Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι αυτό εξαρτάται από τη χρήση.. Αν βλέπεις βίντεο και παίζεις με κλειστά 4g κτλ ναι τα βγάζεις...

Αν πας browsing όμως συνεχώς με 4g και wifi πας μέχρι 4 ώρες περίπου. Όλα έχουν σχέση με τη χρήση

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια έχουμε εμεις για το κινητό μας θηκη που κοβει την ακτινοβολία??οπως υπάρχουν για τις άλλες εταιρίες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω

α) αν τα ακουστικά Xiaomi Piston 3 είναι συμβατά (λειτουργούν τα κουμπιά κανονικά) με το κινητό Meizu MX5,

β) αν γίνεται αλλαγή κομματιού όταν ακούμε μουσική,

γ) αν τα παραγγείλω από gearbest EU Warehouse πόσο καιρό πιστεύετε ότι θα κάνουν να έρθουν Ελλάδα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω

α) αν τα ακουστικά Xiaomi Piston 3 είναι συμβατά (λειτουργούν τα κουμπιά κανονικά) με το κινητό Meizu MX5,

β) αν γίνεται αλλαγή κομματιού όταν ακούμε μουσική,

γ) αν τα παραγγείλω από gearbest EU Warehouse πόσο καιρό πιστεύετε ότι θα κάνουν να έρθουν Ελλάδα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

Α) ναι είναι

Β) γίνεται με 2πλο πάτημα του κνετρικου κουμπιού

Γ) δεν γνωρίζω. Δεν νομίζω να κανουν πανω απο εβδοναδα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ αγορας απο geekbuying και vickmall ποιο θα ερθει ποιο γρηγορα δεδομενου οτι το ενα εχει και EMS και το αλλο NL Post?

Στο Geekbuying δεν εχει επιλογες που εχει το vickmall για rom κτλ...

Αν το παρω απο εκει θα μπορω μετα μονος να περασω την international rom,να κανω root και να βαλω ελλληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά με πείσατε. Τα Xiaomi Piston 3 φαίνονται καλή επιλογή. Έχω φτιάξει λογαριασμό στο paypal για να τα πληρώσω, αλλά (είμαι λίγο άσχετη η αλήθεια είναι) τι κάρτα να δηλώσω; χρεωστική ή πιστωτική; Επειδή οι τιμές είναι σε $, τι με συμβουλεύετε να κάνω για να μην υπάρξει μεγάλη προμήθεια; Εσείς πώς κάνετε τις αγορές σας;

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια οποιος μπορει ας βοηθησει να περασω international rom σε meizu pro 5.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=422988

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ αγορας απο geekbuying και vickmall ποιο θα ερθει ποιο γρηγορα δεδομενου οτι το ενα εχει και EMS και το αλλο NL Post?

Στο Geekbuying δεν εχει επιλογες που εχει το vickmall για rom κτλ...

Αν το παρω απο εκει θα μπορω μετα μονος να περασω την international rom,να κανω root και να βαλω ελλληνικα?

Μην κάνεις τη πλάκα και βάλεις ταχυμετσφορα ems η DHL γιατί αν μείνει τελωνείο θα το πληρώσεις δίπλα... Από vickmall θα παραγγείλεις με sg post

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα,

 

Έπειτα από αρκετές ώρες μελέτης του forum με σκοπό να αγοράσω το MX5 και αφού ευχαριστήσω τον "puzzle 21" να ενημερώσω ότι πλέον το Vickmall το στέλνει έτοιμο με global ROM και ΟΤΑ updates (με την μέθοδο Νο 1)! :D

 

Όπως και το Μ2 mini!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! πως μπορω να εχω αναφορα αποστολης μηνυματος? το εχω ενεργοποιησει αλλά δεν μου έρχεται καμια ειδοποίηση. Επίσης πως μπορω στα μηνυματα να μην εχω ανωτερο οριο 70 χαρακτηρων? Πηρα το mx5 πριν 2 μερες και δεν εχω καταφερει να αλλαξω τα παραπάνω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! πως μπορω να εχω αναφορα αποστολης μηνυματος? το εχω ενεργοποιησει αλλά δεν μου έρχεται καμια ειδοποίηση. Επίσης πως μπορω στα μηνυματα να μην εχω ανωτερο οριο 70 χαρακτηρων? Πηρα το mx5 πριν 2 μερες και δεν εχω καταφερει να αλλαξω τα παραπάνω...

Άλλαξε εφαρμογή μνμ και βάλε πχ handcent sms

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε εφαρμογή μνμ και βάλε πχ handcent sms

ευχαριστω για την βοηθεια. Ακόμα μια ερωτηση. Εχω την έκδοση flyme os 4.5.4.1 I. Για να πάρω το επόμενω upadate 5.1.3 πρέπει να κάνω root το κιν με την διαδικασία που λέτε παραπάνω ή καποια στιγμη θα μπορω να το κατεβασω αυτόματα απλα σαν αναβαθμιση?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε εφαρμογή μνμ και βάλε πχ handcent sms

 

Puzzle21 πως επιλεγεις με ποια sim θέλεις να στελνεις τα μηνυματα αν εχεις 2 sim

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Πατάς δημιουργία νέο μηνύματος και σου ανοίγει το πληκτρολόγιο. Εκεί δεξιά έχει ένα ερωτηματικό. Όταν το πατήσεις σου έχει να επιλέξεις κάρτα 1 ή κάρτα 2
Link to comment
Share on other sites

Πατάς δημιουργία νέο μηνύματος και σου ανοίγει το πληκτρολόγιο. Εκεί δεξιά έχει ένα ερωτηματικό. Όταν το πατήσεις σου έχει να επιλέξεις κάρτα 1 ή κάρτα 2

 

http://s30.postimg.org/su8rorhj5/S60310_140249.jpg

 

Δεν υπάρχει κάπου ερωτηματικό.

 

Να διευκρινησω ότι αφορά το ποστ του puzzle21 και την εφαρμογή handcent sms όχι το στοκ

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια. Ακόμα μια ερωτηση. Εχω την έκδοση flyme os 4.5.4.1 I. Για να πάρω το επόμενω upadate 5.1.3 πρέπει να κάνω root το κιν με την διαδικασία που λέτε παραπάνω ή καποια στιγμη θα μπορω να το κατεβασω αυτόματα απλα σαν αναβαθμιση?

 

κατεβασε απο δω την 5.1.3.0G και περνα την σαν απλο update

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

http://s30.postimg.org/su8rorhj5/S60310_140249.jpg

 

Δεν υπάρχει κάπου ερωτηματικό.

 

Να διευκρινησω ότι αφορά το ποστ του puzzle21 και την εφαρμογή handcent sms όχι το στοκ

Δεν χρησιμοποιώ δυο σιμ και δεν γνωρίζω... Αν θες δοκίμασε και την εφαρμογή που αναφέρθηκε

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει 2καρτα κινητά το handcent?

Το chompSMS πάντως υποστηρίζει και τρέχει νεράκι.

 

Συμφωνώ τλκ είναι πολύ καλό το chompsms σ ευχαριστώ πολύ!!

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως περνάνε την Ευρωπαική ROM στο vickmall ? με ποια μέθοδο? ή πλέον μπορείς να βάζεις είτε international ειτε κινέζικη με τον ακριβώς ίδιο τρόπο ?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως περνάνε την Ευρωπαική ROM στο vickmall ? με ποια μέθοδο? ή πλέον μπορείς να βάζεις είτε international ειτε κινέζικη με τον ακριβώς ίδιο τρόπο ?

Από το vickmall την περνάνε με τη πρώτη μέθοδο πλέον για να παίρνεις και τα updates ota

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...