Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

και απο που μπορουμε να παρουμε το A2003 ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ μοντελο ? σε ολα τα site βρισκω την κινεζικη εκδοση ?

 

https://oneplus.net/gr/store

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μενα

Παρελαβα το τηλεφωνο πριν κανα μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και περιμενα περισσοτερα(βλ καλυτερα σπεκς αυτην την στιγμη στην αγορα) ισως ομως φταιει οτι ερχομαι απο νεξους οπου ειχα κορυφαια συμπεριφορα.

Εκει που μενω σχετικα απογοητευμενος ειναι στην μπαταρια οπου τα αποτελεσματα ειναι μετρια, με το ζορι βγαζω 3+ ωρες sot κι ενω εχω root greenify,εχω βαλει και το gservice fix, δοκιμαζω και kernels(ak,boefla) και παρολα αυτα το λειτουργικο android, play services κλπ ειναι παραπανω απο την οθονη! Ειναι λογικα τα νουμερα; Γιατι βλεπω κατι 5+ sot και απογοητευομαι! Καθε βοηθεια δεκτη

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Φυσιολογικό δεν είναι. Μέσος όρος είναι 4+ ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό δεν είναι. Μέσος όρος είναι 4+ ώρες.

 

Αυτο περιμενα κι εγω...Καμμια καλη ιδεα λοιπον;

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για αγορα του 1+2 υποστηρίζει 4g οπως το mi note pro και στα 2 slots ή πρεπει να κανεις τραμπα τις καρτες ???

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για αγορα του 1+2 υποστηρίζει 4g οπως το mi note pro και στα 2 slots ή πρεπει να κανεις τραμπα τις καρτες ???

 

Και στα δυο, κανονικα. :)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι αν μου φτανουν αλλα αν ποτέ θα ναι σε στοκ το 16αρι ή ειναι απατη για να λενε οτι η τιμη του 1+2 ξεκηναει απο 339?? πραγματικα αυτοι οι κινεζοι δεν μπορουν χωρις τις κινεζιες τους!!!!:lol: Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το η υποστήριξη του σέρβις είναι απαράδεκτη. Για το powerbank που χάλασε πάνε 2 βδομάδες και κάνουν ερωτήσεις συνέχεια για το πως μπορεί να δουλέψει. Έχω αλλά 4 τους λέω. Ευτυχώς δεν είναι ακριβό και με έκανε να μάθω να μην ξανά αγοράσω άλλο κηνιτο από αυτούς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το η υποστήριξη του σέρβις είναι απαράδεκτη. Για το powerbank που χάλασε πάνε 2 βδομάδες και κάνουν ερωτήσεις συνέχεια για το πως μπορεί να δουλέψει. Έχω αλλά 4 τους λέω. Ευτυχώς δεν είναι ακριβό και με έκανε να μάθω να μην ξανά αγοράσω άλλο κηνιτο από αυτούς.

Ποιος ο λόγος να αγοράσεις απο Εκεί powerbank όταν έχουμε εδώ τόση ποικιλία

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Βλακια έκανα. Ήθελα να τους στηρίξω αλλά τελικά βλέπω ότι δεν αξιζε. Άλλη φορά από το Amazon θα ψωνίζω (μένω Γερμανία και βολεύει) έχουν φοβερό σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Βλακια έκανα. Ήθελα να τους στηρίξω αλλά τελικά βλέπω ότι δεν αξιζε. Άλλη φορά από το Amazon θα ψωνίζω (μένω Γερμανία και βολεύει) έχουν φοβερό σέρβις.

Την επόμενη φορά κοίτα για powerbank της Anker από amazon.de

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω περασει στης κοπελιας custom rcovery και χει γινει ρουτ.της ερχονται καποιες ειδοποιησεις για update της στοκ ρομ(αγορασμενο απο oneplus το τηλεφωνο) οι οποιες φυσικα δεν φλασαρονται λογω twrp.

 

υπαρχουν καπου flashable τα updates?

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω περασει στης κοπελιας custom rcovery και χει γινει ρουτ.της ερχονται καποιες ειδοποιησεις για update της στοκ ρομ(αγορασμενο απο oneplus το τηλεφωνο) οι οποιες φυσικα δεν φλασαρονται λογω twrp.

 

υπαρχουν καπου flashable τα updates?

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Ποια έκδοση του oxygen έχει τώρα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω περασει στης κοπελιας custom rcovery και χει γινει ρουτ.της ερχονται καποιες ειδοποιησεις για update της στοκ ρομ(αγορασμενο απο oneplus το τηλεφωνο) οι οποιες φυσικα δεν φλασαρονται λογω twrp.

 

υπαρχουν καπου flashable τα updates?

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-2/general/rom-mirrors-official-oxygen-os-roms-ota-t3209863

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο leo06!

Και αν θέλετε και στα Ελληνικά από το επίσημο φόρουμ θα βρείτε τα ίδια και εδώ..

https://forums.oneplus.net/threads/syllogi-oneplus-2-sndesmoi-epsimon-oxygenos-roms-kai-ota-enimerseon.387733/

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση το 16αρι ειναι ποτέ σε στοκ;

 

( http://techblog.gr/mobile/oneplus-2-16-gb-version-withdraws-from-europe-7575/ )

 

Χωρίς κάποια ανακοίνωση από την κατασκευάστρια εταιρεία, τα μοντέλα OnePlus 2 με την εσωτερική μνήμη των 16 GB αποσύρονται από την αγορά της Ευρώπης και των ΗΠΑ. Τα μοντέλα αυτά ήταν και τα φθηνότερα της σειράς, με την τιμή τους να διαμορφώνεται στις ευρωπαϊκές αγορές στα 339 ευρώ.

 

Ο λόγος που φαίνεται να έκανε την εταιρεία να αποσύρει αυτές τις εκδόσεις του OnePlus 2 είναι το μειωμένο ενδιαφέρον του κοινού. Αυτό φαίνεται ότι ίσχυε τόσο στα online καταστήματα της Βόρειας Αμερικής όσο και σε εκείνα της Ευρώπης. Το μοντέλο του ΟnePlus 2 με την εσωτερική μνήμη των 64 GB είναι μάλλον εκείνο που συγκεντρώνει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον, καθώς διατίθεται σε αρκετά καλή τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Το μοντέλο αυτό διατίθεται στην Ευρώπη στα 399 ευρώ.

 

To OnePlus 2 με την εσωτερική μνήμη των 16 GB θα συνεχίσει να διατίθεται στην Ινδία όπου το αγοραστικό ενδιαφέρον για εκείνο φαίνεται να είναι σαφώς εντονότερο από άλλες περιοχές. Ένα μοντέλο με εσωτερική μνήμη 16 GB που προσφέρει η OnePlus είναι το OnePlus X, για την αγορά του οποίου απαιτείται να έχει κανείς invite.

Link to comment
Share on other sites

( http://techblog.gr/mobile/oneplus-2-16-gb-version-withdraws-from-europe-7575/ )

Ένα μοντέλο με εσωτερική μνήμη 16 GB που προσφέρει η OnePlus είναι το OnePlus X, για την αγορά του οποίου απαιτείται να έχει κανείς invite.

 

Το OnePlus X έχει επέκταση μνήμης (sd card). Δεν απαιτείται πλέον invite για το OnePlus X.:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το oneplus 2 δεν έχει την υποστήριξη και το μπαμ το 1 στις custom rom. Αυτό μπορεί να συμβαίνει γιατί δεν δίνουν τον κώδικα για το λέιζερ κάμερας και δακτυκικου αποτυπωματος η και ακόμα λόγο του ότι το 2 κοστίζει 100€ ποιο πολλά η και ότι δεν έχει διαφορά στις επιδόσεις σε καθημερινή χρήση σε σχέση με το 1 κι έτσι δεν το αγόρασαν πολλοί. Όπως και να έχει πιστεύω ότι επιδη έχει έρθει κορεσμος πλέον στα κινητά πλέον οι επιδόσεις είναι μόνο στα benchmark ορατές ελπίζω φέτος να δούμε κινητά με μεγάλες μπαταρίες. Οι Κινέζοι κάνανε τα πρώτα βήματα μπροστά από όλους και έχουν ίδι ρίξει στην αγορά συσκευές με μεγάλες μπαταρίες. Όλα είναι προσωπική άποψη..
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήταν οι δύο σιμ και εγώ θα ήμουν οκ με το 1....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: αυτό το slider με το συννεφάκι στο quick setting που βγαίνει όταν πατάς τον ήλιο που ρυθμίζει την φωτεινότητα, τι κάνει; Γιατί εμένα δε μου κάνει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: αυτό το slider με το συννεφάκι στο quick setting που βγαίνει όταν πατάς τον ήλιο που ρυθμίζει την φωτεινότητα, τι κάνει; Γιατί εμένα δε μου κάνει τίποτα

Ρυθμίζει τη θερμοκρασία χρώματος. Ποσό ζεστά ή κρύα τα θέλεις. Αλλά με την τελευταία αναβάθμιση στους περισσότερους δεν δουλεύει. Λογικά θα διορθωθεί στην επόμενη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζει τη θερμοκρασία χρώματος. Ποσό ζεστά ή κρύα τα θέλεις. Αλλά με την τελευταία αναβάθμιση στους περισσότερους δεν δουλεύει. Λογικά θα διορθωθεί στην επόμενη. ;)

 

Κατι τετοιο καταλαβα κι εγω αλλα δεν δουλευε κι ελεγα οτι ειμαι χαζος!

Καμμια ιδεα για το ποτε θα παρουμε marshmallow?

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο καταλαβα κι εγω αλλα δεν δουλευε κι ελεγα οτι ειμαι χαζος!

Καμμια ιδεα για το ποτε θα παρουμε marshmallow?

Φαντάζομαι αν δεν το δώσουν κάποια στιγμή τώρα αρχές Φεβρουαρίου θα πάμε για αρχές Μαρτίου..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...