Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το επιασα???? Τι εκανες και τι τους ειπες???? το πηρα και εγω απο vodafone με αναβαθμιση πριν 3 μερες και ειναι στην 5.1 με b140...Ουτε εμενα βγαζει αναβαθμιση και καθομαι και κατεβαζω την 170...την 188 και μετα την 6.0

 

Η B140 ειναι 5.0.1. Μου εδωσαν προτεραιοτητα λογω εταιρικου τηλ κ περασα αρκετες αναβαθμισεις. Μου εδωσαν B181 με 5.1.1. Υπαρχει σε custom europe πιο νεα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 6.0 δεν εχει βγει ουτε κινα

Link to comment
Share on other sites

Η B140 ειναι 5.0.1. Μου εδωσαν προτεραιοτητα λογω εταιρικου τηλ κ περασα αρκετες αναβαθμισεις. Μου εδωσαν B181 με 5.1.1. Υπαρχει σε custom europe πιο νεα;

 

Εχεις δικιο για το 5.0.1....εφαγα ενα μηδενικο!!!!!!!!

Εδω βρηκα εναν οδηγο και ειδα την εκδοση 188....Βεβαια ακομα κατεβαζω,,,δεν εχω ξεκινησει τις αναβαθμισεις....

http://www.huaweifirmware.com/huawei-p8-lite

Link to comment
Share on other sites

Μηοως ειναι για dual sim eurooe; μηοως δεν ειναι για vodafone;εκτος κ αν φλασαρες custim europe και το εκανες unbranded

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να παρω B181 σιγουρα υα αναβαθμισει κ το δικο σου η vodafone. Απλα εχουν προτεραιοτητα φανταζομαι

Link to comment
Share on other sites

Μηοως ειναι για dual sim eurooe; μηοως δεν ειναι για vodafone;εκτος κ αν φλασαρες custim europe και το εκανες unbranded

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να παρω B181 σιγουρα υα αναβαθμισει κ το δικο σου η vodafone. Απλα εχουν προτεραιοτητα φανταζομαι

 

Η b170 ειναι unbranded....και απο οτι διαβασα πιο πισω εδω στο φορουμ το κανει δικαρτο (γιατι η vodafone το εχει μονοκαρτο...)

Τελικα την αναβαθμιση ποιος στην εδωσε...Η vodafone η' η huawei???

Link to comment
Share on other sites

Η b170 ειναι unbranded....και απο οτι διαβασα πιο πισω εδω στο φορουμ το κανει δικαρτο (γιατι η vodafone το εχει μονοκαρτο...)

Τελικα την αναβαθμιση ποιος στην εδωσε...Η vodafone η' η huawei???

 

Η huawei εστειλε ειδοποιηση στο καταστημα να κανουν αναβαθμιση

Θα σε γελασω αν σου πω η vodafone. Στο καταστημα επιμενουν οτι αναβαθμισεις στελνει μονο η huawei. Αλλα δν ξερω....κ στα branded το ιδιο γινεται;

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Η huawei εστειλε ειδοποιηση στο καταστημα να κανουν αναβαθμιση

Μαλιστα....Καλο ακουγεται αυτο αλλα ...ποιος εχει υπομονη να περιμενει...ειδικα μια βροχερη μερα αργιας ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή για την 6.0, θα έρθει απευθείας από την Huawei. Αυτή την στιγμή κυκλοφόρησε σε μορφή beta στην Πολωνία αλλά μπορεί οποίος θέλει να δηλώσει και να την δοκιμάσει (αναφέρεται το πως σε παλαιότερα σχόλια). Αλλά επαναλαμβάνω είναι beta με ότι συνεπάγεται αυτό. Μην ξεχνάμε ότι ακόμα σε όλες της εταιρίες το ποσοστό αναβάθμισης είναι μόλις 3% αν δεν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή για την 6.0, θα έρθει απευθείας από την Huawei. Αυτή την στιγμή κυκλοφόρησε σε μορφή beta στην Πολωνία αλλά μπορεί οποίος θέλει να δηλώσει και να την δοκιμάσει (αναφέρεται το πως σε παλαιότερα σχόλια). Αλλά επαναλαμβάνω είναι beta με ότι συνεπάγεται αυτό. Μην ξεχνάμε ότι ακόμα σε όλες της εταιρίες το ποσοστό αναβάθμισης είναι μόλις 3% αν δεν κάνω λάθος.

 

Ξερεις firmware se custom europe καθως και σε vodafone ποια ειναι τα τελευταια;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως επειδη βαριομουν σημερα την περασα....

Μπορω να πω οτι αν τα εχεις ολα ετοιμα η διαδικασια ειναι πολυ απλη και γρηγορη...

Προς το παρων βλεπω πολυ μικρες οπτικες διαφορες.....Καταρχην διπλα απο τη μπαρα δυκτιου βλεπεις και τον τυπο δυκτιου (4g . 3g , H+.....). Εχεις την δυνατοτητα να βαλεις στην μπαρα και ενδειξη της ταχυτητας των δεδωμενων που κατεβαζεις....Το μενου των ρυθμισεων φερνει πολυ στο μενου των iphone...με πολλα υπομενου...

4g...wifi....bt...nfc..email.....κλησεις ...μηνυματα....ειδοποιησεις....ραδιοφωνο...gps και πλοηγηση με google maps...δουλευουν κανονικα...

Για την μπαταρια δεν μπορω να πω ακομη κατι ...γιατι και καινουργιο ειναι το τηλεφωνο ( 4 ημερων...) και με ολες αυτες τις δοκιμες θεωρω φυσιολογικη την εξαντληση της....

Εδω ειμαστε και θα δουμε...

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως βγαίνει ή δόνηση κατά την πληκτρολόγηση; Γιατί απενεργοποιω την επιλογή και δεν βγαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο Nilkkin. Ολα τα άλλα χαλάνε μέσα σε μια εβδομάδα.. Οτι πληρώνεις παίρνεις..

 

έχεις δίκαιο.... 25 ευρώ μου φύγανε τζαμπα από εδώ και πέρα μόνο Nilkkin :X:X:X:X:X:X

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

... Εχεις την δυνατοτητα να βαλεις στην μπαρα και ενδειξη της ταχυτητας των δεδωμενων που κατεβαζεις...

 

Αυτό υπάρχει ήδη και στη Β170 και υποθέτω και στις προηγούμενες εκδόσεις.

Πάντως αν είναι τόσο ασήμαντες οι διαφορές εκτός αν χρειαστεί το Β188 να πάμε στην 6.

Λογικά θα το αφήσω μέχρι να έρθει κανονικά η ΟΤΑ, φρέσκο είναι και το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως βγαίνει ή δόνηση κατά την πληκτρολόγηση; Γιατί απενεργοποιω την επιλογή και δεν βγαίνει.

Μα απο τις ρυθμισεις του πληκτρολογιου φυσικα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπάρχει ήδη και στη Β170 και υποθέτω και στις προηγούμενες εκδόσεις.

Πάντως αν είναι τόσο ασήμαντες οι διαφορές εκτός αν χρειαστεί το Β188 να πάμε στην 6.

Λογικά θα το αφήσω μέχρι να έρθει κανονικά η ΟΤΑ, φρέσκο είναι και το δικό μου.

 

Εγώ ήμουν στην 140...και δεν το είχα δει...Εμφανισιακά οι διάφορες είναι μικρές...Κάποιες μικροαλλαγές στις εφαρμογες...και αφαίρεση των Vodafone apps( βέβαια είχε και πολλές της Vodafone...)

Αλλαγές πολλές έχει το μενού ρυθμίσεων με συγχώνευση αρκετών μενού και υπομενού...Επίσης αρκετές εφαρμογές όταν τις ανοίγεις πρώτη φορά ζητάνε δικαιώματα λες και το τηλέφωνο είναι Ρουτ...Όλα λειτουργούν άψογα μέχρι στιγμής χωρίς κολλήματα (όχι ότι είχε πριν)...Για την μπαταρία είναι νωρίς ακόμα αλλά δείχνει λίγο πιο σταθερή...(στην ίδια χρήση πάντα...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μεταφορά αρχείων από και προς τον υπολογιστή τι driver χρειάζεται;

Λείπει ο mtp λέει στη διαχείριση συσκευών στον υπολογιστή, δοκιμάζω αυτόν της Microsoft αλλά δε παίζει πάλι

(Windows 7 64bit)

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά με το που το συνδέσεις κατεβάζει μόνο του...Το αναγνωρίζει ο υπολογιστής; Έχεις ενεργοποιήσει τον Εντοπισμό σφαλμάτων USB ?
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά με το που το συνδέσεις κατεβάζει μόνο του...Το αναγνωρίζει ο υπολογιστής; Έχεις ενεργοποιήσει τον Εντοπισμό σφαλμάτων USB ?

 

Ναι κανονικά, το πρόγραμμα της huawei που τρέχει έχει φωτογραφίες και βίντεο, αλλά εγώ θέλω ήχους να μεταφέρω

 

edit : κατέβασα το Mobile Device Center και περαστηκαν οι drivers

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά, το πρόγραμμα της huawei που τρέχει έχει φωτογραφίες και βίντεο, αλλά εγώ θέλω ήχους να μεταφέρω

 

edit : κατέβασα το Mobile Device Center και περαστηκαν οι drivers

 

Aν εννοεις το HiSuite στην αρχικη οθονη σου δειχνει τις δυο μνημες (εσωτερικη και εξωτερικη)...Πατα στα δεξια των φακελο που εχει και θα σου ανοιξουν τα αρχεια....Εκει μπορεις να κανεις οτι θες....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν στην 140...και δεν το είχα δει...Εμφανισιακά οι διάφορες είναι μικρές...Κάποιες μικροαλλαγές στις εφαρμογες...και αφαίρεση των Vodafone apps( βέβαια είχε και πολλές της Vodafone...)

Αλλαγές πολλές έχει το μενού ρυθμίσεων με συγχώνευση αρκετών μενού και υπομενού...Επίσης αρκετές εφαρμογές όταν τις ανοίγεις πρώτη φορά ζητάνε δικαιώματα λες και το τηλέφωνο είναι Ρουτ...Όλα λειτουργούν άψογα μέχρι στιγμής χωρίς κολλήματα (όχι ότι είχε πριν)...Για την μπαταρία είναι νωρίς ακόμα αλλά δείχνει λίγο πιο σταθερή...(στην ίδια χρήση πάντα...)

 

Απο μπαταρια πως ειναι; βελτιωθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ! κάτοχος της συσκευής και ήθελα να ρωτήσω τον πιο εύκολο τρόπο για root της συσκευής σε έκδοση android 5.0.1...ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μου έπεσε το κινητό και μάλλον έσπασε το digitizer μήπως γνωρίζετε που μπορώ να το στείλω για επισκευή και πόσο θα κοστίσει? Μένω Γιάννενα και μόνο το public είναι ως αντιπρόσωπος εδώ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλό ΠΣΚ σε όλους να ρωτήσω κατι μήπως και ξερετε, προσπαθώ να βάλω το IGO αλλά δεν δέχεται καμία απο τις αναλύσεις που του βάζω μικρές η μεγάλες.....ξερει κατι κάποιος ?? σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ! κάτοχος της συσκευής και ήθελα να ρωτήσω τον πιο εύκολο τρόπο για root της συσκευής σε έκδοση android 5.0.1...ευχαριστώ πολύ!
kingroot 4.8.1 έκδοση και γίνεται άμεσα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...