Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή κάποιος φίλος θα πάει Κίνα μπορείτε να μου πείτε ποιο μοντέλο να πάρει και τι να προσέξει; επίσης είναι σίγουρα dual active γιατί με ενδιαφέρει αυτο περισσότερο από κάθε τι αλλο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή κάποιος φίλος θα πάει Κίνα μπορείτε να μου πείτε ποιο μοντέλο να πάρει και τι να προσέξει; επίσης είναι σίγουρα dual active γιατί με ενδιαφέρει αυτο περισσότερο από κάθε τι αλλο.

Ευχαριστώ

 

Και μενα θα παει ενας φιλος μου αυριο Κινα,ποιο μοντελο ειναι για ελλαδα παιδια?

Ενδιαφερομαι για το δικαρτο...

Edited by Gargas
Link to comment
Share on other sites

Το εχει κανενας να μας πει εντυπωσεις;

 

Απο ταχυτητα πεταει. Φωτεινα χρωματα οθονης. RAM σχεδον παντα 2GB ελευθερα. Πολυ καλη αυτονομια (μπαταρια), αν και το τελευταιο update μου δημιουργησε καποια προβληματα που επιλυνονται. Πολυ αξιοπιστη καμερα και τελος συχνα updates που βελτιωνουν πολλα χαρακτηριστικα της καμερας, αυτονομια, κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυτητα πεταει. Φωτεινα χρωματα οθονης. RAM σχεδον παντα 2GB ελευθερα. Πολυ καλη αυτονομια (μπαταρια), αν και το τελευταιο update μου δημιουργησε καποια προβληματα που επιλυνονται. Πολυ αξιοπιστη καμερα και τελος συχνα updates που βελτιωνουν πολλα χαρακτηριστικα της καμερας, αυτονομια, κ.α.

 

 

λεει μεσα το manual ποσο sar εχει?

Link to comment
Share on other sites

λεει μεσα το manual ποσο sar εχει?

Δυστυχως εχει αρκετα υψηλο sar

1.13 W/kg (head) 0.52 W/kg (body)

 

Για οσους θελουν να λαβουν την android 6 beta (μονο για τεστ)

https://docs.google.com/forms/d/17gFl5_anxvVTaW9i1kl23JXy6H1007_6LBlGeFYYJB4/viewform?fbzx=4684730926518086505

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Καινούργιος κάτοχος Honor 7 και έχω θέμα με τα notifications τα οποία και δεν έρχονται αν οι εφαρμογές είναι κλειστές. Πρέπει πρώτα να ανοίξεις την εφαρμογή για να αρχίσουν να έρχονται. Αυτό που με παραξένεψε είναι οτι οι ειδοποιήσεις συνεχίζουν να δουλεύουν ακόμα και αν κάνεις επανεκκίνηση στο τηλέφωνο ενώ η εφαρμογή είναι ανοιχτή αλλά δεν δουλεύουν αν έχεις πρώτα κλείσει την εφαρμογή πριν από την επανεκκίνηση.

 

Έχω διπλοτσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων και έχω βάλει όλες τις εφαρμογές σε "προστατευμένη" λειτουργία. Το ζήτημα το βρίσκω ιδιαιτέρως ενοχλητικό, υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί; διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες του τόπικ και δεν βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Καινούργιος κάτοχος Honor 7 και έχω θέμα με τα notifications τα οποία και δεν έρχονται αν οι εφαρμογές είναι κλειστές. Πρέπει πρώτα να ανοίξεις την εφαρμογή για να αρχίσουν να έρχονται. Αυτό που με παραξένεψε είναι οτι οι ειδοποιήσεις συνεχίζουν να δουλεύουν ακόμα και αν κάνεις επανεκκίνηση στο τηλέφωνο ενώ η εφαρμογή είναι ανοιχτή αλλά δεν δουλεύουν αν έχεις πρώτα κλείσει την εφαρμογή πριν από την επανεκκίνηση.

 

Έχω διπλοτσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων και έχω βάλει όλες τις εφαρμογές σε "προστατευμένη" λειτουργία. Το ζήτημα το βρίσκω ιδιαιτέρως ενοχλητικό, υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί; διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες του τόπικ και δεν βρήκα κάτι...

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχουμε και με το honor 6. Τόσες αναβαθμίσεις και δεν έχει λυθεί ακόμη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ψάχνοντας, βρήκα σε γαλλικό φόρουμ οτι η Huawei υποσχέθηκε να λύσει το πρόβλημα με κάποια αναβάθμιση μέσα στο Νοέμβρη αλλά προφανώς ακόμα δεν έχει κάνει τίποτα. Πάντως τουλάχιστο είναι γνωστό το bug και δεν έχω κάνει κάτι λάθος μιας και ψάχνω εξονυχιστικά όλες τις ρυθμίσεις εδώ και ώρες.

 

Κρίμα, είναι μέχρι στιγμής το μοναδικό μείον που έχω βρει σε μια κατά τα άλλα εξαιρετική συσκευή για τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω για ποιο λογο συμβαινει αλλα εαν δεις στο xda υπαρχουν πολλα topics για notification bugs : http://forum.xda-developers.com/honor-7/help

Επισης ποια rom-update έχεις? Απ'οσο ξέρω στο b130 και b140 εφτιαξαν τα bugs των notifications!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και επίσημα. Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3242345 και βάλε την μόνος σου.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και επίσημα. Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3242345 και βάλε την μόνος σου.

 

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο. Μεχρι την b130 τις επαιρνα ΟΤΑ και δεν αντιμετωπιζα κανενα προβλημα.

Την B140 την εβαλα μονος μου και εχω διαφορα bugs που δεν επρεπε. Για παραδειγμα το κινητο μου δεν κανει deep sleep αλλα ξυπναει συνεχεια απο μονο του τρωγωντας την μπαταρια μου. Απ'οσο διαβασα μαλλον φταινε τα cache του google services και τα καθαρισα χωρις αποτελεσμα. Ισως το manual upgade (και οτι δεν το ειχα κανει wipe cache-data) να μου δημιουργησε αυτα τα bugs

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στα mediamarkt Ελλάδος 379. Νομίζω είναι η πρώτη επίσημη είσοδος Honor στην Ελλάδα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στα mediamarkt Ελλάδος 379. Νομίζω είναι η πρώτη επίσημη είσοδος Honor στην Ελλάδα.

 

Σχετικά νορμάλ η τιμή του.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο. Μεχρι την b130 τις επαιρνα ΟΤΑ και δεν αντιμετωπιζα κανενα προβλημα.

Την B140 την εβαλα μονος μου και εχω διαφορα bugs που δεν επρεπε. Για παραδειγμα το κινητο μου δεν κανει deep sleep αλλα ξυπναει συνεχεια απο μονο του τρωγωντας την μπαταρια μου. Απ'οσο διαβασα μαλλον φταινε τα cache του google services και τα καθαρισα χωρις αποτελεσμα. Ισως το manual upgade (και οτι δεν το ειχα κανει wipe cache-data) να μου δημιουργησε αυτα τα bugs

Εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Ίσως να καθαριζες την cache ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω για ποιο λογο συμβαινει αλλα εαν δεις στο xda υπαρχουν πολλα topics για notification bugs : http://forum.xda-developers.com/honor-7/help

Επισης ποια rom-update έχεις? Απ'οσο ξέρω στο b130 και b140 εφτιαξαν τα bugs των notifications!

 

Έχω την B140 την οποία και πέρασα πριν κανω οτιδήποτε άλλο στο κινητό. Σε αυτήν παρατήρησα και το πρόβλημα. Κρατάω πάντα ανοιχτές τις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν.

 

Κατά τα άλλα, το μόνο μικρό bug που έχω παρατηρήσει είναι οτι όταν πας να στείλεις ΜΜS με κλειστά δεδομένα δεν το στέλνει και δεν τα ενεργοποιεί από μόνο του για να το στείλει. Η μπαταρία, αντιθέτως, σε στανμπαι είναι μια χαρά, χάνω μετά βίας 2% τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι

Η εκδοσή Β130 πάτησα για ενημέρωση λογισμικού και την βρήκε

Λογικά και η έκδοση Β140 δεν πρέπει πατώντας ενημέρωση λογισμικού να την βρει? στις επόμενες μέρες???????

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στα mediamarkt Ελλάδος 379. Νομίζω είναι η πρώτη επίσημη είσοδος Honor στην Ελλάδα.

 

 

 

Καλησπερα...η παραγγελια μου εγινε τη Δευτερα και αναμενω ενημερωση για διαθεσιμοτητα στις επομενες ωρες.Οχι το ψωνιο που θα τ αφηνα να περασει ετσι...:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα των ειδοποιήσεων. Σύμφωνα με τον εκπρόσωπο της Honor το νέο update Β160 διορθώνει οριστικά το ζήτημα των ειδοποιήσεων που σταματάν όταν η εφαρμογή κλείσει. Ήδη έχει αρχίσει αυτή την βδομάδα η διανομή της ενημέρωσης στους beta testers και λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα έχει δωθεί και σε όλους τους υπόλοιπους χρήστες. Στην πράξη τελικά δεν είναι τόσο τραγικό να κρατάς πάντα κάποιες εφαρμογές αλλά αν μπορούμε να κάνουμε λίγη οικονομία σε RAM και μπαταρία είναι καλοδεχούμενο.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα των ειδοποιήσεων. Σύμφωνα με τον εκπρόσωπο της Honor το νέο update Β160 διορθώνει οριστικά το ζήτημα των ειδοποιήσεων που σταματάν όταν η εφαρμογή κλείσει. Ήδη έχει αρχίσει αυτή την βδομάδα η διανομή της ενημέρωσης στους beta testers και λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα έχει δωθεί και σε όλους τους υπόλοιπους χρήστες. Στην πράξη τελικά δεν είναι τόσο τραγικό να κρατάς πάντα κάποιες εφαρμογές αλλά αν μπορούμε να κάνουμε λίγη οικονομία σε RAM και μπαταρία είναι καλοδεχούμενο.

 

Θα κυκλοφορησει απευθειας b160 και οχι η B150? ειναι αυτη του Marshmallow?

Link to comment
Share on other sites

Nαι, μάλλον απ'την 140 θα πάει απευθείας στην 160 μιας και δεν γίνεται πουθενά αναφορά για 150. Τώρα για το Marshmallow έχει ειπωθεί οτι θα είναι διαθέσιμη απ'το νέο έτος, οπότε υποθέτω οτι αυτή η ενημέρωση έρχεται για να διορθώσει το γνωστό πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις και ενδεχομένως να επιφέρει και άλλες βελτιώσεις πριν κυκλοφορήσει η ενημέρωση για το Αντρόιντ 6.

 

Πάντως μετά από μια βδομάδα χρήσης είμαι αρκετά ευχαριστημένος απ'το κινητό. Δεν έχει να ζηλέψει και πολλά απ'τα κινητά που κοστίζουν υπερδιπλάσια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...