Jump to content

myphone ASK: Γιατί δεν έχετε αγοράσει Windows Phone συσκευή;


valadis.k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MOntoya, και το MAC Os είναι ασφαλέστατο και μόλις ασχοληθεί κάνας σοβαρός χάκερ βλέπουμε τι παθαίνει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

MOntoya, και το MAC Os είναι ασφαλέστατο και μόλις ασχοληθεί κάνας σοβαρός χάκερ βλέπουμε τι παθαίνει.

 

Δεν το γνωρίζω. Όμως από το 2011 που έχει η γυναίκα μου iphone δεν είχε ποτέ τέτοιου είδους προβλήματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω. Όμως από το 2011 που έχει η γυναίκα μου iphone δεν είχε ποτέ τέτοιου είδους προβλήματα.

Και εγώ με το symbian δεν είχα ποτέ προβλήματα και δεν ήταν ποτέ κλειδωμένο έτσι. Ούτε τώρα με το z3c έχω θέματα με ιούς κτλ. Πάντα παίζει και η χρήση. Αλλά το ότι κανείς (χάκερ) δεν ασχολείται με 3% στα κινητά ή με το 5% στα desktop (mac) έχει λογική.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το symbian δεν είχα ποτέ προβλήματα και δεν ήταν ποτέ κλειδωμένο έτσι. Ούτε τώρα με το z3c έχω θέματα με ιούς κτλ. Πάντα παίζει και η χρήση. Αλλά το ότι κανείς (χάκερ) δεν ασχολείται με 3% στα κινητά ή με το 5% στα desktop (mac) έχει λογική.

 

Σαφώς και έχει. Δεν λέει κανένας το αντίθετο πάνω σε αυτό.

Edited by impreza_sti

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διότι αν δεν θέλεις να μπλέκεις με antivirus και ιούς, τότε το μοναδικό λειτουργικό που δεν πρέπει να έχεις είναι το Android.

 

Ούτε το andrοid έχει ιούς, ένας μύθος που καλά συντηρείται μέχρι σήμερα.

Τα όποια antivirus που υπάρχουν είναι απλά για να βαραίνουν τις συσκεύες, η ίδια η gοοgle για μένα θα έπρεπε να τα χε πετάξει απο το playstοre.

Sοrry για το οff tοpic

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνείες προσωπικές αντιπαραθέσεις και λοιπές εκτός Ο.Π.Χ. συμπεριφορές απαγορεύονται και οδηγούν σε διαγραφές ποστ, ή σε κυρώσεις. Είναι γνωστό και παρόλα αυτά συνεχίζονται. Μετά φταίει η Ο.Δ. και γίνεται ο κακός της υπόθεσης. :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το andrοid έχει ιούς, ένας μύθος που καλά συντηρείται μέχρι σήμερα.

Τα όποια antivirus που υπάρχουν είναι απλά για να βαραίνουν τις συσκεύες, η ίδια η gοοgle για μένα θα έπρεπε να τα χε πετάξει απο το playstοre.

Sοrry για το οff tοpic

Έτσι ακριβώς. 5 χρόνια χρησιμοποιώ Android από εποχές 2.2 κατεβάζω τα πάντα και έναν ιό δεν έχω κολλήσει. Ποτε δεν είχα antivirus. Να δω για πόσα χρόνια θα λένε αυτό το μύθο οι χρήστες που δεν έχουν ιδέα από Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. 5 χρόνια χρησιμοποιώ Android από εποχές 2.2 κατεβάζω τα πάντα και έναν ιό δεν έχω κολλήσει. Ποτε δεν είχα antivirus. Να δω για πόσα χρόνια θα λένε αυτό το μύθο οι χρήστες που δεν έχουν ιδέα από Smartphones

 

Καταρχήν μπορούμε να μιλάμε πιο ήρεμα. Επειδή έχεις την δική σου γνώμη δεν είσαι και ο γκουρού της τεχνολογίας.

 

Στο θέμα μας τώρα. Και εγώ στον υπολογιστή μου δεν έχω χτυπήσει ποτέ ιό αλλά αυτό τι σημαίνει; Ότι δεν υπάρχουν και ότι είναι μύθος; Το τι κάνει ο καθένας μας προσωπικά δεν έχει καμία σχέση με το τι ισχύει γενικά. Και όπως ένας έμπειρος χρήστης μπορεί να αποφύγει τους ιούς στον υπολογιστή του, έτσι μπορεί και στο Android. Αντίστοιχα, όποιος πατάει ναι σε όλα σε ότι βλαμμένη σελίδα μπαίνει για να δει τσόντες ή τσάμπα αγώνες ή να κερδίσει δωρεάν τρεις κούτες καλλυντικά, έτσι μπορεί να πατήσει ναι σε όλα στο κινητό του ή να περάσει μια εφαρμογή αγνώστου προέλευσης.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπορούμε να μιλάμε πιο ήρεμα. Επειδή έχεις την δική σου γνώμη δεν είσαι και ο γκουρού της τεχνολογίας.

 

Στο θέμα μας τώρα. Και εγώ στον υπολογιστή μου δεν έχω χτυπήσει ποτέ ιό αλλά αυτό τι σημαίνει; Ότι δεν υπάρχουν και ότι είναι μύθος; Το τι κάνει ο καθένας μας προσωπικά δεν έχει καμία σχέση με το τι ισχύει γενικά. Και όπως ένας έμπειρος χρήστης μπορεί να αποφύγει τους ιούς στον υπολογιστή του, έτσι μπορεί και στο Android. Αντίστοιχα, όποιος πατάει ναι σε όλα σε ότι βλαμμένη σελίδα μπαίνει για να δει τσόντες ή τσάμπα αγώνες ή να κερδίσει δωρεάν τρεις κούτες καλλυντικά, έτσι μπορεί να πατήσει ναι σε όλα στο κινητό του ή να περάσει μια εφαρμογή αγνώστου προέλευσης.

Πως θα αποδείξουν ότι το Android τα κάνει όλα σωστά και απροβλημάτιστα; Γι αυτό και δεν πήραν Windows phone !!!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

MOntoya, και το MAC Os είναι ασφαλέστατο και μόλις ασχοληθεί κάνας σοβαρός χάκερ βλέπουμε τι παθαίνει.

 

Και το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις τιποτα μεχρι να βγει το επισημο fix απο την μαμα εταιρεια. Γενικα οταν θες ασφαλεια, οσο και αν ακουγεται περιεργο, πρεπει να εισαι σε ενα ανοιχτο os. Ενα κλειστο os μπορει να ειναι πιο δυσκολο να το χακαρει καποιος (συνηθως ειναι πιο ευκολο, γιατι ειναι λιγοτεροι αυτοι που βλεπουν τον κωδικα, αρα πιο ευκολα τους ξεφευγει κατι) αλλα απαξ και το χακαρει εισαι ερμαιο, σε ενα ανοιχτο os ο οποιοσδηποτε μπορει να βγαλει ενα fix και να σε σωσει χωρις να περιμενεις την εταιρεια να αντιδρασει.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Άρα να πάμε στα windows phone, να ξεπεράσουν το 2.7% και να φτάσουν το 15-20, ώστε να αρχίσουν να ασχολούνται μαζί τους οι κακοί hackers....

 

*Το σχόλιο μου αφορά αυστηρά και μόνο τα σχόλια για μη ασφαλές λειτουργικό. Ειναι καθαρά και μόνο ζήτημα δημοτικότητας λειτουργικού. Όλα μα όλα τα λειτουργικά σπάνε και γίνονται και κομμάτια, για να το κάνει όμως κάποιος αυτό θα πρέπει να τον συμφέρει να αφιερώσει πόρους για να το κάνει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Άρα να πάμε στα windows phone, να ξεπεράσουν το 2.7% και να φτάσουν το 15-20, ώστε να αρχίσουν να ασχολούνται μαζί τους οι κακοί hackers....

Δε χρειάζεται, θα χακάρονται ταυτόχρονα τώρα με την ενοποίηση!!!! :p

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το andrοid έχει ιούς, ένας μύθος που καλά συντηρείται μέχρι σήμερα.

Τα όποια antivirus που υπάρχουν είναι απλά για να βαραίνουν τις συσκεύες, η ίδια η gοοgle για μένα θα έπρεπε να τα χε πετάξει απο το playstοre.

Sοrry για το οff tοpic

 

Πάντως τέτοια θέματα δεν υπάρχουν στα WP. Μπορεί επειδή έχει 3% αλλά πάντως δεν έχει. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=420917

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω θα πω γιατι πηρα WP! Γιατι τα εχει ολα,δεν ειμαι κομπιουτεριστρια να μιλαω για jailbreak και εν πασει περιπτωσει με συμφερει να ασχολουνται ολοι οι hackers μ αυτο το Android 4.2.3 , 4.4.1 .5.3.1 κλπ αηδιες που δεν μπορεις να καταλαβεις τι θελει να πει ο ποιητης.....Ας υπαρχουν τα WP στην αγορα και παντα θα τα προτιμω !!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω γιατι πηρα WP! Γιατι τα εχει ολα,δεν ειμαι κομπιουτεριστρια να μιλαω για jailbreak και εν πασει περιπτωσει με συμφερει να ασχολουνται ολοι οι hackers μ αυτο το Android 4.2.3 , 4.4.1 .5.3.1 κλπ αηδιες που δεν μπορεις να καταλαβεις τι θελει να πει ο ποιητης.....Ας υπαρχουν τα WP στην αγορα και παντα θα τα προτιμω !!!

 

Ενα ποστ, μίξερ. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει. Απλά μετά από 1 μήνα (βαριά) βαρέθηκα τόσο πολύ που το πούλησα κοψοχρονιά και ξαναπήγα σε Android
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει. Απλά μετά από 1 μήνα (βαριά) βαρέθηκα τόσο πολύ που το πούλησα κοψοχρονιά και ξαναπήγα σε Android

Καιρός να ξαναπάρεις μάλλον! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καιρός να ξαναπάρεις μάλλον! ;)

Καιρός να σταματήσει η προτροπή αγοράς από τους αυτόκλητους πλασιέδες. Μάλλον.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Καιρός να σταματήσει η προτροπή αγοράς από τους αυτόκλητους πλασιέδες. Μάλλον.

Έλεος πια με αυτές τις ταμπέλες! Δηλαδή όποιος μιλάει για μια συσκευη και ένα λειτουργικό που το γνωρίζει, είναι πλασιέ και εγκάθετος της εταιρίας έτσι?

Όσο περίεργο και να σου φαίνεται φίλε μου, η αγορά wp συμφέρει! Μιλάμε πάντα για τον μέσο χρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια με αυτές τις ταμπέλες! Δηλαδή όποιος μιλάει για μια συσκευη και ένα λειτουργικό που το γνωρίζει, είναι πλασιέ και εγκάθετος της εταιρίας έτσι?

Όσο περίεργο και να σου φαίνεται φίλε μου, η αγορά wp συμφέρει! Μιλάμε πάντα για τον μέσο χρηστη.

Καλά δε τον διάβασες το διάλογο;

 

Ούτε για συσκευή μίλησε, ούτε για ένα λειτουργικό που το γνωρίζει. Ένα ξερό (και άκυρο) "Αγόρασε ένα Wp!!" είπε, σε έναν άνθρωπο που μόλις δήλωσε ότι δεν αντέχει το λειτουργικό...

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Όλοι πουλατε τα Android και πηγαίνετε σε Windows να κάνετε port εφαρμογές του Android.

 

Αγνό σπαμ

 

Αυτό πάλι πως σου ήρθε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε τον διάβασες το διάλογο;

 

Ούτε για συσκευή μίλησε, ούτε για ένα λειτουργικό που το γνωρίζει. Ένα ξερό (και άκυρο) "Αγόρασε ένα Wp!!" είπε, σε έναν άνθρωπο που μόλις δήλωσε ότι δεν αντέχει το λειτουργικό...

 

Τότε πλασιέ υπάρχουν αφθονοι κι από Android μεριά! Διάβασε καλύτερα τι έγραψα και επίσης δεν το έγραψα σε σένα προσωπικά!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψυχραιμία. Είχα το 630 για 1 βδομάδα καλό ήταν, μετά όμως γιόκ έπαιρνε την κατιούσα, σαν κινητό φυσικά ανώτερο από το Nexus S μιας και είναι 3 χρόνια μπροστά σαν συσκευή, αλλά τι να το κάνω μιας και είναι κλειστό όπως και το iOS? Κι ας load-άρει 0.1 sec πιο γρήγορα τον Browser ή δεν ξέρω γω τι.

 

Το κλειδί στα κινητά πλέον είναι το πόσο ελευθερία σου προσφέρει το λειτουργικό. Τα άλλα είναι απλά για να λέμε ποιός την έχει μεγαλύτερη (δηλαδή ποζεριές)

Link to comment
Share on other sites

@RasAlGhul να δοκιμάσεις και τα 10 όταν έρθουν επίσημα! Αυτό εννοούσα με την απάντησή μου πιο πάνω! Αλλά μάλλον κάποιοι βιάζονται.....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...