Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Υποθέτω ότι το ζήτημα με το battery drain από τα google services υποθέτω θα σταμάτησε να ισχύει; Αφού εμφανίστηκε και σε μένα, μετά από λίγες μέρες ομαλοποιήθηκαν όλα. Η καλή Google, μη &^%&^%σω.

 

Επειδή ακόμα δεν έχουμε νέα της Β588 σε ΟΤΑ, είμαι με την Β584, για θυμήστε μας τον ιερό λίκνο να δω τι στο καλό βελτιώσεις δίνει.

 

Εμένα διορθώθηκε μετά από Hard Reset

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχει το συγκεκριμένο κινητό η κοπέλα μου εδώ και 2 μήνες. Έχει παρατηρήσει κάτι ολίγον κουλό. Μπορεί να το βγάλει από τη φόρτιση πρωί και με τη χρήση που κάνει να φτάσει στο 85-90%. Ωστόσο, το βράδυ που είναι σε αδράνεια πέφτει από μόνο του 10-15%. Στη χρήση μπαταρίας βλέπω το πρωί πως περισσότερο τρώει η κυψελη. Καμία ιδέα τι παίζει ή αν μπορώ να κάνω κάτι για να το ψάξω παραπάνω;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα με ενα hard reset και αν δεν γινει τιποτα εγω προσωπικα θα το πηγαινα Service..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

έλα μην τρελενεσαι δεν ειναι κάτι εντελώς κουλό τα κάνει αυτά
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά παρουσίασε πρόβλημα με το Bluetooth.. Ενώ συνδέεται κανονικά όταν το κλείνεις δεν σβήνει το σήμα του, και δεν ξανασυνδεεται... Οπότε του κάνω restart.... Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά παρουσίασε πρόβλημα με το Bluetooth.. Ενώ συνδέεται κανονικά όταν το κλείνεις δεν σβήνει το σήμα του, και δεν ξανασυνδεεται... Οπότε του κάνω restart.... Καμία ιδέα;

 

Το ίδιο και σε μένα γίνεται εδώ και μια βδομάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Hard reset δοκιμασες?

 

Να ρωτήσω κάτι με hard reset διαγράφονται όλα στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά τα κάνει αυτά μην resetαρετε τζάμπα το κινητό μία πλήρη φόρτιση κατά τη διάρκεια της νύχτας και είστε κομπλέ,εγώ έτσι το λειτουργώ με πλήρη χρήση και με βγάζει από το πρωί μέχρι να γυρίσω από τη δουλειά.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα γίνεται εδώ και μια βδομάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να ρωτήσω κάτι με hard reset διαγράφονται όλα στο κινητό?[/QUOT

 

Οτι υπαρχει στην ROM του κινητου σου δινει επιλογη να τα διαγραψεις ή οχι..οτι ειναι στην MicroSD(αν εχεις)δεν πειραζονται

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι ρε παιδιά τα κάνει αυτά μην resetαρετε τζάμπα το κινητό μία πλήρη φόρτιση κατά τη διάρκεια της νύχτας και είστε κομπλέ,εγώ έτσι το λειτουργώ με πλήρη χρήση και με βγάζει από το πρωί μέχρι να γυρίσω από τη δουλειά.

 

Εγω δεν εχω θεμα το πηρα καινουργιο προχθες (σε ασπρο χρωμα αυτη την φορα)το προηγουμενο που ειχα ηταν μαυρο και μεταχειρισμενο.Πηρα παλι το P8 Lite γιατι με καλυπτει στις αναγκες μου απολυτα.Φορτιστη οπως ειπες το βραδυ και εφοσον μου ζητησει το κινητακι..:)

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Εχω ενα δικαρτο p8 lite απο κωτσοβολο κι ενα μονοκαρτο απο vodafone.

Και τα δυο τα εχω αναβαμισει σε android 6 και emui 4.

Εδω και λιγο καιρο μου εμφανιζουν το ιδιο προβλημα:

Οταν περναω ενα αρχειο (ταινια, φωτο, τραγουδι) απο τον υπολογιστη, ειτε απευθειας ειτε μεσω hicare, μολις αποσυνδεω το κινητο και παω να βρω το αρχειο το κινητο δεν το βλεπει καθολου, ενω οταν συνδεω το κινητο παλι στον υπολογιστη ειναι εκει.

Να σημειωσω οτι δεν το κανει απο την αρχη, στην αρχη το βλεπει αλλα μολις ανοιξω το wifi τοτε εξαφανιζεται.

Το ιδιο συμβαινει κι αν τραβηξω μια φωτο απευθειας απο το κινητο την "εξαφανιζει".

Εχεις αντιμετωπισει αλλος παρομοιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο πολυ αυτο που περιγραφεις..εμενα προσωπικα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο..τωρα δεν ξερω κανα αλλο παιδι απο δω μεσα αν ειχε παρομοια εμπειρια περι του θεματος

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έχω το p8 lite ένα χρόνο..Ξαφνικά μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα, ενώ μιλάω στο τηλέφωνο σταματάει την κλήση, χάνει το σήμα και κλείνει το τηλέφωνο μόνο του..Αφού ανοίξει δεν μπορώ να κάνω κάποια κλήση παρά μόνο αν του κάνω επανεκκίνηση.. Εδώ και ένα μήνα έχω την B584.. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

θα ήθελα την βοήθεια σας, είμαι κάτοχος του P8 lite από vodafone, είναι branded το κινητό και με το λογισμικό του μονόκαρτου. Το έδωσα σε έναν φίλο να μου αλλάξει το λογισμικό σε 2-καρτο αλλά δεν μπόρεσε να το κάνει γιατί του έβγαζε πρόβλημα στην αναβάθμιση. Το κινητό έχει EMUI 4.0,

ALE L 21 B589 ,Android 6.0. Επειδή δεν έχω ξαναπροσπαθήσει κάτι τέτοιο υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα-βήμα για να το κάνω ή μπορεί να με κατευθύνει κάποιος ;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανενας πληρωμη με το nfc του κινητου; Καπου διαβασα πως με το τηλεφωνο μας μπορουμε να κανουμε μονο ανταλαγη αρχειων και οχι ανεπαφες πληρωμες, με το wallet της Πειραιώς ας πουμε, ισχυει κατι τετοιο; Κουλο μου φαινεται.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανενας πληρωμη με το nfc του κινητου; Καπου διαβασα πως με το τηλεφωνο μας μπορουμε να κανουμε μονο ανταλαγη αρχειων και οχι ανεπαφες πληρωμες, με το wallet της Πειραιώς ας πουμε, ισχυει κατι τετοιο; Κουλο μου φαινεται.

 

Το έχω προσπαθήσει με την ίδια εφαρμογή. Η υπάλληλος μου είπε ότι δεν έχουν την απαιτούμενη συσκευή που υποστηρίζει συναλλαγές με nfc... Τώρα αυτό που λες για το κινητό δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

θα ήθελα την βοήθεια σας, είμαι κάτοχος του P8 lite από vodafone, είναι branded το κινητό και με το λογισμικό του μονόκαρτου. Το έδωσα σε έναν φίλο να μου αλλάξει το λογισμικό σε 2-καρτο αλλά δεν μπόρεσε να το κάνει γιατί του έβγαζε πρόβλημα στην αναβάθμιση. Το κινητό έχει EMUI 4.0,

ALE L 21 B589 ,Android 6.0. Επειδή δεν έχω ξαναπροσπαθήσει κάτι τέτοιο υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα-βήμα για να το κάνω ή μπορεί να με κατευθύνει κάποιος ;

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Είχα γράψει τη σελίδα 268 μήνυμα #4016

.......................

Από Voda με Β181 και 5.1.1

Πήγα σελίδα 20 μήνυμα #298 σε αυτό το λίνκ https://yadi.sk/d/UlbWPmwEhQ2DF

Έβαλα στην sdcard στο root directory το dload από το step1 και ακολουθώντας τις οδηγίες που έχει το αρχείο .doc έκανα το πρώτο βήμα.

Οι εικόνες ήταν διαφορετικές και μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν έγινε το upgrade.

Προχώρησα στο step2, που είναι πολύ μικρότερο. Έκανε και 16 αναβαθμίσεις.

Έγινε Β046 δίκαρτο!!! ..... Όμως δεν λειτουργούσε η κάρτα Voda. Άνοιξε-κλείσε συσκευή βάλε-βγάλε κάρτες, τίποτα.

Ετοιμαζόμουνα να το ξανακάνω από την αρχή, αλλά έκανα ένα hard reset και έφτιαξε.

Αμέσως ήρθε αναβάθμιση Β170, την έκανα. Έκανε και 133 ενημερώσεις.

Αύριο η συνέχεια για Β550 και 6 ......

 

Από σελίδα 255 μήνυμα #3812 σε αυτό το λίνκ http://goo.gl/pfbdA2 - B550

Όπως και πριν το dload στο root της sdcard και ακολουθώντας τις οδηγίες του .pdf μπήκε η 6.

..................................

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει από Β589 που είσαι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει τη σελίδα 268 μήνυμα #4016

.......................

Από Voda με Β181 και 5.1.1

Πήγα σελίδα 20 μήνυμα #298 σε αυτό το λίνκ https://yadi.sk/d/UlbWPmwEhQ2DF

Έβαλα στην sdcard στο root directory το dload από το step1 και ακολουθώντας τις οδηγίες που έχει το αρχείο .doc έκανα το πρώτο βήμα.

Οι εικόνες ήταν διαφορετικές και μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν έγινε το upgrade.

Προχώρησα στο step2, που είναι πολύ μικρότερο. Έκανε και 16 αναβαθμίσεις.

Έγινε Β046 δίκαρτο!!! ..... Όμως δεν λειτουργούσε η κάρτα Voda. Άνοιξε-κλείσε συσκευή βάλε-βγάλε κάρτες, τίποτα.

Ετοιμαζόμουνα να το ξανακάνω από την αρχή, αλλά έκανα ένα hard reset και έφτιαξε.

Αμέσως ήρθε αναβάθμιση Β170, την έκανα. Έκανε και 133 ενημερώσεις.

Αύριο η συνέχεια για Β550 και 6 ......

 

Από σελίδα 255 μήνυμα #3812 σε αυτό το λίνκ http://goo.gl/pfbdA2 - B550

Όπως και πριν το dload στο root της sdcard και ακολουθώντας τις οδηγίες του .pdf μπήκε η 6.

..................................

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει από Β589 που είσαι εσύ.

 

Μεγάλε με ενδιαφέρει και εμένα! Όμως πατώντας εδώ:https://yadi.sk/d/UlbWPmwEhQ2DF Βγάζει ένα rar, να κατεβάσεις (ALE-L21V100R001C432B046b.rar) Τι γίνετε; Αν θες βάλε την σωστή σελίδα να το κάνουμε και εμείς! ευχαριστώ!

Το δικό μου Huawei p8 lite (μετά από μπανανιά κάποιου, έχει μόνο linux μέσα (Team win Recovery Project v 2.8.7.0) καθόλου os! Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Όμως πατώντας εδώ:https://yadi.sk/d/UlbWPmwEhQ2DF Βγάζει ένα rar, να κατεβάσεις (ALE-L21V100R001C432B046b.rar)

 

Πράγματι και τα δύο λινκ δεν δουλεύουν!

 

Λάθος δουλεύουν!! Απλώς θέλει χρόνο....

Αυτό το rar είναι 1,2GB.

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο πιο πάνω που ρωτάει για πληρωμές με nfc. Ναι το υποστηρίζει. Έχω κάνει δύο φορές σε lidl. Για κάποιο λόγο μετά δεν μπορούσα έτσι το ξανά δοκίμασα σε δικό μου pos στην επιχείρησή μου και όλα οκ. Οπότε αν για κάποιο λόγο δε δουλέψει με την πρώτη, ξανά προσπάθησε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες, δεν έχω κατορθώσει να βρώ ακόμη οδηγίες χρήστη για το Ρ8 Lite...

Όσο για την επέκταση με εξωτερική κάρτα, πρόσφατα προμηθεύτηκα από το Ebay μια φτηνή micro SD κάρτα 64GB (6,09 €:http://www.ebay.com/itm/301704409089?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT). Περίμενα ότι δεν θα την δέχεται , γιατί νομίζω ότι κάπου διάβασα για επέκταση μνήμης "μέχρι 32 GB με εξωτερική κάρτα". Tελικά την δέχεται , κανονικά. Διαβάζει και γράφει με καλή ταχύτητα. Βέβαια στο Ebay η κάρτα αυτή φέρεται ως κλάσεως 10, αλλά απ τους Κινέζους έχω χορτάσει μεγάλα λόγια...

Edited by pandran
;)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες, δεν έχω κατορθώσει να βρώ ακόμη οδηγίες χρήστη για το Ρ8 Lite...

Όσο για την επέκταση με εξωτερική κάρτα, πρόσφατα προμηθεύτηκα από το Ebay μια φτηνή micro SD κάρτα 64GB (6,09 €:http://www.ebay.com/itm/301704409089?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT). Περίμενα ότι δεν θα την δέχεται , γιατί νομίζω ότι κάπου διάβασα για επέκταση μνήμης "μέχρι 32 GB με εξωτερική κάρτα". Tελικά την δέχεται , κανονικά. Διαβάζει και γράφει με καλή ταχύτητα. Βέβαια στο Ebay η κάρτα αυτή φέρεται ως κλάσεως 10, αλλά απ τους Κινέζους έχω χορτάσει μεγάλα λόγια...

 

http://consumer.huawei.com/gr/support/manuals/index.htm σελίδα 4 προτελευταίο.

Παίρνει και 128GB. Εγώ έχω 64GB (59,61 δηλαδή 64.000.000.000B)

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέμε να πάρουμε στην μάνα μου αυτό το κινητό γιατί έχουμε από πλαίσιο 160 ευρώ πίστωση και τώρα το έχει 149!!

χρήση πολύ απλή.φαντάζομαι είναι plug and play έτσι από πλαίσιο; Δεν έχει θέματα κλπ

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...