Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Σκέφτομαι να πάρω τη συσκευή σε αντικατάσταση του N5 μου. Θέλω να πιστεύω ότι, τουλάχιστον σε επίπεδο hardware, θα είναι ανώτερη.

Ψάχνοντας όμως έχω 2 απορίες που δεν μου έχουν λυθεί, καθώς δεν έχω δει να αναφέρονται.

 

1) Υπάρχει Led ειδοποίησης;

2) Nfc;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Led υπάρχει. Nfc όχι.

Αν δεν το βιάζεσαι μπορείς να περιμένεις λίγο που θα παρουσιαστεί το OnePlus 3. Και ίσως τότε να πέσει λίγο ακόμα και η τιμή του 2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Η αλήθεια είναι ότι δεν το βιάζομαι. Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι μέσα στο budget μου το 3. Το ενδεχόμενο να πέσει η τιμή του 2 είναι όμως λογικό.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην ac μπάντα η συσκευή συνδέεται με το router και συγχρονίζει max TxRate 433,3 (Mbps),. Αντίστοιχα βλέπω το Ipad αγγίζει τα 800

+.

Πριν βιαστούν κάποιοι και πουν ότι είναι τα νούμερα θεωρητικά ,πρόσεξα μεγάλη διαφορά σε download του ίδιου αρχείου υπερ του ipad.

Υπάρχει κανένας που συνδέεται πάνω από τα 400 Mbpps?

Link to comment
Share on other sites

Στην ac μπάντα η συσκευή συνδέεται με το router και συγχρονίζει max TxRate 433,3 (Mbps),. Αντίστοιχα βλέπω το Ipad αγγίζει τα 800

+.

Πριν βιαστούν κάποιοι και πουν ότι είναι τα νούμερα θεωρητικά ,πρόσεξα μεγάλη διαφορά σε download του ίδιου αρχείου υπερ του ipad.

Υπάρχει κανένας που συνδέεται πάνω από τα 400 Mbpps?

 

Μέχρι 433 συνδέεται και μένα αλλά δεν μπορώ να ξέρω αυτή τη στιγμή αν πάει παραπάνω γιατί το ρούτερ μου φτάνει μέχρι 433.

Από ταχύτητα ότι βλέπω στο pc βλέπω και στο OP2.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Winbank της Πειραιώς δούλεψε τελικά με τον εξής τρόπο.

Απεγκατάσταση της εφαρμογής (αν υπήρχε προηγούμενη έκδοση) και εγκατάσταση από την αρχή η τελευταία έκδοση.

Με αυτό τον τρόπο δουλεύει κανονικά το Quick login, με το δακτυλικό αποτύπωμα(marshmallow).

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Winbank της Πειραιώς δούλεψε τελικά με τον εξής τρόπο.

Απεγκατάσταση της εφαρμογής (αν υπήρχε προηγούμενη έκδοση) και εγκατάσταση από την αρχή η τελευταία έκδοση.

Με αυτό τον τρόπο δουλεύει κανονικά το Quick login, με το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Σε ποια εκδοση λογισμικού είσαι? Να φανταστω σε marshmallow ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σκέφτομαι να πάρω τη συσκευή σε αντικατάσταση του N5 μου. Θέλω να πιστεύω ότι, τουλάχιστον σε επίπεδο hardware, θα είναι ανώτερη.

Ψάχνοντας όμως έχω 2 απορίες που δεν μου έχουν λυθεί, καθώς δεν έχω δει να αναφέρονται.

 

1) Υπάρχει Led ειδοποίησης;

2) Nfc;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ από Ν5 ήρθα, δεν το συζητάμε, άλλη κλάση η συσκευή, εκτός αν θες οπωσδήποτε την τελευταία έκθεση του android

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα ρίξω μια ματιά και στους οδηγούς σας, για να δω πως ξεκλειδώνει κλπ η συσκευή, δεδομένου ότι είμαι καλομαθημένος, από το Nexus και τουλάχιστον το Root, για αρχή, μου είναι απαραίτητο.

Πάντως εδώ καταλήγω διότι θεωρώ ότι είναι μια καλή συσκευή και μέσα στα χρήματα που μπορώ (μετά βίας) να διαθέσω.

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος, δεν θέλει ξεκλείδωμα καθώς η oneplus είναι η μόνη εταιρία με ξεκλείδωτο bootloader.θα σου πουν με σιγουριά οι κάτοχοι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Η αλήθεια είναι ότι δεν το βιάζομαι. Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι μέσα στο budget μου το 3. Το ενδεχόμενο να πέσει η τιμή του 2 είναι όμως λογικό.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

319€ από σήμερα το OnePlus 2. Και το Χ στα 239€.

Link to comment
Share on other sites

Φωτιές μου έχουν ανάψει. Δεν μπορώ ν' αγιάσω.

Έχω κάνει μια ερώτηση στο θέμα των παραγγελιών. Αν θέλει κάποιος μου απαντά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος, δεν θέλει ξεκλείδωμα καθώς η oneplus είναι η μόνη εταιρία με ξεκλείδωτο bootloader.θα σου πουν με σιγουριά οι κάτοχοι.

Για την ακρίβεια, είναι (από τις λίγες) οπου ΔΕΝ χάνεται η εγγύηση με το ξεκλείδωμα bootloader or Root...

Αρχικά, έρχεται με κλειδωμένο Bootloader.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια ερώτηση στο θέμα των παραγγελιών. Αν θέλει κάποιος μου απαντά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απ' ότι είδα σου έχουν απαντήσει ήδη και συμφωνώ απόλυτα με τις απαντήσεις είναι έτσι ακριβώς, οπότε δεν χρειάζεται να γράψω κάτι εδώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, είναι (από τις λίγες) οπου ΔΕΝ χάνεται η εγγύηση με το ξεκλείδωμα bootloader or Root...

Αρχικά, έρχεται με κλειδωμένο Bootloader.-

 

για αυτό και το op3 Θα είναι το επόμενο κινητό μου :D:happy::cool:

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί το κάνουν αυτό...

Κάθε μέρα ανακοινώνουν κάτι καινούριο για το 3. Σήμερα δίνουν στην δημοσιότητα ότι θα έχει αυτό, αύριο το άλλο....

Δεν μπορώ αυτή την αναμονή, μας κάνουν ψυχολογικά τεστ?

Μήπως είμαι άρρωστος τελικά μόνο εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάποιος τη καινούργια Beta της ΜΜ να μας πει άποψη;

 

Στάλθηκε με ταχυδρομικό περιστέρι.

Την έβαλα με το που βγήκε (μια βδομάδα τώρα???) από αυτά που κάνει μπαμ είναι καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, bug που εντόπισα είναι στο sygic δεν δουλεύει το orientation

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο μήνα τραβάει κάτι κολλήματα το τηλέφωνο, για την ακρίβεια ενώ όλα λειτουργούν άψογα δεν με αφήνει να ανοιξω την εφαρμογή του τηλεφώνου, των μηνυμάτων και των επαφών, με το που πάω να ανοιξω μία από αυτές τις τρεις εφαρμογές αμέσως κλείνουν. Συνήθως κάνω επανεκκινήσεις (πάνω από 6-7 φορές για να στρώσει) και μερικές φορές ούτε εστί διορθώνεται το πρόβλημα!

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον το ίδιο πρόβλημα, μήπως ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;

Το τηλέφωνο είναι χωρίς πειράγματα κλπ.

 

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο μήνα τραβάει κάτι κολλήματα το τηλέφωνο, για την ακρίβεια ενώ όλα λειτουργούν άψογα δεν με αφήνει να ανοιξω την εφαρμογή του τηλεφώνου, των μηνυμάτων και των επαφών, με το που πάω να ανοιξω μία από αυτές τις τρεις εφαρμογές αμέσως κλείνουν. Συνήθως κάνω επανεκκινήσεις (πάνω από 6-7 φορές για να στρώσει) και μερικές φορές ούτε εστί διορθώνεται το πρόβλημα!

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον το ίδιο πρόβλημα, μήπως ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;

Το τηλέφωνο είναι χωρίς πειράγματα κλπ.

 

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ποια έκδοση λογισμικού είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση λογισμικού είσαι;

Με την official 5.1.1 έκδοση.

Επίσης είδα πως και η εφαρμογή του WhatsApp κάνει ακριβώς τα ίδια με τις εφαρμογές του τηλεφώνου, μηνυμάτων και επαφών δηλαδή με το που την ανοίγω κλείνει αμέσως και με πετάει στην αρχική οθόνη.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Με την official 5.1.1 έκδοση.

Επίσης είδα πως και η εφαρμογή του WhatsApp κάνει ακριβώς τα ίδια με τις εφαρμογές του τηλεφώνου, μηνυμάτων και επαφών δηλαδή με το που την ανοίγω κλείνει αμέσως και με πετάει στην αρχική οθόνη.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμιά εκκαθάριση cache έχεις κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εκκαθάριση cache έχεις κάνει;

Ναι αρκετές φορές αλλά δεν!

Μάλλον για hard reset με βλέπω, απλά ήθελα να αποφύγω την όλη διαδικασία του στησίματος απο την αρχή.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...