Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...κάποια βοήθεια?

 

Δεν είναι απαραίτητο να περάσεις τη B136 αφού δε σου ήρθε ως OTA. Αν επιμένεις να την εγκαταστήσεις η διαδικασία είναι στο δεύτερο post του παρόντος νήματος.

Edited by Dimitris_05
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ζήτησε μετά τις τελευταίες ενημερώσεις του Gmail Ενημέρωση του google play services, το οποίο δεν ολοκληρώνεται, error 505 άγνωστο...

 

Ολοι κάνατε με την Β136 ανανέωση maps gmail photos και δε σας εβγαλε ενημέρωση google services που στο τέλος βαράει error?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ολοι κάνατε με την Β136 ανανέωση maps gmail photos και δε σας εβγαλε ενημέρωση google services που στο τέλος βαράει error?

Ποια έκδοση των google play services έχεις; Εγώ έχω την 7.8.99.

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση της cache της συγκεκριμένης εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη σουίτα της συσκευής hisuite στον υπολογιστή. Για να το κάνω ζήτησε να πάω στις ρυθμίσεις εκεί που λέει σχετικά με το τηλέφωνο και να πατήσω αρκετές φορές στον αριθμό έκδοσης μέχρι να εμφανιστουν οι επιλογές προγραμματιστή και άλλαξα τη ρύθμισ στον εντοπισμό σφάλματος USB. Η σύνδεση έγινε. Τώρα στην κατάσταση που είναι το τηλέφωνο είναι κάτι που πρέπει να προσεχω τώρα; Υπάρχει κανένα θέμα με τη λήψη ενημερώσεων;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

τελος παντων το θεμα ειναι οτι το κινητο πρεπει να εχει WiFi 802.11ac γι'αυτο και τρωει αρκετη μπαταρια με το wifi...

 

Ωπα Αυτο τωρα τι σημαινει ; γιατι να καιει παραπανω ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.πηγα στον γερμανο για το p8 lite και μου λενε οτι το κινητο που πουλανε αυτοι ειναι μονοκαρτο.ειναι δυνατον αυτο?οπου το ειχα βρει το κινητο στο εξωτερικο ως δυκαρτο το πουλαγανε.και μου λενε επισης οτι ο γερμανος γενικα εχει σαν επιλογη να φαιρνει κινητα που παιρνουν μονο μια καρτα
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.πηγα στον γερμανο για το p8 lite και μου λενε οτι το κινητο που πουλανε αυτοι ειναι μονοκαρτο.ειναι δυνατον αυτο?οπου το ειχα βρει το κινητο στο εξωτερικο ως δυκαρτο το πουλαγανε.και μου λενε επισης οτι ο γερμανος γενικα εχει σαν επιλογη να φαιρνει κινητα που παιρνουν μονο μια καρτα

 

Το ίδιο κινητό είναι απλά είναι branded από την cosmote.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

αρα και αυτο παιρνει κανονικα 2 καρτες.μια νανο και μια μικρο σωστα?δεν καταλβαινω το λογο να το πουνε αυτο

Οχι για να δουλέψει dual sim θα πρέπει να περάσεις μαμα λογισμικό τής huawei Και όχι αυτό της cosmote που έχει

Link to comment
Share on other sites

αρα και αυτο παιρνει κανονικα 2 καρτες.μια νανο και μια μικρο σωστα?δεν καταλβαινω το λογο να το πουνε αυτο

 

Γιατί όπως το πουλάνε δεν παίρνει δεύτερη κάρτα όντως. Θα πρέπει να προβεις σε ενέργειες. Αν δεν ασχολεισαι με Ρομ αλλαγές κτλ προτίμησε να το πάρεις από wind, public ή κοτσωβολο που είναι έτοιμο δικαρτο χωρίς περιορισμούς.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση των google play services έχεις; Εγώ έχω την 7.8.99.

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση της cache της συγκεκριμένης εφαρμογής.

 

7.5

Δε μπορώ να αναβαθμίσω

Έκανα εκκαθάριση κλπ... τζίφος

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

7.5

Δε μπορώ να αναβαθμίσω

Έκανα εκκαθάριση κλπ... τζίφος

 

δοκίμασε αυτό! το έκανα πριν λίγο τυχαία γιατι ουτε εγω μπορούσα να αναβαθμίσω.

μπές στον καιρό που έχει απο τη μανα του το κινητο. πήγαινε προσθήκη τοποθεσίας και βρές την τοποθεσία σου απο το gps σου. αν ζητήσει να μπεί το gps σε mode Που χρησημοποιεί και το wifi πες ναι. δεν θα τα καταφέρει και θα σου ζητήσει να αναβαθμίσει τα service. εγω προσπαθούσα μέρες και έτσι το κατάφερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορείτε να κατεβάσετε το quick sortcut maker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sika524.android.quickshortcut&hl=en

και να βγάλετε στην επιφάνεια πολλά κρυφά μενού όπως των προγραμματιστών αλλα και άλλα. πολύ χρήσιμο, χωρίς ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενσωματωμένη τη δυνατότητα να διαβάζει barcodes και qr codes;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχει ενσωματωμένη τη δυνατότητα να διαβάζει barcodes και qr codes;

 

ολα τα κινητα το εχουν με την καταλληλη εφαρμογη... ψαξε στο play...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

4G συνεχεια!! Η wind ( το 4G δηλαδη) εχει μεσα στο σπιτι 1 γραμμη , η Q ( 2G ) εχει φουλ σημα !! Εξω εχουν και οι 2 σημα καλο κανονικα !

Το προβλημα μου ειναι οτι το φορτιζω τακτικα για να μην μεινω απο μπαταρια εξω .

 

Γύρνα το σε 3g, και δες αν μετά από μια πλήρη φόρτιση αν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα το σε 3g, και δες αν μετά από μια πλήρη φόρτιση αν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα.

 

3G ; με τιποτα...παει σαν αργοκινητη βαρκα...συνηθισα με 4G και δεν αλλαζω φιλε μου με τιποτα...Σημερα τα πηγε καλυτερα...μου εβγαλε 9 ωρες λειτουργιας και 2 ωρες οθονη.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εσείς που πήρατε το κινητό από cosmote πόσα GB είναι διαθέσιμα από τα 16 ?

 

κανείς ????????

Edited by phone1234
Link to comment
Share on other sites

κανείς ????????

Φαντάζομαι γύρω στα 10. Δεν νομίζω να έχει διάφορα.

 

 

Γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς είναι ή λειτουργεία Glove; Μήπως ότι μπορείς να δουλέψεις και με γάντι ή καμία σχέση;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς είναι ή λειτουργεία Glove; Μήπως ότι μπορείς να δουλέψεις και με γάντι ή καμία σχέση;

 

Ακριβώς! Είναι λειτουργία που κάνει πιο ευαίσθητη την αφή για να μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό με γάντια..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Είναι λειτουργία που κάνει πιο ευαίσθητη την αφή για να μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό με γάντια..

 

Πάντως και στα κανονικά του έχει αρκετή ευαισθησία. Τύλιξα το δάχτυλο μου με ένα λεπτό βαμβακερό ύφασμα κάθε το δούλεψα το ίδιο καλά σαν να μην είχα τίποτα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο γαμπρός μου (το αγόρασε μετά από πρότασή μου). Του έκανα ελέγχους στην ποιότητα της κάμερας. Στις φωτογραφίες έχει όπως τα περισσότερα πολύ (πολύ όμως) sharpening το οποίο δεν συμπαθώ αλλά το ανέχομαι. Αυτό όμως που με προβλημάτισε είναι το βίντεο(video). Παρακολούθησα μερικά σε ανάλυση 1280Χ768 (είναι η default ή την έβαλε ο γαμπρός μου?) στα 9mbps rate και Pixelιαζε (κουτάκια ομαδοποίησης) πάρα πολύ μόλις κουνούσες την κάμερα απότομα.

http://www.imageshost.eu/images/2015/08/24/videosample2a0b6.md.jpg

Δοκίμασα αρκετούς players στα windows 8.1 μου άρα δε φταίει το codec του player. Το παρατηρείτε και εσείς ή έχει κάνει κάποιες λάθος ρυθμίσεις ο γαμπρός μου. Το καλό είναι ότι δεν έχει rolling shutter effect (jello effect) σχεδόν καθόλου!

 

Παρακαλώ τα φώτα σας. Ευχαριστώ.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι κ εγω κατοχος αυτης της συσκευης απο σημερα, ειναι με την μονη καρτα και κοσμοτε, θα ηθελα να το κανω κομπλε με 2καρτες κ χωρις κοσμοτε. διαβασα το πρωτο ποστ καθοτι κ σχεδον ολα αλλα δεν εχω καταλαβει πως το κανουμε... δεν βρισκω τους φακελους που αναφερεται αλλα κ δεν κ ολας τι εννοειται με το φλασαρισμα κλπ...συγνωμη αλλα δεν ειμαι σχετικος με αντροιντ και θα ηθελα αν εχετε την ευχαρίστηση να με οδηγησετε βημα βημα παρακαλω πολυ. Να σημιωσω οτι δεν εχω καρτα μνημης δεν ξερω αν χρεαιζεται αλλα δεν εχω προς το παρον, αν χρειαζεται θα κοιταξω να βρω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...