Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και παλι...εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με το 4g στις κλησεις?δλδ να σας ακουνε αλλιωμενα η να κανει διακοπες?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που δεν γραφει 100% το κανει και στης αδελφης μου στην τελευταια i που της εβαλα πριν λιγες ημερες, επισης το εκανε και με την προηγουμενη rom που ειχε. Αυτο που ειχα δε με την προηγουμενη rom (δεν θυμαμαι ποια ειχε) ειναι οτι απο το 10% στο 1% πεφτει πολυ γρηγορα αλλα στο 1% μπορει να βγαλει ~1ωρα sot.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ενα tip το οποίο δουλεύει ( το δοκίμασα )

 

https://forum.meizufans.eu/topic/5045/google-messenger-sms-sending-fix

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί σε αρκετούς το συγκεκριμένο θέμα, μάλλον είναι θέμα rom

 

Πάντως φίλε @taliban, εφόσον το θέμα αυτό δεν το έχουν όλοι, θα κάνω μια απόπειρα αλλαγής συσκευής μπας και μου κάτσει rom που δεν το κάνει. ;)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλε @taliban, εφόσον το θέμα αυτό δεν το έχουν όλοι, θα κάνω μια απόπειρα αλλαγής συσκευής μπας και μου κάτσει rom που δεν το κάνει. ;)

Παντος και εγω απο mediamarkt το πειρα και απολυτος λειτουργικο...μηπως ειναι θεμα μπαταριας;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλε @taliban, εφόσον το θέμα αυτό δεν το έχουν όλοι, θα κάνω μια απόπειρα αλλαγής συσκευής μπας και μου κάτσει rom που δεν το κάνει. ;)

Δεν υπάρχουν πολλές ρομ, I είναι μόνο μια.

Οκ το πας και βλέπεις....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την 5.1.40Y stable εγκατέστησα το touchpal και goolge . Προς το παρών όλα καλά , με την μπαταρία δεν έχω δεί καμμία μεγάλη διαφορά .
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την 5.1.40Y stable εγκατέστησα το touchpal και goolge . Προς το παρών όλα καλά , με την μπαταρία δεν έχω δεί καμμία μεγάλη διαφορά .

Δοκίμασε και το swiftkey... Δουλεύει; Εννοώ αν έχεις θέμα με τον κέρσορα όταν πας να διαλέξεις μια προηγούμενη λέξη... Άμα μπορείς να το δοκιμάσεις θα ήταν πολύ χρήσιμο για να δούμε τι ιστορίες κάνουν εκεί στη μέιζου... :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πολλές ρομ, I είναι μόνο μια.

Οκ το πας και βλέπεις....

 

Καλημέρα.Έλα που δεν φοράει την Ι αλλά μία Ο.(Προσπαθώ να ανεβάσω ένα screenshot και δεν το δέχεται)

Anyway. Πήγα σήμερα το πρωί και το άλλαξα.Το φόρτισα έως 99%.100% δεν πάει. Το γνωστό bug που διορθώνεται με το τελευταίο update.

Θα δώ το βράδυ μετά το 10% αν έχει την ραγδαία πτώση που υπήρχε στο πρώτο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έλα που δεν φοράει την Ι αλλά μία Ο.(Προσπαθώ να ανεβάσω ένα screenshot και δεν το δέχεται)

Anyway. Πήγα σήμερα το πρωί και το άλλαξα.Το φόρτισα έως 99%.100% δεν πάει. Το γνωστό bug που διορθώνεται με το τελευταίο update.

Θα δώ το βράδυ μετά το 10% αν έχει την ραγδαία πτώση που υπήρχε στο πρώτο.

Φιλε μου (και οποιος αλλος θελει δοκιμαζει) οταν φτασει στο 10% και κατω παιξε μαζι του μεχρι να σβησει και δες ποση ωρα θα κρατησει ανοικτο. Της αδελφης μου στο 1% μπορει να βγαλει ~1ωρα sot. Αυτο με την αποτομη πτωση απο το 10-15% και κατω το βλεπαμε και ποιο παλια με αλλα τηλεφωνα με MTK

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου (και οποιος αλλος θελει δοκιμαζει) οταν φτασει στο 10% και κατω παιξε μαζι του μεχρι να σβησει και δες ποση ωρα θα κρατησει ανοικτο. Της αδελφης μου στο 1% μπορει να βγαλει ~1ωρα sot. Αυτο με την αποτομη πτωση απο το 10-15% και κατω το βλεπαμε και ποιο παλια με αλλα τηλεφωνα με MTK

 

Μα δεν προλαβαίνω να κάνω κάτι.Μόλις δείξει 10% βγάζει μήνυμα ότι έχει τελειώσει η μπαταρία και κάθε 6-7 sec περίπου πέφτει 1% έως ότου κλείσει τελείως.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν προλαβαίνω να κάνω κάτι.Μόλις δείξει 10% βγάζει μήνυμα ότι έχει τελειώσει η μπαταρία και κάθε 6-7 sec περίπου πέφτει 1% έως ότου κλείσει τελείως.

Α μαλιστα, αυτο το εκαναν τα MTK παλια, δεν γνωριζω αν το κανουν και οι ''νεες'' συσκευες με ΜΤΚ. Παντος θα πω στην αδελφη μου να δοκιμασει να το αφησει να σβησει απο μπαταρια και να μου πει αν κανει το ιδιο με το δικο σου ή αν ''κολλαει'' στο 1% , τωρα φοραει την τελευταια i rom.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα, αυτο το εκαναν τα MTK παλια, δεν γνωριζω αν το κανουν και οι ''νεες'' συσκευες με ΜΤΚ. Παντος θα πω στην αδελφη μου να δοκιμασει να το αφησει να σβησει απο μπαταρια και να μου πει αν κανει το ιδιο με το δικο σου ή αν ''κολλαει'' στο 1% , τωρα φοραει την τελευταια i rom.

 

Και η δεύτερη συσκευή που μου έδωσαν σήμερα είναι με την "Ο" rom. Θα το δοκιμάσω με αυτήν πριν κάνω αναβάθμιση.

Πάντως για να μην παραπονιούνται οι υπόλοιποι,ίσως έτυχε μόνο σε μένα. Δεν μπορεί να είναι γενικό πρόβλημα και να το παρατήρησα μόνο εγώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ήθελα να σας ρωτήσω έχει κανείς δοκιμάσει να το συνδέσει με κανένα smartwatch? Αγόρασα ένα και το δοκίμασα αλλά ενώ συνδέεται κανονικά δεν μου εμφανίζει σμσ κ τις κλήσεις μου δείχνει τα νούμερα χωρίς τα ονόματα..Ξέρει κανείς τίποτα να με βοηθήσει?ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω θήκη και tempered glass. Κάποια δοκιμασμένη πρόταση;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω θήκη και tempered glass. Κάποια δοκιμασμένη πρόταση;

 

Δοκιμασμενη θυκη εχω αυτην -->https://www.easytechnology.gr/telephonia/kineta-telephona/thekes/meizu-m2-malake-theke-ultra-thin-tpu-diaphanes-oem

 

Και tempered glass -->https://www.easytechnology.gr/telephonia/kineta-telephona/prostateutika-othones/meizu-m2-prostateutiko-othones-tempered-glass-0.26mm-9h-2.5d-oem

 

Αυτα τα εχω δοκιμασμενα και τα εχω ακομα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η δεύτερη συσκευή που μου έδωσαν σήμερα είναι με την "Ο" rom. Θα το δοκιμάσω με αυτήν πριν κάνω αναβάθμιση.

Πάντως για να μην παραπονιούνται οι υπόλοιποι,ίσως έτυχε μόνο σε μένα. Δεν μπορεί να είναι γενικό πρόβλημα και να το παρατήρησα μόνο εγώ.

 

Με την μπαταρια κομπλε;;εκανες αναβαθμιση;;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμενη θυκη εχω αυτην -->https://www.easytechnology.gr/telephonia/kineta-telephona/thekes/meizu-m2-malake-theke-ultra-thin-tpu-diaphanes-oem

 

Και tempered glass -->https://www.easytechnology.gr/telephonia/kineta-telephona/prostateutika-othones/meizu-m2-prostateutiko-othones-tempered-glass-0.26mm-9h-2.5d-oem

 

Αυτα τα εχω δοκιμασμενα και τα εχω ακομα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με την μπαταρια κομπλε;;εκανες αναβαθμιση;;;

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω. Το κατάστημα αυτό δεν τα έχει διαθέσιμα. Thanks πάντως.

Όσο για την μπαταρία, στο αλλαγμένο πλέον κινητό φαίνεται να είναι οκ. Έκανα και την αναβάθμιση και διορθώθηκαν κάποια θέματα στην μετάφραση των ελληνικών (όχι όλα ) και το bug με το 99% της φόρτισης.

Φτου μη το ματιάσω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο ψάχνω. Το κατάστημα αυτό δεν τα έχει διαθέσιμα. Thanks πάντως.

Όσο για την μπαταρία, στο αλλαγμένο πλέον κινητό φαίνεται να είναι οκ. Έκανα και την αναβάθμιση και διορθώθηκαν κάποια θέματα στην μετάφραση των ελληνικών (όχι όλα ) και το bug με το 99% της φόρτισης.

Φτου μη το ματιάσω.

Απο εκει τα αγορασα προιν 1 εβδομαδα γιαυτο στα εστελα δν ηξερα οτι δν ηταν διαθεσιμα...ωραια συδεροκεφαλο :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την κάμερα.

Το πρωί όλα οκ

Με flash το βράδυ, όλες οι φώτο είναι σκοτεινές.

Ανάβει το flash αλλά όταν πάει να βγάλει φώτο σβήνει και βγαίνουν χωρίς flash.

Κάποιες φορές μένει αναμμένο με αποτέλεσμα να κρασαρει η κάμερα και να θέλει restart.

Υπάρχει κάποια λύση ή πάει για service;

Στις 10 φώτο οι 3 θα βγούνε σωστα

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκα να μιλήσω. Τελικά και το δεύτερο κινητό έχει το ίδιο θέμα με την μπαταρία. Το αναβάθμισα και πάλι το ίδιο. Θα το παρακολουθήσω κάποιες μέρες, και θα δω τι θα κάνω.

Τι να πω. Γκαντέμης.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι γενικό το θέμα με την rom και εμένα το ίδιο κάνει στο 99% μένει.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι γενικό το θέμα με την rom και εμένα το ίδιο κάνει στο 99% μένει.

 

Μακάρι να ήταν μόνο αυτό (διορθώνεται με την τελευταία international rom ).

Εμένα στο 10%, μέσα σε ένα λεπτό μου σβήνει. Για κάποιο λόγο δεν μετράει σωστά το ποσοστό μπαταρίας.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα, αυτο το εκαναν τα MTK παλια, δεν γνωριζω αν το κανουν και οι ''νεες'' συσκευες με ΜΤΚ. Παντος θα πω στην αδελφη μου να δοκιμασει να το αφησει να σβησει απο μπαταρια και να μου πει αν κανει το ιδιο με το δικο σου ή αν ''κολλαει'' στο 1% , τωρα φοραει την τελευταια i rom.

 

Επειδή τελικά και το δεύτερο κινητό κάνει τα ίδια με την μπαταρία, μήπως το δοκίμασε η αδερφή σου να δει αν το κάνει και σε αυτήν.

Και όποιος άλλος έχει την διάθεση να το δοκιμάσει και να αναφέρει την συμπεριφορά της μπαταρίας κάτω από 20% και κάτω από 10%. Αν η αποφόρτιση είναι ομαλή ή απότομη.

Ευχαριστώ

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παρά πολύ #taliban . πλέον χάρη την βοήθεια του έχω την συσκευή πλήρως ελληνικά Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...