Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζει κανείς τίποτα παρόμοιο στην εφαρμογή τηλεφώνου και όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές όταν πάω στις επαφές κάνει πολλές φορές έως και πέντε δευτερόλεπτα να τις εμφανίσει. Επίσης όταν παίρνω τηλ αργεί πολύ να βγάλει γραμμή και να εμφανίσει το όνομα της επαφής. Το ίδιο κι όταν με παίρνουν.

Το προβλημα δημιουργητε απο τον συγχρονισμο επαφων στο acount.Οταν απενεργοποιω τον συγχρονισμο των επαφων με το skype δεν τρωει κολλημα.Δοκιμαστε το

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το προβλημα δημιουργητε απο τον συγχρονισμο επαφων στο acount.Οταν απενεργοποιω τον συγχρονισμο των επαφων με το skype δεν τρωει κολλημα.Δοκιμαστε το

Δεν νομίζω στις ρυθμίσεις είναι μόνο τσεκαρισμενο οι επαφές του Google. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο. Εσύ είδες διαφορά? Πάντως το πρόβλημα είναι εξαιρετικά έντονο πλέον σε σημείο που κάνει ακόμα και πέντε δευτερόλεπτα να ανοίξει μια επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω στις ρυθμίσεις είναι μόνο τσεκαρισμενο οι επαφές του Google. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο. Εσύ είδες διαφορά? Πάντως το πρόβλημα είναι εξαιρετικά έντονο πλέον σε σημείο που κάνει ακόμα και πέντε δευτερόλεπτα να ανοίξει μια επαφή.

Ναι αυτο εννοω.Εμενα κολλαει κ αργει οταν ειναι ενεργοποιημενοσ ο συγχρονισμοσ με το skype.Οταν το απενεργοποιω κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τις επαφές στο τηλέφωνο και έκλεισα όλους τους συγχρονισμους ακόμα και του flyme account. Φαίνεται εντάξει προς το παρόν. Το παρακολουθώ και επανέρχομαι για επιβεβαίωση.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τις επαφές στο τηλέφωνο και έκλεισα όλους τους συγχρονισμους ακόμα και του flyme account. Φαίνεται εντάξει προς το παρόν. Το παρακολουθώ και επανέρχομαι για επιβεβαίωση.

Τα ίδια πάλι. Μάλλον κάτι με την έκδοση πρέπει με τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Λύση βρήκα με την εγκατάσταση dialer από το play store. Ο ex dialer και ο true caller δουλεύουν Καλά όσο αφορά τις επαφές.
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν τρώω πολύ χρόνο με την συσκευή γιατί ότι θέλω τα κάνω με το tablet εκτός κλείσεις - μηνύματα

μετά από 3-4 φορτίσεις η μπαταρία του κρατάει παρά πολύ καλά πλέον . στις αρχές είχα πολλές απότομες πτώσης στην μπαταρία τώρα κρατάει σαν σκύλος . το μόνο που δεν μπορώ να βρω και δεν νομίζω να απενεργοποιήτε είναι το led notification γιατί μου είναι ψηλό άχρηστο εμένα προσωπικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε αναβαθμιση σε 5.Εκτοσ κ αν τωρα το πηρα χαμπαρι εγω

Όχι για I έκδοση όμως;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Αγόρασα το κινητό πριν ένα μήνα από Ελλάδα με εγγύηση δύο ετών και φοράει την έκδοση 4.5.4i. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή τηλεφώνου τόσο στο άνοιγμα των επαφών όσο και στην απόκρισή του δλδ και τηλέφωνο που με παίρνουν αν δεν περάσουν 5 δευτερόλεπτα δεν εμφανίζει το όνομα της επαφής. Θέλω να περάσω την τελευταία 5άρα stable. Ηθελα να με πληροφορήσετε για τυχόν bugs αυτής αν την έχει κανένας, εαν μπορώ να την βάλω και πώς (απλά πατώντας το κατεβασμένο update και επιλέγοντας wipe) αν έχω πρόβλημα στην εγγύηση και αν ναι πως μπορώ να γυρίσω στην υπάρχουσα (με τον ίδιο τρόπο?). Α και αν δουλεύει το play store κανονικά. Γνωρίζω ότι δεν έχει ελληνικά αλλά δεν με απασχολεί. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά,

έχω ένα Μ2 που φοράει την Flyme 4.5.3.2U.

Πολύ συχνά μου κολλάει και απαιτεί επανεκκίνηση.

Έλεγα σαν λύση να περάσω κάποια άλλη rom π.χ. την 4.5.4 global (είναι η i?) που βλέπω στο site της Meizu.

Συμβουλές για την εγκατάσταση?

Άλλες συμβουλές?

Ευχαριστώ!

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Αγόρασα το κινητό πριν ένα μήνα από Ελλάδα με εγγύηση δύο ετών και φοράει την έκδοση 4.5.4i. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή τηλεφώνου τόσο στο άνοιγμα των επαφών όσο και στην απόκρισή του δλδ και τηλέφωνο που με παίρνουν αν δεν περάσουν 5 δευτερόλεπτα δεν εμφανίζει το όνομα της επαφής. Θέλω να περάσω την τελευταία 5άρα stable. Ηθελα να με πληροφορήσετε για τυχόν bugs αυτής αν την έχει κανένας, εαν μπορώ να την βάλω και πώς (απλά πατώντας το κατεβασμένο update και επιλέγοντας wipe) αν έχω πρόβλημα στην εγγύηση και αν ναι πως μπορώ να γυρίσω στην υπάρχουσα (με τον ίδιο τρόπο?). Α και αν δουλεύει το play store κανονικά. Γνωρίζω ότι δεν έχει ελληνικά αλλά δεν με απασχολεί. Ευχαριστώ.

Κανείς δεν έχει αναβαθμίσει σε 5αρα να ξέρουμε τι γίνεται με το τηλέφωνο και τις επαφές το πρόβλημα όσο περνάει ο καιρός γίνεται πολύ έντονο ακόμα και dialer που χρησιμοποιώ όταν κάνω κλήση με παραπέμπει στην εφαρμογή τηλεφώνου και εκτός ότι κάνει κάνα δίωρο που λέει ο λόγος να βγάλει γραμμή μου πετάει και μην ότι η εφαρμογή τηλεφώνου δεν αποκρίνεται. Σκέτη απογοήτευση, βασική λειτουργία του τηλεφώνου και να μη δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει αναβαθμίσει σε 5αρα να ξέρουμε τι γίνεται με το τηλέφωνο και τις επαφές το πρόβλημα όσο περνάει ο καιρός γίνεται πολύ έντονο ακόμα και dialer που χρησιμοποιώ όταν κάνω κλήση με παραπέμπει στην εφαρμογή τηλεφώνου και εκτός ότι κάνει κάνα δίωρο που λέει ο λόγος να βγάλει γραμμή μου πετάει και μην ότι η εφαρμογή τηλεφώνου δεν αποκρίνεται. Σκέτη απογοήτευση, βασική λειτουργία του τηλεφώνου και να μη δουλεύει σωστά.

 

Κάνε ένα factory reset και θα επανέλθει. Και σε μένα το έκανε και κάποια επιλογή από το security δημιουργούσε το conflict αυτό.

Το έκανε και στα μηνύματα σε μένα..

 

Όσο για την 5-αρα είναι μόνο για Υ οπότε είμαστε απλά σε αναμονή για Α - U - I

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα κάνω. Κι αν είναι σε Y ποιο το θέμα? Όσο για το security δεν έχω πειράξει κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά εδώ και μισή ώρα το κινητο τρέχει μια χαρά στις επαφές και στα μνμ και όλα. Εμφανίζει τα πάντα στιγμιαία και όπως πρέπει. Είπα πριν κάνω factory reset να πάω στο security center και να δώσω άδεια αυτόματης εκκίνησης σε όλες τις εφαρμογές που έλεγε!! Δεν εντόπισα ποια μπορεί να προκαλούσε το πρόβλημα, αλλά μέχρι στιγμής δουλεύει ομαλά!! Το παρακολουθώ και ξανααναφέρω για σίγουρα. Μάλλον ένα σοβαρό θέμα λύθηκε..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά εδώ και μισή ώρα το κινητο τρέχει μια χαρά στις επαφές και στα μνμ και όλα. Εμφανίζει τα πάντα στιγμιαία και όπως πρέπει. Είπα πριν κάνω factory reset να πάω στο security center και να δώσω άδεια αυτόματης εκκίνησης σε όλες τις εφαρμογές που έλεγε!! Δεν εντόπισα ποια μπορεί να προκαλούσε το πρόβλημα, αλλά μέχρι στιγμής δουλεύει ομαλά!! Το παρακολουθώ και ξανααναφέρω για σίγουρα. Μάλλον ένα σοβαρό θέμα λύθηκε..

 

Μάλλον βιάστηκα να μιλήσω. Πάω για επαναφορά.

 

κάνε μια επαναφορά και μην πειράζεις τίποτα από security center άστο με της προεπιλεγμένες ρυθμίσεις να δεις αν στο κάνει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάνε μια επαναφορά και μην πειράζεις τίποτα από security center άστο με της προεπιλεγμένες ρυθμίσεις να δεις αν στο κάνει

Εκανα ήδη επαναφορά δεν πειράζω κάτι εγκαθιστώ σιγά σιγά τις άκρως απαραίτητες εφαρμογές μία μία το παρακουθώ και βλέπω. Μέχρι στιγμής τρέχει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα factory reset και θα επανέλθει. Και σε μένα το έκανε και κάποια επιλογή από το security δημιουργούσε το conflict αυτό.

Το έκανε και στα μηνύματα σε μένα..

 

Όσο για την 5-αρα είναι μόνο για Υ οπότε είμαστε απλά σε αναμονή για Α - U - I

Μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα από το πρωί. Θα δείξει. Εσύ πόσο καιρό είσαι από την επαναφορά? Δεν έχει εμφανιστεί πάλι το πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα από το πρωί. Θα δείξει. Εσύ πόσο καιρό είσαι από την επαναφορά? Δεν έχει εμφανιστεί πάλι το πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πάντως έχω που το έχω 2 βδομάδες το κινητό ποτέ δεν παρουσίασε τέτοια κούλα πράματα . το μόνο bug που έχω παρατηρήσει είναι πως να αν μιλάς στο τηλέφωνο και το κλείσει ο άλλος όταν πάρεις την συσκευή από το αυτι δεν ανοίγει η οθόνη παρά μόνο με το πάτημα του power button . κατά τα αλλά εξαιρετικά δουλεύει αν και το έβαλα αγγελία να το δώσω λόγω οθόνης θέλω να πάω σε ποιο μικρή οθόνη η 5άρα δεν βολεύει στην δουλειά :)

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά,

έχω ένα Μ2 που φοράει την Flyme 4.5.3.2U.

Πολύ συχνά μου κολλάει και απαιτεί επανεκκίνηση.

Έλεγα σαν λύση να περάσω κάποια άλλη rom π.χ. την 4.5.4 global (είναι η i?) που βλέπω στο site της Meizu.

Συμβουλές για την εγκατάσταση?

Άλλες συμβουλές?

Ευχαριστώ!

Μάνος

 

Βοήθεια κανείς?

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου μέσα σε αυτό το θέμα στις αρχικές σελίδες αναφέρεται η διαδικασία για να περάσεις την international 4.5.4. Πρέπει να αλλάξεις το id της συσκευής νομίζω. Κοίτα και στο Meizufans.eu για βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα από το πρωί. Θα δείξει. Εσύ πόσο καιρό είσαι από την επαναφορά? Δεν έχει εμφανιστεί πάλι το πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είμαι τώρα πάνω από 4 μήνες και ακόμα δουλεύει ρολόι..

 

Προσέχω πολύ όμως τι εφαρμογές βάζω και δεν πειράζω καθόλου το security

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τώρα πάνω από 4 μήνες και ακόμα δουλεύει ρολόι..

 

Προσέχω πολύ όμως τι εφαρμογές βάζω και δεν πειράζω καθόλου το security

Και εγώ μέχρι στιγμής από χτες πάει ρολόι βέβαια έβαλα προσεχτικά τις άκρως απαραίτητες εφαρμογές και ούτε λόγος για το security. Μακάρι να συνεχίσω έτσι. Και κάτι άλλο. Πρόσεξα με την ιδία χρήση τρελή διαφορά προς το καλύτερο στην μπαταρία. Ίσως φταίει η επαναφορά. Γιατί το τηλέφωνο ήρθε με την 4.5.3 i και έκανα την αναβάθμιση ΟΤΑ.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του θέματος με την μπαταρία.....

Μετά από αρκετούς κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης παρατήρησα ότι άν η φόρτιση γίνεται με απενεργοποιημένη την συσκευή το πρόβλημα (ραγδαία πτώση του ποσοστού μπαταρίας μετά το 10%) παραμένει.Αν όμως η φόρτιση γίνει με την συσκευή σε λειτουργία τότε το πρόβλημα ως δια μαγείας παύει να υφίσταται. :wacko:

 

Edit: Μάλλον βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα. Το πρόβλημα συνεχίζεται ανεξάρτητα του τρόπου φόρτισης.

Σε αναμονή του flyme 5, λοιπόν.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...