Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα και χρονια πολλα.

Ε ναι εαν το δικο σου ειχε θεματακι δεν θα καθοταν τα πουλακια...........εσυ θα καθοσουν σε αναμενα καρβουνα.......:lol:

Μια απο τις 3 συσκευες που εφερα μου το κανει αυτο στο λευκο φοντο,και τωρα θα το στειλω πισω.......

Μην γραφεις οτι ναναι εαν δεν εχεις αποψη φιλε μου...........εδω ρωταμε αλλους χρηστες εαν εχουν ιδιο προβλημα σχετικα.

Εγω το κινητο το πηρα απο gearbest. Η πολιτικη τους ως προς την εγγυηση ειναι λιγο φλου. Παντως το κινητο εχει θεματα .

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το κινητο το πηρα απο gearbest. Η πολιτικη τους ως προς την εγγυηση ειναι λιγο φλου. Παντως το κινητο εχει θεματα .

Γεια χαρά και καλή χρονιά! Όταν λες θέματα μπορείς να μας πεις τι εννοείς γιατί σκεφτόμουν να το αγοράσω αλλά δεν είμαι σίγουρος... Οπότε θα με βοηθούσε και μια αρνητική άποψη στην επιλογή μου και όχι να λέμε όλα τέλεια κτλ.

Ευχαριστώ.

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και καλή χρονιά! Όταν λες θέματα μπορείς να μας πεις τι εννοείς γιατί σκεφτόμουν να το αγοράσω αλλά δεν είμαι σίγουρος... Οπότε θα με βοηθούσε και μια αρνητική άποψη στην επιλογή μου και όχι να λέμε όλα τέλεια κτλ.

Ευχαριστώ.

 

δλδ στην αναφορά για κακό σήμα wifi πιστωνε κατι σαν ποντους στο λογαριασμο για μετέπειτα αγορά. το κινητό το χάρισα στο πατέρα μου. αλλά θα αναφέρω και το θέμα με την οθόνη και το gps και να δω που θα φτάσουν και αν θα προσωρήσουν σε αλλαγη.

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τελικα τι γινεται εδω.Παιδια εγω το κινητο το εχω δυο εβδομαδες τωρα και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ειναι απιχτο με βαση τα δικα μου δεδομενα.Στην οθονη δεν μπορω να βρω κατι παρολο που του εκανα διαφορετικα τεστ.Το wifi ειναι παρα πολυ καλο δεδομενου οτι το ρουτερ ειναι ισογειο και εγω στον πρωτο.Καμερα φοβερη.Τουλαχιστον μεχρι τωρα ολα τελεια.
Link to comment
Share on other sites

και μενα εχει το θέμα με τη σκια σε ασπρο φοντο, αλλα δεν με πολυαπασχολει, προσωπικά θεωρώ σημαντικότερα το θέμα με το wifi που καθε 1-2 μερες πρεπει να το βάζω σε flight mode στιγμιαια για να φτιαξει, το focus της καμερας καθώς και τα ηχεια (ακουστικό και εξωτερικό) που ειναι παρα πολύ μέτρια και που αρχικά είχα σκεφτει να μην το κρατήσω για αυτο το λογο.

 

Αλλο ενα προβλημα που παρατήρησα ειναι οτι κατα διαστήματα (μια φορά τη μέρα) το touch scrolling της οθονης δεν συμπεριφέρεται σωστά (σαν να μην πιανει καλά) δεν ξέρω αν εχει κανεις άλλος αυτό το θέμα.

 

Για το φίλο που ρώτησε για την διαχειριση led σε μένα δουλευει κανονικά, εννοειται βεβαια μονο μπλε χρωμα και τις δοκιμές καν'τες χωρις να φορτιζει καθώς τοτε θα ναι μονιμα αναμενο το led και αυτο δεν μπορεις να το αλλάξεις (ισως αν το rootαρεις)

 

Επίσης έχετε βρει κανα ενσυρματο hands free που να δουλεύει, γιατί το κουτι δεν ειχε μέσα και δυο αλλα που ειχα απο προηγουμενες συσκευές μου (sony, alcatel) δουλεύουν μόνο σαν ακουστικά και αυτό όχι με την 1η φορά.

 

Γενικά το κινητο έχει κάποια θεματάκια και αν ειχα δώσει 200+ ευρώ θα ειχα εκνευριστει, στα 130 όμως θεωρώ ότι ειναι μια καλή επιλογή με κάποιους συμβιβασμους. Θετικό που δεν ειδα να το αναφέρει κάποιος άλλος μέχρι στιγμής ειναι η γρήγορη εσωτερική του μνήμη 150/70 mb/s read/write

 

Tελος αρνητικό θεωρώ ότι μάλλον δεν θα βγάλει άλλο update η doogee για το κινητο μας για να διορθώσει κάποια απο αυτά τα προβληματακια αν και λογω του 32gb μοντελο που εβγαλε πριν λιγο καιρο διατηρώ καποιες αμυδρες ελπιδες.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ... χαλαρά ...

Ο kostast1 έχει δίκιο . Αν εγκαταστήσετε την εφαρμογή "Display Tester" και κάνετε μια δοκιμή, όντως στο λευκό βγάζει μια ανεπαίσθητη "σκιά" στο κάτω μέρος της οθόνης.

Αυτά είναι για ποιο προχω ... και μόνο αυτοί θα μπορούσαν να "εντοπίσουν" αυτό το .... "θέμα" ...

Θεωρώ ότι ο μέσος χρήστης δεν θα μπορούσε να καταλάβει ΠΟΤΕ τίποτα ... γιατί σε κανονικές συνθήκες και με τα χρώματα που εναλλάσσονται ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να διακρίνει κανείς αυτή τη "σκιά" αν δεν κάνει το παραπάνω τεστ ! (για τα δικά μου δεδομένα είναι αμελητέο) .

 

Για όσους ρωτούν ή έχουν ενδοιασμούς για την αγορά του, έχω να πω ότι να προχωρήσουν άφοβα ... και είμαι πολύ σίγουρος για αυτό που γράφω...

Στο δικό μου δεν έχει εμφανιστεί κανένα πρόβλημα με το Wi-Fi , το touch scrolling, το GPS ή κάτι άλλο !

Φυσικά είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημένος για την αγορά αυτή και όποιος το βλέπει κυριολεκτικά το χαζεύει ...

Άλλωστε δεν το πληρώσαμε 600€ ,,,, ούτε βέβαια θα πεθάνουμε με αυτό ...

 

και πόσο μάλλον ... δεν θα το χάριζα :lol: (πλάκα κάνω φίλε Anubis85) ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και χρονια πολλα.

Ε ναι εαν το δικο σου ειχε θεματακι δεν θα καθοταν τα πουλακια...........εσυ θα καθοσουν σε αναμενα καρβουνα.......:lol:

Μια απο τις 3 συσκευες που εφερα μου το κανει αυτο στο λευκο φοντο,και τωρα θα το στειλω πισω.......

Μην γραφεις οτι ναναι εαν δεν εχεις αποψη φιλε μου...........εδω ρωταμε αλλους χρηστες εαν εχουν ιδιο προβλημα σχετικα.

 

Ναι αλλά δεν γράφουμε παραμύθια,

Επειδή έχω το τηλ εδώ και ένα μήνα.

Για δείξε μας καμία μια Φώτο με το πρόβλημα στο δικό σου τηλέφωνο

 

Σεβασμος... στους πολυ παλιους...

Edited by sternas
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν γράφουμε παραμύθια,

Επειδή έχω το τηλ εδώ και ένα μήνα.

Για δείξε μας καμία μια Φώτο με το πρόβλημα στο δικό σου τηλέφωνο

 

Σεβασμος... στους πολυ παλιους...

:blink::blink::blink:

Προφανως θα αστειευεσαι..στο περι σεβασμου....

Συνχωρεσε με την επομενη φορα θα το πραξω αυτο...δεν ηξερα οτι επρεπε να βγαλω foto....ειδικα για εσενα.

Επειδη το δικο σου δεν εχει θεμα,σε ολους εμας θα ειναι το ιδιο..........

Αυτο που γραφει ο φιλος lefterismega ειναι και αυτο παραμυθι............

 

Ελεος...τι αλλο θα διαβασω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεμένος …

Μήπως ξέρεις, τα εγγενή προβλήματα των οθονών

IPS OGS, σαν αυτή που έχει το Doogge F5 ;

 

Και τελικά έχεις το κινητό ή όχι ;

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεμένος …

Μήπως ξέρεις, τα εγγενή προβλήματα των οθονών

IPS OGS, σαν αυτή που έχει το Doogge F5 ;

 

Και τελικά έχεις το κινητό ή όχι ;

 

Σε ευχαριστω για την συνχωρεση........νασαι καλα.....νιωθω ηδη καλυτερα......:shifty:

Ευτηχως που εισται και εσεις οι..παλαιοι...και μαθαινουμε πραματα...και φυσικα μας βοηθατε με τα τοσα πολλα χρησιμα που μας λετε...:rolleyes:

Καλη συνεχεια απο εμενα....και δωσε μας τα φωτα σου....:X

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχω δυσάρεστα νέα ... και οφείλω ένα συγνώμη για τα όσα θετικά έχω αναφέρει για το F5 ...

 

Σήμερα εντελώς ξαφνικά το κντ έσβησε απο μόνο του (όχι βέβαια απο μπαταρία) ...

Προσπάθησα να εντοπίσω το πρόβλημα κάνοντας διάφορα ,,, μάταια όμως ...

Το επανέφερα στις εργοστασιακές/αρχικές ρυθμίσεις του χάνοντας όλες τις εφαρμογές και τον μεγάλο χρόνο που αφιέρωσα για να το φέρω εκεί που ήθελα ....

Όταν επανήλθε άρχισα πάλι από την αρχή ... Με τη πρώτη κιόλας εφαρμογή που εγκατέστησα ΠΑΛΙ σβήσιμο !!! :mad:

δλδ σβήνει ο οθόνη και παραμένει ένας αχνός οπίσθιος φωτισμός και μετά απο λίγο σβήνει εντελώς !

Για να επανεκκινήσει πρέπει να του πατάω παρατεταμένα τουλάχιστον επι 1 λεπτό το power αλλά μετά απο λίγο πάλι τα ίδια !!!

 

Έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ?

Ποιες κινήσεις πρέπει να κάνω ??? .... Κυριολεκτικά είμαι στα πατώματα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Η λυση ειναι μια. Σπρευ μπλε βαψιμο και πεταμα στη θαλασσα. Δυστυχως....
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή προσπάθησε να ξαναεγκαταστήσεις την ρομ που θα κατεβάσεις απο εδώ μεσω sp flash tools με την διαδικασία απο εδώ και αν δε γίνει κάτι,επικοινωνείς με το κατάστημα που το πήρες για επιστροφή
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το παρακάτω θέμα στο φορουμ για αύξηση της εντασης του ήχου!Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;Εγώ νομίζω οτι ακούω διαφορά...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχω δυσάρεστα νέα ... και οφείλω ένα συγνώμη για τα όσα θετικά έχω αναφέρει για το F5 ...

 

Σήμερα εντελώς ξαφνικά το κντ έσβησε απο μόνο του (όχι βέβαια απο μπαταρία) ...

Προσπάθησα να εντοπίσω το πρόβλημα κάνοντας διάφορα ,,, μάταια όμως ...

Το επανέφερα στις εργοστασιακές/αρχικές ρυθμίσεις του χάνοντας όλες τις εφαρμογές και τον μεγάλο χρόνο που αφιέρωσα για να το φέρω εκεί που ήθελα ....

Όταν επανήλθε άρχισα πάλι από την αρχή ... Με τη πρώτη κιόλας εφαρμογή που εγκατέστησα ΠΑΛΙ σβήσιμο !!! :mad:

δλδ σβήνει ο οθόνη και παραμένει ένας αχνός οπίσθιος φωτισμός και μετά απο λίγο σβήνει εντελώς !

Για να επανεκκινήσει πρέπει να του πατάω παρατεταμένα τουλάχιστον επι 1 λεπτό το power αλλά μετά απο λίγο πάλι τα ίδια !!!

 

Έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ?

Ποιες κινήσεις πρέπει να κάνω ??? .... Κυριολεκτικά είμαι στα πατώματα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

χρονια πολλα και καλη χρονια...

Το ειχες κανει root???

Link to comment
Share on other sites

Η λυση ειναι μια. Σπρευ μπλε βαψιμο και πεταμα στη θαλασσα. Δυστυχως....

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια ....

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια ....

 

Ο αλιμονο.... εγω το χαρισα....

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Ο αλιμονο.... εγω το χαρισα....

 

Το χάρισες με το σπρέι ή χωρίς σπρέι;

Ειμαι καινούργιος στο φόρουμ αλλά δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο η ειρωνία!Είπατε τα προβλήματα που εντοπίσατε στη δική σας συσκευή...ποιος ο λόγος να ειρωνευόμαστε τους άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Το χάρισες με το σπρέι ή χωρίς σπρέι;

Ειμαι καινούργιος στο φόρουμ αλλά δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο η ειρωνία!Είπατε τα προβλήματα που εντοπίσατε στη δική σας συσκευή...ποιος ο λόγος να ειρωνευόμαστε τους άλλους;

 

"Negative Trolling Promotion"

Κατηγορούν ή γιγαντώνουν ελλείψεις της συσκευής (Α) για να προωθήσουν την συσκευή (Β) ή άλλες.

Πολλοί από αυτούς στο εξωτερικό πληρώνονται ή έχουν ίδιον συμφέρον …

Αλλά μην τους μπερδεύουμε με τους δυσαρεστημένους αγοραστές.

Η διάφορα είναι στην τεκμηρίωση των προβλημάτων και φυσικα η κατοχη της συσκευής

Edited by sternas
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχω δυσάρεστα νέα ... και οφείλω ένα συγνώμη για τα όσα θετικά έχω αναφέρει για το F5 ...

 

Σήμερα εντελώς ξαφνικά το κντ έσβησε απο μόνο του (όχι βέβαια απο μπαταρία) ...

Προσπάθησα να εντοπίσω το πρόβλημα κάνοντας διάφορα ,,, μάταια όμως ...

Το επανέφερα στις εργοστασιακές/αρχικές ρυθμίσεις του χάνοντας όλες τις εφαρμογές και τον μεγάλο χρόνο που αφιέρωσα για να το φέρω εκεί που ήθελα ....

Όταν επανήλθε άρχισα πάλι από την αρχή ... Με τη πρώτη κιόλας εφαρμογή που εγκατέστησα ΠΑΛΙ σβήσιμο !!! :mad:

δλδ σβήνει ο οθόνη και παραμένει ένας αχνός οπίσθιος φωτισμός και μετά απο λίγο σβήνει εντελώς !

Για να επανεκκινήσει πρέπει να του πατάω παρατεταμένα τουλάχιστον επι 1 λεπτό το power αλλά μετά απο λίγο πάλι τα ίδια !!!

 

Έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ?

Ποιες κινήσεις πρέπει να κάνω ??? .... Κυριολεκτικά είμαι στα πατώματα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

Δυστηχως φιλε μου εχεις θεμα.....προσπαθησε να κανεις αυτο που λεει και ο φιλος bbbb.

Διαφορετικα κανε οτι και εγω,πακετο και επιστροφη στο καταστημα αγορας.

 

@giannisfrg

Εχεις δικαιο,εδω δεν ειμαστε για να βοηθαμε κοσμο,οχι να γραφουμε οτι ναναι......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα παρατήρησα κάτι άλλο.Όταν το έχω στην τσέπη μου π.χ. ανάποδα κουδουνίζει μία φορά και αυτόματα απαντάει στην κλήση. Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

"Negative Trolling Promotion"

Κατηγορούν ή γιγαντώνουν ελλείψεις της συσκευής (Α) για να προωθήσουν την συσκευή (Β) ή άλλες.

Πολλοί από αυτούς στο εξωτερικό πληρώνονται ή έχουν ίδιον συμφέρον …

Αλλά μην τους μπερδεύουμε με τους δυσαρεστημένους αγοραστές.

Η διάφορα είναι στην τεκμηρίωση των προβλημάτων και φυσικα η κατοχη της συσκευής

Οπως τα λες. Ακριβως ετσι. Πριν 3 4 σελιδες που ανεφερα προβλημα και τεκμηριωσα σε συγκριση με τι το ειδα ελαβα μια απαντηση σε στυλ εισαι τρελος δεν ξερω τι λες. Ο αλλος ειπε για σκια και ο αλλος του πε να.μην τα λεει αυτα στο παλιο. Τι να λεμε τωρα. Σδβασου τον αλλον που παραθετει κατι και μην το παιζεις πανεπιστημονας γιατι ροδα ειναι και γυριζει. Εγω ακομα συνεχιζω και στελνω στο gearbest πληρη αναφορα οπως και στη doogee για τα προβληματα. Εν αναμονη λοιπον απαντησης απο το. Gearbest αφου η doogee ανεφερε οτι θα το προωθησει στους developers για ενδεχομενη αναβαθμιση.

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες. Ακριβως ετσι. Πριν 3 4 σελιδες που ανεφερα προβλημα και τεκμηριωσα σε συγκριση με τι το ειδα ελαβα μια απαντηση σε στυλ εισαι τρελος δεν ξερω τι λες. Ο αλλος ειπε για σκια και ο αλλος του πε να.μην τα λεει αυτα στο παλιο. Τι να λεμε τωρα. Σδβασου τον αλλον που παραθετει κατι και μην το παιζεις πανεπιστημονας γιατι ροδα ειναι και γυριζει. Εγω ακομα συνεχιζω και στελνω στο gearbest πληρη αναφορα οπως και στη doogee για τα προβληματα. Εν αναμονη λοιπον απαντησης απο το. Gearbest αφου η doogee ανεφερε οτι θα το προωθησει στους developers για ενδεχομενη αναβαθμιση.

Ε ναι εχεις και εσυ δικαιο,ολοι οι πονηροι,που προφανως πανε να το βγαλουν κελεπουρι,και μετα το βαζουν για πουλημα 30-40 ευρο πανω απο την αξια του,δεν λεω καλο το κντ αλλα εαν εχει θεματα καλο ειναι να τα λεμε και αυτα..........και για την ιστορια εχω και εγω ενα για πουλημα......

Και ας ελπισουμε η εταιρια να δωσει αμεσα λυσεις,οπως κανει τελευταια!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα το F5.. ειχα 2καρτο κινητο στο παλιο μου...και νομιζα θα τις παιρνει κ τις 2 αλλα μπα μονο την μια παιρνει...η αλλη θελει πιο μικρη σιμ...γιατι ετσι ?? μπορω να κανω κατι, ξερει κανεις ???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...