOGEE F5 μου έμεινε, δεδομένου ότι δεν θέλω να αποχωριστώ το παλιό μου τηλέφωνο. Σκέφτομαι να το δώσω, πολύ περισσότερο που από αυτά που διαβάζω εδώ, μάλλον δεν είναι του γούστου μου, μιας και δεν είμαι και τόσο ειδικός. Είναι σε χρώμα γκρι και δίνεται μαζί με την δερμάτινη θήκη του που επίσης αγόρασα από Κίνα. Εξυπακούεται ότι μιλάμε για τηλέφωνο που δεν έχει χρησιμοποιηθεί. Αν ενδιαφέρεται κάποιος, ας απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια πολλά!!

Είμαι και εγώ κάτοχος εδώ και 10 ημέρες του f5 και ομολογώ ότι είμαι ενθουσιασμένος! Βέβαια οι γνώσεις μου στην χρήση των κινητών είναι περιορισμένες και για αυτό η κρίση μου ίσως όχι και και η πλέον αξιόπιστη. Επιτρέψτε μου μια ερώτηση γιατί μόνο ρωτώντας μαθαίνει κανείς!! Πως λειτουργεί το fingerprint και το κυριότερο με ποια διαδικασία θα αναγνωρίσει η συσκευή το αποτύπωμά μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.

 

To Google είναι ο καλύτερος μας φίλος στις περισσότερες απορίες που έχουμε :)

 

https://www.google.gr/search?q=how+to+fingerprint+doogee+f5&client=ms-android-huawei&tbm=vid&prmd=vin&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwji5I7DvYTKAhUGfhoKHaeCBWkQ_AUIBSgB&biw=360&bih=523&dpr=3

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

To Google είναι ο καλύτερος μας φίλος στις περισσότερες απορίες που έχουμε :)

 

https://www.google.gr/search?q=how+to+fingerprint+doogee+f5&client=ms-android-huawei&tbm=vid&prmd=vin&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwji5I7DvYTKAhUGfhoKHaeCBWkQ_AUIBSgB&biw=360&bih=523&dpr=3

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δυστυχώς κανένα από αυτά τα video δεν εξηγεί πως θα αναγνωριστεί το αποτύπωμά μου!:(

Link to comment
Share on other sites

@ALL........

Για τους κατοχους τωρα,για τσεκαρετε την οθονη σε λευκο χρωμα,μηπως υπαρχει καποιο θεματακι στο κοτω σημειο κοντα στα πληκτρα??

Edited by athanaso77

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τα video δεν εξηγεί πως θα αναγνωριστεί το αποτύπωμά μου!:(

 

Φίλε alex,,, πρώτα απ όλα μην άγχεσαι ... :) ... πάμε απο την αρχή λοιπόν ..

-ρυθμίσεις

-ασφάλεια

-κλείδωμα οθόνης

-fingerprint

-επιλεγείς έναν αριθμό pin 2 φόρες και πατάς ok

-επιλέγεις Settings

-Finger:0 ή 1 ή 2 κλπ

-και πατάς: Entry

-όταν βγεις στο περιβάλλον που υπάρχει το ίχνος του δακτυλικού αποτυπώματος, θα βάλεις τον δείκτη του χεριού σου στην πίσω υποδοχή και θα πατήσεις όσες φορές χρειαστεί για να γεμίσει η μπάρα (με την άκρη του δακτύλου σου)

Τώρα το τηλέφωνο θα ξεκλειδώνει ή με την αφή του δακτυλικού σου αποτυπώματος ή με τον κωδικό (Pin) που έβαλες για να το απομνημονεύσεις

 

ουφ .... :p ελπίζω να βοήθησα

 

 

Αν γράφω κάτι λάθος, κάποιος φίλος παρακαλώ να με διορθώσει

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δυστυχώς κανένα από αυτά τα video δεν εξηγεί πως θα αναγνωριστεί το αποτύπωμά μου!:(

 

Θεωρώ ότι πρέπει να πας ρυθμίσεις-ασφάλεια-να ορίσεις το δαχτυλικο αποτύπωμα ως ξεκλείδωμα συσκευής και μετά θα σου βγάλει οδηγό που θα πρέπει επανειλημμένα να ακουμπάς το δάχτυλο που σε βολεύει στη Περιοχή του σενσορα μέχρι να το αποτυπώσει.

 

Δεν έχω ακόμα τη συσκευή αλλά έτσι θα είναι υποθέτω.

 

Edit: με πρόλαβε ο @lefterismega και κάπως έτσι είναι τα πράγματα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εισαι εντελως εκτος θεματος,και εχεις ενα pm......

@ALL........

Για τους κατοχους τωρα,για τσεκαρετε την οθονη σε λευκο χρωμα,μηπως υπαρχει καποιο θεματακι στο κοτω σημειο κοντα στα πληκτρα??

Δεν μπορώ να διαβάσω το μήνυμά σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να διαβάσω το μήνυμά σου.

Στειλε μου εσυ ενα pm με το email σου να σου στειλω εκει το μυνημα μου......:)

 

Ασ σβησει και καποιος φιλος τα εκτος θεματος εδω,ευχαριστω πολυ.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φίλε alex,,, πρώτα απ όλα μην άγχεσαι ... :) ... πάμε απο την αρχή λοιπόν ..

-ρυθμίσεις

-ασφάλεια

-κλείδωμα οθόνης

-fingerprint

-επιλεγείς έναν αριθμό pin 2 φόρες και πατάς ok

-επιλέγεις Settings

-Finger:0 ή 1 ή 2 κλπ

-και πατάς: Entry

-όταν βγεις στο περιβάλλον που υπάρχει το ίχνος του δακτυλικού αποτυπώματος, θα βάλεις τον δείκτη του χεριού σου στην πίσω υποδοχή και θα πατήσεις όσες φορές χρειαστεί για να γεμίσει η μπάρα (με την άκρη του δακτύλου σου)

Τώρα το τηλέφωνο θα ξεκλειδώνει ή με την αφή του δακτυλικού σου αποτυπώματος ή με τον κωδικό (Pin) που έβαλες για να το απομνημονεύσεις

 

ουφ .... :p ελπίζω να βοήθησα

 

 

Αν γράφω κάτι λάθος, κάποιος φίλος παρακαλώ να με διορθώσει

 

Τα έκανα όπως ακριβώς είπες και είναι όλα οκ!!! Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά!!!!!:respect:

Link to comment
Share on other sites

@ALL........

Για τους κατοχους τωρα,για τσεκαρετε την οθονη σε λευκο χρωμα,μηπως υπαρχει καποιο θεματακι στο κοτω σημειο κοντα στα πληκτρα??

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι ότι ορισμένες φορές κάτω κάτω στη οθόνη χρειάζεται περισσότερο δύναμη στo touch. (π.χ. όταν γράφω κάποιο μύνημα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και απο μενα.εκοψα καρτουλα και........απαιχτο το εργαλειο.μεγαλο,στοιβαρο,δειχνει ανθεκτικο.Τελειο.Απο αυριο λεω να ξεκινησω με εγκατασταση εφαρμογων.Ερωτηση ομως:ξεκινησα με το whats'up αλλα δεν μπορω να συγχρονισω το λογαριασμο μου και μου ζηταει απο την αρχη αριθμο τηλεφωνου.Γιατι; Ευχομαι σε ολους καλη χρονια με υγεια και χαμογελα. Edited by brvde
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια.

Οσο και εαν εχω ψαξει στο μενου δεν εχει αποκρυψη εφαρμογων οπως και δημιουγρια φακελου ...

Ετσι δεν ειναι ??

Edited by skordasdim
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους,μια απορία. Έβαλα το app Διαχείριση LED (Light Manager) αλλά δεν βλέπω να δουλεύει.Έχετε κάποια ιδέα πως δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια.

Οσο και εαν εχω ψαξει στο μενου δεν εχει αποκρυψη εφαρμογων οπως και δημιουγρια φακελου ...

Ετσι δεν ειναι ??

δημιουργια κανει οταν βαλεις το ενα εικονιδιο πανω απο το αλλο

Αποκρυψη εφαρμογων μονο με αλλον launcher

 

Καλη χρονια σε ολους ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο κατω μερος της οθονης εχει αυτο το θεμα που αναφερεται παραπανω με το φωτισμο σαν ασπρη σκια πανω απο τα κουμπια. Δεδομενου οτι εχω κανει πολλα παραπονα για το κινητο ειπα να μην κανω και αλλα. Μετα λοιπον απο ολα αυτα το κινητο το χαρισα και δεν το πουλησα ωστε ο επομενος να μην εχει παραπονα με το τι του πουλησα.
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

δημιουργια κανει οταν βαλεις το ενα εικονιδιο πανω απο το αλλο

Αποκρυψη εφαρμογων μονο με αλλον launcher

 

Καλη χρονια σε ολους ...

 

Ναι αλλά στο εμφανίζει στην αρχική οθόνη και όχι στο μενού....

Edited by skordasdim
Link to comment
Share on other sites

για πια γραμμή-σκιά μιλάτε παιδιά ? σε πιο σημείο ... δεν καταλαβαίνω ...
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

για πια γραμμή-σκιά μιλάτε παιδιά ? σε πιο σημείο ... δεν καταλαβαίνω ...

Κοιτα εδω απο το min 5:00 too min 5:10--->

Υπαρχουν και αλλα παρομοια videos......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γραμμή-σκιά φάντασμα; …:lol:

τρια πουλακια καθονταν ....

Γεια χαρα και χρονια πολλα.

Ε ναι εαν το δικο σου ειχε θεματακι δεν θα καθοταν τα πουλακια...........εσυ θα καθοσουν σε αναμενα καρβουνα.......:lol:

Μια απο τις 3 συσκευες που εφερα μου το κανει αυτο στο λευκο φοντο,και τωρα θα το στειλω πισω.......

Μην γραφεις οτι ναναι εαν δεν εχεις αποψη φιλε μου...........εδω ρωταμε αλλους χρηστες εαν εχουν ιδιο προβλημα σχετικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...