Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο αρκετες προσπαθειες, και με τη βοηθεια του puzzle21 (ευχαριστω!!!), ολα δειχνουν να δουλευουν ομαλα.

Κατεβαζω τωρα την 5.1.3.0, θα προσπαθησω να την εγκαταστησω και θα επανελθω.:)

Από πάνω βάλε την μη κάνεις clear data...

Και δεν χρειάζονται ευχαριστίες παιδιά... Σήμερα είστε εσείς αύριο μπορεί να ζητάω μια βοήθεια εγώ..

Γι αυτό είμαστε όλοι εδώ να ανταλλάξουμε απόψεις και να βοηθάμε όσο μπορούμε.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα. Την έβαλα κι εγώ την καινούργια έκδοση και τρέχει μια χαρά μέχρι τώρα. Διάβασα τι άλλαξε αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν το κατάλαβα! Κάτι για Red message και κάτι για shake Phone! Αν ξέρει κάποιος τι είναι αυτά ας μας πει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω το OneplusOne πιστευετε οτι αξιζει να το δωσω για να παρω το MX5 ?

Εχει λαγκαρισματα? Το λογισμικο ειναι stable ή θα χρειαστει να φλασαρω ρομ ? Γενικα οσοι το εχετε ειστε ευχαριστημενοι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω το OneplusOne πιστευετε οτι αξιζει να το δωσω για να παρω το MX5 ?

Εχει λαγκαρισματα? Το λογισμικο ειναι stable ή θα χρειαστει να φλασαρω ρομ ? Γενικα οσοι το εχετε ειστε ευχαριστημενοι?

Εγώ που είχα nexus έχω ευχαριστηθεί την αλλαγή..δεν υπάρχουν φίλε ρομ όπως έχεις συνηθίσει.. Απλά η εταιρεία βγάζει συχνά updates του flyme λειτουργικού.

Αλαγκαριστο ειναι πολύ καλή οθόνη και αρκετά καλή μπαταρία.

Τώρα αν εσύ θες άλλες Ρομ και φλασαρισματα τους σίγουρα δεν κάνει για εσένα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα nexus έχω ευχαριστηθεί την αλλαγή..δεν υπάρχουν φίλε ρομ όπως έχεις συνηθίσει.. Απλά η εταιρεία βγάζει συχνά updates του flyme λειτουργικού.

Αλαγκαριστο ειναι πολύ καλή οθόνη και αρκετά καλή μπαταρία.

Τώρα αν εσύ θες άλλες Ρομ και φλασαρισματα τους σίγουρα δεν κάνει για εσένα.

 

Οχι φιλε αυτο ειναι που δεν θελω. Θελω μια stable rom που να ειναι αξιοπιστη.Βγαζει ανετα μερα η μπαταρια? Και κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι συγκριτα με το mx4 pro τι πλεονεκτηματα εχει το mx5 , γιατι απο οτι βλεπω στα specs και καλυτερη οθονη εχει και μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, τα μηνύματα τύπου από viber TypeMail και άλλες εφαρμογές. Σας έρχονται; γιατί εμένα δεν έρχονται.

Έρχονται αλλά πρέπει να δώσεις μέσω security permission στις εφαρμογές που θες όπως επίσης και στο google play services και framework..

Επίσης μπες security accelerator πάτα πάνω δεξιά στο γρανάζι και βάλε σε whitelist πάλι τα google όπως και το Viber και όποια άλλη εφαρμογή θες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Από πάνω βάλε την μη κάνεις clear data...

Και δεν χρειάζονται ευχαριστίες παιδιά... Σήμερα είστε εσείς αύριο μπορεί να ζητάω μια βοήθεια εγώ..

Γι αυτό είμαστε όλοι εδώ να ανταλλάξουμε απόψεις και να βοηθάμε όσο μπορούμε.

 

Οι ευχαριστιες χρειαζονται, ωστε να αναγνωριζεται ο κοπος αυτου που βοηθησε:D.

Την κατεβασα στο smartphone, αλλα δε μου δινει επιλογη για install, μονο Unzip & Extract. Παρολ' αυτα, με μια 2η προσπαθεια, μεσω του File Explorer, ηδη αυτην τη στιγμη, περνιεται το Update.:D

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα τελικά και πέρασα την 5.1.3.0Α . Την έκανα download κατευθείαν από το κινητό μου το πρότειναν κι από το meizufans χωρίς clear data γιατί από Α σε Α δεν χρειάζεται μου είπαν(το ίδιο έκανα και με άλλη ρομ 5.1.2.0A αλλά μου έβγαζε firmware not found). Όλα είναι στη θέση τους η έκδοση τα σπάει άλλαξε όλο το κινητό. Με τον google istaller έχω και τις εφαρμογές της google απλά όταν τον εγκαταστήσετε κάντε restart γιατί θα σας βγάλει error στο play store. Edited by pskpanos
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα τελικά και πέρασα την 5.1.3.0Α . Την έκανα download κατευθείαν από το κινητό μου το πρότειναν κι από το meizufans χωρίς clear data γιατί από Α σε Α δεν χρειάζεται μου είπαν(το ίδιο έκανα και με άλλη ρομ 5.1.2.0A αλλά μου έβγαζε firmware not found). Όλα είναι στη θέση τους η έκδοση τα σπάει άλλαξε όλο το κινητό. Με τον google istaller έχω και τις εφαρμογές της google απλά όταν τον εγκαταστήσετε κάντε restart γιατί θα σας βγάλει error στο play store.

Επιτέλους ρε φίλε...

Αντε να το χαρείς

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ρε φίλε...

Αντε να το χαρείς

Eυχαριστώ για την βοήθεια. Να σε ρωτήσω γιατί οταν κατεβάζω καινούριο θέμα και παω να το εγκαταστήσω μου λέει ότι δεν έχω άδεια αφου έχει γίνει verifying του flyme accound μου όταν τον δημιούργησα.Στην προήγουμενη έκδοση δεν είχα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την βοήθεια. Να σε ρωτήσω γιατί οταν κατεβάζω καινούριο θέμα και παω να το εγκαταστήσω μου λέει ότι δεν έχω άδεια αφου έχει γίνει verifying του flyme accound μου όταν τον δημιούργησα.Στην προήγουμενη έκδοση δεν είχα πρόβλημα

 

Βάλε ώρα Πεκίνου πριν προσπαθήσεις να αλλάξεις θέμα.Όταν το εγκαταστήσεις βάλε κανονικά την ώρα.

 

Κάποιος που να έχει δοκιμάσει την 5.6.2.1 να μας πει αν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά στην μπαταρία από την τελευταία stable?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ώρα Πεκίνου πριν προσπαθήσεις να αλλάξεις θέμα.Όταν το εγκαταστήσεις βάλε κανονικά την ώρα.

 

Κάποιος που να έχει δοκιμάσει την 5.6.2.1 να μας πει αν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά στην μπαταρία από την τελευταία stable?

 

Δεν έχουν καμιά διαφορά σαν firmwares η τελευταία stable με την τελευταία beta.

Είναι πανομοιότυπες.

Η μόνη διαφορά είναι ότι αν βάλεις την stable θα πάρεις ΟΤΑ update όταν βγει η επόμενη stable, ενώ αν βάλεις την beta θα είσαι στο κανάλι με τα εβδομαδιαία beta updates.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την βοήθεια. Να σε ρωτήσω γιατί οταν κατεβάζω καινούριο θέμα και παω να το εγκαταστήσω μου λέει ότι δεν έχω άδεια αφου έχει γίνει verifying του flyme accound μου όταν τον δημιούργησα.Στην προήγουμενη έκδοση δεν είχα πρόβλημα[/quote

Είσαι θεός δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δουλεύω με άλλους launcher πχ nova τώρα λίγο τον buzz.. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι δεν θα έχω gestures η double tap to sleep πχ...

Επιπλέον μου αρέσει περισσότερο και το stock look...

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι παρατήρησα τώρα με την 5.1.3.0 όταν κάποιος σε καλει πατώντας μια φορά το volume μπαίνει σε mute και αν το κρατήσεις πατημένο απαντάει

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγο έβαλα και εγώ την 5.1.3.0Α και όλα δουλεύουν ρολόι όπως και πριν..το μόνο που παρατήρησα μέχρι στιγμής είναι τεράστια διαφορά στην αναγνώριση του αποτυπώματος στο ξεκλείδωμα.Παιδιά είναι τρομερά γρήγορο πλέον ,όχι ότι δεν ήταν και πριν αλλά έγινε ακόμα καλύτερο και ταχύτερο και τώρα πια είναι σχεδόν αδύνατον να μην αναγνωρίσει το αποτύπωμα με την πρώτη προσπάθεια.Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στη δική μου συσκευή μετά την αναβάθμιση.Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάποια άλλη διαφορά? Στην μπαταρία ίσως ή και γενικά κάπου αλλού?
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει περισσότερο τώρα επίσης μπορείς να πείς cheece ή photo γιανα βγαλει φωτογραφία. Το vault δεν ξέρω που το έχει τό ψαχνω.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν μου κανει upgrade στην stable 3 και μου λεει οτι εχω το τελευταίο λογισμικό που ειναι διαθέσιμο? Την 5.1.2.0g εχω επίσημη έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Πωλείται Meizu Pro 5 3GB RAM 32GB Black με θήκη και Tempered Glass περασμένα. Δεν έχει το παραμικρό σημάδι και δουλεμενο σχεδόν μήνα. Τιμή 360€. Οποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πωλείται Meizu Pro 5 3GB RAM 32GB Black με θήκη και Tempered Glass περασμένα. Δεν έχει το παραμικρό σημάδι και δουλεμενο σχεδόν μήνα. Τιμή 360€. Οποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ. Ευχαριστώ.

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-mx5-pro

Ακριβά πουλάς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν μου κανει upgrade στην stable 3 και μου λεει οτι εχω το τελευταίο λογισμικό που ειναι διαθέσιμο? Την 5.1.2.0g εχω επίσημη έκδοση

Δεν υπάρχει 5.1.3.0g...ευρωπαικη δηλαδή.

Αν θες κατεβάζεις την Α και την περνάς εσύ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη είμαι νέο μέλος και θα ήθελα της γνώμες σας είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στο meizu mx5 και Samsung s6, ξέρω υπάρχει και διαφορά τιμής αλλά μετά από πολύ ψάξιμο θα ήθελα και δεύτερη γνώμη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη είμαι νέο μέλος και θα ήθελα της γνώμες σας είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στο meizu mx5 και Samsung s6, ξέρω υπάρχει και διαφορά τιμής αλλά μετά από πολύ ψάξιμο θα ήθελα και δεύτερη γνώμη

Αλήθεια τι να συγκρίνουμε ρε φίλε; ότι και να λέμε το s6 είναι άλλο επίπεδο και εξου η διαφορά και και και...

Αν και πάλι δεν θα έδινα τόσα λεφτά και πιθανόν θα πήγαινα στο σούπερ τιμολογιακα πλεον g4.

Αν απλά θες μια συσκευή να μη κολλάει με ωραία οθόνη καλή φωτογραφική, όχι επίπεδο s6, γρήγορο κτλ με λίγα λεφτά ναι τοτε το mx5 είναι μια χαρά..

Αλλά συγκρίσεις ανόμοια κατ εμε..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη είμαι νέο μέλος και θα ήθελα της γνώμες σας είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στο meizu mx5 και Samsung s6, ξέρω υπάρχει και διαφορά τιμής αλλά μετά από πολύ ψάξιμο θα ήθελα και δεύτερη γνώμη

 

Εννοείται πας σε μειζου και κάρτας τα ωραία σου λεφτακια και τα κανείς σουβλάκια από το να σου τα φάει η σαμσουνγκ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...