Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου καλησπερα αυτο πού λες με την αντικατάστασή εννοείς συσκευη η κανενα ανταλακτικο ποτε εγινε?. γιατι εχω στείλει το τηλέφωνο στιν arvato(service) απο τις 05/07 και ακομα περιμένω....

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγινε αντικατασταση συσκευης. στην αρχη μου ελεγαν ότι θα κανουν επισκευή αλλα τελικα μου εστειλαν καινουρια αφου περασε βεβαια σχεδόν ενας μηνας. όλα αυτά εγιναν φεβρουαριο νομιζω

Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη δεύτερη περιοχή που δεν ξετικαρόταν μου το έκανε επίσης. Γι αυτό ακολούθησε τις οδηγίες με την επαναρρύθμιση του gps με τις τρεις κινήσεις στην πυξίδα που έδωσα πιο πάνω, επανεκκίνησε τη συσκευή και δες τι θα κάνει μετά. Πάντως τώρα με τον ΟΑΣΑ βλέπει κανονικά την πλησιέστερη στάση αλλά πόκεμον δεν ξανάπαιξα ακόμα.

Τωρα ειμαι μαγουλα.για να μου δειξει τρεχουσα ανοιξα χαρτες.μου εδειχνε γαλατσι ως τρεχουσα.το χω κανει απο χτες αυτο με την πυξιδα.τπτ.ειμαι σιγουρος οτι μόλις γυρισω σπιτι παλι θα πρεπει να ανοιξω χαρτες για να νιωσει.

Link to comment
Share on other sites

Από το Public το πήρα.

 

Ναι, Whats Up.

Στο κάνει και εσένα;

 

Πάντως εχθές έκατσα και του πέρασα την 6.0.

Δείχνει να έχει στρώσει, θα δείξει όμως.

 

Τελικά το κάνει πάλι.

Έκανα και hard reset και από όλα, μίλησα και με cosmote, δεν είναι δικό τους θέμα ισχυρίζονται.

Αντιμετωπίζει κανείς άλλο θέμα με missed calls? Ανά 2-3 ημέρες θα το κάνει, θα παίρνει κάποιος τηλέφωνο και θα δείχνει πως είναι κλειστό.

 

Σε άλλη συσκευή με την ίδια SIM δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Always be your self... :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κάνει πάλι.

Έκανα και hard reset και από όλα, μίλησα και με cosmote, δεν είναι δικό τους θέμα ισχυρίζονται.

Αντιμετωπίζει κανείς άλλο θέμα με missed calls? Ανά 2-3 ημέρες θα το κάνει, θα παίρνει κάποιος τηλέφωνο και θα δείχνει πως είναι κλειστό.

 

Σε άλλη συσκευή με την ίδια SIM δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

εγω σου λεω ειναι θεμα κοσμοτε σηματος

επειδη δεν εχει καλο 3g στη περιοχη σου

το ειχα και γω το προβλημα στη καλλιθεα και μετα απο φασαρια με τη κοσμοτε τελικα βρηκαν οτι οντως φταιει το δικτυο τους

ενω μου εδειχνε φουλ σημα ουστιαστικα ειναι ψευτικο

Link to comment
Share on other sites

Ενα λινκ για την 574 παιδια για να την περασω χειροκινητα?

 

Την τελευταια δικαρτη βασικα γαιτι το αγορασα και εχει ανδροιντ 5

 

Εχει μεσα την β204

 

Καποιος οδηγος αν ειναι ευκολο?

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

 

Κενο λινκ..

Αλλα οκ κατεβασα απο εδωhttp://www.carbontesla.com/2016/05/download-huawei-p8-lite-b560-marshmallow-firmware-europe/ και το φλασαρα κανονικα.

 

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=80469&version=319382&siteCode=pl

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε φίλος μου και μου λέει πως μετα την αναβάθμιση σε 6 δεν το βλέπει το Linux. Το έχετε συναντήσει;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι σπίτι κανα 40λεπτο. Μου δείχνει μαγούλα για τρέχουσα. Κάνω αναζήτηση από το κινητό για να βρεί την τοποθεσία μου και τη βρίσκει. Κάνω refresh στον καιρό για γαλάτσι και κάνει κανονικά. Κάνω refresh στον καιρό για μαγουλα και βγάζει "η υπηρασία τοποθεσίας είναι απενεργοποιημένη"....

http://prntscr.com/c1m5ta

 

Και το άλλο που συμβαίνει από σήμερα το απόγευμα είναι ότι υπάρχει συνεχόμενη εισερχόμενη κίνηση στο wifi.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χει έρθει η 574 OTA αλλά φοβάμαι να την βάλω με όλα αυτά που διαβάζω εδώ! Άλλος πρόβλημα με τις κλήσεις, άλλος με gps, άλλος έτσι άλλος αλλιώς! Προτείνετε να την βάλω ή να μείνω με Β200?
Link to comment
Share on other sites

εγω σου λεω ειναι θεμα κοσμοτε σηματος

επειδη δεν εχει καλο 3g στη περιοχη σου

το ειχα και γω το προβλημα στη καλλιθεα και μετα απο φασαρια με τη κοσμοτε τελικα βρηκαν οτι οντως φταιει το δικτυο τους

ενω μου εδειχνε φουλ σημα ουστιαστικα ειναι ψευτικο

 

Μα γιατί να παίζει το σήμα ρόλλο; Σε άλλο κινητό γιατί δεν το κάνει;

Always be your self... :)
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να παίζει το σήμα ρόλλο; Σε άλλο κινητό γιατί δεν το κάνει;

 

Δεν εχει να κάνει με το σήμα. Σού είχα πει σε προηγούμενο ποστ οτι το έχω πάθει κι εγώ με άλλη συσκευή και τότε είχα στη αρχή wind και μετά vodafone και έκανε τα ίδια. Και δεν το εκανε μόνο σε μια περιοχή. Όπου και όποτε του ερχότανε.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να παίζει το σήμα ρόλλο; Σε άλλο κινητό γιατί δεν το κάνει;
εμενα μου εκανε τα ιδια οταν στη περιοχη ενω μου εδινε φουλ σημα δεν ειχε καλο σημα 3g και ειχα σκοτωθει με τη κοσμοτε και στο τελος που δωσανε τζαμπε το φουλ σημα

τωρα μου κανει που και που το ιδιο με τη βονταφον στη καλλιθεα αλλα οχι παντα

μου το κανει ανα μερη που παω

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μερες αγορασα το p8 lite....Εχω κανει τα παντα για να κανω Root αλλα μου κολλαει στο 2τερο restart εκει που κανει εγκατασταση το su....Ξερει κανεις κατι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν 3 μερες αγορασα το p8 lite....Εχω κανει τα παντα για να κανω Root αλλα μου κολλαει στο 2τερο restart εκει που κανει εγκατασταση το su....Ξερει κανεις κατι?

Μπηκα να δω κ το Video που υπαρχει αλλα λεει στο youtube οτι δεν ειναι διαθεσιμο.....

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 564 εκδοση και καθε τρεις και λιγο μου πεταει την αναβαθμιση του 574

γινετε να κανω τπτ για να μη μου την πεταει μπροστα στην οθονη ?

και να μη βγεινει και το ενα πανω στο εικονιο των ρυθμησεων ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κάνει πάλι.

Έκανα και hard reset και από όλα, μίλησα και με cosmote, δεν είναι δικό τους θέμα ισχυρίζονται.

Αντιμετωπίζει κανείς άλλο θέμα με missed calls? Ανά 2-3 ημέρες θα το κάνει, θα παίρνει κάποιος τηλέφωνο και θα δείχνει πως είναι κλειστό.

 

Σε άλλη συσκευή με την ίδια SIM δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ φίλε μου,σε μια μερα με πήραν 4 διαφορετικά άτομα και τους έβγαζε πως το είχα κλειστό! ενώ δεν ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και δω με 574.σημερα μαλιστα με ψαχνανε και ελεγε κλειστο
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως σε μερικούς υπάρχουν αυτά τα προβλήματα με την 574,εγω ουδέποτε είχα προβλήματα σαν αυτά που γράφετε με κλήσεις και gps

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και δω με 574.σημερα μαλιστα με ψαχνανε και ελεγε κλειστο

Δεν σας έρχεται μήνυμα ότι χάσατε την κλήση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση... πριν στην Β170 υπηρχε μια επιλογη να κρυβεις εφαρμογες κ επαφες χρησιμοποιοντας εναν δευτερο κωδικο για το ποτε θα εμφανιζονται και ποτε οχι. Τωρα ειμαι στην Β560 και δεν το βρισκω πουθενα...ξερει καποιος που βρίσκεται αυτη η επιλογη;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας έρχεται μήνυμα ότι χάσατε την κλήση;

 

Δεν εχω ενεργοποιηση την υπηρεσια.μου τα σπαει...

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Με την B574 εμενα παιδες δουλευει σφαιραααα
μία από τα ιδια και σε εμένα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...