Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εχεις ιδεα πως κανω branded vodafone με 5.1.1 σε dual sim;

 

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/huawei-p8-p8-lite-stock-rom-firmware-t3176374/post63654581#post63654581

 

στις εφαρμογες και οχι στον φακελο google! Απο τις εφαρμογες πως βαζω εικονιδια στην επιφανεια?

 

Προτείνω να κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογής (αφού τη βρήκες) και να την εγκαταστήσεις κανονικά από το play store.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/huawei-p8-p8-lite-stock-rom-firmware-t3176374/post63654581#post63654581

 

 

 

Προτείνω να κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογής (αφού τη βρήκες) και να την εγκαταστήσεις κανονικά από το play store.

 

Καλα μανικι ειναι στην εκδοση που ειμαι. Πιο πιθανο να γινει brick

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλα μανικι ειναι στην εκδοση που ειμαι. Πιο πιθανο να γινει brick

 

Δεν θα το έλεγα, το είχα κάνει σε vodafone συσκευή φίλου και πλέον παίρνει κανονικά και όλες τις αναβαθμίσεις. Αν διαβάσεις από την αρχή του παρόντος θέματος θα δεις πολλούς που το έχουν κάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα, το είχα κάνει σε vodafone συσκευή φίλου και πλέον παίρνει κανονικά και όλες τις αναβαθμίσεις. Αν διαβάσεις από την αρχή του παρόντος θέματος θα δεις πολλούς που το έχουν κάνει.

 

Επειδη εχω πανω 5.1.1 εννοω. Αν ημουν σε 5.0 εχει κ εδω τη διαδικασια. Με δυσκολευει η διαδικασια με το adb fastboot. Δεν τη ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η διαδικασία είναι τυφλοσούρτης, δεν απαιτούνται εξειδικευμένες γνώσεις, απλά ακολουθείς (επακριβώς) τα βήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι τυφλοσούρτης, δεν απαιτούνται εξειδικευμένες γνώσεις, απλά ακολουθείς (επακριβώς) τα βήματα.

Οκ φιλος, απλα δεν κανεις ενα flash αλλα χρειαζεται κ adb εντολες κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερεις πως μπορω να δω αν εχω ανοικτο bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλος, απλα δεν κανεις ενα flash αλλα χρειαζεται κ adb εντολες κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερεις πως μπορω να δω αν εχω ανοικτο bootloader;

 

Η μεθοδος του haki δεν κανει;

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα γνωμη γιατι το κρατησα καιρο και ειδα τι παιζει. Να πας εσυ σε γιατρο,σου κανω και τα εξοδα!

 

Mαγκες εχω φτασει στη 140 σελιδα περιπου στο νημα και σας λατρευω και τους δυο.μου εχετε χαρησει απειρες στιγμες γελιου.

Και ειμαι σιγουρος αμα πατε για καφε θα γινετε καλα φιλαρακια.....

 

Στα διαταυτα ειμαι μελος απο το 2006 παρακολουθω ανελιπως αλλα δε γραφω.

Εχω WINDOWS PHONES απο εποχες κατι QTEK αλλα μυ τη καρφωσε με το STORE και το πηρα για πρωτη μου επαφη με ANDROID.

Θα γραψω μολις το ψηρησω λιγο αλλα η μπαταρια ειναι λιγο πεσμενη.Αντικειμενικα τωρα με αρκετο σκαλισμα δε βγαζει μερα.

Παντως εχω χασει τη μπαλα μου με τη παραμετροποιηση του αντροιδ σε σχεση με MICRoSofT 550 Που αφησα τα WIN.

Παντως το P8lite προσφερει αλαγκαριστει εμπειρια......

Και επιτελους εχω εφαρμογη της Q γιατι εκει στη WIND δε εβλεπα φως....

Και ποσες αλλες εφαρμογες που η παραμετροποιηση τους ειναι ελιπεστατη σε σχεση με αντροιντ.

αν εχει βγει η εφαρμογη :lol::lol: για WINDOWS

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

χαθηκε ενα p8 lite.

υπαρχει περιπτωση να ειναι ενεργοποιημενη καποια υπηρεσια της huawei για να το βρουμε; χτυπαει αλλα δεν...

εντελως μανισιο το τηλεφωνο.

 

 

οχι. δηλαδη πως;

 

οκ, βρηκα το πως αλλα ΟΧΙ το τηλεφωνο :confused:

τελευταια φορα με εμφανισε ηταν προχτες το βραδυ. απο κει και περα τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό αγορασμενο απο vodafone και έχει πάνω την B140 υπάρχει άλλη πιο νέα ν κατεβασω και ν περάσω? Κάποιο link για βοήθεια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό αγορασμενο απο vodafone και έχει πάνω την B140 υπάρχει άλλη πιο νέα ν κατεβασω και ν περάσω? Κάποιο link για βοήθεια?

Ευχαριστώ

 

B181 εχω εγω. 5.1.1. Ρωτα huawei hellas

Link to comment
Share on other sites

οκ, βρηκα το πως αλλα ΟΧΙ το τηλεφωνο :confused:

τελευταια φορα με εμφανισε ηταν προχτες το βραδυ. απο κει και περα τιποτα....

Όπως και να 'χει δεν Θα μπορέσεις να το εντοπίσεις μόνος σου αν δεν είναι ενεργοποιημένο και συνδεδεμένο στο internet. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δώσεις το imei του κινητού στις εταιρείες κινητής για να στο κλειδώσουν και να μην μπορέσει κάποιος άλλος να το χρησιμοποιήσει. Το πολύ πολύ να στείλεις και ένα mail στην huawei.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δε ξερω αν εχει χαθεί μεσα στο σπιτι ή καπου αλλου. Υπαρχει ενα gap χρονου που δε το χρησιμοποιησα καθολου. Εκει μεσα εγινε κατι...

Για κλοπή δε πιστευω.

Αλλα αν δε βρεθει μεχρι την δευτέρα, θα δωσω τα στοιχεία στην εταιρια

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω πως γίνεται να απενεργοποιήσω την την μπάρα που προτείνει λέξεις όταν πληκτρολογώ σε viber και sms. Προεπιλεγμένο πληκτρολογιο είναι το swype.

 

Ξέχασα να πω οτι έχω ηδη κλείσει την πρόβλεψη αυτόματης λέξης και την αυτόματη διόρθωση.

Edited by alexnt
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω πως γίνεται να απενεργοποιήσω την την μπάρα που προτείνει λέξεις όταν πληκτρολογώ σε viber και sms. Προεπιλεγμένο πληκτρολογιο είναι το swype.

 

Ξέχασα να πω οτι έχω ηδη κλείσει την πρόβλεψη αυτόματης λέξης και την αυτόματη διόρθωση.

 

Αλλαξε το πληκτρολογιο απο swype

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δε ξερω αν εχει χαθεί μεσα στο σπιτι ή καπου αλλου. Υπαρχει ενα gap χρονου που δε το χρησιμοποιησα καθολου. Εκει μεσα εγινε κατι...

Για κλοπή δε πιστευω.

Αλλα αν δε βρεθει μεχρι την δευτέρα, θα δωσω τα στοιχεία στην εταιρια

 

τελικα βρεθηκε το τηλεφωνο :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...