Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω το ευρωπαϊκό και έκανα την εξής πατάτα. Πήγα να περάσω τον stock recovery γτ είχα twrp μέσω flasify και δυστυχώς μου κολησε στην αρχική οθόνη με το σήμα της one plus..Μόνο σε fastboot mode μπαίνει ..Καμμία βοήθεια;

 

Φλάσαρε TWRP μέσω fastboot φίλε μου.

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι έτοιμος να προβώ σε αγορά για το κινητό και εκτός από θήκη και tempered glass που θα πάρω, αναρωτιέμαι αν το κινητό περιλαμβάνει φορτιστή και καλώδιο (usb type c) γιατί δεν είναι ξεκάθαρο.

 

Επίσης, να αξίζει να επιλέξω express shipping (DHL), όντως θα αποσταλεί το κινητό γρηγορότερα?

 

Τέλος, επειδή διάβασα ότι ίσως η αποστολή γίνει από Κίνα, δεν θα έχω πρόβλημα στο version που θα αποσταλεί? (θα είναι το ευρωπαικό? Ε1003)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει μέσα φορτιστή και καλώδιο αλλά μόνο αυτά (no earbuds).

Εμένα δεν είχε επιλογή στην αποστολή. Μόνο DHL express. Μου ήρθε σε 7 μέρες.

Ε1003 θα είναι ;)

 

Καλησπέρα παιδιά, είμαι έτοιμος να προβώ σε αγορά για το κινητό και εκτός από θήκη και tempered glass που θα πάρω, αναρωτιέμαι αν το κινητό περιλαμβάνει φορτιστή και καλώδιο (usb type c) γιατί δεν είναι ξεκάθαρο.

 

Επίσης, να αξίζει να επιλέξω express shipping (DHL), όντως θα αποσταλεί το κινητό γρηγορότερα?

 

Τέλος, επειδή διάβασα ότι ίσως η αποστολή γίνει από Κίνα, δεν θα έχω πρόβλημα στο version που θα αποσταλεί? (θα είναι το ευρωπαικό? Ε1003)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

Ελπίζω να μη το μετανιώσω, ήμουν έτοιμος να πάρω το Oneplus X.

Τελικά αποφάσισα το 2.

 

Σίγουρα πάντως θα δω διαφορά σε σχέση με S galaxy 2!

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..ενας φιλος εχει το κινητο και θα ηθελα να ρωτησω πως ενεργοποιει τα 4g..ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..ενας φιλος εχει το κινητο και θα ηθελα να ρωτησω πως ενεργοποιει τα 4g..ευχαριστω.

 

Το έχει ενεργοποιήσει από τον πάροχο του;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχει ενεργοποιησει απο τον παροχο του μου εχει πει..καπου ειχα στειλει μηνυμα εγω αλλα δεν θυμαμαι τον αριθμο..
Link to comment
Share on other sites

...:cool::cool:

 

Πώς τα καταφέρνεις φίλε; Είσαι root? Έχεις εφαρμογή τύπου Doze?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα καταφέρνεις φίλε; Είσαι root? Έχεις εφαρμογή τύπου Doze?

Τίποτα από αυτά. Μαμά εντελώς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παρέλαβα χθες το κινητό, μετά από 5 ημέρες, (Σάββατο έγινε η παραγγελία).

Πραγματικά έχω μείνει άφωνος και έχω εντυπωσιαστεί από τη συσκευή.

Φαίνεται πολύ στιβαρή και καθόλου ψεύτικη.

Μου στείλανε και ένα mousepad δώρο, αρκετά μεγάλο.

 

Σήμερα πήγα να φορτίσω το κινητό και παρατήρησα ότι ο φορτιστής που συνδέεται με το ρεύμα, κάνει ένα περίεργο θόρυβο, συνεχόμενο.

(Σαν να τρίζει, λίγο υψηλής εντάσεως).

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο?

φοβήθηκα και έβαλα το κινητό να φορτίζει από τον υπολογιστή.

Θα ανοίξω ticket στα φορουμ τους.

 

Στο αυτοκόλητο του φορτιστή γράφει:

 

Power Supply Unit

MODEL AY0520

INPUT: 100-240V ~ 50-60Hz 0.3 A

 

OUTPUT: 5V=2A

 

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει το δικό του και να δει αν έχει τα ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Μολις παρελαβα το κινητο και μολις το ανοιξα και παω να κανω τα βηματα για να το φτιαξω εχω ενα θεμα δεν συνδεεται με τιποτα στο wifi ουτε στο 3g ενω δειχνει οτι ειναι στο wifi συνδεδεμενο αυτο συνεχιζει να λεει στην οθονη ελεγχος συνδεσης τι γινεται τωρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Μολις παρελαβα το κινητο και μολις το ανοιξα και παω να κανω τα βηματα για να το φτιαξω εχω ενα θεμα δεν συνδεεται με τιποτα στο wifi ουτε στο 3g ενω δειχνει οτι ειναι στο wifi συνδεδεμενο αυτο συνεχιζει να λεει στην οθονη ελεγχος συνδεσης τι γινεται τωρα;

 

Και σε μενα το ίδιο είχε κάνει και σε πολλούς ακόμη. Απλά παρέβλεψέ το και προχώρα κανονικά παρακάτω

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ίδιο είχε κάνει και σε πολλούς ακόμη. Απλά παρέβλεψέ το και προχώρα κανονικά παρακάτω
Ok αυτο εκανα και δουλεψε κανονικα,παντως σε γενικες γραμμες καλο τηλεφωνο φαινεται το μονο που με χαλαει ειναι η οθονη περιμενα καλυτερα χρωματα αυτα φαινονται λιγο ξεθωριασμενα:( Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Ok αυτο εκανα και δουλεψε κανονικα,παντως σε γενικες γραμμες καλο τηλεφωνο φαινεται το μονο που με χαλαει ειναι η οθονη περιμενα καλυτερα χρωματα αυτα φαινονται λιγο ξεθωριασμενα:(

 

σε σχεση με το Χ που εχει απιστευτη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το Χ που εχει απιστευτη οθονη.
Οντως το Χ που το εχω δει σε ενα φιλο μου εχει πολυ καλη οθονη ειδικα το μαυρο φαινεται τελεια ελεω amoled δεν μπορουσαν να βαλουν και στο 2 ρε γ***το και θα ηταν το ΚΙΝΗΤΟ.
Link to comment
Share on other sites

Οντως το Χ που το εχω δει σε ενα φιλο μου εχει πολυ καλη οθονη ειδικα το μαυρο φαινεται τελεια ελεω amoled δεν μπορουσαν να βαλουν και στο 2 ρε γ***το και θα ηταν το ΚΙΝΗΤΟ.

 

κ γω αυτο πιστευω,εαν φορουσε amoled θα ηταν ακομη καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει ότι όταν σερφαρω με τον Chrome η κατανάλωση της μπαταρίας είναι μεγάλη. Ακόμα και από όταν παίζω παιχνίδια. Έχει παρατηρήσει κάποιος επίσης αυτήν την κατανάλωση του Chrome? Μήπως χρησιμοποιείτε κάποιον άλλο browser??
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρελαβα, αρκετά καλό, όχι τόσο εντυπωσιακό όσο το πρώτο.

 

Μπαταρία μέτρια, ωραία οθόνη, σχετικά βαρύ, στιβαρό όμως χωρίς τριξιματα, σφαίρα παντού.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρελαβα, αρκετά καλό, όχι τόσο εντυπωσιακό όσο το πρώτο.

 

Μπαταρία μέτρια, ωραία οθόνη, σχετικά βαρύ, στιβαρό όμως χωρίς τριξιματα, σφαίρα παντού.

Δλδ έχεις ένα κινητό λίγες ώρες Στα χέρια σου και αμέσως εβγαλες πόρισμα για την μπαταρία? Μάλιστα.....

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρελαβα, αρκετά καλό, όχι τόσο εντυπωσιακό όσο το πρώτο.

 

Μπαταρία μέτρια, ωραία οθόνη, σχετικά βαρύ, στιβαρό όμως χωρίς τριξιματα, σφαίρα παντού.

Εγώ το αντίθετο παρατήρησα μετά από μια μέρα χρήσης για την μπαταρία πολύ καλή θα έλεγα όσο για τα αλλά όντως είναι στιβαρό αλλά και βαρύτερο από το προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ έχεις ένα κινητό λίγες ώρες Στα χέρια σου και αμέσως εβγαλες πόρισμα για την μπαταρία? Μάλιστα.....

 

Ναι μέτρια είναι. Και σήμερα το ίδιο λέω. Σωστές. Μπαταρίες έχουν μόνο η σειρά Sony Z και το Huawei mate 7.ολα τα άλλα είναι απλά μέτρια.

 

Το ερώτημα είναι, να του περάσω ρομ η απλά να το ρουταρω? Κάποια πρόταση κάποιος?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ναι μέτρια είναι. Και σήμερα το ίδιο λέω. Σωστές. Μπαταρίες έχουν μόνο η σειρά Sony Z και το Huawei mate 7.ολα τα άλλα είναι απλά μέτρια.

 

Το ερώτημα είναι, να του περάσω ρομ η απλά να το ρουταρω? Κάποια πρόταση κάποιος?

5f12547cbeef77146d8f9315f08c22e6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την τελευταια ωρα αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο κινητο,στο ξεκαρφωτο μου βγαζει στο πανω μερος τις οθονης διαφημιση την σβηνω και μετα απο λιγη ωρα παλι το ιδιο,εχει συμβει σε κανενα αυτο γιατι ειναι σπαστικο και τη μπορω να κανω για να μην ξανασυμβει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...