Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιες ερωτησεις για το κινητο:

-διαρκεια μπαταριας;

-sar;

-gps;

-προβληματα με τη ρομ;

-κατι που να προσεξει καποιος για αγορα απο κινα;

Πρώην κάτοχος nexus τόσο απροβληματιστη ρομ δεν έχω ξαναδεί..

Μπαταρία για τα δεδομένα της αρκετά καλή...

GPS καμπάνα..

Sar δεν ασχολούμαι μέσα στην ακτινοβολία ζω...

Να προσέξεις μόνο πιο μαγαζί θα επιλέξεις..

Η συσκευή στη τιμή που είναι τώρα για μένα είναι value for money

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μχ5 βγάζει 5 ώρες οθόνης άνετα μόλις βγάλω σκριν σοτ θα το ανεβάσω

 

http://s2.postimg.org/z7x84kwnd/S60218_213217.jpg

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Μόνο οι I έχουν

Πλεόν λέγονται G=Global

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία ιδέα τι διαφορά έχουν μεταξύ τους αυτά τα δύο tempered glass??

http://www.vickmall.com/nillkin-amazing-pe-eyes-care-and-anti-burst-tempered-glass-screen-ptotector-meizu-mx5.html

 

http://www.vickmall.com/nillkin-amazing-h-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-front-film-for-meizu-mx5.html

 

επιπλέον το silver back με το Grey back δεν έχουν και καμιά ιδιαίτερη διαφορά σωστά? το ασημί πιστεύω φαίνεται πιο όμορφο

Link to comment
Share on other sites

http://s2.postimg.org/z7x84kwnd/S60218_213217.jpg

 

τα νούμερα σου μου φαίνονται εξωπραγματικά σε σχέση με το δικό μου mx5

 

πια έκδοση flyme έχεις?

χρησιμοποιείς περισσότερο wifi ή 3g ?

 

10 το πρωί έβγαλα το κινητό απο ρη φόρτιση , μισή μέρα με 3g και την άλλη μισή Wi-Fi

 

http://i.imgur.com/MtRz0kk.jpg

http://i.imgur.com/qIAuQ0y.jpg

http://i.imgur.com/nSPbemq.jpg

http://i.imgur.com/dgqcdqM.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://s2.postimg.org/z7x84kwnd/S60218_213217.jpg

Εμένα 3.5-4 τι χρήση του κανεις;

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

εχω την 5.1.3.0G ειχα αναμικτα wifi (μεσα στο σπιτι)- 4g (εξω) + ακουγα και μια ωρα τραγουδια με κλειστη οθονη στη βολτα στο αμαξι μεσω bluetooth, παιζω online το pool 8 και soccer stars, τα υπολειπα στο chrome, sms, κλησεις δεν εχω fb, twitter κτλ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το fb θα φταίει αφού μέχρι και 15% έχουν πει ότι καταναλώνει

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 6:30 ώρες οθόνη σε μικτή χρήση ούτε για πλάκα...

Μόνο αν έχεις κατεβάσει πχ ταινίες έχεις κλείσει 4g κτλ και κάθεσαι και παρακολουθείς.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 6:30 ώρες οθόνη σε μικτή χρήση ούτε για πλάκα...

Μόνο αν έχεις κατεβάσει πχ ταινίες έχεις κλείσει 4g κτλ και κάθεσαι και παρακολουθείς.

 

λες να λεω ψεματα μολις μπορεσω θα ανεβασω πολλα σκριν σοτς για να εχετε πιο ολοκληρομενη εικονα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παιδιά, μόλις έκανα και εγώ την παραγγελία από vickmall το 16αρι!!

λίγες μικρές και ασημαντες ερωτήσεις έχω που της κάνω απλά για παν ενδεχόμενο και να ησυχασω.. :-P

1ον, το παρήγγειλα με την CN έκδοση Rom μιας και δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά , βρίσκομαι Αμερική έτσι κ αλλιώς. καλά έκανα σωστά?? με αυτή την έκδοση θα παίρνω αυτόματα όλες τις τελευταίες ενημερώσεις τις εταιρίας απευθείας.?

2ον, χρειάζεται να τους ζητήσω να κάνουν τίποτα στο κινητό πέρα από έναν απλό έλεγχο αν λειτουργούν όλα όπως πρέπει?

3ον και τελευταίο γιατί σας κούρασα, πιστεύεται ότι με κανένα μελλοντικό update θα φτιάξουν λόγο την κάμερα?? ποια είναι γενικά τα μεγαλύτερα μειονέκτηματα που έχει το κινητό, τρέχοντας την τελευταία Rom?

 

ευχαριστώ για όποιον καθίσει και ασχοληθεί και συγγνώμη για το μεγάλο ποστ, πρωτάρης σε παραγγελία από Κίνα βλέπεται και υπάρχει ένα κάποιο άγχος!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παιδιά, μόλις έκανα και εγώ την παραγγελία από vickmall το 16αρι!!

λίγες μικρές και ασημαντες ερωτήσεις έχω που της κάνω απλά για παν ενδεχόμενο και να ησυχασω.. :-P

1ον, το παρήγγειλα με την CN έκδοση Rom μιας και δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά , βρίσκομαι Αμερική έτσι κ αλλιώς. καλά έκανα σωστά?? με αυτή την έκδοση θα παίρνω αυτόματα όλες τις τελευταίες ενημερώσεις τις εταιρίας απευθείας.?

2ον, χρειάζεται να τους ζητήσω να κάνουν τίποτα στο κινητό πέρα από έναν απλό έλεγχο αν λειτουργούν όλα όπως πρέπει?

3ον και τελευταίο γιατί σας κούρασα, πιστεύεται ότι με κανένα μελλοντικό update θα φτιάξουν λόγο την κάμερα?? ποια είναι γενικά τα μεγαλύτερα μειονέκτηματα που έχει το κινητό, τρέχοντας την τελευταία Rom?

 

ευχαριστώ για όποιον καθίσει και ασχοληθεί και συγγνώμη για το μεγάλο ποστ, πρωτάρης σε παραγγελία από Κίνα βλέπεται και υπάρχει ένα κάποιο άγχος!!

 

1ον καλά έκανες απλά θα έχεις και κάποιες κινεζικες εφαρμογές μέσα τις οποίες αν πας λίγες σελίδες πίσω μπορείς να τις απενεργοποιήσει - σβησεις .ΑΣΕ που ή μετάφραση είναι για γέλια!!!

 

2ον δε νομίζω να χρειάζεται κάτι άλλο βέβαια αν θέλεις μπορείς να τους πεις να σου περάσουν και τη global έκδοση

 

3ον τη κάμερα δεν την έχω δουλέψει και πολύ για να έχω άποψη .

 

Γτ πήρες το 16αρη;

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Με την global τι διαφορά υπάρχει?? αυτή δεν θα παίρνει αργότερα τις αναβαθμίσεις από την CN? ναι την έχω αποθηκευμένο την σελίδα που λένε για τις εφαρμογές για να ξέρω τι να σβήσω!

το 16αρι το πήρα λόγω ότι δεν είχα θέμα ποτέ με το χώρο και το μαξ που είχα ήταν 8 εσωτερική και άλλα 8 σε κάρτα sd οπότε πιστεύω για μένα δεν άξιζε να δώσω 70 δολάρια παραπάνω για το 32αρι. ειδικά τώρα που θα κάνω χρήση και κανένα Dropbox.

Link to comment
Share on other sites

λες να λεω ψεματα μολις μπορεσω θα ανεβασω πολλα σκριν σοτς για να εχετε πιο ολοκληρομενη εικονα

Αν θες να έχει πλήρη στοιχεία της μπαταρίας κατέβασε κάποια εφαρμογή. Πχ better battery stats... H gsbsttery monitor...

Η σύσκεψη κρατάει στοιχεία μέχρι τις τελευταίες 12-13 ώρες..

Και ναι 6:30 ώρες με μικρή χρήση 4g Internet κτλ αποκλείεται να επιασες...

Επαναλαμβάνω για να πιάσεις τέτοια χρήση πρέπει η μόνο να βλέπεις τίποτα κατεβασμένα βίντεο κτλ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια δεν μου έρχονται μηνύματα από Wind cosmote εθνική τράπεζα. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Τι μνμ δεν σου ερχονται; χρησιμοποιείς την στοκ εφαρμογή η έχεις κατεβάσει κάποια άλλη;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Στοκ εφαρμογή. Μηνύματα από φίλους έρχονται κανονικά. Αλλά αν ζητήσω κωδικό πχ από Internet banking της έθνικης τράπεζας δεν θα έρθει. Αν ζητήσω να έρθει μήνυμα από κάποιες εφαρμογές τύπου viber revolut πάλι δεν θα έρθει μήνυμα και δεν ξέρω γιατί.
Link to comment
Share on other sites

Στοκ εφαρμογή. Μηνύματα από φίλους έρχονται κανονικά. Αλλά αν ζητήσω κωδικό πχ από Internet banking της έθνικης τράπεζας δεν θα έρθει. Αν ζητήσω να έρθει μήνυμα από κάποιες εφαρμογές τύπου viber revolut πάλι δεν θα έρθει μήνυμα και δεν ξέρω γιατί.

 

εμενα παντως και απο viber και απο revolut μ ερχονται ! Δες μεσα στα μηνυματα οχι στο προσωπικο αλλα στις ειδοποιησεις μηπως ειναι εκει

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Στοκ εφαρμογή. Μηνύματα από φίλους έρχονται κανονικά. Αλλά αν ζητήσω κωδικό πχ από Internet banking της έθνικης τράπεζας δεν θα έρθει. Αν ζητήσω να έρθει μήνυμα από κάποιες εφαρμογές τύπου viber revolut πάλι δεν θα έρθει μήνυμα και δεν ξέρω γιατί.

Δοκίμασε και μια αλλη εφαρμογή πχ hancent sms να δεις.. Εγώ την στοκ την έχω διαγράψει

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

$16 Coupon: 16MEIZU

*$219.99 geekbuying μια καλη τιμη.

Τέλεια τιμή...

Μετά από δύο μήνες και κάτοχος.. Πρώην νεξουσακιας μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω..

Βγαίνει beta έκδοση Ρομ και είναι πιο σταθερή και από τις official άλλων εταιρειών...

Μηδέν λαγκ μηδέν πρόβλημα λογισμικού απίστευτη χρήση fingerprint..

Πλέον σε τιμές 210 -220 δολαρίων για μένα είναι must have μιας και μιλάμε και για συσκευή απίστευτης ποιότητας..

Πραγματικά έγινα meizu fan boy πλέον...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...