Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαγκες μολις το εδωσα και πηρα P9 lite 3GB εκδοση...single sim .

Ενταξει οσοι μπορειτε αλλαξτε το θα δειτε διαφορα , αξιζει τα 245 ευρω του.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μαγκες μολις το εδωσα και πηρα P9 lite 3GB εκδοση...single sim .

Ενταξει οσοι μπορειτε αλλαξτε το θα δειτε διαφορα , αξιζει τα 245 ευρω του.

 

3gb απο που;μονο 2gb εχει ερθει ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

3gb απο που;μονο 2gb εχει ερθει ελλαδα

 

Απο Ελληνικο καταστημα...Plus 3 ,στη θεσσαλονικη διπλα στο σπιτι μου. Καλυπτεται απο 2ετη εγγυηση απο Ελλαδα κανονικα! :)

Δεν ηθελα πλεον δικαρτο οποτε ηταν λουκουμι η τιμη !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Έχω το p8 lite εδώ και περίπου ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πρόσφατα το αναβάθμιση σε android 6 και σε όλα πάει καλύτερα από πρίν εκτός από ένα πρόβλημα πολύ περίεργο. Όταν μιλάω με κάποιον και με πάρει κάποιος άλλος κλείνει μόνο του τον αρχικό συνομιλητή και απαντάει στον δεύτερο. Ή αναμονή είναι ενεργοποιημένη. Μήπως έχει τύχει σε κάποιον ή ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Απο Ελληνικο καταστημα...Plus 3 ,στη θεσσαλονικη διπλα στο σπιτι μου. Καλυπτεται απο 2ετη εγγυηση απο Ελλαδα κανονικα! :)

Δεν ηθελα πλεον δικαρτο οποτε ηταν λουκουμι η τιμη !

 

Περιοχη;θεσσαλονικη μενω...κρατησανε το παλιο;

Link to comment
Share on other sites

Περιοχη;θεσσαλονικη μενω...κρατησανε το παλιο;

 

ε τι να κρατησουν το παλιο βρε ; δεν γινεται αυτο...το πουλησα το παλιο.

ΚΑτω τουμπα φιλε,ανατολικης θρακης !! http://www.plus3.gr νομιζω η σελιδα. Εχουν αρκετα κομματια ακομα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Για τη φωτεινοτητα μας ειπες....για τη μπαταρια;;;;παραπληροφορηση γινεται οτσν μιλας γενικα και ασχετα...οπως εσυ...εμεις μιλησαμε για τα δικα μας κινητα...και να διαβαζεις καλα τα μηνυματα...για B564 μιλαω απο B181 5.1.1 οτι εχει βελτιωση σε αυτα τα ποσοστα...βεβαια εσυ οπως και πολλοι αλλοι αγορασατε μεσω skroutz...με τις συνεπειες σας σε αστοχιες hardware...end
δουλεύω σε κατάστημα πολυεθνικης με κινητά. λίγο δύσκολο να αγόραζα από skroutz. εξακολουθείς να επιμένεις και να εκτίθεσαι.Οσο για την μπαταρία οι μόνες εφαρμογές που τρέχουν στην RAM είναι οι εξής: dropbox, viber και google services. Δεν έχω ούτε καν Facebook - messenger. με ανοιχτά δεδομένα δεν υπάρχει καμία διαφορά στην αυτονομία. 2,5 ώρες max οθόνη βγάζει.

 

μπορώ να ανεβάσω φωτο με P9 lite δίπλα δίπλα και θα δειτε τι εστι καλη φωτεινότητα. οτι και να λέτε το P8 lite σε μπαταρία και φωτεινότητα είναι φαουλ.

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

δουλεύω σε κατάστημα πολυεθνικης με κινητά. λίγο δύσκολο να αγόραζα από skroutz. εξακολουθείς να επιμένεις και να εκτίθεσαι.Οσο για την μπαταρία οι μόνες εφαρμογές που τρέχουν στην RAM είναι οι εξής: dropbox, viber και google services. Δεν έχω ούτε καν Facebook - messenger. με ανοιχτά δεδομένα δεν υπάρχει καμία διαφορά στην αυτονομία. 2,5 ώρες max οθόνη βγάζει.

 

μπορώ να ανεβάσω φωτο με P9 lite δίπλα δίπλα και θα δειτε τι εστι καλη φωτεινότητα. οτι και να λέτε το P8 lite σε μπαταρία και φωτεινότητα είναι φαουλ.

 

Παλι μιλας ασχετα....δεν συγκρινω με p9 lite λεβεντη μου....απο 5.1 σε 6 συγκρινω...και φυσικα υπαρχουν και αλλα κινητα καλυτερα ,γιατι να παω σε p9 lite...δες τα samsung,δες τα htc...απο φωτεινοτητα και μπαταρια εννοω

Link to comment
Share on other sites

μαγκες μολις το εδωσα και πηρα P9 lite 3GB εκδοση...single sim .

Ενταξει οσοι μπορειτε αλλαξτε το θα δειτε διαφορα , αξιζει τα 245 ευρω του.

 

Είναι branded; τι single SIM, Δεν είναι κανονικά όλα δικαρτα και τα branded μονοκαρτα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, θέλω να πάρω νέα συσκευή και μου "γυάλισε" η συγκεκριμένη.

τα τελευταία ποστ σας όμως με βάλανε σε σκέψεις, ειδικά αυτά περί της μπαταρίας :lol:

πιστεύετε πως αξίζει πλέον τα λεφτά του ή να αναζητήσω κάτι άλλο με ίδιο κόστος;

να σημειώσω πως τουλάχιστον στην αρχή δε θέλω να τρέχω με root, roms, downgrades κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια το είχα ξανά. Αναφέρει αλλά μάλλον δεν το δε κάποιος.σε κάποια σαιτ μου βγάζει ιό και πρεπει την κλείσω και δεν μπορώ να διαβάσω αυτό που θέλω. Μου κάτσε ιός? Πως μπορώ να το ελενξω και να λύσω το πρόβλημα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια το είχα ξανά. Αναφέρει αλλά μάλλον δεν το δε κάποιος.σε κάποια σαιτ μου βγάζει ιό και πρεπει την κλείσω και δεν μπορώ να διαβάσω αυτό που θέλω. Μου κάτσε ιός? Πως μπορώ να το ελενξω και να λύσω το πρόβλημα? Ευχαριστώ

 

Διαφημιστικό είναι.Πρέπει να βάλεις κατι να σου κόβει τις διαφημίσεις.Αν ψάξεις στο φόρουμ υπάρχουν θέματα για το προβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

δουλεύω σε κατάστημα πολυεθνικης με κινητά. λίγο δύσκολο να αγόραζα από skroutz. εξακολουθείς να επιμένεις και να εκτίθεσαι.Οσο για την μπαταρία οι μόνες εφαρμογές που τρέχουν στην RAM είναι οι εξής: dropbox, viber και google services. Δεν έχω ούτε καν Facebook - messenger. με ανοιχτά δεδομένα δεν υπάρχει καμία διαφορά στην αυτονομία. 2,5 ώρες max οθόνη βγάζει.

 

μπορώ να ανεβάσω φωτο με P9 lite δίπλα δίπλα και θα δειτε τι εστι καλη φωτεινότητα. οτι και να λέτε το P8 lite σε μπαταρία και φωτεινότητα είναι φαουλ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160703/ed0493264e658912162159ee10cfb268.jpg άστα να πάνε έχεις δίκιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά καλησπέρα, θέλω να πάρω νέα συσκευή και μου "γυάλισε" η συγκεκριμένη.

τα τελευταία ποστ σας όμως με βάλανε σε σκέψεις, ειδικά αυτά περί της μπαταρίας :lol:

πιστεύετε πως αξίζει πλέον τα λεφτά του ή να αναζητήσω κάτι άλλο με ίδιο κόστος;

να σημειώσω πως τουλάχιστον στην αρχή δε θέλω να τρέχω με root, roms, downgrades κλπ

βρες μου εσύ με ιδιο κόστος 8πυρηνο κινητό με 2G RAM και από μένα ο.τι θες

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Είναι branded; τι single SIM, Δεν είναι κανονικά όλα δικαρτα και τα branded μονοκαρτα;

 

ειναι by vodafone φιλε. Λογικα αν αλλαξω firmware γινεται 2καρτο αλλα δεν εχω χρονο να το κανω αυτη τη στιγμη ( δεν με νοιαζει πλεον για δικαρτο γιαυτο εδωσα το p8 lite ).

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου προτεινετε μια γρηγορη και οικονομικη sd καρτα.

μια που εχω οταν την περναω μου πεταει μηνυμα οτι ειναι αργη

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp64da-eu-evo-64gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576922

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή ενδιαφέρομαι για αυτή την συσκευή θέλω να ρωτήσω αν η μπαταρία του βγάζει την μέρα άνετα κάνοντας μια φυσιολογική χρήση δηλ.6/ 7 τηλέφωνα και ανοιχτά 4g WiFi και μερικά μηνύματα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια το είχα ξανά. Αναφέρει αλλά μάλλον δεν το δε κάποιος.σε κάποια σαιτ μου βγάζει ιό και πρεπει την κλείσω και δεν μπορώ να διαβάσω αυτό που θέλω. Μου κάτσε ιός? Πως μπορώ να το ελενξω και να λύσω το πρόβλημα? Ευχαριστώ

 

Κουμπάρε και εγώ το ίδιο θέμα είχα και μετά από πολλές προσπάθειες που το πήγαινα σε ειδικούς δεν μπορούσαν να του κάνουν τίποτε. Το έδειξα τυχαία στο καφενείο του χωριού από το Ζουνάκι είμαι στο λέω να ρωτηξεις για να δεις ότι δεν σου λέω ψωματα στον παπά Γιώργη και μου είπε να του το πάω στην εκκλησία στην Αγία Αικατερίνη στα Καμισιανα να μου το διαβάσει και θα το κάμει καλά. Απου λες το πήγα και μου το διάβασε περίπου μισή ώρα και έγινε περδικι το κινητό.

Edited by chrisakis
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Κουμπάρε και εγώ το ίδιο θέμα είχα και μετά από πολλές προσπάθειες που το πήγαινα σε ειδικούς δεν μπορούσαν να του κάνουν τίποτε. Το έδειξα τυχαία στο καφενείο του χωριού από το Ζουνάκι είμαι στο λέω να ρωτηξεις για να δεις ότι δεν σου λέω ψωματα στον παπά Γιώργη και μου είπε να του το πάω στην εκκλησία στην Αγία Αικατερίνη στα Καμισιανα να μου το διαβάσει και θα το κάμει καλά. Απου λες το πήγα και μου το διάβασε περίπου μισή ώρα και έγινε περδικι το κινητό.

θεός θεός μάτι είναι ξεκάθαρα

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160703/ed0493264e658912162159ee10cfb268.jpg άστα να πάνε έχεις δίκιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρες μου εσύ με ιδιο κόστος 8πυρηνο κινητό με 2G RAM και από μένα ο.τι θες

 

ρωτάω ρε φίλε, μην αρπάζεστε με τη μια :lol:

κι εγώ ήμουν 100% σίγουρος μέχρι που είδα αυτό εδώ το θέμα και μου δημιουργήθηκε η εντύπωση πως μετά το update σε 6 άρχισαν προβληματάκια, ειδικά περί μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω ρε φίλε, μην αρπάζεστε με τη μια :lol:

κι εγώ ήμουν 100% σίγουρος μέχρι που είδα αυτό εδώ το θέμα και μου δημιουργήθηκε η εντύπωση πως μετά το update σε 6 άρχισαν προβληματάκια, ειδικά περί μπαταρίας.

δεν είναι αρπαγμα βρε απλά τ κινητό γενικά είναι αξιόπιστο συγκαταλέγονται και τα χρήματα που δαπανας (150€) ειναι αριστο.και αν δεις τόσο πρόβλημα με την 6αρα που κατ'εμε δεν έχει κάποιο τρανταχτό κανείς ρολ μπακ στην 5αρα ακόμα με το επίσημο λογισμικό.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160703/ed0493264e658912162159ee10cfb268.jpg άστα να πάνε έχεις δίκιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρες μου εσύ με ιδιο κόστος 8πυρηνο κινητό με 2G RAM και από μένα ο.τι θες

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Βάλε τώρα και το ιστορικό φόρτισηςνα δούμε πόσες φορές φορτίστηκε και πόσο άνοιξε το wifi...

 

:lol::lol::lol::lol:

 

ΥΓ. επίσης απ'οτι βλέπω δεν χρησιμοποιείς την δεύτερη sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να ηρεμήσουν λίγο τα πνεύματα...:!:

@Όλους. Γενικά να προσέχουμε λίγο το πως απευθυνόμαστε στους άλλους!

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η αγορά του για 2η συσκευή;

Οι περισσότεροι από εδώ μέσα το έχουμε ως πρώτη συσκευή, συμπεριλαμβανόμενης και της αφεντιάς μου. Πολλώ δε μάλλον για δεύτερη.

Συνεπώς, προχώρησε στην αγορά του ακάθεκτος!

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...