Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να το ρωτάς αυτό υποθέτω ότι κατάφερες επιτέλους να εγκαταστήσεις την Β551; Μακάρι και καλοδούλευτο! Για ν' απαντήσω στην απορία σου, ναι ξηλώθηκε το κουμπί του 4G και πλέον αυτό ενεργοποιείται μαζί με τα δεδομένα πράμα που βρίσκω λογική κίνηση αν και με κάποιες επιφυλάξεις. Εγκατέστησα κι εγώ νωρίτερα την 6 αλλά σχόλια από αύριο.

 

Εγραψα πιο πριν. Δεν αναλαμβανει ουτε huawei ουτε vodafone να σπασουν το branded.....δεν εβγαλα ακρη φιλε δυστυχως...αν περασω την 6 τη single rom απο πανω δεν θα φυγει η vodafone rom; Δν με ενδιαφερει το dual sim.Αρκεθ να παιρνω ενημερωσεις απο huawei κατευθειαν

Για τη B551 εννοω

 

Βρηκα transition package απο lollipop 5.1 σε kitkat 4.4.2. Μετα το transition package ποιο firmware φλασαρω;φλασαρω της vodafone παλι κ μετα κανω unbranded; καμια ιδεα κανεις;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Από χθες το βράδυ δεν μου έρχεται ειδοποίηση στα μνμ του viber ούτε καν το συμβόλο ότι έλαβα μνμ μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω γι αυτό;;; αν μπω μέσα στο viber βλέπω κανονικά ότι μου έχουν έρθει μνμ... Επίσης εξ αρχής δεν μου βγαίνει στο εικονίδιο του viber αν έχω πχ 1..2..3 μνμ ευχαριστώ εκ των προτέρων
Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Κλικαρετο στο κεντρο ειδοποιησεων και στις προστατευομενες εφαρμογες απο τις ρυθμίσεις..εμενα λειτουργει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Για αγορά του κινητού, αγοράζω άφοβα από skroutzομάγαζα? Πρέπει να προσέξω κάτι ως προς τις εκδόσεις π.χ. ευρωπαϊκή/κινέζικη? Υπάρχει κάποια ευρωπαϊκή αποθήκη για αγορά?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κλικαρετο στο κεντρο ειδοποιησεων και στις προστατευομενες εφαρμογες απο τις ρυθμίσεις..εμενα λειτουργει κανονικα

Κλικαρισμενο είναι... Έκανα απεγκαταασταση και εγκατάσταση εκ νέου κ όλα οκ... Απλά δεν μου βγάζει ποτέ δεν μου έβγαζε δλδ πάνω στο εικόνακι του viber 1...2...3 κοκ ανάλογα τα μνμ που έχω

Ευχαριστώ!!!!

Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και στις ρύθμισης του viber τις εφαρμογής..Σε αλλες εφαρμογες αν εχεις μυνήματα στα βγαζει??
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα απολύτως. Προχωρά άφοβα. Το έκανα προχθες από β170 και όλα είναι ακριβώς όπως τα άφησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πιο γρήγορο που βρήκα είναι από τις συντομεύσεις όταν κατεβάζεις την κουρτίνα από πάνω. Αν δεν το βλέπεις πήγαινε επεξεργασία για να το βρεις.

 

Kraton76 προς θεου δε στη λεω αλλλα ΧΑΘΗΚΑΝ τα παντα.σα να το ανοιξα με 6.0 απο εργιστασιο.το μονο που δε πηραχτηκε 3 φακελοι που ειχα στη καρτα μνημης με φωτο,βιντεο και μουσικουλα.

ΤΑ ΚΑΛΑ

-η μπαταρια εχω αισθηση οτι εχουν κανει τρελη δουλεια.το χω ξεπατωσει σε ρυθμισεις ,install aplications κτλ δε λεει να σβησει.επισης παρατηρησα καμια 200-300 MB ελευθερα στη μνημη παραπανω.good work huawei

-καλοδεχουμενη η εφαρμογη καταγραφης οθονης και σε 720Ρ

και νομιζω οτι πλεον μπορεις να δουλεψεις με 5χ5 εικονιδια

TA ΣΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ

-Χαλασανε τις συντομευσεις (4G,αυτοματος συχρονισμος και μερικα αλλα δεν υπαρχουν)

λιγοτερα στοιχεια.πριν σε αφηνε να τα βαλεις ολα και απλα να τη τραβηξεις πιο κατω τη κουρτινα.

-Λιγοτερες ρυθμισεις 3 απο 4 στη διαχειρηση μπαταριας (για καλο μου φανηκε εμενα)

-βγαλανε οι λακαμαδες το κουμπι που κλειδωνε την οθονη και αναγκαστηκα εβαλα εφαρμογη γιατι βολευε αφανταστα.

-widjet δεν ειδα κανενα καινουργιο

 

εσεις ρε παιδια πειτε κατι....τι βλεπετε?

στο εν κατακλειδι εχω παθει πλακα με τη μπαταρια....

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και στις ρύθμισης του viber τις εφαρμογής..Σε αλλες εφαρμογες αν εχεις μυνήματα στα βγαζει??

Με το nova launcher είμαι και με το tesla έχω παντού εκτός viber

Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Kraton76 προς θεου δε στη λεω αλλλα ΧΑΘΗΚΑΝ τα παντα.σα να το ανοιξα με 6.0 απο εργιστασιο.το μονο που δε πηραχτηκε 3 φακελοι που ειχα στη καρτα μνημης με φωτο,βιντεο και μουσικουλα.

ΤΑ ΚΑΛΑ

-η μπαταρια εχω αισθηση οτι εχουν κανει τρελη δουλεια.το χω ξεπατωσει σε ρυθμισεις ,install aplications κτλ δε λεει να σβησει.επισης παρατηρησα καμια 200-300 MB ελευθερα στη μνημη παραπανω.good work huawei

-καλοδεχουμενη η εφαρμογη καταγραφης οθονης και σε 720Ρ

και νομιζω οτι πλεον μπορεις να δουλεψεις με 5χ5 εικονιδια

TA ΣΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ

-Χαλασανε τις συντομευσεις (4G,αυτοματος συχρονισμος και μερικα αλλα δεν υπαρχουν)

λιγοτερα στοιχεια.πριν σε αφηνε να τα βαλεις ολα και απλα να τη τραβηξεις πιο κατω τη κουρτινα.

-Λιγοτερες ρυθμισεις 3 απο 4 στη διαχειρηση μπαταριας (για καλο μου φανηκε εμενα)

-βγαλανε οι λακαμαδες το κουμπι που κλειδωνε την οθονη και αναγκαστηκα εβαλα εφαρμογη γιατι βολευε αφανταστα.

-widjet δεν ειδα κανενα καινουργιο

 

εσεις ρε παιδια πειτε κατι....τι βλεπετε?

στο εν κατακλειδι εχω παθει πλακα με τη μπαταρια....

 

εγω δεν καταλαβαίνω να έχω χάσει κάτι αλλά είχα μόνο φωτογραφίες!!!! και backup sms τα οποία μείνανε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Από τη σύντομη χρήση χτες και σήμερα οι πρώτες εντυπώσεις.

 

Τα ΥΠΕΡ

1. Βελτιώθηκε σημαντικά η απόδοση της οθόνης στο εξωτερικό φως και κάτω από τον ήλιο.

2. Πιο smooth αίσθηση στην κύλιση αν και το μασκαρεύει σαν ένα ελάχιστο τικ πιο αργό για να θυμίζει πιο πολύ iPhone, προσωπικά το ήθελα ένα τικ πιο γρήγορο από πριν αλλά καλό είναι κι έτσι.

3. Έχουν βελτιωθεί οι χρόνοι απόκρισης όταν συνδέω το κινητό με άλλες συσκευές μέσω wi-fi, πχ στο Xender όταν θέλω να δω τις φωτό πριν τις κατεβάσω ο χρόνος της προεπισκόπησης σχεδόν διπλασιάστηκε στην ταχύτητα.

4. Ακούγεται καλύτερη ποιότητα στον ήχο κλήσης και πιο καθαρό το ηχείο. Το λέω που φοράω ακουστικά βαρηκοΐας που είναι πάρα πολύ σημαντικό για μένα.

5. Αν και δεν λύθηκε για μένα παντελώς το ζήτημα της κατανάλωσης στην ετοιμότητα κυψέλης εντούτοις τώρα έχει αισθητά πιο βελτιωμένη συμπεριφορά.

 

Τα ΚΑΤΑ

1. Μέγα σχεδιαστικό φάουλ η κουρτίνα με τις λειτουργίες. Ενώ πριν μπορούσες να βγάλεις και να βάλεις τώρα την κλείδωσε σε δυο εντελώς στατικές περιοχές με το προφανές πως η δεύτερη περιοχή δεν είναι ενεργή και για να μεταφέρεις εικονίδιο στην πρώτη πρέπει ν' αντικατασταθεί κάποιο άλλο. Ελπίζω η Huawei να τ' ακούσει από τους χρήστες ώστε να βγάλει ένα patch που τουλάχιστον να είναι ενεργές και οι δύο περιοχές με τη δεύτερη να λειτουργεί ως κρυμμένη.

2. Καλό θα ήταν να υπήρχε ξεχωριστά η επιλογή του 4G αν και εμένα προσωπικά δεν με χαλάει γιατί ούτως ή άλλως ενεργοποιείται μαζί με τα δεδομένα. Το πρόβλημα είναι πως συμπεριφέρεται σε περιοχές χωρίς ανάλογη κάλυψη όπως καλή ώρα συμβαίνει με την Wind. Ας πούνε οι φίλοι που την έχουν αν παρατηρούν προβληματική συμπεριφορά.

3. Δεν υπάρχει καμία βελτίωση στο στοκ πρόγραμμα της κάμερας, με βλέπω για fv5.

4. Οι πληροφορίες για τη χρήση της μπαταρίας, οι προστατευμένες εφαρμογές και άλλα παρακρύφτηκαν μέσα στις Σύνθετες Ρυθμίσεις αλλά προφανώς φταίει η καλή μας Google κι όχι η Huawei.

 

Για την μπαταρία δεν θέλω να εκφέρω ακόμα άποψη αν δεν περάσει τουλάχιστον μια βδομάδα αλλά δείχνει ότι έχει βελτιωθεί η αντοχή της.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά δεν υπάρχει ή επιλογή για 3g;

Λίγο πιο αναλυτικός θα μπορούσε να γίνει κάποιος σχετικά με την κουρτίνα ειδοποίησεων; Τώρα έχει δύο επιλογές, ειδοποιήσεις και συντομεύσεις. Έχει αλλάξει αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4. Οι πληροφορίες για τη χρήση της μπαταρίας, οι προστατευμένες εφαρμογές και άλλα παρακρύφτηκαν μέσα στις Σύνθετες Ρυθμίσεις αλλά προφανώς φταίει η καλή μας Google κι όχι η Huawei.

 

 

 

Παρά κρύφτηκαν αλλά υπάρχουν έτσι;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά δεν υπάρχει ή επιλογή για 3g;

Λίγο πιο αναλυτικός θα μπορούσε να γίνει κάποιος σχετικά με την κουρτίνα ειδοποίησεων; Τώρα έχει δύο επιλογές, ειδοποιήσεις και συντομεύσεις. Έχει αλλάξει αυτό;

 

2G, 3G, 4G και 666G - και α και ου - έχει και παραέχει για όσα τραβάει η ψυχούλα σου αλλά συνδέεσαι αυτόματα ανάλογα την περιοχή απ' όσο έχω καταλάβει, το φροντίζει το λειτουργικό αυτό. Κάτι που σημαίνει ότι αυτή η αυτοματοποίηση μπορεί να λειτουργεί σε όφελός μας παρά ψάχνουμε να το κάνουμε χειροκίνητα με το ανάλογο κόστος στη χρήση. Το 4G το είχα πριν μόνιμα ενεργοποιημένο, είτε είχα δεδομένα είτε όχι. Μένει να δούμε στην πράξη πόσο λειτουργική είναι αυτή η λύση. Το δεύτερο σκέλος της ερώτησής σου είναι λίγο μπερδεμένο, ειδοποιήσεις κάνει η πάνω μπάρα όχι η κουρτίνα.

 

Παρά κρύφτηκαν αλλά υπάρχουν έτσι;

 

Κανονικά κανονικότατα. Απλά έχει μεγαλώσει η διαδρομή για να πας εκεί κάτι λίγο ακατανόητο από πλευράς εργονομίας.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

2G, 3G, 4G και 666G - και α και ου - έχει και παραέχει για όσα τραβάει η ψυχούλα σου αλλά συνδέεσαι αυτόματα ανάλογα την περιοχή απ' όσο έχω καταλάβει, το φροντίζει το λειτουργικό αυτό. Κάτι που σημαίνει ότι αυτή η αυτοματοποίηση μπορεί να λειτουργεί σε όφελός μας παρά ψάχνουμε να το κάνουμε χειροκίνητα με το ανάλογο κόστος στη χρήση. Το 4G το είχα πριν μόνιμα ενεργοποιημένο, είτε είχα δεδομένα είτε όχι. Μένει να δούμε στην πράξη πόσο λειτουργική είναι αυτή η λύση. Το δεύτερο σκέλος της ερώτησής σου είναι λίγο μπερδεμένο, ειδοποιήσεις κάνει η πάνω μπάρα όχι η κουρτίνα.

 

 

 

Κανονικά κανονικότατα. Απλά έχει μεγαλώσει η διαδρομή για να πας εκεί κάτι λίγο ακατανόητο από πλευράς εργονομίας.

 

Εννοώ όταν κατεβάσεις με το δάχτυλο την οθόνη και γράφει ειδοποιήσεις, συντομεύσεις. Αν άλλαξε κάτι σε αυτό.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχετε αφαιρεσει καμια εφαρμογη που ηταν εγκατεστημενη στο κινητο και δεν χρειαζοταν..πχ κατι βιβλια google,50 +free games κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι και απο μενα.Το τσιμπησα στα 162 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.Θα περασω και την 6 αυριο.Να σας κανω μια ερωτηση που μπορει να σας φανει αστεια:p ?Το κινητο εχει ζελατινα στην οθονη μπροστα ή μονο στο πισω μερος?Νομιζω οτι καπου διαβασα οτι εχει και μπροστα αλλα εμενα φαινεται σα να μην εχει και φοβαμαι να βαλω χερι στην οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να έχουμε κάποιο print screen από την κουρτίνα; ; και από τις επιλογές δικτύων;

 

Nimbus 17

 

[ATTACH]65166[/ATTACH][ATTACH]65167[/ATTACH]

 

-----

@gkalas

κανονικα αν ειναι καινουργιο εχει και μπροστα

θα το καταλαβεις κοιτωντας γυρω απο την μπροστα καμερα, οπου εχει τρυπα

 

Sent from South Korea

Edited by macnianios
Link to comment
Share on other sites

ειναι στο google drive πως μπορω να την εμφανισω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/0Byt7XJYKNn43SmZ5NWlRLUdwVlk/view?pref=2&pli=1

Αυτη η κιτρινιλα στα αριστερα..Δεν εχει πεσει και ειναι παντα σε θηκη..

Ωχ! Η κιτρινιλα αυτη ειναι απο υψηλη θερμοκρασια και δε φευγει. Προφανως καποια στιγμη το ζορισες. Πχ το φορτιζες και ταυτοχρονα επαιζες καποιο βαρυ παιχνιδι ή σερφαρες με 4G. Ή gps στο αμαξι μεσημερι μες στην ζεστη.

Θα το πας στο service να σου την αντικαταστησουνε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]65166[/ATTACH][ATTACH]65167[/ATTACH]

 

-----

@gkalas

κανονικα αν ειναι καινουργιο εχει και μπροστα

θα το καταλαβεις κοιτωντας γυρω απο την μπροστα καμερα, οπου εχει τρυπα

 

Sent from South Korea

Σε ευχαριστώ πολύ.

Το 4G κουμπί με είχε βολέψει, μπορώ να πω, που έχει η παλιά έκδοση. Θα ζήσουμε χωρίς αυτό λοιπόν.

 

Nimbus 17

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχετε αφαιρεσει καμια εφαρμογη που ηταν εγκατεστημενη στο κινητο και δεν χρειαζοταν..πχ κατι βιβλια google,50 +free games κτλ

Εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Ποια αφαιρεσες?Θα ειναι ασφαλεις το τηλ αν τα αφαιρεσουμε?Γιατι εγω εκτος απο το play store δεν χρησιμοποιο τιποτα αλλο..
Link to comment
Share on other sites

Ποια αφαιρεσες?Θα ειναι ασφαλεις το τηλ αν τα αφαιρεσουμε?Γιατι εγω εκτος απο το play store δεν χρησιμοποιο τιποτα αλλο..

Ακριβώς να σου πω δε θυμάμαι. Δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σου, don't worry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...