Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεο Security Patch για το κινητο μας παιδια SS & DS

 

https://forum.xda-developers.com/p8lite/general/ale-l21c432-b598-b599-ds-ss-t3595973

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το έχω κάνει δίκαρτο προσθέτοντας μια νανο-σιμ στο δεύτερο πορτάκι, και την οποία δουλεύω πολύ πιο πολύ από την 1η σιμ.

έχω παρατηρήσει ότι με τις 2 κάρτες η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα.. είναι ιδέα μου μήπως;

 

επίσης, ενώ στην 1η κάρτα είχα συχνά 4g σήμα, στην 2η δεν έχω ποτέ αν και έχω επιλέξει την 2η κάρτα για 3g/4g σήμα.. μήπως το 2ο slot δεν υποστηρίζει 4g?

Edited by scofild
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το έχω κάνει δίκαρτο προσθέτοντας μια νανο-σιμ στο δεύτερο πορτάκι, και την οποία δουλεύω πολύ πιο πολύ από την 1η σιμ.

έχω παρατηρήσει ότι με τις 2 κάρτες η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα.. είναι ιδέα μου μήπως;

 

επίσης, ενώ στην 1η κάρτα είχα συχνά 4g σήμα, στην 2η δεν έχω ποτέ αν και έχω επιλέξει την 2η κάρτα για 3g/4g σήμα.. μήπως το 2ο slot δεν υποστηρίζει 4g?

 

Δεν ειναι η ιδεα σου. Ειναι γεγονος και απολυτα φυσιλογικο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα να ρωτήσω κατι αν εχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλον εχει η γυναίκα μου το εν λόγο κινητό εχει αριθμό εκδοσης ΑLE-L21C432B594 το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση και το πήγα στην Αντιπροσωπεία γιατι όταν μίλαγε μερικές φορές έκλεινε και ζητούσε κωδικό pin και όταν ακουμπούσε το πάνω μερος της οθόνης μερικές φορές εγραφε μην καλύπτετε το πάνω μερος απενεργοποιήστε τον αισθητήρα....το πήρα απο το service και έκαναν αλλαγή οθόνης αλλαγή μπαταρίας και αναβάθμιση λογισμικού.....έλα ντε όμως που κανει ξανα μετα απο 20 μέρες τα ίδια?? την γνώμη σας πριν το παω ξανα (αντε πάλι βγαλε επαφές και τα καλούδια τις γυναίκας...:lol:).
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το έχει κάνει. Το έχω από το Σεπτέμβριο του 2015. Στην αρχή είχε κάποια θέματα στις κλήσεις αλλά όχι τέτοια φύσεως. Δεν είχαν καλή ποιότητα. Μετά από κάποιες αναβαθμίσεις έστρωσε. Να το πας ξανά. Το μύνημα για τον αισθητήρα είναι φυσιολογικό και το βγάζει όταν πια να ενεργοποιήσεις την οθόνη και καλύπτεις τον αισθητήρα εγγύτητας. Το άλλο όμως που σβήνει δεν είναι νορμάλ. Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μήπως όπως μιλάει πατάει ασυναίσθητα το power τόσο ώστε να κάνει επανεκκίνηση;

Το λέω γιατί κι εγώ το ίδιο πάθαινα με το p9lite μου όταν. Έβαλα μια φτηνοθήκη διάφανη και προφανώς το κάνει λίγο πιο εύκολο να πατηθεί το κουμπί

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μήπως όπως μιλάει πατάει ασυναίσθητα το power τόσο ώστε να κάνει επανεκκίνηση;

Το λέω γιατί κι εγώ το ίδιο πάθαινα με το p9lite μου όταν. Έβαλα μια φτηνοθήκη διάφανη και προφανώς το κάνει λίγο πιο εύκολο να πατηθεί το κουμπί

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τι να πω αυτο ρώτησα και εγώ γιατι δεν πιστεύω να παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα ξανα μεσα σε 20 μερες....θα δοκιμάσω με μια καλύτερη θήκη. σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.Εχω πάρει στη συζυγο μου εδω και 10 μηνες το p8 lite. ειναι με android 6, emui 4 , B565. Εγω έχω το honor 8 2 μηνες τωρα, αλλά έχω την εντυπωση οτι το p8 εχει πολύ ασχημη αυτονομια μπαταριας. Χωρις να το εχω ψαξει πολύ, νομίζω ότι ενεργη οθονη δεν βγαζει πανω απο 2.5 με 3 ωρες.το θεωρειτε φυσιολογικο?Εγω για παραδειγμα στο honor-με ζορι βεβαια - χτυπαω 4.5 με 5 ωρες.Θα το προσεξω πλεον για να δω τη καταναλωση,αλλα σας φαίνεται νορμαλ?
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Για φωνητική πληκτρολόγηση τι επιλογές πρέπει να ενεργοποιήσω; Έχω επιλέξει το Huawei swipe πληκτρολόγιο όπου δίπλα και δεξιά του space bar υπάρχει το εικονίδιο του μικρόφωνου. Όσες φορές και να το πατήσω δεν δουλεύει η φωνητική πληκτρολόγηση. Όποιος γνωρίζει ας με κατευθύνει, ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

καπου στο μεσημερι το ειδα και μολις την εβαλα!

 

http://i41.photobucket.com/albums/e275/Christopher_Barbas/Forums/Screenshot_2017-05-19-16-05-15_zps1bimhy07.png

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

την έβαλα και γω αναμένουμε
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

καπου στο μεσημερι το ειδα και μολις την εβαλα!

 

http://i41.photobucket.com/albums/e275/Christopher_Barbas/Forums/Screenshot_2017-05-19-16-05-15_zps1bimhy07.png

 

Και εμένα σήμερα... 598 αλλά με EMUI 4.0.3

 

 

Και σε εμενα εγινε 4.0.3 μετα την ενημερωση.

 

598 ή 596 εγινε σε εσενα?

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

596 σε εμένα. Πρώτη εντύπωση, καλύτερη διαχείριση μνήμης και συνολικά ένα κλικ ταχύτερη εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών.

Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε πως ενώ πριν είχα διάφορα προβλήματα ενεργοποιώντας το bt, τώρα απλά εξαφανίστηκαν.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω ένα θέμα με το κινητό της γυναίκας μου

όσο έχει πακέτο δεδομένων όλα μια χαρά

μόλις τελειώσει μέσα σε 2 μέρες της τρώνε την κάρτα ενώ δεν έχει ενεργοποιήσει καθόλου το ιντερνετ.

αυτό γίνεται εδώ και 2 μήνες ,μπορεί και παραπάνω δεν θυμάμαι ακριβώς

φταίει κάποια ρύθμιση?

ενώ το δικό μου δεν έχει τέτοιο θέμα

και έχουμε και τον ίδιο πάροχο

της γυναίκας είχε αγοραστεί ξεκλείδωτο με 2 σιμ από κατάστημα

ενώ το δικό μου είναι με μια

καμία βοήθεια ?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω ένα θέμα με το κινητό της γυναίκας μου

όσο έχει πακέτο δεδομένων όλα μια χαρά

μόλις τελειώσει μέσα σε 2 μέρες της τρώνε την κάρτα ενώ δεν έχει ενεργοποιήσει καθόλου το ιντερνετ.

αυτό γίνεται εδώ και 2 μήνες ,μπορεί και παραπάνω δεν θυμάμαι ακριβώς

φταίει κάποια ρύθμιση?

ενώ το δικό μου δεν έχει τέτοιο θέμα

και έχουμε και τον ίδιο πάροχο

της γυναίκας είχε αγοραστεί ξεκλείδωτο με 2 σιμ από κατάστημα

ενώ το δικό μου είναι με μια

καμία βοήθεια ?

Φίλε το έπαθα εγώ με την κόρη μου. Βρες μια ρύθμιση που λέει συνεχής λειτουργία δεδομένων κάπου εκεί στα ασύρματο και δίκτυα και απενεργοποίησε την...............

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ,

 

απο οτι βρηκα που το εψαξα λιγο, εχουμε,

 

B596 - Dual SIM

B597 - Single SIM, οι ενημερωσεις ειναι το Απριλιου και συνεχιζουμε με την

 

B598 - Dual SIM, που ειναι του Μαιου και ερχονται ολες σταδιακα σε ολους, ολες OTA.

 

Πηγη

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ,

 

απο οτι βρηκα που το εψαξα λιγο, εχουμε,

 

B596 - Dual SIM

B597 - Single SIM, οι ενημερωσεις ειναι το Απριλιου και συνεχιζουμε με την

 

B598 - Dual SIM, που ειναι του Μαιου και ερχονται ολες σταδιακα σε ολους, ολες OTA.

 

Πηγη

 

Μπορώ να πω πρώτη φορά βλέπω τόσες ενημερώσεις σε κινητό. Μπρόβο στην εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ήρθε ακόμα, είμαι στην b584 και ακόμα δεν έχω εγκαταστήσει την b594 αν και την έκανα download. Υπάρχει καμία αλλαγή στην κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έπαθα εγώ με την κόρη μου. Βρες μια ρύθμιση που λέει συνεχής λειτουργία δεδομένων κάπου εκεί στα ασύρματο και δίκτυα και απενεργοποίησε την...............

 

ευχαριστώ,νομίζω πως την βρήκα την ρύθμιση,οπότε θα δείξει μόλις ξαναβάλει κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γράφω εδώ για να μου πείτε σαν αντικειμενικοί κάτοχοι του p8 lite 2017 αυτό η το xiaomi redmi 4 note με snapdragon είναι για φίλο που είναι ανάμεσα σε αυτά τα 2 κ η χρήση που θα κάνει είναι κυρίως social κ φώτο παιχνίδια καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γράφω εδώ για να μου πείτε σαν αντικειμενικοί κάτοχοι του p8 lite 2017 αυτό η το xiaomi redmi 4 note με snapdragon είναι για φίλο που είναι ανάμεσα σε αυτά τα 2 κ η χρήση που θα κάνει είναι κυρίως social κ φώτο παιχνίδια καθόλου

 

Εδώ φίλε μου είναι το p8 lite του 2015.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...