Jump to content

Το πρωινό ξύπνημα


aggeliki_6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα που δεν έχω να κάνω τίποτα ξυπνάω όποτε να είναι. Όταν με ξυπνήσει κάποιος, ειδικά για ασήμαντο λόγο, θα είναι πολύ κακό για αυτόν. Εκνευρίζομαι πάρα πολύ όταν κοιμάμαι και κάποιος μ.....ς με ξυπνάει. Ειδικά αν κάποιοι βλαμένοι θυμηθούν να με πάρουν τηλέφωνο (και αν δεν το σηκώνω να παίρνουν συνέχεια) ή να μου στείλουν μήνυμα στις 8:00-9:00 το πρωί. Είναι σύνηθες φαινόμενο να ξυπνάω όταν παίρνουν στο σταθερό και ένας θέλει τον πατέρα μου (λες και δεν ξέρουν ότι από το πρωί ως το βράδυ δουλεύει) και άλλος την μάνα μου. Τα καλοκαίρια στις διακοπές του σχολείου έφτανα στο σημείο να θέλω να σπάσω το σταθερό επειδή ο καθένας έπαιρνε ότι ώρα του κάπνιζε. Αν έχω να κάνω κάτι σημαντικό το πιθανότερο είναι να ξυπνήσω από μόνος μου, ακόμα και χωρίς ξυπνητήρι!! Όλοι από την οικογένειά μου απορούν πως το καταφέρνω αυτό (ακόμα και εγώ απορώ) :p Ξυπνητήρια είναι σχεδόν άχρηστα για εμένα. Σπάνια τα ακούω :p Επίσης πολύ σπάνια κοιμάμαι μεσημέρι.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ ξυπνάω 7.50 και 8.17 - 8.20 είμαι στο σχολείο. Δεν χρειάζομαι καφέδες, πρωϊνά γεύματα κλπ και δεν προλαβαίνω για αυτά καθώς 8.15 μπαίνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Mη σε ματιάσουμε aggeliki_6 ,μέσα στην καλή διάθεση και την ενέργεια είσαι! :)

 

Για αυτό,μη σου πω τι ώρες κοιμάμαι/ξυπνάω εγώ!

Το καλό είναι ότι όταν χρειάζεται για κάποιο σοβαρό λόγο ξυπνάω (ή με ξυπνάνε όσοι δε θέλουν να τους στήσω :p ).

Οσο για το πρωινό,δεν έχω παράπονο,έχω φάει όλες τις ώρες τις μέρας,πάντως δεν το χάνω :lol:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggeliki_6 ( 7 Δεκ. 2004 , 20:23)

 

κατι ακομα... :p

βρε kakiasmeno ποιος ειναι ο λευτερακης? :wacko: χμ...γιατι kakiasmeno? :wacko:

 

Αγγελικη ο Λευτερακης ειναι φετιχ... ο Hunter καθως και πολλοι αλλοι γνωριζουν απο την καλη και απο την αναποδη αυτη την μοναδικη ιστορια της ζωης μου.. και σαφως συμφωνουν με την αβασταχτη ελαφροτητα του πρωινου του ξυπνηματος...οσο για το κακιασμενο... ειναι κατι που μου περισσεψε απο το 2000 και με συντροφευει ες αει... Παντως σε χαιρομαι που εισαι και κεφατη αλλα τρως και πρωινο.. ολο λεω να το ενταξω στο καθημερινο μου προγραμμα.. αλλα ολο δεν μου βγαινει.. συνηθως ακουω μουσικη η ανοιγω το πισι αντι να κατσω να ετοιμασω κατι να μασουλησω-ρουφηξω-τσιμπησω κτλ :D :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

6 ξυπναω.......4 καφεδες ετσι για το καλημερα ( με συνοδεια καρκινοβολο ) βγαινω στην Αλεξανδρας , βριζω οτι ταριφα βρω μπρωστα μου , φτανω στην δουλεια, βριζω τον Αντωνακη ( ετσι για το καλημερα ) λεμε καμια βλακεια με τους πωλητες ( αφου φτιαξω τον πεμπτο καφε ) και μετα αρχιζω και βριζω τον Τασο μας που ο κακομοιρης βγαζει το προγραμμα, τηλεφωνα σε πελατες ( αλλο βρισιμο εκει για την ασχετοσηνη μερικων ) και μετα ολη μερα βολτες στην Αθηνα και οχι μονο να φτιαχνω βλαβες. ολα αυτα σε μια νορμαλ μερα, οι μη νορμαλ μερες ειναι αλλη ιστορια

 

 

@κακιασμενο - Ο Λευτερακης εχει αλλο ξυπνητηρι πλεον :p

@Αγγελικη - μπραβο για την διαθεση και το κεφι σου ;)

@Νικος_S3 - στο ψητο κατευθειαν εσυ ε????? :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξυπναω κατα τις 6μιση με το ζορι,

σηκωνομαι κατα τις παραεικοσι με το ζορι,

ετοιμαζομαι με το ζορι,

και πηγαινω στην δουλεια οδηγοντας καμμια 20 χλμ με το ζορι.

 

..........Ζορικα τα πραγματα καθε πρωι!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter ( 8 Δεκ. 2004 , 08:59)

 

@Νικος_S3 - στο ψητο κατευθειαν εσυ ε????? :p

 

 

εεμμμ...ψέμματα να πω..?? αφού ξυπνάω νωρίς... :o :cool: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:p καλημερααααα!!!αν και αργησα να μπω λογο οτι δουλευω κιολας :wacko: ...καλημερα λεω οσο εχει φως η μερα!!!

πως ξυπνησατε σημερα? :whistle:

εγω σημερα ειχα μια εντονη μαχη με το ξυπνητηρι χωρις να καταλαβω το γιατι, ε και οταν τελικα κερδισα τη μαχη,ηπια νερακι,μπηκα στο μπανιο για τα σχετικα ;) εκανα και ενα δροσερο μπανακι αλλα καθως ετοιμαζομουν και σκεφτομουν τι πρωινο θα φτιαξω σημερα,ειδα κατα λαθως την ωρα και μου γκρεμισε το ονειρο του πρωινου! :cry: πηγα στην πολυ πρωινη μου δουλεια που ειναι και η πιο ευχαριστη και μετα πηγα στην δουλεια που βρισκομαι και τωρα και εφαγα fitness με σοκολοτα μαζι με σοκολατα και ηρθα λιγο στα ισια μου! :D τωρα εφτιαξα μια φοβερη σοκολατα με συνοδια τα digestive με σοκολατα...χμ...παλι με σοκολατα???? :mad: χμ..τωρα καταλαβα οτι τωρα τελευταια ξεσκιζω καθετι με σοκολατα!! :blink: απα πα πα!!! :eek:

γιατι τρωμε σοκολατες θυμιστε μου!

 

καλημερα σε ολουςςςςςς!!!!

φροντιστε να περασει η μερα σας ετσι οπως εσεις θελετε και οτι αν προκυψει βρειτε την θετικη πλευρα του και συνεχιστε! :)

***carpe diem***
Link to comment
Share on other sites

ego pali apo to rpoi trogomai em ton eayto moy...BIBH vs VIVI shmeiosate x..

allazo gnomh ka8e lepto...ola moy ftaine...

hremhsa gia 5 oloklhra lepta otan milhsa sto thlefono me ton kalo moy...kai meta ksanarxisa na trogomai...grrrrrrr

8a bgo gia shoping therapy..exo agries dia8eseis xixixixi.8elei an akolou8hsei kaneis?

 

aggelikh h sokolata einai seksoualiko ypokatastato:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 0N3 ( 8 Δεκ. 2004 , 04:28)

 

Πρωινο ξυπημα?

 

ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ

 

 

Όπως εγώ το καλοκαίρι ένα πράμμα.

 

Με έβλεπε η μάνα μου κατά τις 7 το πρωί και όλο απορία μου έλεγε:

"Βρε, πως και ξύπνησες εσύ τόσο νωρίς;"

 

Που να ήξερε :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ξυπναω στις 07:00 τις καθημερινες σχετικα ευκολα μπορω να πω :worry: Με το που χτυπησει το ξυπνητηρι ειμαι ορθιος,αλλα ως εκει.Απο κει και μετα και μεχρι να παει 10-11 να συνελθω,ειμαι σαν ζομπυ..τα ματια κλεινουν με την πρωτη ευκαιρια :p και γενικα απο διαθεση μηδεν.Εχω μπει σε μια περιοδο οπου φευγω απο το σπιτι στις 07:30 και γυρναω στις 23:30 και θεωρητικα αυτο πρεπει να το αντεξω μεχρι τελος Απριλη... :cry: Εξαιρουνται 2 μερες της εβδομαδας που εχω ρεπο οπου και παλι το πρωινο ξυπνημα δεν το γλυτωνω.. :(

Link to comment
Share on other sites

Χθες είπα με μία σιγουριά στον εαυτό μου

 

Θα ξυπνήσω στις 6 να κάνω επανάληψη.

 

Βάζω ξυπνητήρι,ξυπνάω και μετά από 5 λεπτά πέρφτω κάτω από την νύστα και ξυπνώ 7 μισι....

 

Ευτυχώς πήγαμε ΕΚΔΡΟΜΗ :D

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 8 Δεκ. 2004 , 15:35)

 

Χθες είπα με μία σιγουριά στον εαυτό μου

 

Θα ξυπνήσω στις 6 να κάνω επανάληψη.

 

Βάζω ξυπνητήρι,ξυπνάω και μετά από 5 λεπτά πέρφτω κάτω από την νύστα και ξυπνώ 7 μισι....

 

Ευτυχώς πήγαμε ΕΚΔΡΟΜΗ :D

 

:lol:

 

 

Auto tha pei tyxh :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τρέχω σαν τρελλή..... :wacko:

Ξυπνάω τελευταία στιγμή 7:45,

λούζομαι,φτιάχνω τα μαλλιά μου

και παστώνομαι στα γρήγορα

γιατί πρέπει να είμαι στην τρίχα για το γραφείο,

μπαίνω πανικόβλητη στο αυτοκίνητο,

πατάω το γκάζι :p - αν δεν πήξω στην εθνική

(που τελευταία συμβαίνει πολύ συχνά :mad: )

και καλώς εχόντων των πραγμάτων στις 8.25 ανεβαίνω τα σκαλιά της εταιρείας.

Ηρεμώ στις 8.35 που πίνω τον πρώτο μου καφέ και κάνω το πρώτο τσιγάρο της ημέρας :cool: .

 

Μια σκέτη τρέλλα . . . από την ώρα που ξυπνάω μεχρι την ώρα που ξαναξαπλώνω στο κρεββατάκι μου που τόσο λατρεύω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr ( 8 Δεκ. 2004 , 13:12)

 

Όπως εγώ το καλοκαίρι ένα πράμμα.

 

Με έβλεπε η μάνα μου κατά τις 7 το πρωί και όλο απορία μου έλεγε:

"Βρε, πως και ξύπνησες εσύ τόσο νωρίς;"

 

Που να ήξερε :Ρ

 

lol emena to katalavainei :p

ma giati oles oi mamades kai oi giagiades xupnane apo tis 6? :confused:

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ το πρωινο ξυπνημα!!!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι καλοπερασάκηδες βλέπω εδώ είναι έτσι; :lol: :lol:

Με το πρωινό ξύπνημα τώρα τελευταία χαλιέμαι... :rolleyes: Πριν μερικούς μήνες σηκωνόμουν ακόμα και πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι του κινητού! Τις περισσότερες φορές σηκώνομαι στις 6.30(αρκετές φορές και στις 5) περιμένω να περάσουν τα 5 πρώτα λεπτά για να γίνει το self test ,reboot εγκεφάλου ,να προσαρμοστώ στο περιβάλλον και να ορθοποδήσω για να γίνουν οι υπόλοιπες εργασίες του πλυσίματος,μπάνιου (απέχω από το ξύρισμα) και τα λοιπά... :lol:

Εννοείται πως τρώμε breakfast για να έχουμε δυνάμεις για τη δύσκολη μέρα που έρχεται και βούρ στο πατσά! Εεεεεε τη δουλειά ήθελα να πώ! :D :cool: Ξανά στο κρεββάτι γύρω στις 2 ή 3... Μπορεί και παραπάνω... :D

 

Περιττό να σας πω πως μου τη δίνει όποιος/α το πρωί δεν μου λέει καλημέρα χαμογελαστός/ή και είναι σαν... μη πω... :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Εγω βαζω ενα ξυπνητηρι στις 7 και 20 μετα κοιμαμαι

Μετα βαζω αλλο ενα στις 8 παρα 25 ξανακοιμαμαι

Τελος με ξυπναει η μανα μου στις 8 παρα 20

και σηκωνωμαι απο το κρββατι στις 8 παρα τεταρτο!!!

 

Αφου σηκωθω: παω να πλυθω

μετα παω να ντυθω , μετα ξαναπαω τουαλετα να τζελαριστω , μετα παω να ποιο ενα σοκολατουχο γαλα.

(σε ολο αυτο το διαστημα οποιος μου μιλησει ακουει κατι φωνες πρωινιατικα, αστα να πανε)

 

Μετα αφου τελειωσω ολα αυτα στις 8 παρα 2 ή παρα 3 παιρνω το ποδηλατο μου και παω σχολειο( ειναι και μακρια )

 

Προσεχω να μην με πατησουνε τα αυτοκινητα (ετσι οπως τρεχω), αφου φτανω στο σχολειο ακριβως ή και 1 και 2 ( το κουδουνι χτυπαει ακριβως)

βρισκω τις πορτες συνηθως κλειστες και πηδαω απο τα καγκελα .

Την πρωτη ωρα ειμαι σαν ζομπι.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

:) Καλημερααααα αγκουροξυπνημενα :wacko: και τρεχατα κοπελουδια! :p

Βασιλη περιπου ενα τετοιο προγραμμα εχω κι εγω εδω και χρονια ομως! :eek: αν και ειμαι στην κρητη και δεν θα επρεπε να εχω τα αθηναικα ξυπνηματα,απο τις 6 και κατι μεχρι το βραδυ στις 12 η 1 καποιες φορες ειμαι εξω!εκτος απο τα κενα του μεσημεριου.Μ'αρεσει ομως αυτη η ενταση της ημερας!Για να καταλαβαιτε....συχαινομαι την λεξη βαριεμαι!! :D θελω να προλαβαινω την καθε στιγμη της ημερας γιατι ετσι ομορφαινει η μελαγχολει η μερα μου!γιατι ετσι νιωθω οτι ζω τα παντα!

Σημερα παντως η μερα ειναι γεματη απο δουλεια γαμωτο!!ουφ θελω να βρω μια τρυπα μες στο χρονο της ημερας για να αποδρασω και λιγο με φιλους η με τον αρη μου(το αυτοκινητο μου) :p

 

καλημερααααααααα ολη μεραααααααα!!! :p

***carpe diem***
Link to comment
Share on other sites

etsi mpravo aggelikh moy:)

 

 

off topic:sta latinika h ypografh sou 8a eprepe na leei carpe diem....

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...