Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε επιτέλους!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άντε επιτέλους!!

Για δώσε το link να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε επιτέλους!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δώσε το link να δούμε..

 

Άπιστε Θωμά :)

http://forum.flymeos.com/thread-2804-1-1.html

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις επαφές να φτιαχτεί γιατί δεν πάει άλλο.

Θέλει 10" για να τις ανοίξει.

Άσε που κάποιες φορές στις εισερχόμενες κλήσεις εμφανίζει μόνο τον αριθμό και όχι την επαφη

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί την Α;

Ξέρω ότι υπάρχουν official 5άρες ROM για το Α, αλλά νομίζω είναι σε beta φάση (μπορεί να κάνω λάθος).

Αν μιλάμε για international, τότε είναι πολύ καλά νέα :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις επαφές να φτιαχτεί γιατί δεν πάει άλλο.

Θέλει 10" για να τις ανοίξει.

Άσε που κάποιες φορές στις εισερχόμενες κλήσεις εμφανίζει μόνο τον αριθμό και όχι την επαφη

 

Ναι δυστυχως αυτο ειναι μεγαλο θεμα..

 

Το πρόβλημα αυτό το αντιμετωπίζατε εξ αρχής; Και σε ποια έκδοση;

 

Μήπως εννοεί την Α;

Ξέρω ότι υπάρχουν official 5άρες ROM για το Α, αλλά νομίζω είναι σε beta φάση (μπορεί να κάνω λάθος).

Αν μιλάμε για international, τότε είναι πολύ καλά νέα :)

 

Επειδή το forum είναι από το international site , θεωρώ πως αναφέρεται στην global έκδοση (G) και στην india(IN).

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο κατεβάζεις την έκδοση πατάς πάνω της επιλέγεις clear data και επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο κατεβάζεις την έκδοση πατάς πάνω της επιλέγεις clear data και επανεκκίνηση.

 

Πρεπει να εχει γινει root ?

 

Μετα το checking βγαζει οτι ειναι Firmware corrupt...

Edited by Tyrell
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό το αντιμετωπίζατε εξ αρχής; Και σε ποια έκδοση;

Το πηρα με την τελευταία την international Flyme 4.5.4I

Είναι γνωστο το πρόβλημα και απορω πως δεν εχουν κανει κατι.

Μια απλη αναζητηση στο google βλέπεις ότι το εχουν και αλλοι και σε αλλα meizu, όχι μονο στο m2

https://forum.meizufans.eu/topic/3421/meizu-m2-note-slow-contact-list-application-doesn-t-show-caller-name

http://forum.meizu.com/viewthread.php?tid=17578

http://forum.flymeos.com/thread-1952-1-1.html

 

Αρχισε να το κανει μετα από 1 εβδομαδα.

Γεμιζει με Mb το contacts app και σερνεται.

Το καθαριζεις, παιζει καλα για λιγο και μετα όταν ξαναγεμισει, τοτε αρχιζουν τα κολληματα.

Καποιοι προτεινουν να βαλουμε την ινδικη rom.

Ξερουμε αν εχει ελληνικα η ινδικη;

ΑΝ δεν βρεθει λυση, θα το στειλω πισω στο mediamarkt να παρω άλλη μαρκα.

Κριμα, γιατι είναι ομορφο τηλεφωνο αλλα δεν κανει τα βασικα

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα με την τελευταία την international Flyme 4.5.4I

Είναι γνωστο το πρόβλημα και απορω πως δεν εχουν κανει κατι.

Μια απλη αναζητηση στο google βλέπεις ότι το εχουν και αλλοι και σε αλλα meizu, όχι μονο στο m2

https://forum.meizufans.eu/topic/3421/meizu-m2-note-slow-contact-list-application-doesn-t-show-caller-name

http://forum.meizu.com/viewthread.php?tid=17578

http://forum.flymeos.com/thread-1952-1-1.html

 

Αρχισε να το κανει μετα από 1 εβδομαδα.

Γεμιζει με Mb το contacts app και σερνεται.

Το καθαριζεις, παιζει καλα για λιγο και μετα όταν ξαναγεμισει, τοτε αρχιζουν τα κολληματα.

Καποιοι προτεινουν να βαλουμε την ινδικη rom.

Ξερουμε αν εχει ελληνικα η ινδικη;

ΑΝ δεν βρεθει λυση, θα το στειλω πισω στο mediamarkt να παρω άλλη μαρκα.

Κριμα, γιατι είναι ομορφο τηλεφωνο αλλα δεν κανει τα βασικα

Με την ίδια έκδοση το πήρα και εγώ. Είχα το ίδιο πρόβλημα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεδομένων και κάποιος μου είπε να μην πειράξω καθόλου μα καθόλου την εφαρμογή ασφαλείας. Από τότε δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα ακόμα. Εδώ και ένα μήνα. Τις επαφές τις έχω στο flyme account και τις συγχρονιζω που και που χειροκίνητα. Αυτά από την εμπειρία μου. Κάτι προκαλεί το πρόβλημα αλλά τί.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις την αναβάθμιση που θα σου βγάλει και μην πειράξεις τίποτα στο κέντρο ασφαλείας!!

 

Ερώτηση αδαούς: Όταν λέμε να μην πειράξω τίποτα το κέντρο ασφαλείας εννοούμε ΤΙΠΟΤΑ; Πχ επειδή σετάρω το κινητό για εντελώς αρχάριο χρήστη θέλω να απενεργοποιήσω τα χαζά notifications από διάφορες εφαρμογές για να μην μπερδεύται. Ακόμα και αν το κάνω από τα permissions της κάθε εφαρμογής, όπως είναι λογικό, αυτό μετά φαίνεται και στο security center. Υπάρχει περίπτωση δηλαδή κάτι τέτοιο να δημιουργήσει άλλα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω. Εγώ πάντως δεν το ακούμπησα και ακόμα δεν έχω θέμα. Μακάρι να ήξερα αν φταίει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω. Εγώ πάντως δεν το ακούμπησα και ακόμα δεν έχω θέμα. Μακάρι να ήξερα αν φταίει αυτό.

 

Οκ. Εγώ το έπαιξα θαρραλέος και έκανα τις αλλαγές που ήθελα. Αν βγάλει πρόβλημα κάνω μία επαναφορά ρυθμίσεων, φρέσκο είναι ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Θα ηθελα να ρωτησω κατι.Εχω το Μ2 ΝΟΤΕ αγορασμενο απο Κινα κ εχει την κινεζικη Rom.

Αναβαθμισα προσφατα σε flyme 5 κ αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οι ειδοποιησεις του viber,messenger, whatsapp δεν ερχονται κ ας τις εχω δωσει αδεια απο το security k auto launch.Εχετε καμια ιδεα τι παιζει??

Επισης εχω διαβασει καμποσα εδω μεσα αλλα δεν εβγαλα ακρη...Να βαλω την international rom ή να το αφησω ως εχει??

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Θα ηθελα να ρωτησω κατι.Εχω το Μ2 ΝΟΤΕ αγορασμενο απο Κινα κ εχει την κινεζικη Rom.

Αναβαθμισα προσφατα σε flyme 5 κ αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οι ειδοποιησεις του viber,messenger, whatsapp δεν ερχονται κ ας τις εχω δωσει αδεια απο το security k auto launch.Εχετε καμια ιδεα τι παιζει??

Επισης εχω διαβασει καμποσα εδω μεσα αλλα δεν εβγαλα ακρη...Να βαλω την international rom ή να το αφησω ως εχει??

 

Είσαι σε λάθος θέμα. Έχουν εντελώς διαφορετικές RΟΜ τα τηλέφωνα απ' ό,τι έχω καταλάβει.

 

Εδώ θα απευθυνθείς

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417232 :)

Link to comment
Share on other sites

Την 4.5.4.Ι με το προβλημα των επαφων, κλησεων την εχουν τα κινητα που ειναι αγορα απο εξωτερικο η δεν παιζει ρολο αυτο?Αν πραγματι υπαρχει τετοιο θεμα με τις επαφες και τις κλησεις δεν απλα ενα θεμα ειναι ΤΟ ΘΕΜΑ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο.

Εγω το ειχα παρει από mediamarkt

Eγώ μέχρι τώρα-χτύπα ξύλο-δεν έχω θέμα...αλλά από λίγο ψάξιμο πού έκανα γιά το πρόβλημα πες μου δύο πράγματα:

Δουλεύεις 2 σίμ; Που συγχρονίζεις τις επαφές; google ή flyme;

Από ότι είδα και αν δεν κάνω λάθος όσοι έχουν το πρόβλημα δουλεύουν 2 σιμ και είδα ότι κάποιος διόρθωσε το πρόβλημα φεύγοντας από flyme και συγχρονίζοντας μόνο με google account. Πρόσεξε αν το κάνεις όμως μην χάσεις επαφές,εγώ είχα πολλά θέματα όταν το είχα κάνει..(γιά άλλους λόγους βέβαια)

Ελπίζω να βοήθησα κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, εχω μία sim και οι επαφες είναι συγχρονισμένες μονο με google, δεν εχω ανοιξει λογαριαμο καν στο flyme.

Άρα δεν παιζει το παραπανω σεναριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν με το καλό βγει αύριο η 5αρα έκδοση θα μπορώ να αναβαθμίσω εγώ? Το κινητό το πήρα από Ελλάδα, είχε την 4.5.3I και μου έβγαλε αναβάθμιση και την έκανα στην 4.5.4I που είμαι τώρα. Λογικά δεν έχει αλλάξει το id? Δεν ξέρω αν βοηθάει κάπου αλλά και ο φόρτισης μου είναι ευρωπαϊκός όχι με αντάπτορα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...