Jump to content

Bluboo Xtouch


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το gearbest και χριστουγεννα σαν ονειρο ακουγεται. Αν παρουμε παραδειγμα τι καναν στο doogee f5 παμε για πολυ μετα.

ποντάρω στο ότι το έκλεισα στο coolicool...

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Υπάρχει ήδη και 2ο ίδιο θέμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=423367

Ας συγχωνευθεί!

Done. ;)

Μη σου πω και 3 :p (αλήθεια δεν κάνω πλάκα)!

 

Που είναι το τρίτο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να και ενα πρώτο hands on (πραγματικό) της συσκευής...

Guro δεν έχει, borders φαίνονται αρκετά αλλά κατα τα υπόλοιπα είναι σούπερ. Υπομονή για περισσότερα σύντομα!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νεότερα για το τηλέφωνο απο ενα Hands on (του s7yler, link παρακάτω):

Δεν έχει Gyroscope (όπως έγραφαν στα specs), έχει μεγάλα σχετικά bezzels γύρω της οθόνης (όπως πολλά κινέζικα). Camera έχει όντως sony imx214, για το OIS θα ξέρουμε σύντομα. Μπαταρία φαίνεται όντως να ανταποκρίνεται στο δηλωθέν της μέγεθος, στο Geekbench 3 battery test: (On Screen Time) πέτυχε 7h:28m SOT (screen on time)!!! Δεν ξέρω όμως πως λειτουργεί αυτό το battery test (με τι συνθηκές πίεσης στο κινητό και φωτεινότητας).

Τα samples (link) της κάμερας δείχνουν μέτρια (αν και αναμένεται βλετίωση μέσω update καθώς η sony imx214 είναι ικανή για περισσότερα).

Έχει RGB notification led πάνω (δίπλα ακριβώς στο ακουστικό, φαίνεται στο hands on της λευκής συσκευής, στο χρόνο 1:30), έχει compass sensor (και δουλεύει κανονικά).

Πραγματικές διαστάσεις: Width: 71,9mm / Height: 146mm / Thickness: 7.7mm

 

Τα hands on θα τα δείτε στα παρακάτω link:

 

Bonus: Φωτογραφία της συσκευασίας.

Edited by Coolgreek
Ορθογραφικός έλεγχος.
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει περίπτωση να πάρει marshmallow?

Αυτό είναι ενα θέμα, όπως πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις "παίζεται". Αλλό λόγω της καθυστερημένης κυκλοφορίας του και της στήριξης που θα τύχει τον πρώτο (κυρίως) μήνα κυκλοφορίας του (για εμπορικούς λόγους, χάρη δεν κάνουν σε κανέναν) υποθέτω πως ναι... Βέβαια σε ανάλογες περιπτώσεις άλλων εταιριών στο παρελθόν δεν έγινε κάτι ανάλογο.

Θα ξέρουμε και γι'αυτό σύντομα πάντως.

 

ΥΓ: Αύριο αναμένεται και το πρώτο επίσημο και πλήρες review!:D

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για αποστολή από everbuing να βαλω flat rate shipping(7-25 days) κόστος 0 usd ή Expedited Shipping (3-7 days) κόστος 1,99usd ?

 

φιλε κοιτα και εδω εγω μαλλον απο εδω θα το παρω......http://www.tomtop.com/original-bluboo-xtouch-50inch-jdi-fhd-4g-lte-64bit-mtk6753-octa-core-13ghz-android-51-3gb-32gb-130mp-touch-id-smartphone-p1312b-eu.html

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από εκεί ? στο everbuing έχει 149,99USD

 

γιατι μαλλον απο εκει μπορεις να το παρεις απο ευρωπαικη αποθηκη....δεν ειμαι σιγουρος ακομα ομως.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αναφέρει ότι ειναι σε in stock, αν μάθεις κάτι σε παρακαλώ για ενημέρωση.....

 

Σε stock; Αποκλείεται κατηγορηματικά, εδώ δεν το πήραν στα χέρια τους ακόμη οι Κινέζοι:lol:!!!

Το κινητό ακόμη δεν κυκλοφόρησε, απο πληροφορίες λέγανε οτι απο σήμερα θα ξεκινούσε η διάθεσή του σε συγκεκριμένα κινεζομάγαζα (που η bluboo διαφήμιζε σαν επίσημους μεταπωλητές) κατ'αρχήν και μετά και σε υπόλοιπους. Υπάρχουν λίγα κομμάτια που κυκλοφόρησαν για λόγους promotion και διαφήμισης (δύο απο αυτά θα τα δούμε σε review αύριο).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το (πρώτο πλήρες) review:

 

Όμορφο, στιβαρό, καλή κατασκευή κλπ, όπως είχαν διαφημιστεί. Εκτός απο

1) fast charging μάλλον δεν έχει.Το review γράφει οτι φορτίζει με την "κλασσική ταχύτητα" και οχι γρήγορα (παρότι για την χωρητικότητα μπαταρίας γράφει οτι ανταποκρίνεται στα specs).

2) OIS (που επίσης μάλλον δεν έχει). Δεν βρέθηκε τίποτε που να αποδεικνύει οτι έχει image stabilization (μέσω της κάμερας) παρά παράμετρους σταθεροποίησης μέσω software.

3) Gyroscope δεν έχει (όπως ήδη ξέραμε) παρότι το είχαν στα specs. Στο site της εταιρίας το έσβησαν μετά το review!

 

Κατα τα λοιπά όλα καλά, οθόνη καλή (αλλά δεν φωτίζει πολύ οπότε σε έκθεση στον ήλιο μπορεί να υπάρχει θεματάκι), κάμερα μέτρια (θα βελτιωθεί μέσω OTA update σύντομα λένε), αυτονομία καλή, κατασκευή premium, πίσω καπάκι όμορφο (αλλά γρατζουνιέται εύκολα), dual sim και microSD μαζί, fingerprint sensor που δουλεύει (απρόσμενα) πολύ καλά (και κλειδώνει και μεμονομένες εφαρμογές -που βρίσκω εξαίρετο σαν χαρακτηριστικό), double tap to wake (ή και απευθείας με το finrprint χωρίς να χρειαστεί να ξεκλειδώσεις οθόνη), gestures, πολύχρωμο notification led, φωτιζόμενα (μπλες χρώμα φωτισμού) capacitive πλήκτρα (back & settings) αλλά ανισόνομα φωτειζόμενα και το κεντρικό δεν φωτίζεται, rom φαίνεται "σβέλτη" και καλή.

Για 150$ το θεωρώ εξαίρετο, για 179.99$ καλό, όχι όμως για παραπάνω!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μου εσκασε ενα κουπονι απο gearbest και με 70 δολλαρια μπορω να το τσιμπησω.

 

Αξιζει λετε η μεχρι να το στειλουν θα χρονισουμε;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου έχει έρθει στο Newsletter τους, αν το κουπόνι δεν είναι αποκλειστικό, μπορείς να μου το στείλεις γιατί κι εγώ το ψήνω άσχημα.
Link to comment
Share on other sites

Το κουπόνι που λέτε είναι για όποιον προλάβει να το χτυπήσει τη cyber Monday..

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κουπόνι που λέτε είναι για όποιον προλάβει να το χτυπήσει τη cyber Monday..

 

Σε αυτο αναφέρομαι ναι.

 

Πρεπει να εισαι πανω απο τον υπολογιστη και να το χτυπησεις στο δευτερολεπτο ( 20 πελατες μονο ) οποτε ειναι εξαιρετικα δυσκολο.

 

Αν το κανω θα το κανω απτη vdsl του σπιτιου μου :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου έχει έρθει στο Newsletter τους, αν το κουπόνι δεν είναι αποκλειστικό, μπορείς να μου το στείλεις γιατί κι εγώ το ψήνω άσχημα.

Αν θέλεις σου στέλνω το δικό μου(δεν ξερω αν είναι ίδιο σε όλους),ήθελα να το προσπαθήσω να το πάρω αλλά μου έτυχε κάτι και δεν θα ασχοληθω!

Α!Να ξέρεις όμως ότι είναι λίγο ακατόρθωτο να τσιμπησεις κάτι σε τόσα λίγα κομάτια,θα χάσεις τζάμπα τον ύπνο σου!

Αλήθεια τι ώρα ξεκινάει αυτό το cyber monday?

Αν το θέλεις στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

H προσφορά αρχίζει την Δευτέρα 2:00 (ξημερώματα), αλλά γενικά όσο έχω συμμετάσχει σε τέτοιες προσφορές τρέχοντας να προλάβω ποτέ δεν κέρδισα! Και έχω αμφιβολίες κατα πόσο είναι αληθινές αυτές οι προσφορές και τα διαθέσιμα κομμάτια (μπορεί να λέει 20 και να διαθέσει 2 μόνο π.χ.). Δεν μπορείς να ελέγξεις δυστυχώς το κατα πόσο είναι ειλικρινείς οι κινέζοι σε αυτά:lol:.

Τελευταία προσπάθεια στο coolicool την προηγούμενη εβδομάδα για κινητό (έπεφτε περίπου 11 ώρα δικιά μας και με βόλευε), 13 λεπτά πριν το χρονόμετρο (είχε αντίστροφη μέτρηση όπως συνηθίζεται) δείξει 0 πάτησα μια ανανέωση τη σελίδα (το έκανα και νωρίτερα για να συγχρονίζει το χρονόμετρο) και μου έδειξε οτι η προσφορά έλειξε...

 

Τέλος πάντων στα του κινητού: τελευταίο βίντεο με πτώση απο 6 μέτρα με το κινητό να επιβιώνει:D:

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

για ποια σαιτ ισχυει αυτο που λετε με το cyber monday και τι ωρα ελλαδος ξεκιναει αυτο παιδια??που χρειαζεται να μπω να δοκιμασω και ας ειναι για 20 ατομα..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...