Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

την ειδα και εγω την προσφορα.

γινεται να παραγγηλω απο το αγγλικο site;

πως θα ερθει ελλαδα;

Delivery address βαζω αγγλια η europe?

Link to comment
Share on other sites

χωρα αποστολης βαζεις αγγλια αλλα εκει που θα βαλεις την πολη σου διπλα να εχεις Greece ,οταν γινει η παραγγελια τους στελνεις μηνυμα και σου αλλαζουν την χωρα αποστολης ,η παραλαβη ειναι πολυ γρηγορη, υπαρχει ατομο εδω μεσα που παρελαβε σε 2 μερες ,οσο και να μας φαινεται παραξενο
Link to comment
Share on other sites

χωρα αποστολης βαζεις αγγλια αλλα εκει που θα βαλεις την πολη σου διπλα να εχεις Greece ,οταν γινει η παραγγελια τους στελνεις μηνυμα και σου αλλαζουν την χωρα αποστολης ,η παραλαβη ειναι πολυ γρηγορη, υπαρχει ατομο εδω μεσα που παρελαβε σε 2 μερες ,οσο και να μας φαινεται παραξενο

Ευχαριστω,

στο checkout εχει delivery uk 5- ευρω και europe 28,5 ευρω για μικρα ποσα. εκει τι βάζω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,

στο checkout εχει delivery uk 5- ευρω και europe 28,5 ευρω για μικρα ποσα. εκει τι βάζω;

 

μηπως με το μικρα ποσα να μη εννοει το honor 7 και αρα να ειναι free shipping?

 

Ταξιδιωτη, προσωπικα πολυ ευχαριστημενος απο καμεραα, μπαταρια, οθονη, hardware. Προβλημα μου δημιουργησε μονο στο B140 version αλλα με την αναβαθμιση στο marshmallow μεχρι στιγμης ολα τελεια και εξαφανιστηκαν τα bugs του Β140. Βεβαια επειδη μια μερα χρηση εχω στο ΜΜ δεν προλαβα να ανιχνευσω τα bugs του!!

Εαν δεν βαλεις καρτα μνημης τοτε ναι ειναι dual!

Link to comment
Share on other sites

μηπως με το μικρα ποσα να μη εννοει το honor 7 και αρα να ειναι free shipping?

 

δοκιμασα και με το ρολοι και με το honor 7

μονο ρολοι βγαζει 4 λιρες μεταφορικα για αγγλια και 21 λιρες για ευρωπη. επειδη ειναι μικρο ποσο

για το honor 7 βγαζει δωρεαν μεταφορικα για αγγλια και 21 λιρες για ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

alex έβαλα την Β140 και πάει αρκετά καλύτερα το κινητό

Τι λέει η Β313? βλέπεις διαφορές?

 

Και στην Ελλαδα

http://www.skroutz.gr/s/7448262/Huawei-Honor-7-16GB.html?from=mail_notification

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία.

Σκέφτομαι να το πάρω.

Από κάμερα τι λέει?

Επίσης,μπαταρία?

Εχει τίποτα θέματα με οθόνη η κάτι άλλο hardware?

Λογικά dual είναι αν δεν βάλει ο χρήστης την κάρτα μνήμης σωστά?

Κάποια βοήθεια από κατόχους?

 

Από κάποια πράγματά πού διάβασα,το ευρωπαϊκό δεν μπορεί να παίξει παιχνίδια?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

alex έβαλα την Β140 και πάει αρκετά καλύτερα το κινητό

Τι λέει η Β313? βλέπεις διαφορές?

 

Και στην Ελλαδα

http://www.skroutz.gr/s/7448262/Huawei-Honor-7-16GB.html?from=mail_notification

 

Η Β313 μονο βελτιωσεις ειχε για την περιπτωση μου πλην το γεγονος οτι πλεον απασχολει σχεδον 2GB RAM χωρις να ανοιξω καποια εφαρμογη, δεν ξερω γιατι!!.. Βελτιωθηκε και η μπαταρια.

Ταξιδιωτη αυτο με τα applications-games ηταν ισως καποια bugs σε λιγους σε προηγουμενα updates. Τωρα πλεον νομιζω λειτουργουν ολους, ολα τα προγραμματα

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κ εγω απο media markt 379 με το power bank αξιας 40 ευρω δωρο .μεγαλο φαουλ η σιμ2 με microsd που στο honor 6 που ειχα το ηθελα . πως γινεται να αλλαξουμε την αναλυση της οθονης σε 720p για να γλυτωσω μπαταρια ?στο honor 6 γινοταν ...
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κ εγω απο media markt 379 με το power bank αξιας 40 ευρω δωρο .μεγαλο φαουλ η σιμ2 με microsd που στο honor 6 που ειχα το ηθελα . πως γινεται να αλλαξουμε την αναλυση της οθονης σε 720p για να γλυτωσω μπαταρια ?στο honor 6 γινοταν ...

 

 

 

Δυστυχώς φιλέ μου δε γίνεται.Εάν έχεις την Β130 μην προχωρήσει χειροκίνητα στην Β140 επειδή τρώει λίγο παραπάνω μπαταρία :cry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω crispa για την συμβουλη .δεν την παταω παλι οπως το honor 6 που το update σε b532 (5.1.1) το αχρηστευσε

 

 

 

Και πού να εβαζες την 5.12.1 εκεί να δεις κλάματα.:cry:

Γνωρίζει κανείς φίλοι μου πως γυρνάνε από Β140 σε Β130;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Και πού να εβαζες την 5.12.1 εκεί να δεις κλάματα.:cry:

Γνωρίζει κανείς φίλοι μου πως γυρνάνε από Β140 σε Β130;

 

Δεν ειμαι και σιγουρος αλλα απο εδω http://www.modaco.com/forums/topic/375942-roms-honor-7-stock-rom-images/ να κατεβασεις την full rom B121 και μετα το update 121-130. Και μετα με local update

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οσους δεν γνωριζουν τι ειναι το local update:

 

Part I - How To Update From B100 to B140

For The Model (PLK-L01)

 

 

Important Note: Please update your device before rooting it. You will lose your root access if you attempt to update after rooting your device.

Step 1: Download the latest stock ROM for Honor 7 from the below link:

http://www.modaco.com/forums/topic/3...ck-rom-images/

 

Step 2: Download the B121 EMUI 3.1 update package.

Step 3: Download the B130 update package.

Step 4: Download the B140 update package.

 

Step 5: Extract the B121 update zip file and get the UPDATE.app file from it.

Step 6: Copy the UPDATE.app file from your computer to the /sdcard/dload/ directory.

 

(Εαν δεν ειναι UPDATE.app τοτε μετονομαστε το σε αυτο το ονομα. Μπορειτε αντι το update.app να μετονομασετε το zip σε update.zip

Εαν δεν υπαρχει dload φακελο τοτε δημιουργειστε τον)

 

Step 7: Launch your device and go to: Settings -> Updater -> Menu -> Local Update and choose the UPDATE.app file.

Step 8: Install the update and wait until it reboots again. Check if the update is working successfully.

 

Step 9: Copy the B130 update zip file from your computer to the /sdcard/dload/ directory.

Step 10: Make sure the name of your update zip file is “update.zip”.

Step 11: Apply the update by going to: Settings -> Updater -> Menu -> Local Update and choosing the update.zip file.

Step 12: Install the update and wait until it reboots again. Check if the update is working successfully.

 

Step 13: Delete the update.zip file from your /sdcard/dload/ directory.

Step 14: Copy the B140 update zip file from your computer to the /sdcard/dload/ directory.

Step 15: Make sure the name of your update zip file is “update.zip”.

Step 16: Apply the update by going to: Settings -> Updater -> Menu -> Local Update and choosing the update.zip file.

Step 17: Install the update and wait until it reboots again.

Warning: We don't recommend you to flash any beta versions. When stable versions are available, we will post them here.

Note: In case you have installed a beta version and you want to roll back from Android 6.0 to Android 5.0, you can use this official file to accomplish that.

 

 

Πηγη: http://forum.xda-developers.com/honor-7/general/guide-beginners-how-to-root-update-fix-t3255452

Που ειναι ενας πολυ ωραιος οδηγος για διαφορα ζητηματα για beginners

Edited by alexandrosnic
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί έχω κολλήσει

έχω βάλει δαχτυλικό δεξί και αριστερό

όταν ανοίγω με το δεξί βλέπω τα πάντα και φωτογραφίες

με το αριστερό δεν βλέπω τις φωτογραφίες

Θέλω να τα βλέπω όλα το ίδιο είτε ανοίγω με το δεξί η με το αριστερό

γίνετε?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι η οθονη ειναι κυρτη στις ακρες γυρω γυρω οπως στο huawei g8 και δεν μπορουσα να βαλω καμια προστασια οθονης γιατι μου αφηνε ασπριλα γυρω γυρω
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

στο site huawei δεν υπαρχει?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

στο site huawei δεν υπαρχει?

 

http://www.hihonor.com/global/products/mobile-phones/honor7/

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι η οθονη ειναι κυρτη στις ακρες γυρω γυρω οπως στο huawei g8 και δεν μπορουσα να βαλω καμια προστασια οθονης γιατι μου αφηνε ασπριλα γυρω γυρω

 

οχι δεν ειναι κυρτη η οθονη, η τελοσπαντων δεν δημιουργει προβλημα με το προστατευτικο

 

Κυριακο δεν καταλαβω τι θες να πεις

Edited by alexandrosnic
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Θα το πάρω σήμερα και ρωτούσα για την οθόνη γιατί είχα το g8 και λόγο κυρτης οθόνης δεν μπορούσα να βάλω προστασία οθόνης γιατί μου άφηνε γύρω γύρω ασπρριλα όταν έβαζα ζελατίνα. Ευχαριστώ πολυ
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!

Το εψαχνα εδω http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/

 

Τι παιζει και δεν ειναι στο επισημο site?

Εχω βαλει πλωρη να το αγορασω παντως.τα σπαει.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!

Το εψαχνα εδω http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/

 

Τι παιζει και δεν ειναι στο επισημο site?

Εχω βαλει πλωρη να το αγορασω παντως.τα σπαει.

 

 

 

Καλημέρα,η σειρά Honor είναι brand name της Huawei οπότε έχει δικό της site όπως το υπέδειξε ο φιλος λίγο πιο πάνω.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!

Το εψαχνα εδω http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/

 

Τι παιζει και δεν ειναι στο επισημο site?

Εχω βαλει πλωρη να το αγορασω παντως.τα σπαει.

 

Βασικα η Honor είναι το (ανεξάρτητο) παραθυράκι της Huawei για να πουλά τα προιόντα της κυρίως μέσω του διαδικτύου, χωρίς έξοδα για μεταπωλητές, διαφημίσεις, μεταφορές κτλ (εαν εκτός διαδικτύου τα πωλούσε και σε μεταπωλητές ή εταιρίες κινητής τηλεφωνίας τότε λόγω συμβολέων θα αναγκαζόταν να πουλούσε τα προιόντα της στο διαδίκτυο στην ίδια τιμή που τα πωλούν οι μεταπωλητες- δηλαδή ακριβά ώστε (οι μεταπωλητές) να βγάλουν κέρδος)... Δηλαδή η Honor έχει ίδια πολιτική marketing με την oneplus και γιαυτο τα honor προιοντα ειναι αρκετα πιο φθηνά απότι τα Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...