Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια παρήγγειλα το σαββατο 19/9 το MX5 απο vickmall και δεν μ εχει στειλει email ουτε τιποτα...!!! εβαλα και την αμεση αποστολη που ειναι συν 25 ευρω για να μ ερθει σε 7-10 μερες...!!! τι μπορει να παιζει...;;;!!!

 

Πολυ επικυνδινο ;υτο που εκανες ,μακαρι να σε βγει σε καλο...πριν μερες μιλουσα με μελος καποιου φορουμ που το πηρε με γρηγορη αποστολη και πληρωσε στο τελωνειο 100 ευρω ....στειλε τους μαιλ αν δεν εφυγε να στο στειλουν με απλο ταχυδρομειο 15 μερες το πολυ θα κανει αν διαβαζες ποιο πθσω σχετικα ερχονται γρηγορα τωρα με απλο ταχυδρομειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ισχυει αυτο με την χρεωση στα τελωνεια παιδια....τωρα μιλησα με εναν φιλο ο οποιος πριν μερικες μερες παρηγγειλε απο vickmall κινητο(330 ευρω) και του ηρθε κανονικα χωρις καμια extra χρεωση...

 

Ηταν απλα τυχερος!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχει παρει ενας φιλος μου ενα meizu mx5 και αντιμετωπιζει το εξης προβλημα.τον κσλουνε στο τηλ και ενω ακουει κανονικα το τηλ να χτυπαει βλεπει μονο μαυριλα στην οθονη και οχι το εικονιδιο που σου δειχνει οταν καποιος σε καλει.και το ανοιγει με το ακουστικο bluetooth για να απαντησει.γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Περί τελωνειου δεν είναι δεδομένο ότι θα περάσει με courier...απλά σαφέστατα έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες...ενώ από ΕΛΤΑ περνάνε χωρίς έλεγχο. Υπάρχει στους κανονισμούς αγορών από εξωτερικό εδώ σαφέστατα η προτροπή να μην αγοραζουμε ποτέ με courier από χώρες εκτός ευρωπαϊκής ένωσης λόγω τελωνειου... Προχτες συναδέρφους πλήρωσε 100 ευρώ τελωνείο για 3 μπλούζες που αγόρασε από Αμερική.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει ενας φιλος μου ενα meizu mx5 και αντιμετωπιζει το εξης προβλημα.τον κσλουνε στο τηλ και ενω ακουει κανονικα το τηλ να χτυπαει βλεπει μονο μαυριλα στην οθονη και οχι το εικονιδιο που σου δειχνει οταν καποιος σε καλει.και το ανοιγει με το ακουστικο bluetooth για να απαντησει.γιατι γινεται αυτο?

 

Καλησπερα αν δεν και δεν το εχω ξανα ακουσει αυτο,ας το κανει clear data και να τα ξανα περασει ολα απο την αρχη...αν δεν στρωσει κι ετσι..ενημερωνει το καταστημα που το αγορασε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περί τελωνειου δεν είναι δεδομένο ότι θα περάσει με courier...απλά σαφέστατα έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες...ενώ από ΕΛΤΑ περνάνε χωρίς έλεγχο. Υπάρχει στους κανονισμούς αγορών από εξωτερικό εδώ σαφέστατα η προτροπή να μην αγοραζουμε ποτέ με courier από χώρες εκτός ευρωπαϊκής ένωσης λόγω τελωνειου... Προχτες συναδέρφους πλήρωσε 100 ευρώ τελωνείο για 3 μπλούζες που αγόρασε από Αμερική.

 

το 100 ευρω ταριφα το εχουν....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!Νεο μελος στο myphone και κατοχος και εγω του meizu mx5 εδω και ενα μηνα,αλλα εχω προβλημα με τα ελληνικα!Πως μπορω να βαλω και επισης πως επαναφερω αν θελω την προηγουμενη εκδοση(4.5.1)γιατι εχω κανει apdate και τωρα εχω την 4.5.2..Κατα τ αλλα το κινητο ειναι μπομπα!Απαντηστε παρακαλω!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αν δεν και δεν το εχω ξανα ακουσει αυτο,ας το κανει clear data και να τα ξανα περασει ολα απο την αρχη...αν δεν στρωσει κι ετσι..ενημερωνει το καταστημα που το αγορασε..

 

οταν εννοεις clear data δηλαδη οχι μια απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να το κανει απο το bootlader?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομα εαν θελει να περασει την 4.5.2.7 l που ειδα οτι ειναι η τελευταια εκδοση απο την meizu πως μπορει να το κανει.κατεβαζει το αρχειο απο το κινητο και μετα το ανοιγει και κανει τα υπολοιπα μονο του το κινητο η το κατεβαζει απο pc και συνδεει το κινητο και επιλεγει αναβαθμιση.μπορει να φαινονται πολυ ηλιθιες η ερωτησεις μου για τους μυημενους αλλα δεν το κατεχω με rom κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση στους κατόχους, η οθόνη είναι τόσο ζωντανή όσο και στα αντίστοιχα Samsung;

 

Δεν είναι τόσο κορεσμένα τα χρώματα αλλά σίγουρα είναι πιο κορεσμένα από ips.

Στη τελευταία έκδοση (Α) το wifi κάνει συνέχεια αποσυνδεσεις και δεν είναι τόσο ισχυρό η είναι ιδέα μου;

Το ίδιο διάβασα και απο κάποιους άλλους χρήστες του εξωτερικού.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο κορεσμένα τα χρώματα αλλά σίγουρα είναι πιο κορεσμένα από ips.

Στη τελευταία έκδοση (Α) το wifi κάνει συνέχεια αποσυνδεσεις και δεν είναι τόσο ισχυρό η είναι ιδέα μου;

Το ίδιο διάβασα και απο κάποιους άλλους χρήστες του εξωτερικού.

 

Ηλια (elthis), Δημητρη (Pik), επειδη παρελαβα και οταν γυρισω σπιτι θα ανοιξω το ΜΧ5, προτεινετε να το αφησω με την Α η να φλασαρω Ι ?

Εντυπωσεις απο touch οθονης, αυτονομια? Για βασικη συσκευη πιστευετε οτι μπορει να σταθει...?

Link to comment
Share on other sites

Ηλια (elthis), Δημητρη (Pik), επειδη παρελαβα και οταν γυρισω σπιτι θα ανοιξω το ΜΧ5, προτεινετε να το αφησω με την Α η να φλασαρω Ι ?

Εντυπωσεις απο touch οθονης, αυτονομια? Για βασικη συσκευη πιστευετε οτι μπορει να σταθει...?

 

Βαγγέλη δε σου λέω καλορίζικο γιατί με σένα πάει μαζί και το καλοπούλητο :p...

 

Λοιπόν, Στη πρώτη ερώτηση σου εδώ Και εγώ Αυτή την απορία...επέλεξα να κρατήσω την Α λόγω συχνοτερων αναβαθμίσεων.

Touch screen πολύ καλό πραγματικά και με προστασία οθόνης που του φοράω.

Αυτονομία μέτρια πράγματα όπως και κάθε πρόσφατη συσκευή που σέβεται τον εαυτό της και θέλει να υποστηρίξει το fast charging.

Πρώτη φορά flyme από μένα και έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια. Δε θα σου πω λοιπόν για το αν αξίζει σαν κύρια συσκευή.

Θετικά Μέχρι στιγμής:

Απόδοση επεξεργαστή, Οθόνη, touch, ηχείο, ακουστικό.

Αρνητικά:

Κακό wifi με αποσυνδεσεις (εύχομαι να φταίει η έκδοση), μπαταρία (όπως οι περισσότερες νέες συσκευές), μπροστινή κάμερα.

 

Αυτά από μια μέρα συμβίωσης...

 

Στην οθόνη Πως εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις βρε παιδιά;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δε σου λέω καλορίζικο γιατί με σένα πάει μαζί και το καλοπούλητο :p...

 

Λοιπόν, Στη πρώτη ερώτηση σου εδώ Και εγώ Αυτή την απορία...επέλεξα να κρατήσω την Α λόγω συχνοτερων αναβαθμίσεων.

Touch screen πολύ καλό πραγματικά και με προστασία οθόνης που του φοράω.

Αυτονομία μέτρια πράγματα όπως και κάθε πρόσφατη συσκευή που σέβεται τον εαυτό της και θέλει να υποστηρίξει το fast charging.

Πρώτη φορά flyme από μένα και έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια. Δε θα σου πω λοιπόν για το αν αξίζει σαν κύρια συσκευή.

Θετικά Μέχρι στιγμής:

Απόδοση επεξεργαστή, Οθόνη, touch, ηχείο, ακουστικό.

Αρνητικά:

Κακό wifi με αποσυνδεσεις (εύχομαι να φταίει η έκδοση), μπαταρία (όπως οι περισσότερες νέες συσκευές), μπροστινή κάμερα.

 

Αυτά από μια μέρα συμβίωσης...

 

Στην οθόνη Πως εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις βρε παιδιά;;

 

Εχεις δοκιμασει να βαλεις καποιον αλλο launcher να δεις πως ανταποκρινεται?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δε σου λέω καλορίζικο γιατί με σένα πάει μαζί και το καλοπούλητο :p...

 

Λοιπόν, Στη πρώτη ερώτηση σου εδώ Και εγώ Αυτή την απορία...επέλεξα να κρατήσω την Α λόγω συχνοτερων αναβαθμίσεων.

Touch screen πολύ καλό πραγματικά και με προστασία οθόνης που του φοράω.

Αυτονομία μέτρια πράγματα όπως και κάθε πρόσφατη συσκευή που σέβεται τον εαυτό της και θέλει να υποστηρίξει το fast charging.

Πρώτη φορά flyme από μένα και έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια. Δε θα σου πω λοιπόν για το αν αξίζει σαν κύρια συσκευή.

Θετικά Μέχρι στιγμής:

Απόδοση επεξεργαστή, Οθόνη, touch, ηχείο, ακουστικό.

Αρνητικά:

Κακό wifi με αποσυνδεσεις (εύχομαι να φταίει η έκδοση), μπαταρία (όπως οι περισσότερες νέες συσκευές), μπροστινή κάμερα.

 

Αυτά από μια μέρα συμβίωσης...

 

Στην οθόνη Πως εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις βρε παιδιά;;

 

Το flyme θα σου αρεσει Ηλια, ειμαι σιγουρος. Η καμερα λετε να ειναι βελτιωμενη σε σχεση με το ΜΧ4?

Για το κακο Wifi θα το δω κι εγω σημερα και θα σου πω.

Για τη μπαταρια δεν περιμενω πολλα απο κανενα συγχρονο κινητο, το fast charging ειναι μεγαλη υποθεση...

Link to comment
Share on other sites

Ηλια (elthis), Δημητρη (Pik), επειδη παρελαβα και οταν γυρισω σπιτι θα ανοιξω το ΜΧ5, προτεινετε να το αφησω με την Α η να φλασαρω Ι ?

Εντυπωσεις απο touch οθονης, αυτονομια? Για βασικη συσκευη πιστευετε οτι μπορει να σταθει...?

 

οταν το ανοιξεις να μας πεις πως σου φαινεται.

για μενα να το αφησεις με την Α, αλλα και παλι δεν θα δεις μεγαλες διαφορες.

touch ειναι κλασσικα κορυφαιο οπως και η αυτονομια θα το δεις και μονος σου

 

αποψε θα σου πω και ποια εκδοση να βαλεις.

Μην σε παραξενεψει η οθονη που δεν ειναι απιστευτα φωτεινη :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαζω τοσο καιρο τα σχολια σας εδω στο forum και προσπαθω να καταλαβω την λειτουργια του meizu. εχω παραγγειλει ηδη το mx5 γτ διαβασα τα χαρακτιριστικα του και το βρηκα πολυ δυνατο και οικονομικο! ειναι η πρωτη φορα που θα χρεισιμοποιησω κινεζικο και αυτα που λετε μου φαίνονται εξίσου κινεζικα!!!:worry:

 

θελω να ρωτησω...τι ειναι αυτο το 'Α' και το 'Ι' που πρασπαθητε να καταλάβετε πιo ειναι η καλυτερo;

 

το λογιμσικο δεν ειναι ή δεν μπορει να γινει οπως της google;; (εχω παραγγειλει την international rom)

Edited by chrispolo
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαζω τοσο καιρο τα σχολια σας εδω στο forum και προσπαθω να καταλαβω την λειτουργια του meizu. εχω παραγγειλει ηδη το mx5 γτ διαβασα τα χαρακτιριστικα του και το βρηκα πολυ δυνατο και οικονομικο! ειναι η πρωτη φορα που θα χρεισιμοποιησω κινεζικο και αυτα που λετε μου φαίνονται εξίσου κινεζικα!!!:worry:

 

θελω να ρωτησω...τι ειναι αυτο το 'Α' και το 'Ι' που πρασπαθητε να καταλάβετε πιo ειναι η καλυτερo;

 

το λογιμσικο δεν ειναι ή δεν μπορει να γινει οπως της google;; (εχω παραγγειλει την international rom)

 

Αυτό που πήρες είναι το Ι (international), το Α είναι η αντίστοιχη κινέζικη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πήρες είναι το Ι (international), το Α είναι η αντίστοιχη κινέζικη έκδοση.

 

το προηγουμενο κινητο που ειχα ηταν το nexus 5...εχει τοσο μεγαλες διαφορες στη λειτουργια του απο τα κλασικα κινητα;;;

 

διαβαζω να λενε εχασα τα αυγα και τα πασχαλια, αλλος λεει ολα μια συνήθεια ειναι και κατι τετοια!!! τι παιζει;;;

Link to comment
Share on other sites

το προηγουμενο κινητο που ειχα ηταν το nexus 5...εχει τοσο μεγαλες διαφορες στη λειτουργια του απο τα κλασικα κινητα;;;

 

διαβαζω να λενε εχασα τα αυγα και τα πασχαλια, αλλος λεει ολα μια συνήθεια ειναι και κατι τετοια!!! τι παιζει;;;

 

Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, εγώ δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. :blink:

Αλλά και πάλι πόσο να σου πάρει να το συνηθήσεις 1, 2 άντε 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

το προηγουμενο κινητο που ειχα ηταν το nexus 5...εχει τοσο μεγαλες διαφορες στη λειτουργια του απο τα κλασικα κινητα;;;

 

διαβαζω να λενε εχασα τα αυγα και τα πασχαλια, αλλος λεει ολα μια συνήθεια ειναι και κατι τετοια!!! τι παιζει;;;

 

εκανες καλη επιλογη,μεγαλη αν αναβαθμιση σε σχεση με το Nexus5.

μην σε ανησυχει τιποτα οταν σου φτασει θα στα λυσουμε ολα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω σήμερα..πρώτη παρατήρηση η υπερθέρμανση..αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;;

Δεν έχω τη συσκευή αλλά από διάφορα reviews που έχω δει λένε ότι δεν παρουσιάζεται τέτοιο φαινόμενο. Αν και λόγω metal body πιθανον να νιώθεις τη θέρμανση λίγο πιο έντονα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω σήμερα..πρώτη παρατήρηση η υπερθέρμανση..αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;;

 

ποια εκδοση εισαι;

 

με την μια κατεβασε και φλασαρε το fw απο την αρχη.

αλλη παρατηρηση δεν εχεις; :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μου το εστειλαν με την U εκδοση που δεν κανει για ελλαδα. Αυριο θα βαλω Ι η Α. Τι ειναι το fw? Αλλες παρατηρησεις ειναι πολυ καλη οθονη κ καμερα, αλλα και μερικα lagarismata στο flyme
Link to comment
Share on other sites

Μου το εστειλαν με την U εκδοση που δεν κανει για ελλαδα. Αυριο θα βαλω Ι η Α. Τι ειναι το fw? Αλλες παρατηρησεις ειναι πολυ καλη οθονη κ καμερα, αλλα και μερικα lagarismata στο flyme

 

βαλε την Α.

Την Ι δεν μπορεις να την βαλεις ετσι απλα εκτος αν ακολουθησεις τον οδηγο με adbdrivers κλπ αν θυμαμαι καλα.

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μου το εστειλαν με την U εκδοση που δεν κανει για ελλαδα. Αυριο θα βαλω Ι η Α. Τι ειναι το fw? Αλλες παρατηρησεις ειναι πολυ καλη οθονη κ καμερα, αλλα και μερικα lagarismata στο flyme

Τι εννοεις λαγκαρισματα; Αυτά φοβάμαι για να αφησω το nexus

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδια 12 Οκτωβρίου κυκλοφορεί στην κινα το meizu 5 pro...ειναι παρα πολυ δυνατο...!!! η τιμη του στη κινα θα ειναι 390 ευρω... αρχιζω να σκέφτομαι να μν ανοιξω το mx5 που παρήγγειλα και να το πουλήσω με τη μια...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...