Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την εχω περασει ηδη :food::food::food::food:

 

Ποιες είναι η πρώτες εντυπώσεις σου.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Την πρασα χθες βραδυ!χωρις να κανω factory reset και παρολο που ειναι 1,1 GB το αρχειο,εκατσε καλα.Το τηλ εγινε απιστευτα πιο γρηγορο.Ολα δουλευουν!Το μονο που δεν ειδα ειναι η μπαταρια αν βελτιωθηκε.Τα δακτυλικα αποτυπωματα πλεον δουλευουν ακαριαια!
Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει πρώτο τετράμηνο του 16 ,αλλά για να βγήκε τώρα η beta υπολογίσω κατα Μάιο η επίσημη ΟΤΑ.

Giannis80x περιμένω ριβιου περι αυτονομίας

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω θα επρεπε να κανω και factory reset,αλλα επειδη βαριεμαι να το ξαναστησω δεν θα ειναι τοσο αντικειμενικη η αποψη μου για την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάσατε κατευθείαν στη συσκευή και την φλασαρατε από εκεί ?

 

Την φλασαρα και εγώ....πήγα να ξαναορισω δακτυλικά αποτυπώματα και πάπαλα ...τίποτα ...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα καθαρη εγκατασταση.πρωτες εντυπωσεις οντως φαινεται πιο γρηγορο, καποια μικρα στιγμιαια κολληματα σε ορισμενες εφαρμογες . Η μπαταρια φαινεται βελτιωμενη και η καμερα επισης
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σε αυτούς που έβαλαν την OOS3. Τώρα το παρατήρησα που αναφέρουν ότι αφαιρείται το maxx audio. Ισχύει;; Και αν ναι πως είναι η ποιότητα ήχου σε σχέση με πριν;
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σε αυτούς που έβαλαν την OOS3. Τώρα το παρατήρησα που αναφέρουν ότι αφαιρείται το maxx audio. Ισχύει;; Και αν ναι πως είναι η ποιότητα ήχου σε σχέση με πριν;

Ναι.ισχύει...Όταν λες ποιότητα εννοείς απο ακουστικά? Μια χαρά ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα καλα σε μένα εκ πρώτης όψεως εκτός του ότι ειναι νεκρός ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων

Link to comment
Share on other sites

Ναι.ισχύει...Όταν λες ποιότητα εννοείς απο ακουστικά? Μια χαρά ...

 

Εννοώ και στα 2. Και ακουστικά και ηχείο του κινητού. Με την OOS2 έχει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα του ήχου και στην ένταση όταν ενεργοποιείς το maxx audio και κανείς παραμετροποιήσεις. Πλέον χωρίς το maxx audio είναι σαν και πριν όταν ήταν απενεργοποιημένο ή έχουν ενισχύσει καθόλου τον ήχο;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ και στα 2. Και ακουστικά και ηχείο του κινητού. Με την OOS2 έχει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα του ήχου και στην ένταση όταν ενεργοποιείς το maxx audio και κανείς παραμετροποιήσεις. Πλέον χωρίς το maxx audio είναι σαν και πριν όταν ήταν απενεργοποιημένο ή έχουν ενισχύσει καθόλου τον ήχο;

Νομιζω οτι ειναι ενα κλικ δυνατοτερος ο ηχος απο το ηχειο της συσκευης....

Link to comment
Share on other sites

Όλα σκατα τι το ήθελα να την περάσω την 6 και δεν περίμενα το επίσημο update? @αμηθηκε η συσκευή.....Υπομονή τώρα .
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βλεπω πουθενα το Audio Tuner & maxxAudio? (ειμαι OOS3)
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βλεπω πουθενα το Audio Tuner & maxxAudio? (ειμαι OOS3)

• Maxxaudio tuner and presets will be removed.

 

Από το άρθρο της ανακοίνωσης.

Και μόλις το συζητούσαμε στα ακριβώς προηγούμενα σχόλια. ;)

 

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-3-0-community-build-now-available-for-oneplus-2.439059/

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου ή όντως υπάρχει πρόβλημα ,κάποιες φορές που ανοίγω το τηλ. μετά το δακτυλικό αποτύπωμα η οθόνη παραμένει πολύ σκοτεινή για αρκετά δευτερόλεπτα μεχρι να ξανά πατήσω κάτι πάνω στην επιφάνεια της...

 

Δεν ακολουθείται τις προδιαγραφές... σας μπαναρουμε φαίνεται να λέει το Amazon.

http://techgage.com/news/amazon-bans-sale-of-non-compliant-usb-type-c-cables/.

 

Σήμερα ήμουν με 3 γραμμές LTE σήμα και δίπλα μου ένα ZTE Blade προσπαθούσε μάταια :lol: :lol:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που δε δούλευε ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων ούτε σαν κουμπί , αφού δοκίμασα τα πάντα και παράλληλα μιλώντας με oneplus το παράτησα στην άκρη. Μετα από 2 μέρες που το είχα αδούλευτο μετά την αναβάθμιση και factory reset άρχισε και δουλεύει πάλι από μόνο του. Τι να πω
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ακολουθείται τις προδιαγραφές... σας μπαναρουμε φαίνεται να λέει το Amazon.

http://techgage.com/news/amazon-bans-sale-of-non-compliant-usb-type-c-cables/.

 

Σήμερα ήμουν με 3 γραμμές LTE σήμα και δίπλα μου ένα ZTE Blade προσπαθούσε μάταια :lol: :lol:

 

διαβαστε λιγο πριν αναπαραγετε οτι ναναι

Αυτος που ξεκινησε το θεμα να τεσταρει διαφορους φορτιστες usb type c εγραψε οτι αυτος του oneplus του εκανε ζημια στο chromebook pixel

απολυτα φυσιολογικο για μενα απο τη στιγμη που ο φορτιστης αυτος δεν κανει για συσκευες high speed charge(τουλαχιστον εγω δεν εχω δει πουθενα να λεει οτι κανει)

Αυτο λοιπον δεν σημαινει οτι ειναι κακος φορτιστης και θα κανει ζημια στις συσκευες της oneplus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού έκανα factory reset σε oxygen 3.0 , πάω να εγκαταστήσω πάλι apk και μερικά δεν δουλεύουν μου μου λέει οτι αυτό το pdf δεν ανοίγει ξέρει κάνεις γιατί ?
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού έκανα factory reset σε oxygen 3.0 , πάω να εγκαταστήσω πάλι apk και μερικά δεν δουλεύουν μου μου λέει οτι αυτό το pdf δεν ανοίγει ξέρει κάνεις γιατί ?

Στο λέει επειδή πας από το φάκελο "ΑΡΧΕΙΑ" του κινητού να το εγκαταστάσεις μπες μία playstore κατέβασε ένα άλλο file explorer μπες από εκεί μέσα και κάντο εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Στο λέει επειδή πας από το φάκελο "ΑΡΧΕΙΑ" του κινητού να το εγκαταστάσεις μπες μία playstore κατέβασε ένα άλλο file explorer μπες από εκεί μέσα και κάντο εγκατάσταση.

Thanks έτσι δουλεύει, πριν την αναβάθμιση το έκανε όμως

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

διαβαστε λιγο πριν αναπαραγετε οτι ναναι

 

Όταν πηγαίνω να πουλήσω ένα καλώδιο USB 3.1 στον καταναλωτή , πρέπει να είναι και σύμφωνο με τις συγκεκριμένες προδιαγραφές?

Μήπως πρέπει να δουλεύει μόνο για μία και μοναδική συσκευή ?

Ας αναφέρει τότε με κόκκινα γράμματα ΠΡΟΣΟΧΗ υπάρχει κίνδυνος για οποιαδήποτε άλλη χρήση. Νομίζω ότι η εταιρία κάτι θα αλλάξει στην επόμενη φορά και δεν θα ξαναβγάλει το oneplus3 με το ίδιο καλώδιο...:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...